MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Metamorfoza Parku Zdrojowego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 października 2010, 18:28
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Mająca potrwać jeszcze rok rewitalizacja Parku Zdrojowego jest utrapieniem zarówno dla mieszkańców Cieplic, jak i kuracjuszy, głównie z powodu prowadzonych tam kompleksowo prac.

Teoretycznie cały park jest zamknięty dla spacerowiczów, a na jego teren powinno się wchodzić w kaskach ochronnych, gdyż wyznaczonymi uliczkami poruszają się samochody transportowe oraz inne niebezpieczne maszyny. Tymczasem wiele osób, przechadzając się po „dostępnych” trasach, nie zdaje sobie sprawy z istniejącego zagrożenia. Wielu mieszkańców dziwi się również ilością wyciętych drzew. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem uzdrowiskowa perełka ma stać się wkrótce jedną z najpiękniejszych atrakcji w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pustostan po premierze

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~kolarz 26-10-2010 11:57
Nie oddamy parku napuszonym politykom ! Wolny wjazd rowerem, bez zakazu !
~po kolarzu 26-10-2010 22:04
następny kolarz -popieram mojego poprzednika wypowiedz. Zaprosimy P.Marka O. na bojkot rowerowy.- A na pochybel mu
~ernie_ 27-10-2010 11:15
Ja tez wpadne na bajku z kolegami :)
~hala 27-10-2010 12:43
A ja pójdę z pieskiem na smyczy na spacer,po pięknym parku,a kupkę posprzątam.
~justyna k. 27-10-2010 15:04
co do rowerów to powinny być jakieś wyznaczone ścieżki, przecież po parku chodzą małe dzieci a rowerzyści nie zawsze uważają, a co do wypraw z pieskami to też rzadko kto sprząta po swoich pupilach pomimo specjalnych koszy.
tracęgruntpodstopami 27-10-2010 22:48
Dokładnie, niech postawią zakaz wjazdu dla rowerów, to zobaczą co się będzie działo ! Co do możliwości wjazdu "meleksem" - jak nie wpuszczą na dwóch kółkach, to im taki rajd meleksami urządzimy, że Paris-Dakar siada :D
~pseudo 28-10-2010 11:17
Po co jeździć rowerem po parku ? Czy nie ma innych tras ? Teren parku jest tak mały, że jazda rowerem powinna być zabroniona. Sa objazdy i nie trzeba wjeżdżac do parku. Także wprowadzanie psów powinno byc zabronione, przynakmnie na 50 lat dopóki obywatele nie nauczą sie dyscypliny sprzątania po swoich pupilach. Psy puszczone wolno zawsze stanowią zagrożenie dla ludzi, a w szczególności dla dzieci. No i tylko wtedu nie będzie wszędzie psich kup.
~xx 29-10-2010 9:45
a w ogóle wszystko powinno być zabronione ,tylko dla kogo jest ten park dla obrebala i pseudo architekt z Wałbrzycha ,która za tanie pieniądze zrobiła pseudo projekt ala wersal ,kur.. dla kogo??
~!!! 29-10-2010 15:15
Do powyższych: nie, nie ma innych tutaj tras do jazdy rowerami, ani w ogóle nie ma żadnych takowych! Ponadto proszę wskazać choć jeden wypadek z potrąceniem pieszego przez rowerzystę w parku. To, że jakieś bezmózgie dzieciaki (brawa dla ich miernego rozumku oraz wychowania) szaleją nie oznacza, że każdy rowerzysta to szaleniec. A park winien być być dla nas wszystkich, a nie jedynie dla turnusowych przyjezdnych, w końcu to nie prywatna własność sanatorium!
~~Karolina~ 29-10-2010 21:41
Oj, przykre, że tyle dzieje się w naszym mieście, z czym w ogóle się nie zgadzają i nie identyfikują, mieszkańcy a w tym wielu młodych ludzi. Oczywiste, że to właśnie zwłaszcza park powinien być miejscem do jazdy na rowerze! Wystarczy odwiedzić jakikolwiek park w innym państwie w Europie, zupełnie nie pojmuję tego co się dzieje w naszym "europejskim" mieście. To się nazywa kreowanie ducha sportu w narodzie, wstyd. W parku jest tyle miejsca, że powinny być wyznaczone przynajmniej po dwóch stronach trasy rowerowe, o ile najlepiej nie pozwolić rowerzystom jeździć po całym parku. Niech ktoś mi powie, gdzie ludzie mają jeździć na rowerach? Po ulicach, ryzykować konsekwencjami ignorancji kierowców i budzić ich irytację? Po chodnikach, po przechodniach i prosto po mandat? W Jeleniej Górze i Cieplicach odbywają się festiwale rowerowe, to śmieszne. Jeśli tak nam zależy na turystach, to właśnie taką atrakcję powinniśmy im udostępnić: wynajem rowerów do jeżdżenia po np. parkach i wałach. Cz
