MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

MDK: Niepewność i emocje

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 czerwca 2018, 8:56
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2018, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Spotkanie rodziców i uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury z przedstawicielami władz miasta miało niezwykle emocjonujący przebieg. Duża w tym „zasługa” zastępcy prezydenta, którego postawa nie pierwszy raz powodowała podsycanie emocji.

Już na wstępie spotkania w placówce oświaty przy ul. Skłodowskiej-Curie Piotr Paczóski oświadczył, że ma tylko godzinę na rozmowę, co wywołało oburzenie wśród uczestników, gdyż w tak ważnej dla nich sprawie, przedstawiciel prezydenta nie ma dla nich czasu. Ostatecznie okazało się, że był dłużej – do końca spotkania.

Po raz kolejny mieszkańcy Jeleniej Góry mieli żal, że władze miasta spotykają się z nimi za późno. Marcin Zawiła podjął już decyzję w sprawie przeniesienia zajęć z budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie - gdzie warunkowe pozwolenie na użytkowanie jest do końca bieżącego roku – do budynku po byłym Gimnazjum Nr 1 przy ul. Piłsudskiego.

W czasie dyskusji wyszło na jaw, że prezydent i jego zastępcy nie wzięli pod uwagę trudności z jakimi spotkają się osoby niepełnosprawne, bowiem w nowej lokalizacji do dyspozycji MDK ma być drugie piętro i poddasze (przez pierwsze dwa lata współdzielone ze szkołą, później jako samodzielne pomieszczenia). Rodzice opowiadali się za remontem w obecnej lokalizacji i jak wyszło na jaw – koszt takiej inwestycji nie jest tak wielki, jak sobie wyobrażano, a rodzice mieli żal, że już dawno tego nie zrobiono. Paweł Domagała (naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu) ujawnił, że szacunkowo remont MDK przy Skłodowskiej-Curie miałby kosztować 1,6 mln zł, z kolei koszt dostosowania budynku szkoły do potrzeb MDK ma kosztować 400 tysięcy.

- Jest pan zawodowym mówcą, zawodowo zajmuje się pan polityką. My jesteśmy rodzicami. Chciałbym, aby moje dziecko – tak jak dotychczas – przychodziło do miejsca magicznego, tutaj uczy się kultury i sztuki. To te dzieci później chodzą do teatru, filharmonii, a nie jak wielu ich rówieśników oglądają filmy w tabletach. Chcieliście być we władzach tego miasta, nikt was do tego nie zmuszał, żeby być radnym, prezydentem, zastępcą prezydenta – mówił do Piotra Paczóskiego jeden z rodziców, który otrzymał gromkie brawa od uczestników.

Ważnym elementem, który potęguje obawy rodziców przed zmianą lokalizacji jest m.in. brak toalet na poddaszu G1, gdzie mają się odbywać zajęcia plastyczne. Do Młodzieżowego Domu Kultury uczęszcza bowiem 43 dzieci z wieku 3-7 lat i zejście piętro niżej po kamiennych schodach może być dużym problemem. W sumie z zajęć placówki korzysta ponad 300 osób.

- MDK to nie tylko miejsce, to jest też klimat. Moja mama uczyła się tu malować, teraz jest świetną artystką. Teraz ja się tu uczę, robię akcje z dziećmi z domu dziecka, które tu przychodzą i są przyzwyczajone do tego miejsca. Jak widać, niepełnosprawne dzieci mogą tutaj przychodzić – mówił jeden z uczestników zajęć, który ma żal do prezydenta i wydziału edukacji, że przez tyle lat nie zapewnili środków na remont budynku.

Piotr Paczóski wielokrotnie podnosząc głos i pouczając uczestników wywoływał kolejne emocje. Jeden z przybyłych do sali przypomniał przedstawicielom Urzędu Miasta, że to mieszkańcy ich zatrudniają i płacą im pensje. Zastępca prezydenta postawił też dyrektora MDK w niezręcznej sytuacji, kiedy to przy rodzicach i dzieciach zapytał go, czy jest za przeniesieniem placówki czy przeciw (jak wiadomo dyrektor jest od wykonywania poleceń przełożonych, w tym prezydenta, a więc negowanie pomysłu byłoby podważeniem decyzji Marcina Zawiły). W kolejnych wystąpieniach Piotr Paczóski poinformował również, że dyrektor Cytarzyński nie odpowiada na zapytania urzędu, przez co to dyrektorka SP 2 zajmuje się wyposażeniem sal na potrzeby MDK, czym w obecności osób postronnych rozliczał swojego podwładnego.

