Zalogowanych: 13

II-liga koszykarzy: Mecz na szczycie dla gospodarzy z Pleszewa

Niedziela, 30 stycznia 2011, 1:08
Aktualizacja: Czwartek, 3 lutego 2011, 22:07
Walczący o awans do I–ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra byli niezwykle blisko wygrania z liderem na jego własnym parkiecie. Ostatecznie po zaciętym boju musieli uznać jednak wyższość gospodarzy przegrywając w Pleszewie z miejscową Florentyną 65:67.

Jeśli gospodarze sobotniej potyczki myśleli, że po efektownym zwycięstwie w Jeleniej Górze, kiedy to wygrali z nami różnicą 21 punktów będzie znów tak łatwo byli w wielkim błędzie. Sudety od początku spotkania zagrały ambitnie stawiając rywalom bardzo trudne warunki. Podczas całej pierwszej połowy wynik oscylował w granicy remisu, a obie ekipy zeszły ostatecznie do szatni przy wyniku po 30.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta przegrana przez podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza 10:17. W ostatniej odsłonie ambitnie walczący jeleniogórzanie starali się odrobić straty, jednak nawet znakomita postawa Rafała Niesobskiego – 21 punktów w całym meczu i Mariusza Matczaka – 18 „oczek” nie uchroniła naszego zespołu przed piątą porażką w tegorocznych rozgrywkach. W tabeli II-ligi prowadzi Florentyna, wyprzedzając o dwa punkty Stal Ostów Wlkp. i jeleniogórskie Sudety.

Open Florentyna Pleszew – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 67:65 (20:16, 10:14, 17:10, 20:25)

Sudety: R. Niesobski (21), Matczak (18), Czech (11), Ł. Niesobski (5), Wilusz (4), Samiec (3), Czekański (2), Kozak (1), Minciel, Maryniewski