MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Medale i rekordy w basenie

Wiadomości: Świat
Piątek, 12 października 2007, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Jeleniogórscy pływacy na największych zawodach w Czechach

Zawodnicy MKS "11" Jelenia Góra wzięli udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach pływackich w czeskim Trutnovie. O randze tej imprezy świadczy fakt że są to największe zawody pływackie u naszych południowych sąsiadów. Na starcie dwudniowych zmagań stanęło ponad 300 pływaków reprezentujących 28 klubów z Czech i Polski

W tym doborowym towarzystwie jeleniogórzanie w swoich kategoriach wiekowych uzyskali wiele wartościowych wyników i miejsc w czołówce. Maciej Wołodźko był drugi na 100 metrów i trzeci na 200 m stylem dowolnym oraz trzeci na 100 m. grzbietem, bijąc przy tym o kilka sekund swoje rekordy życiowe. Karolina Lewińska w swojej koronnej konkurencji 100 m. stylem klasycznym zajęła pierwsze miejsce. Kamila Włostowska, która po perturbacjach zdrowotnych powoli wraca do formy zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce rywalizacji. Ze startu w zawodach z powodu kontuzji ręki musiała zrezygnować jej siostra Karina. Z tego też względu "11" nie była w stanie wystawić żeńskiej sztafety.

Pomimo osłabionego składu, nasi pływacy w klasyfikacji klubów uplasowali się na 8 ósmym miejscu, m.in. za Śląskiem Wrocław a przed Juvenią Wrocław. Bezkonkurencyjni w rywalizacji zespołowej okazali się przedstawiciele Komety Brno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Sobieszowianin 12-10-2007 21:50
Jakie to prestiżowe zawody, jakie zdrowie.Lata świetności minęły,a Trutnov jest po prostu blisko. Nie wiedziałem , że MKS 11 to tylko czterech pływaków , myślałem,że to duży klub. Za śląskiem i Juvenią to 11 jest zawsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Powrót imprez rowerowych

Mały Strażak dla jednostek OSP

Podgórna zarośnięta!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
105
Tak
50%
Nie
40%
Nie wiem
10%