- Dlaczego pan nie dotrzymuje terminów wyproszonych, nakazanych przeze mnie i naczelnika - pytał podniesionym głosem dyrektora Cytarzyńskiego Piotr Paczóski. - Nie wyobrażam sobie, żeby zastępca prezydenta rozliczał swojego pracownika w obecności radnych i rodziców – podniosła uwagę Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania, której zdaniem takie spotkanie powinno się odbyć dwa miesiące wcześniej, zanim prezydent podjął decyzję. - Pan nas informuje, że ma problemy z prowadzeniem własnego personelu - to są pana problemy, nie my jesteśmy adresatami. Może pan iść na szkolenie jak prowadzić personel - podniosła jedna z matek. - Od 8 lat jako nauczyciel jestem stresowany, znerwicowany - dodał jeden z uczestników. Z kolei główna księgowa MDK przypomniała, że w przeszłości była planowana termomodernizacja budynku przy Skłodowskiej-Curie, ale nagle od tego pomysłu odstąpiono.

Z większością Rady Miejskiej byliśmy z państwem kilka lat temu, gdy Miasto chciało zlikwidować MDK i nic się nie zmienia. Działaniem sensownym byłoby czasowe przeniesienie MDK na czas remontu tej placówki – mówił radny Rafał Szymański, który przypomniał też, że Miasto jest spokojne o remont znacznie większej inwestycji w Teatrze Norwida, która ma być zakończona do końca roku, więc remont budynku MDK zapewne da się zrobić w znacznie krótszym czasie. Z kolei Leszek Wrotniewski podkreślił, że pieniądze są, bowiem z poprawy wyniku finansowego jest 20 milionów złotych w budżecie.

Na obronę argumentu o przeniesieniu do szkoły Paweł Domagała podawał przykład z Cieplic, gdzie od kilku lat Przystań Twórcza funkcjonuje w Szkole Podstawowej Nr 6. Ostatecznie ustalono, że zastępca prezydenta przekaże swojemu szefowi argumenty i pytania, które padały podczas spotkania, a uczestnicy oczekują na odpowiedź Marcina Zawiły.

- Po raz pierwszy padła kwota, która jest potrzebna na remont tego miejsca. Kolejny raz Prezydent Miasta rozpętuje niepotrzebną awanturę. Przy takiej kwocie nie rozumiem tego oszczędzania i kosztu społecznego. Przez tyle lat 2 miliony mogły się znaleźć. Inwestycje w ubiegłym roku na poziomie 20 procent to totalna żenada. Zostało 20 milionów, czyli te niecałe 2 miliony wydają się kwota żałosną - ocenił Leszek Wrotniewski, który opowiada się za remontem Młodzieżowego Domu Kultury, przypominając, że w przeciwieństwie do jednostek kultury, jest to placówka oświatowa dofinansowana subwencją z budżetu państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze ratowali turystę

