MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Mega–jaja w wielkanocnych barwach

Wiadomości: KARPACZ
Piątek, 25 marca 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Choć do Wielkanocy pozostał niespełna miesiąc, klimat tych świąt można było poczuć już wczoraj w Karpaczu, gdzie w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 odbyły się warsztaty plastyczne pod nazwą „Wielkie malowanie jaj w 707”, podczas których uczniowie tworzyły pisanki w różnych technikach.

– Każdy zatrzymywał się na jednym z pięciu stanowisk, by stworzyć swoje dzieło wielkanocne. Przy stanowisku numer 1 dzieci oklejają wydmuszki klejem z brokatem, wytłoczkami z ozdobnych dziurkaczy, malują patyczkami i pędzelkami. Na drugim stanowisku uczniowie mieli do dyspozycji balony oklejone gazetą z klejem, które tworzyły świetny materiał do wyklejania wstążkami, bibułką, czy też malowania gąbką – powiedziała Marzena Gąszczyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej numer 707.

Trzecie stanowisko składało się z jaj ze styropianu, które – po pomalowaniu – zdobione były przyklejaną warstwą z serwetki z motywami kwiecistymi i zwierzęcym. Naklejone wzory pokrywa się na koniec lakierem i tak powstają wspaniałe pisanki. Na kolejnym ze stanowisk można było nauczyć się robienia witraży. Na kolorowej kartce papieru w kształcie jaja wyklejane były m.in. formy przypominające skorupki jaja dinozaura. Ostatnie ze stanowisk stworzone było z ogromnego papierowego jaja, podzielonego na kratkę, w której każdy z uczniów malował swoje własne skojarzenie dotyczące Świąt Wielkanocnych lub wiosny.

Prace uczniów nie tylko będą zdobiły szkołę, ale również wezmą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie, który dotyczy właśnie tematyki Świąt Wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Letnie inwestycje w podstawówkach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przedszkole po remoncie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 25-03-2011 15:16
.. taka rodzinna jest ta nasza tradycja ! ~FAJNIE .. dzieci ją poznają ! ..jajka na fotkach są piękne !
~Czarownica 25-03-2011 18:35
Ta szkoła ma zawsze świetne pomysły!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Stalowe rumaki w Karpaczu

Uczniowie poznali wyniki

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
457
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
5%