MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Medioznawca Ryszard Kluszczyński już w czwartek w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 września 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Katarzyna Pruś
Fot. Archiwum BWA
W najbliższy czwartek (10.09) w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędą się dwa wykłady znanego medioznawcy i kulturoznawcy Ryszarda Kluszczyńskiego. Prelekcje są częścią projektu „Miasto nam odpowiada”, a udział w nich jest bezpłatny.

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpocznie się pierwszy wykład „Czym jest sztuka nowych mediów”, po krótkiej przerwie, o godzinie 16:30 będziemy mogli wysłuchać prelekcji pt. „Sztuka nowych mediów w przestrzeniach publicznych”.

Ryszard W. Kluszczyński to szanowany profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydział Edukacji Wizualnej oraz profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Kieruje także Zakładem Mediów Elektronicznych w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej. Wybitny autorytet w dziedzinie nowych mediów w Polsce. Zajmuje się problematyką społeczeństwa informacyjnego i sieciowego, cyberkultury, sztuki mediów. Gościnnie wykładał na licznych uniwersytetach europejskich i amerykańskich. Jest także kuratorem wystaw i oraz autorem książek i publikacji poświęconych historii filmu awangardowego, wideo-artowi, multimediom i przemianom kultury w dobie komunikacji elektronicznej. Za jedną z nich zdobył Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową. Jest członkiem Inter-Society for Electronic Art, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA) a także Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.

Projekt jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Spotkanie z historią

O rozpadających się górach

Pożegnali Słońce

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wypadek przy baniakach  

Wystawa wzornika szklarskiego oraz starodruków

Teraz lepiej widać

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
26
Tak
77%
Nie
23%
Nie wiem
0%