MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Mdleją na szlaku

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 23 maja 2007, 0:00
Autor: DOB
Wczorajszy upał nie sprzyjał amatorom górskich wędrówek.

16-letni chłopak zasłabł wczoraj na szlaku w okolicach Śnieżki. – Miał objawy omdlenia – mówi Roman Gąsior, ratownik dyżurny Karkonoskiej Grupy GOPR. Ratownicy sprowadzili go na dół do karetki, gdzie udzielono mu pomocy.
Tylko wczoraj GOPR-owcy odnotowali aż 5 podobnych przypadków. Większość poszkodowanych to nastolatkowie.

– W górach był straszny upał i niskie ciśnienie. Do tego nie było wiatru. Jeśli ktoś nie ma kondycji, lepiej niech w taką pogodę nie wybiera się na długą wędrówkę – mówi Roman Gąsior, ratownik dyżurny.

W weekend znów ma być gorąco. GOPR radzi turystom, aby wychodząc na szlak pamiętali o nakryciu głowy. – Warto też mieć ze sobą wodę mineralną, by w razie czego ugasić pragnienie – mówi Roman Gąsior.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Krakowska gotowa

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Odkrycia w kościele

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bdk 23-05-2007 17:49
bo w szkołach jest za dużo lekcji religii i polskiego a za mało lekcji WF–u. jeszcze do tego mały hamburger z frytkami w mcd...nt's i śmierć na szlaku gotowa... nie ma to jak polska młodzież... wysportowana i chętna do pracy, garnąca się do sportu... wychyli na chwilę nos z za książki bądz monitora i udar
~do bdk 23-05-2007 21:54
racja. popieram w zupełności. więcej lekcji w–f. ja mam 24 lata i od kiedy wyszedłem ze średniej szkoły regularnie chodze na siłke. poza tym od małego jeżdże na nartach i rowerze. a swoim dzieciom, jeśli takie niebawem w moim życiu się pojawią również od małego zaszczepie małą żyłke do sportu. hehe. pozdro dla wszystkich sportowców!
~Sunny 24-05-2007 11:43
Taaak – tylko czasem wędrując po szlaku, gdy widzę co niektórych "doświadczonych" turystów to mi rece opadają :–( Napoje – owszem są – kilku– bądź kilkunastoprocetowe. A potem właśnie takie przypadki! Lekcje w–f owszem ale do tego troszkę wyobraźni – i bedzie oki :–)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pora inwestycji

Rok Anioła?

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje dom pielgrzyma

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
184
Tak
40%
Nie
51%
Nie wiem
9%