MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mecz na szczycie dla Finepharmu!

Wiadomości: Gliwice
Sobota, 6 listopada 2010, 17:53
Aktualizacja: 17:57
Autor: MDvR
Fot. Robert Ignaciak
Niespodziewanie łatwym zwycięstwem jeleniogórzanek zakończyło się starcie dwóch zespołów znajdujących się w czubie tabeli I–ligi szczypiornistek. Podopieczne Mirosława Urama rozbiły w Gliwicach miejscowy SMS 34:22.

Przed meczem na Śląsku obie ekipy miały na swoim koncie komplet zwycięstw, na czele z lepszym bilansem bramkowym znajdywały się jednak rywalki, jak widać do czasu. Od początku spotkania tempo zaczęły dyktować nasze szczypiornistki, które dzięki znakomitej obronie i skutecznym kontrom szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie.

Wiedzieliśmy przed spotkaniem, że rywalki są groźne w kontrze, dlatego skutecznie uniemożliwiliśmy im granie szybkich ataków, udało się to perfekcyjnie. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:11 – wyznaje Mirosław Uram, trener drużyny.

Po zmianie stron wciąż warunki narzucały jeleniogórzanki jednak do 45 min. na tablicy nasza przewaga oscylowała w granicy 5-7 bramek. Ostatni kwadrans to popis naszych szczypiornistek, które nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń. W tym fragmencie meczu dobre zmiany dały również zmienniczki zdobywając ważne bramki. Finepharm wygrał ostatecznie na boisku dotychczasowego lidera 34:22 i z kompletem pięciu zwycięstw przewodzi samotnie w stawce.

Zagraliśmy dziś świetne spotkanie, na treningach mocno pracujemy i przyniosło to dziś efekt, wychodziło po prostu wszystko. Byliśmy zespołem lepszym w każdym elemencie. Zagraliśmy bardzo twardo w obronie, zawodniczki poruszały się jednak tak dobrze na nogach, że dostaliśmy tylko jedną 2 min. karę, podczas gdy przeciwniczki aż siedem. Cała drużyna zagrała świetnie, każda szczypiornistka miała duży wkład w końcowy sukces. Zrobiliśmy dziś duży krok do awansu do Superligi – mówi Mirosław Uram.

SMS Gliwice – Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 22:34 (11:16)

Finepharm: Baranowska, Demiańczuk, Pałysa, Ślusarczyk (8), Latuszek (6), Pawliszak (4), Stochaj (4), Kasprzak (4), Skoczyńska (3), Wasiucionek (2), Bielecka (2), Konarzewska (1), Kosmala, Hofmańska

Czytaj również

Kończy się referendum strajkowe

Brakuje rodzin zastępczych

Żerom bezkonkurencyjny

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~:) 6-11-2010 18:36
hurra!!
~kibicka... 7-11-2010 10:46
BRAWO "URAMKI" jezeli kogoś urazilam takim pseudonimem to z góry PRZEPRASZAM . ALE CHCE POGRATULOWAĆ I ŻYCZE DALSZYCH SUKCESÓW . POMIMO TO ZE NIE BYŁAM JESZCZE NA ZADNYM WASZYM MECZU W PRZECIWIEŃSTWIE DO KPR TO I TAK UWAŻAM ZE TO WY tz. cała drużyna wraz z trenerem ZASŁUGUJECIE NA GRE W EKSTRAKLASIE . TRZYMAM KCIUKI I MAM NADZIEJĘ ZE PRZYSZLY SEZON w piłce recz . w JG bedzie wygladał troszke inaczej ....A MIANOWICIE BEDĄ GRAĆ TE DZIEWCZYNY I TA DRUŻYNA KTÓRA SWOIM POZIOMEM NAPRAWDE REPREZENTUJE !!!! EKSTRA - KLASE!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Wszyscy za strajkiem

Karty tak, kolory nie

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1074
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%