Czytających: 10757

Jelenia Góra: Mecz straconych szans

Sobota, 20 kwietnia 2019, 14:14
Aktualizacja: 20:25
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra w przedświątecznej konfrontacji ze Spartą Grębocice powinni sięgnąć po komplet punktów, ale nie zdobyli żadnego. Grający z przewagą jednego zawodnika jeleniogórzanie, w doliczonym czasie gry stracili gola na wagę trzech punktów.

Od początku spotkanie mogło się podobać, ale najciekawiej zrobiło się od 29. minuty, kiedy to Adam Kubik bez piłki uderzył zawodnika Karkonoszy łokciem w twarz. Za niesportowe zachowanie arbiter główny po konsultacji z liniowym - pokazał zawodnikowi gości czerwoną kartkę. Biało-niebiescy zamiast złapać wiatr w żagle, nadziali się na atak przyjezdnych - w 33. minucie Szuszkiewicz strzałem w krótki słupek pokonał Błaszkiewicza. Gdy w 39. minucie w zamieszaniu pod bramką gości najprzytomniej zachował się Poszelężny (strzelił na 1:1) - wydawało się, że wszystko wróci do normy, jednak chwilę później sędzia uznał, że we własnym polu karnym Juźwik faulował Bielenia i z jedenastu metrów na 1:2 strzelił Szuszkiewicz.

Po zmianie stron jeleniogórzanie przycisnęli. Najpierw Giziński z rzutu wolnego przy narożniku pola karnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką, w kolejnej akcji gości uratował słupek, a następnie w słupek trafił Bębenek. W 74. minucie Gancarski faulował w polu karnym Gargasa, a do wyrównania doprowadził z "jedenastki" Poszelężny. W 78. minucie miejscowi kibice mieli powody do zdenerwowania... w pozornie niegroźnej sytuacji Warzyniak faulował Szuszkiewicza i sędzia wskazał na wapno. Poszkodowany osobiście chciał wykonać "wyrok", a tym samym skompletować hat-tricka, jednak jego intencje wyczuł Błaszkiewicz! W kolejnych minutach swoich szans nie wykorzystały oba zespoły, a decydująca o losach spotkania okazała się 95. minuta, kiedy to kontrę gości wyprowadził Łętkowski, zagrał do Dudy, a ten mając czas w polu karnym wypatrzył Bielenia i zawodnik Sparty strzelił zwycięską bramkę.

Karkonosze Jelenia Góra - Sparta Grębocice 2:3 (1:2)

Karkonosze: Błaszkiewicz - Wawrzyniak, Denis, Walczak, Bębenek, Buzała, Poszelężny, Juźwik, Gałach, Zatylny, Firlej.
Sparta: W. Kubik - Gancarski, Małucki, Kozłowski, A. Kubik, Szuszkiewicz, Bieleń, Janicki, Koryciński, Duda, Łętkowski.

Gole: 0:1 Szuszkiewicz 33', 1:1 Poszelężny 39', 1:2 Szuszkiewicz 40' karny, 2:2 Poszelężny 75' karny, 2:3 Bieleń 90'+5.

Czerwona kartka: Adam Kubik (29', Sparta) - za uderzenie rywala łokciem.