MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mercedes–Benz wspiera Paraolimpijczyków

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 20 czerwca 2009, 11:21
Aktualizacja: 11:37
Autor: ahawer
Mercedes–Benz Polska postanowił wesprzeć działalność Aktywnej Szkoły Narciarskiej prowadzącej w Karpaczu szkolenia dla osób niepełnosprawnych z zakresu narciarstwa alpejskiego oraz przygotowania Jarosława Roli i pozostałych członków kadry narodowej do startu na paraolimpiadzie Vancouver 2010.

Firma udzieliła bardzo znaczącego rabatu na zakup samochodu Mercedes Viano przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Przekazanie samochodu nastąpiło 10 czerwca w Jeleniej Górze. Kluczyki do auta przekazali Piotr Chmielewski z centrali Mercedes-Benz w Warszawie i dyrektor jeleniogórskiego salonu, Zbigniew Martynowicz. Zaangażowanie w sport paraolimpijski tak poważnych firm i instytucji jakimi są Mercedes-Benz, Energia Pro i fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, świadczy o zmianie podejścia sponsorów do sportu osób niepełnosprawnych, który jest coraz poważniej traktowany na arenie międzynarodowej i polskiej.
Samochód z pewnością doskonale spełni powierzone mu zadania czyli przewóz niepełnosprawnych sportowców w trakcie szkoleń, treningów i zawodów. Pragniemy przypomnieć że najbliższy sezon będzie bardzo istotnym sprawdzianem dotychczas nabytych umiejętności naszych Paraolimpijczyków gdyż czeka ich start na Paraolimpiadzie Vancouver 2010 która jest najwyższej rangi wydarzeniem w sporcie niepelnosprawnych. Poza paraolimpijskim występęm , naszych zawodników czeka seria startow w Pucharze Europy, Pucharze Świata, Mistrzostwach Polski i innych zawodach narciarstwa alpejskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Mechanik najlepszy w futsalu

Jeleniogórski polonez

Czesi są spóźnieni

To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie

Znamy najlepsze siatkarki

Dziewczyny z Norwida mistrzyniami

Większość za zmianą

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
536
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%