MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mechanik z nową pracownią

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 grudnia 2018, 9:10
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2018, 7:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pracownia Mobilnej Diagnostyki Pojazdów Samochodowych to kolejny nowoczesny element w procesie kształcenia uczniów Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik". Wczoraj (17.12) odbyło się uroczyste otwarcie miejsca, gdzie praktyczną wiedzę i doświadczenia nabędzie młodzież ze szkoły przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

Wartość inwestycji opiewała na kwotę 280 tysięcy złotych, z czego 63 tysiące pochodziło z rezerwy 0,4.

Jest to gigantyczna zasługa naszych partnerów - małych i większych przedsiębiorców z miasta i regionu, którzy wsparli nas materiałami i innymi elementami - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST "Mechanik".

To kolejna nowoczesna pracownia w tej szkole - funkcjonuje już pracownia z drukarkami 3D czy pracownia odnawialnych źródeł energii, a wkrótce ma być uruchomiona pracownia symulacyjna wiązek elektrycznych.

Uczniowie mogą tu przeprowadzić pierwszą weryfikację na linii diagnostycznej stanu technicznego pojazdu - głównie układu kierowniczego, hamulcowego i powstających luzów. Na podstawie tej weryfikacji będą mogli dokonać naprawy, a następnie powtórnie zweryfikować przydatność do użytkowania na drogach - powiedział Kazimierz Buchwald, kierownik szkolenia praktycznego w ZST "Mechanik".

Szkoła nie prowadzi działalności gospodarczej, więc pracownia nie będzie ogólnodostępna, ale umiejętności, które nabędzie młodzież z pewnością ułatwią poszukiwanie pracy po ukończeniu edukacji.

Pracownia robi wrażenie - przyznał Kamil Gądziel, uczeń ZST Mechanik. - Nie mogłem się doczekać tej pracowni. Jest nowoczesna, dobrze wyposażona i można się nauczyć wielu rzeczy, przydatnych w zawodzie - dodał Oskar Żmuda.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Spór o edukację seksualną

Piękna szkoła po remoncie

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 18-12-2018 10:03
Kawał dobrej roboty robi się w "Mechaniku". Brawo dla całego zespołu, sponsorów i przyjaciół szkoły, którzy wspomagają jej budżet i działania.
~tutek 18-12-2018 10:34
Aż szkoda, że za moich czasów tego nie było... Ale lata 80- te też miały swój urok...
~Ciekawe 18-12-2018 12:33
na czym polega mobilność pracowni? na zdjęciach widać kanał, szarpaki itp.
~Molibden 18-12-2018 15:52
Bardzo dobrze ze zaczeli znowu nauczac mlodych ludzi praktycznych zawodow tylko szkoda ze szkola nie prowadzi dzialalnosci gospodarczej. Z zarobionych pieniedzy mogliby powiekszac park maszynowy na ktorym szkolili by sie i prowadzili jakas produkcje mlodzi ludzie.
~ 18-12-2018 19:15
do: ~Molibden (15:52)
Otóż to. Ale odblokowanie możliwości świadczenia usług i zarabiania na siebie leży po stronie ministerstwa. Szkoły chcą. Szkoły zarobiłyby na siebie.
~Jeleniogorzanin 18-12-2018 17:27
Ostatnie zdjecia trzeba sciagnac....te uklady maja po 20 kilka lat..... Drukarki 3D to swietny pomysl.Tylko maja byc jak najwieksze-takie sa przyszloscia. Wiec szukajcie rozwiazan sztywnosci konstrukcji itd.Nauczcie jeszcze mlodych, jak zrobic pieniadze na takiej wiedzy. "pracownia symulacyjna wiązek elektrycznych". Drex wyniesie sie z jeleniej ( do Tunezji gdyby ktos nie wiedzial) wiec nie ma sensu nauczac mlodych w tym kierunku. Tym, ktorzy chca sie szkolic w wiazkach polecam popytac... z wiazek w drexie zostalo tylko tzw. biuro. Tzw. bo tam nie konstruuje sie, tylko robi czarna robote ktorej niemiec nie zrobi-bedzie za drogo.
~paw 18-12-2018 18:11
Iwan jest dobrym dyrektorem
~lupo 21-12-2018 17:45
Znowu na pierwszym planie Łużniak a gdzieś tam w tle ledwo widoczny Sikora, który jest odpowiedzialny za oświatę. Czy tak ma wyglądać praca wiceprezydenta ??? Prezydent się lansuje jak tylko może i gdzie się da. A reszta może to statyści ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Nowy sprzęt w pracowni OZE

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Niezwykły projekt

Dzień języków obcych w SP 2

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%