MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

„Mechanik” rozwija się i to nie koniec

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 grudnia 2015, 9:07
Aktualizacja: 9:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejne inwestycje sprawiają, że Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” jest w ostatnich latach najprężniej rozwijającą się placówką oświatową w Jeleniej Górze. W tym roku młodzież doczekała się boiska obok hali, a w planach jest jeszcze termomodernizacja budynku i kilka innych inwestycji.

Boisko o wymiarach 24x46 m to kolejna inwestycja, jaką poczyniono na terenie Zespołu Szkół Technicznych. - Cieszymy się, bo duża grupa młodych ludzi nawet o tej porze roku może grać na tym boisku. Brakowało nam tego – powiedziała dyrektor szkoły Wanda Kozyra zaznaczając, że baza sportowa w Mechaniku jest już bardzo rozwinięta. Na jednej godzinie lekcyjnej pięć klas może mieć zajęcia z wychowania fizycznego.

- Pani dyrektor i cała rada pedagogiczna dużo zrobili dla szkoły. Boisko jest w porządku, jak tylko jest cieplej można wyjść na dwór i pograć – powiedział Krystian Bażan z klasy 2e o specjalizacji strażackiej.

Dzień przed spotkaniem z władzami miasta i dziennikarzami, które odbyło się w piątek (4.12), uczniowie wszystkich klas zagrali turniej, z którego zwycięzcy zmierzyli się z zespołem nauczycieli w pokazowym meczu przed „oficjelami”. W przerwie meczu wystąpiły tancerki z „Mechanika”, a dodatkowo zaprezentowano nowy samochód do nauki jazdy. Opel corsa, o który wzbogaciła się szkoła posłuży uczniom w klasach o profilu technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych, bowiem w podstawie programowej mają zdanie egzaminu na prawo jazdy.

Wkrótce w szkole zostanie zrealizowana kolejna inwestycja. Tym razem przy wsparciu Funduszu Ochrony Środowiska stworzone zostanie mieszkanie całkowicie zasilane energią odnawialną, co w praktyce posłuży nowemu profilowi w ZST – technikom urządzeń odnawialnych źródeł energii.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze termomodernizacji budynków szkoły. - W tej chwili są już pozwolenia na prace, czekamy tylko na kolejne działania w tym kierunku – powiedziała dyrektorka ZST „Mechanik”. Ponadto odcinek drogi między budynkiem szkoły a boiskiem i halą sportową zostanie wyłożony kostką, co poprawi estetykę. Będzie to zadanie uczniów w ramach zajęć praktycznych. - Brukowanie podjazdu będzie wykonane w ramach praktyk z materiału, który otrzymali od Miasta – powiedział prezydent Marcin Zawiła.

- Nasza troska będzie skierowana teraz na Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. Chcielibyśmy, żeby w kolejnych latach doganiał „Mechanika” - zapowiedział prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy do nauki on–line

W planie szkoła katolicka

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Pio 6-12-2015 9:17
Bardzo dobrze, że się rozwija! Dyrekcja, kierownicy i kadra to b. Dobry zespół, który swietnie prowadzi placówke. To sie ceni! Powodzenia w dalszym rozwoju!
~masters 6-12-2015 11:04
Wypowiedź extra -Nasza troska będzie skierowana teraz na Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. Chcielibyśmy, żeby w kolejnych latach doganiał „Mechanika” - zapowiedział prezydent Jeleniej Góry.
~jur 6-12-2015 12:41
Moja szkoła ale to było bardzo dawno. Teraz widzę nauka jazdy to chyba Nissan. Kiedy ja pobierałem naukę jazdy w Mechaniku mieliśmy do dyspozycji samochód Warszawa no i oczywiście Żuk oraz motory WSK. Jednak to były fajne czasy szkolne ( nie mówię o ustrojowych) .
~jur 6-12-2015 12:47
Korekta do wpisu to jednak nie Nissan a Opel
~Dlaczego? 6-12-2015 13:21
Szkola Rzemiosl Artystycznych w Cieplicach była pierwsza w tym czasie, kiedy kształcono mlodziez dla zakladow przemyslowych takich jak" ZORKA. HUTA JULIA, ORZEL w Myslakowicach, Dywany w Kowarach . Szkola wyksztalcila fachowcow poszukiwanych nie tylko na naszym terenie. Teraz nietorzy sa znanymi biznesmanami, posiadaja własne przesdiebiorstwa. To BYLA SZKOLA!!!!!!!A teraz ma rywalizować?
~xs 6-12-2015 18:44
Kiedyś tak się rozwinie że boisko będzie dostępne również dla innych osób po południami i w wekend bo teraz to zakluczone na cztery spusty,chyba się boją że ktoś piłką trawe zniszczy.
~xs 6-12-2015 18:48
Zresztą parking szkolny dla zajęć popołudniowych też ma zakaz wjazdu,stróż ma odgórny zakaz wpuszczania i auta stoją gdzie popadnie.
~nowy2 6-12-2015 22:49
którą szkolę wybrać mechanik czy elektronik poradźcie jest lepsze
~tutek 7-12-2015 8:14
A " Młodzieniec " jeszcze uczy ?
~AEG 7-12-2015 13:16
STACHURSKY i PRD ale się jeżył a TEDEX znowu się zawieszał na PRD Snajper i jgo programy hakerskie Ptaszek z kijem bejsbolowym Camel noi Wołek w sweterku od powodzian Bronek z MAfią Ruską Kamienna twarz od Polskiego Hejnał z Hałwą ciągle coś albo kogoś wymiarowali Koszykarz z żeglarzem położenie i kurs obliczali Wiesław W z ekipą zawsze coś naprawią Pani Jola P zawsze uśmiechnięta i z pozytywnym nastawieniem noi herszt bandy Pani Wanda i jej Banda Gorąco Pozdrawiam was wszystkich to były czasy że się szło z uśmiechem na ustach do szkoły w której 6 lat w mgnieniu oka przefrunęło fiu fiu
~Rych 7-12-2015 16:29
Kończyłem tą szkołę i do tej pory miło ją wspominam.Jestem pierwszym rocznikiem który rozpoczął naukę w szkole przy Obrońców Pokoju (w 1970r przeniesiono z ul.Kilińskiego). Wcześniej była tam budowlanka która otrzymała piękną nowo wybudowaną szkołę na Zabobrzu. Obecnie budowlanki już dawno nie ma, została zlikwidowana w ostatnim 25 leciu jak całość szkolnictwa zawodowego z wyjątkiem Elektronika (spadkobierca zespołu szkół łączności). Zlikwidowano Chemika, Budowlankę, Medyka nie mówiąc już o upadku szkół przyzakładowych wraz z likwidacją, prywatyzacją zakładów pracy. Z jednej strony prywatny biznes krzyczy że nie ma fachowców a z drugiej nic nie robi w zakresie szkolinictwa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

O bezpieczeństwie

Minister z wizytą w KPSW

Dla najzdolniejszych

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
202
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
10%