MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Medale Pucharu Świata dla Polaków

Wiadomości: Milau
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:41
Aktualizacja: 6:43
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zdobyli medale Pucharu Świata we freetyle’u kajakowym.

Podczas pierwszego startu w tegorocznym Pucharze Świata ICF we freestyle’u kajakowym, który odbył się w ramach Natural Games w Millau (Francja) reprezentanci Polski nie zawiedli oczekiwań. Nasza reprezentantka Zofia Tuła w sobotę, 28 czerwca wywalczyła pierwszy dla Polski srebrny medal Pucharu Świata we freestyle’u kajakowym w kategorii K1SK. Zosia podczas przejazdów finałowych zaprezentowała szeroki wachlarz ewolucji powietrznych takich jak Air Loop (powietrzne salto przodem), czy Super Clean Cartwheel’e (pionowe, boczne obroty kajaka bez podpierania się wiosłem o wodę). Uzyskany rezultat 286 pkt. dał jej ostatecznie 2. miejsce i pozycję wiceliderki Pucharu Świata w kategorii K1SK. Zawodniczka Karkonoskiego Klubu Kajakowego zajęła również bardzo dobrą piątą pozycję w rywalizacji kobiet w kategorii K1K Freestyle.

Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata we freestyle’u kajakowym Tomasz Czaplicki poszedł za ciosem i zdobył drugi tego dnia medal dla Polski. W finale kategorii K1SM jeleniogórski kajakarz zdobył 568 pkt. i ostatecznie zdobył brąz. Podczas swoich przejazdów Tomek zaprezentował między innymi Super Clean Cartwheel’e i inne figury obrotowe łącząc je na przemian z figurami powietrznymi takimi jak Phonix Monkey (piruet na dziobie połączony z saltem do przodu). Pomimo tylko jednej godziny treningu na dzień przed rozpoczęciem zawodów Tomek otarł się o finał kategorii K1M Freestyle i w półfinale zajął bardzo dobre 6. miejsce.

Poza zawodnikami Karkonoskiego Klubu Kajakowego Polskę na tych zawodach reprezentowali również Bartosz Czauderna (KKK Kraków) i Adam Olesiński (WAKK Habazie). Bartosz zajął 4. miejsce w kat. K1SM i 21. w kat. K1M Freestyle. Adam Olesiński w konkurencji K1M Freestyle sklasyfikowany został na 26. miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Nowa posada dla radnej

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ja 30-06-2014 11:26
Gratulacje Tomku i Zosiu .jelenia Gora powinna sie cieszyc ze ma tak wspanialych mlodych sportowcow .Jeszcze raz GRATULACJE>>>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

Nasi szachiści trzeci na Dolnym Śląsku!

Znakomity występ młodego fightera!

Maluchem na rajd

Więcej na zabytki

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
425
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%