MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Meta dla Langa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 10 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2006, 21:47
Autor: Konrad
Fot. Konrad
Trzyletnią umowę o organizacji ostatnich etapów najsłynniejszego polskiego wyścigu kolarskiego podpisano w piątek w ratuszu. Umowę parafowali, Czesław Lang w imieniu organizatora LangTeam oraz prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak.

Piąty, szósty i ostatni, siódmy etap Tour de Pologne przez najbliższe trzy lata będą odbywać się w Jeleniej Górze i w Kotlinie Jeleniogórskiej. Za to miasto zapłaci organizatorom 150 tysięcy złotych oraz poniesie koszty organizacji mety przy alei Jana Pawła II w dniu 10 września tego roku. Przygotuje start do ostatniego siódmego etapu jazdy na czas, z placu Ratuszowego do Karpacza.

– Ta umowa daje Jeleniej Górze trzy lata promocji w Telewizji Polskiej oraz za granicami kraju, gdyż prawami do transmisji wyścigu zainteresowane są zachodnie telewizje – powiedział po podpisaniu umowy prezydent Kusiak. Prezydent mówił też, że negocjacje z przedstawicielami LangTeam były bardzo twarde, ale z zawartego kompromisu zadowolone są obydwie strony.

– Cieszymy się, że możemy przez kolejne lata przyjeżdżać do Jeleniej Góry – zapewniał Czesław Lang. – Szkoda tylko, że niektóre gminy nie chcą podjąć wysiłku, aby dzięki Tour de Pologne zaprezentować się w telewizji.

Wśród gmin, które zignorowały propozycje LangTeam'u wymieniano, między innymi, samorządowców z Podgórzyna, przez który będą jechać kolarze. Premia specjalna i nawet niewielka nagroda, zorganizowane grupy kibiców dałyby powód do kilkuminutowej prezentacji walorów gminy.
Z przyjęcia kolarzy zrezygnowała Szklarska Poręba.

Wiadomo za to, że od 10 do 12 września, jeleniogórzanie, których kolarstwo nie interesuje, będą mieli trudne dni. Czekają ich zablokowane ulice, tłumy kibiców i tysiące rozochoconych kolarzy amatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Miłośnik kolarstwa. 11-03-2006 9:44
Podpisywanie zobowiązań przez Prezydenta Kusiaka wybiegające w przyszłość, które będzie realizować Nowa Rada i być może Nowy Prezydent jest niemo...lne i niehonorowe, nie tylko z Panem Langiem.Wszelkie gwarancje i zapewnienia jak choćby na zakup autobusów dla MZK ( 1 milion złotych rocznie) na 5 lat to nadużycie władzy, którą z woli ludu ma się tylko do jesieni. Zatroskany.
~ted 11-03-2006 17:09
A moze lepiej czekac az lang znajdzie sobie inne miejsce na organizacje swojej imprezy??? Wyscig jest doskonala promocja regionu za smiesznie pieniadze. Co do autobusow to trzeba je kupic jak najszybciej bo po pierwsze tabor mzk jest mocno zuzyty a po drugie wraz z wejsciem nowych norm czystosi spalin koszty eksploatacji nowo zakupionych pojazdow znacznie wzrosna. Dlatego nalezy sie spieszyc i kupic je w czasie obowiazywania starych przepisow.
~Marce(L) 11-03-2006 20:27
ted piszesz smieszne pieniadze wiec o jakich wiesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poświęcili kapliczkę

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Złote Gody w Janowicach

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%