MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Medalistki z Jeleniej Góry nagrodzone

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 października 2017, 22:28
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 5:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali konferencyjnej Term Cieplickich władze Jeleniej Góry przekazały nagrody finansowe dla trzech sportsmenek, które w ostatnim czasie odniosły sukcesy na arenie międzynarodowej. Symboliczne czeki trafiły w ręce Lucyny Kornobys, Zofii Tuły oraz Katarzyny Dwilewicz.

Lucyna Kornobys w ostatnim czasie zdobyła dwa medale Mistrzostw Świata, które odbyły się w Londynie. Było to srebro w pchnięciu kulą (przegrała zaledwie o 1 centymetr z Chinką) oraz brąz w rzucie oszczepem. - Pewnie ten centymetr będzie mi się śnił po nocach do kolejnych mistrzostw - wyznała Lucyna Kornobys, która otrzymała czek o wartości 5 tysięcy złotych. - To jest miłe docenienie naszej pracy i pozwala mi nie myśleć, czy będzie mnie stać na przygotowania do kolejnej imprezy - dodała wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro. Pozostałe zawodniczki otrzymały po 2,5 tys. zł.

Zosia Tuła to aktualna Mistrzyni Polski we freestyle’u kajakowym w konkurencji K1K senior, a także srebrna medalistka Pucharu Świata i złota z Pucharu Europy. Jak sama przyznała - dyscyplina, którą trenuje staje się coraz bardziej popularna, a niedługo możliwa jest reaktywacja spływów na Bobrze. Póki co, nie wiadomo kiedy odbędą się kolejne zawody w Jeleniej Górze - Zosia wraz z Tomkiem Czaplickim liczą na przychylność władz miasta w tym względzie. - Najbliższe zawody odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan w Argentynie - powiedziała Zofia Tuła.

Najmłodszą medalistką w tym gronie była Katarzyna Dwilewicz - wicemistrzyni Europy do lat 18. - Cieszę się, że moja kariera się rozwija - wyznała jeleniogórzanka, która w krajowym czempionacie była 5., a na mistrzostwach Starego Kontynentu udało się wywalczyć srebrny krążek. - Tata uczył mnie i moją siostrę grać w szachy od 6. roku życia - dodała Kasia Dwilewicz, która przyznaje, że wśród jej rówieśników nie ma zbyt wielu pasjonatów tej dyscypliny, ale liczy, że to się zmieni. W grudniu zamierza wystartować w mistrzostwach Europy seniorów, które odbędą się w Katowicach, a następnie weźmie udział w Akademii Szachowej, której zwieńczeniem będzie międzynarodowy - silnie obsadzony turniej Cracovia.

Zastępca prezydenta miasta podkreślał, że bohaterki spotkania w Termach Cieplickich promują miasto, region i kraj i to jest najważniejsze. - Są to też młode, piękne dziewczyny, które swoimi osiągnięciami pokazują, że nie oprócz wiedzy i sprawności ważne jest dla nich, że są z Jeleniej Góry - powiedział Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Powrót imprez rowerowych

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
200
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%