MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Mecz Przyjaźni w Szklarskiej– Porębie

Wiadomości: Szklarska-Poręba
Wtorek, 2 czerwca 2009, 10:58
Aktualizacja: 11:01
Autor: ahawer
Fot. organizator
W dniach 29. 05 do 31. 05 2009 w Szklarskiej Porębie przebywała delegacja z partnerskiego miasta Bad Harzburg. Grupa 56 osób przyjechała na zaproszenie Burmistrza Szklarskiej Poręby Arkadiusza Wichniaka by wziąć udział w Paradzie Rodzinnej oraz w corocznym meczu piłkarskim między drużynami ze Szklarskiej Poręby i Bad Harzburg.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Parada Rodzinna została odwołana, ale mecze piłkarskie odbyły się zgodnie z planem. Całą oprawę na boisku przy ul. Waryńskiego (sędziowie, piłki i nagłośnienie) oraz podczas dekoracji uczestników zapewnił Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Drużyna grały w składach 7 osobowych (6 +bramkarz).
W meczach poszczególnych grup wiekowych padły wyniki:

TSC Bad Harzburg (A Jugend) – MLKS Woskar Szklarska Poręba (rocznik 1990-1992) 5:6

TSC Bad Harzburg (B+C Jugend) – MLKS Woskar Szklarska Poręba (rocznik 1993-1995) 2:1

Old Boys Bad Harzburg – Old Boys Szklarska Poręba 1:1 (w karnych 5:3).

Mecze były bardzo zacięte a gra była otwarta do samego końca. Niestety gospodarze dwa z trzech pojedynków i to na własnym terenie. W przyszłym roku delegacja ze Szklarskiej Poręby pojedzie do Bad Harzburg i będzie okazja do rewanżu. Dekoracja uczestników i wręczenie pamiątkowych pucharów miała miejsce w Hotelu Olimp. To nie jest pierwsza wizyta mieszkańców Bad Harzburg w Szklarskiej Porębie.
Mimo, że pogoda nie nastrajała do aktywnego spędzania czasu, ekipa z Niemiec wybrała się na wycieczkę po Szklarskiej Porębie i okolicach. Goście z Niemiec odwiedzili najważniejsze atrakcje Szklarskiej Poręby a także Sztolnie i Park Miniatur w Kowarach oraz Świątynię Wang w Karpaczu. Mecze piłkarskie rozgrywane są już od kilku lat na przemian w Szklarskiej Porebie i Bad Harzburg. W przyszłym roku gospodarzem będą nasi przyjaciele z Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Niespodzianka w Marciszowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~LR 2-06-2009 18:53
Fajna sprawa, pamietam podobnego typu 'wymiany partnerskie' w podstawowce i w ogolniaku. Bylo to ciekawe doswiadczenie i doping do nauki jezyka iwec mysle, ze to jest glowny pozytek tego typu imprez, a wynik na boisku to sprawa drugorzedna!
~kibic 2-06-2009 21:37
mecz przyjaźni z niemcami? z zczym do ludzi;]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Derby Jeleniej Góry na remis

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%