Medale MP dla zawodnczek Karkonoszy

Wiadomości: Letohrad
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 12:49
Aktualizacja: 12:55
Marcelina Badacz została mistrzynią Polski w biathlonie na natorolkach. Zawody odbyły się w dniach 19–21 sierpnia w Letohradzie w Czechach.

Pierwszego dnia odbywały się biegi sprinterskie w juniorkach młodszych. Wygrała Marcelina Badacz, a drugie miejsce zajęła Klaudia Szpak - obie uczennice SMS-u Szklarska Poręba reprezentują MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (trener Andrzej Koziński).

W drugi dzień podczas biegów pościgowych Marcelina Badacz zajęła drugie miejsce, a Klaudia Szpak była trzecia.

Obie zawodniczki są w Kadrze Młodzieżowej Biathlonu, w tym roku stawały już na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lutym 2016 roku oraz podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim w czerwcu tego roku.