MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Mecz na szczycie dla Finepharmu!

Wiadomości: Gliwice
Sobota, 6 listopada 2010, 17:53
Aktualizacja: 17:57
Autor: MDvR
Fot. Robert Ignaciak
Niespodziewanie łatwym zwycięstwem jeleniogórzanek zakończyło się starcie dwóch zespołów znajdujących się w czubie tabeli I–ligi szczypiornistek. Podopieczne Mirosława Urama rozbiły w Gliwicach miejscowy SMS 34:22.

Przed meczem na Śląsku obie ekipy miały na swoim koncie komplet zwycięstw, na czele z lepszym bilansem bramkowym znajdywały się jednak rywalki, jak widać do czasu. Od początku spotkania tempo zaczęły dyktować nasze szczypiornistki, które dzięki znakomitej obronie i skutecznym kontrom szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie.

Wiedzieliśmy przed spotkaniem, że rywalki są groźne w kontrze, dlatego skutecznie uniemożliwiliśmy im granie szybkich ataków, udało się to perfekcyjnie. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:11 – wyznaje Mirosław Uram, trener drużyny.

Po zmianie stron wciąż warunki narzucały jeleniogórzanki jednak do 45 min. na tablicy nasza przewaga oscylowała w granicy 5-7 bramek. Ostatni kwadrans to popis naszych szczypiornistek, które nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń. W tym fragmencie meczu dobre zmiany dały również zmienniczki zdobywając ważne bramki. Finepharm wygrał ostatecznie na boisku dotychczasowego lidera 34:22 i z kompletem pięciu zwycięstw przewodzi samotnie w stawce.

Zagraliśmy dziś świetne spotkanie, na treningach mocno pracujemy i przyniosło to dziś efekt, wychodziło po prostu wszystko. Byliśmy zespołem lepszym w każdym elemencie. Zagraliśmy bardzo twardo w obronie, zawodniczki poruszały się jednak tak dobrze na nogach, że dostaliśmy tylko jedną 2 min. karę, podczas gdy przeciwniczki aż siedem. Cała drużyna zagrała świetnie, każda szczypiornistka miała duży wkład w końcowy sukces. Zrobiliśmy dziś duży krok do awansu do Superligi – mówi Mirosław Uram.

SMS Gliwice – Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 22:34 (11:16)

Finepharm: Baranowska, Demiańczuk, Pałysa, Ślusarczyk (8), Latuszek (6), Pawliszak (4), Stochaj (4), Kasprzak (4), Skoczyńska (3), Wasiucionek (2), Bielecka (2), Konarzewska (1), Kosmala, Hofmańska

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~:) 6-11-2010 18:36
hurra!!
~kibicka... 7-11-2010 10:46
BRAWO "URAMKI" jezeli kogoś urazilam takim pseudonimem to z góry PRZEPRASZAM . ALE CHCE POGRATULOWAĆ I ŻYCZE DALSZYCH SUKCESÓW . POMIMO TO ZE NIE BYŁAM JESZCZE NA ZADNYM WASZYM MECZU W PRZECIWIEŃSTWIE DO KPR TO I TAK UWAŻAM ZE TO WY tz. cała drużyna wraz z trenerem ZASŁUGUJECIE NA GRE W EKSTRAKLASIE . TRZYMAM KCIUKI I MAM NADZIEJĘ ZE PRZYSZLY SEZON w piłce recz . w JG bedzie wygladał troszke inaczej ....A MIANOWICIE BEDĄ GRAĆ TE DZIEWCZYNY I TA DRUŻYNA KTÓRA SWOIM POZIOMEM NAPRAWDE REPREZENTUJE !!!! EKSTRA - KLASE!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Bezpieczniej nad Kaczawą

Budowa łącznika rozpoczęta

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%