MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mega–jaja w wielkanocnych barwach

Wiadomości: KARPACZ
Piątek, 25 marca 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Choć do Wielkanocy pozostał niespełna miesiąc, klimat tych świąt można było poczuć już wczoraj w Karpaczu, gdzie w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 odbyły się warsztaty plastyczne pod nazwą „Wielkie malowanie jaj w 707”, podczas których uczniowie tworzyły pisanki w różnych technikach.

– Każdy zatrzymywał się na jednym z pięciu stanowisk, by stworzyć swoje dzieło wielkanocne. Przy stanowisku numer 1 dzieci oklejają wydmuszki klejem z brokatem, wytłoczkami z ozdobnych dziurkaczy, malują patyczkami i pędzelkami. Na drugim stanowisku uczniowie mieli do dyspozycji balony oklejone gazetą z klejem, które tworzyły świetny materiał do wyklejania wstążkami, bibułką, czy też malowania gąbką – powiedziała Marzena Gąszczyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej numer 707.

Trzecie stanowisko składało się z jaj ze styropianu, które – po pomalowaniu – zdobione były przyklejaną warstwą z serwetki z motywami kwiecistymi i zwierzęcym. Naklejone wzory pokrywa się na koniec lakierem i tak powstają wspaniałe pisanki. Na kolejnym ze stanowisk można było nauczyć się robienia witraży. Na kolorowej kartce papieru w kształcie jaja wyklejane były m.in. formy przypominające skorupki jaja dinozaura. Ostatnie ze stanowisk stworzone było z ogromnego papierowego jaja, podzielonego na kratkę, w której każdy z uczniów malował swoje własne skojarzenie dotyczące Świąt Wielkanocnych lub wiosny.

Prace uczniów nie tylko będą zdobiły szkołę, ale również wezmą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie, który dotyczy właśnie tematyki Świąt Wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Wiosenne targi pracy i edukacji – 3 kwietnia

Nowa pracownia w szkole pod Śnieżką

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 25-03-2011 15:16
.. taka rodzinna jest ta nasza tradycja ! ~FAJNIE .. dzieci ją poznają ! ..jajka na fotkach są piękne !
~Czarownica 25-03-2011 18:35
Ta szkoła ma zawsze świetne pomysły!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święcenie pokarmów

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Protest oświaty

Wsparcie strajkujących

Egzaminy bez zakłóceń

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
210
Tak
69%
Nie
28%
Nie wiem
3%