~~Karolina~~ 29-10-2010 22:23
c.d. Czy rodzice z dziećmi też mieliby nie móc pojechać na niedzielny spacer rowerowy? Doprawdy , nie rozumiem takiego myślenia. I też jestem zdania, że trzeba raczej się skupić na właścicielach psów, którzy zwalniają się z obowiązku posprzątania po swoim psie, bo im tak wygodnie. Których nota bene niezgodne z prawem zachowanie potrafi wyrządzić namacalną szkodę, w odróżnieniu od jazdy na rowerze.
~Darek , 29-10-2010 23:15
Nie mam nic przeciwko rowerom jak ktoś uważa jak jedzie. Co do psów to jak najbadziej sprzeciw. Idąc z małym dzieckiem strach je puścić kawałek od siebie. Poza tym kiedyś można było sobie posiedzieć na trawie, teraz g..no przy g..nie i smród. Z psami można iść za wały i tam pus...ć do ganiania.
~Hania 30-10-2010 18:03
Jakbys znala znal prawo to wiedz ze z burkiem nigdzie nie wolno bez smyczy nawet na waly bo to lamanie prawa z psem co najwyzej kolo domu mozna wypuscic jak masz dobre ogrodzenie a jak do lasu to morde w kaganiedz burkowi a wlascickiel odpowiada za psa a za niedopilnowanie pupila w miejscu publicznym i nie tylko mandacik 250zl . Po co wlasciwie ten park a te granitowe plyty ktore tam benda to porazka bo jak bewndzie mikro to mozna zlamac noge nikt nie mysli o tym ze park odwiedzaja kuracjusze, dzieci niepelnosprawne osoby tylko zdziera sie asfalt bo brzydki a na sile robi sie wszedzie bruk to niie tylko niszczy buty mozna jak juz polozyc lego. A dla rowerow powinny byc wyznaczone sciezki. Park powinien byc dla wszytskich.
~Ciepliczanin 30-10-2010 20:15
Najbardziej wkurzające jest to,że ktoś z góry ubzdurał sobie że taki projekt jest najlepszy dla parku w Cieplicach nie licząc się z głosami Jelenogórzan i Ciepliczan. Zrobił po swojemu, wybierając jakiś ambitny projekt wyglądu tego miejsca, nie licząc się z potrzebami mieszkańców i przeznaczając sporą kasę na niechciane inwestycje, nie mówiąc już o wycinaniu starych polskich drzew.Pewno wich miejsce posadzone będą jakieś orientalne rośliny.W tym kraju niezależnie od ustroju i tak nikt nie liczy się z głosami ludzi. Były już poruszane wcześniej te tematy i mimo wielu głosów przeciw i tak władze zrobiły co chciały, tylko nie wiem w czyim to interesie.Całe szczęście ,że już ich kadencja się kończy a ci co ubiegają się o władze obiecują ,że nie dopuszczą do zrealizowania projektu ala Wersal w parku Norweskim. A co się tyczy Parku Zdrojowego, to życie i tak zweryfikuje jego przydatność i funkcjonalność do potrzeb mieszkańców.Nie zapobiegną temu nawet kamery co widać na przykładzie ist
~ 1-11-2010 7:58
idzcie sobie do norweskiego,tam nikt nic nie kopie,na rowerze mozna pojezdzic i bronxa wypic u salwinskiego przy muzeum
~cerber 1-11-2010 8:01
Nie mogę zrozumiec dlaczego rowerzyści chcą koniecznie jeżdzic po parku.Cieplice sa takie duże ,można jeżdzic w wielu miejscach.Park zdrojowy jest nieduży i jest wnim zawsze dużo spacerowiczów,niewiem czy jest taki atrakcyjny do jazdy rowerem.Chyba że śmiganie między staruszkami i dziecmi dostarcza rowerzystom dużo adrenaliny.
~łubudu 1-11-2010 8:57
Rowery, rowerami, rośliny, roślinami, ale jeśli ma tam być cicho - to koncertów pewnie też nie będzie wolno robić... :(
~Darek, 1-11-2010 9:55
Nie koniecznie musi być jeżdżenie na rowerze bez celu ale mogłyby być ścieżki, żeby po prostu przejechać z jednego końca na drugi nie kolidując ze spacerowiczami. Powinno być też wolno jeździć małym dzieciom, które raczej nikomu krzywdy nie zrobią. Hania ja wiem, że nie wolno nigdzie pus...ć psa ale wolę, żeby to robiono za wałami niż w parku, gdyż boję się o małe dziecko, żeby nie zostało ugryzione albo nie weszło w g..
~Emigrant 5-12-2010 23:53
A ja polecam cały proces rewitalizacji parku prokuraturze do sprawdzenia zasadności wyrzucania budżetowych pieniędzy w błoto, sposobu przetargu, wyboru firmy dodonującej rewitalizacjii, dodatkowych aneksów do umowy i killku innych aspektów.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Ulica Krakowska gotowa

Alarmy bombowe

Odkrycia w kościele

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
186
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%