MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Medale i rekordy w basenie

Wiadomości: Świat
Piątek, 12 października 2007, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Jeleniogórscy pływacy na największych zawodach w Czechach

Zawodnicy MKS "11" Jelenia Góra wzięli udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach pływackich w czeskim Trutnovie. O randze tej imprezy świadczy fakt że są to największe zawody pływackie u naszych południowych sąsiadów. Na starcie dwudniowych zmagań stanęło ponad 300 pływaków reprezentujących 28 klubów z Czech i Polski

W tym doborowym towarzystwie jeleniogórzanie w swoich kategoriach wiekowych uzyskali wiele wartościowych wyników i miejsc w czołówce. Maciej Wołodźko był drugi na 100 metrów i trzeci na 200 m stylem dowolnym oraz trzeci na 100 m. grzbietem, bijąc przy tym o kilka sekund swoje rekordy życiowe. Karolina Lewińska w swojej koronnej konkurencji 100 m. stylem klasycznym zajęła pierwsze miejsce. Kamila Włostowska, która po perturbacjach zdrowotnych powoli wraca do formy zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce rywalizacji. Ze startu w zawodach z powodu kontuzji ręki musiała zrezygnować jej siostra Karina. Z tego też względu "11" nie była w stanie wystawić żeńskiej sztafety.

Pomimo osłabionego składu, nasi pływacy w klasyfikacji klubów uplasowali się na 8 ósmym miejscu, m.in. za Śląskiem Wrocław a przed Juvenią Wrocław. Bezkonkurencyjni w rywalizacji zespołowej okazali się przedstawiciele Komety Brno.

Ogłoszenia

Czytaj również

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Sobieszowianin 12-10-2007 21:50
Jakie to prestiżowe zawody, jakie zdrowie.Lata świetności minęły,a Trutnov jest po prostu blisko. Nie wiedziałem , że MKS 11 to tylko czterech pływaków , myślałem,że to duży klub. Za śląskiem i Juvenią to 11 jest zawsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Była gala z nagrodami

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Trzy medale w Oleśnicy

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%