Śmierć na żwirowni

Politycy komentują wynik wyborów

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~Tosia 11 6-06-2018 9:48
To prawda MDK w obecnej siedzibie to miejsce magiczne, ma swój klimat. Z pkt widzenia lokalizacji teź o wiele lepsze niż budynek jedynki, gdyż wchodzi się prosto z ulicy.
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 6-06-2018 11:38
do: ~Tosia 11 (9:48)
dobrze ze ludzie pojechali te czerwone gnidy z sld i po - won z miasta juz dosyc szkód narobiliście za waszych rzadów - niebawem wyjdzie na jaw komu przeznaczono budynek po MDK i teren wtedy będzie ciekawie
~hanabarbera 6-06-2018 12:52
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (11:38)
Widać jeden trol pisze a potem sam się popiera.
~Tubylec 6-06-2018 10:09
To jest kolejny przykład, że komuniści dopuszczeni do "koryta" w Jeleniej Górze potrafią tylko wszystko likwidować i kombinować. Nie było chyba jeszcze tak nieudolnych i gburowatych władz w jeleniogórskiej oświacie jak przedstawiciele SLD. A okazuje się, że całe kierownictwo oświaty w jeleniogórskim ratuszu to SLD-owska klika: v-ce prezydent, naczelnik i jego zastępczyni. Dopóki ci ludzie będą decydować o przyszłości edukacyjnej i o rozwoju kulturalnym naszych dzieci i młodzieży , dopóty nic pozytywnego w naszym mieście się nie wydarzy. Buta, chamstwo, nieudolność i kolesiostwo to domena tej trójcy. MDK to jest przykład, że w wyborach trzeba komunistom powiedzieć stanowcze NIE ! A nowo wybrany prezydent z jakiejkolwiek opcji by nie był powinien to towarzystwo rozpędzić z tzw. wilczym biletem. Przecież bez doradztwa osób odpowiedzialnych za kulturę i oświatę, prezydent Zawiła nie podjąłby decyzji o likwidacji czy przenoszeniu MDK-u. Ciekawe kto jest ewentualnie chętny na nieruchomość przy Skłodowskiej. Może tu jest klucz do wyjaśnienia tej sprawy. Niespotykanym jest aby instytucje o ugruntowanej pozycji i renomie były likwidowane lub przenoszone w inne miejsca. Przecież to właśnie lokalizacja, zakres działalności i ludzie tworzący instytucję są decydujące, czy będzie ona popularna i jakie odniesie sukcesy. Paczóski i Domagała po raz kolejny wpychają prezydenta w sytuacje, z których musi się wycofywać. To chyba dość wystarczający argument na pozbycie się tych panów.
~apa 6-06-2018 10:27
Prawda jest taka ,tych trzech ,, kruluf " ,uf! z ratusza trzeba pogonić tak, by już nigdy ,przenigdy nie odważyli się nawet pomyśleć/ o ile oni myślą/ ani spojrzeć w stronę placówki kultury jaką jest JELENIOGÓRSKIE M D K ….!!!!!!!!Zawiła.Domagała ,Paczóski do muzeum/temu ostatniemu jeszcze nerwosol na uspokojenie.
~annamaria 6-06-2018 12:56
do: ~apa (10:27)
Moim zdaniem Zawiła jest dobrym prezydentem.
~ 6-06-2018 15:01
do: ~annamaria (12:56)
Moim zdaniem w nocy powinien być dzień.
~Mastejcio 6-06-2018 18:46
do: ~annamaria (12:56)
A co on takiego dobrego zrobił dla miasta
~wincent 6-06-2018 20:11
do: ~Mastejcio (18:46)
Na pytanie co takiego pan Zawiła zrobił dla miasta, odp. jest wszystko.
~zaboberek 6-06-2018 10:36
Odnoszę wrażenie,że MDK zostało komuś przyobiecane i teraz dąży się tylko do "klepnięcia" sprawy.Może też zależy komuś aby udoopić na zakończenie kadencji "miłościwie nam panującego" prezydenta miasta?Powiedzenie mówi,że "kłócić się i kochać należy w czterech ścianach własnego domu", a to co robi niejaki Paczóski zaprzecza wszelkim normom obyczajowym!
~Tubylec2 6-06-2018 10:38
Klika zagnieździła się na dobre w Jeleniej Górze tuż po wojnie. I tak już zostało. Na nic przemiany ustrojowe, kolejne wybory parlamentarne, samorządowe. U nas zawsze to samo - partia zdradziecka z Tobą od dziecka. Za to jakie tęgie głowy! Prawnicy i ekonomiści w jednym... .
~` 6-06-2018 11:02
Smoła - obtoczyc - pierze - obtoczyc - w taczke wrzucic i do lasu
~ 6-06-2018 11:13
Paczóski, ty gruby komunistyczny bufonie! Nie jesteś sekretarzem PZPR jak twój krewniak Jerzy i nic krzykiem nie załatwisz! W.. z tego miasta i idź sobie zarządzać jakimś PGRem! Wieśniaku bez kultury! Takich współpracowników sobie Zawiła dobierał! A gdzie Łużniak jest? Schował głowę pod dywan, bo sprawa jest trudna i mogłaby mu zaszkodzić w wyborach! Tchórze! Rodzice, nie dajcie się. Trzymam kciuki. Poprzednio wam się udało i teraz też tak będzie. Przychodźcie na sesje rady miejskiej i protestujcie, gdzie tylko można. Do wyborów już naprawdę mało czasu, a ta nieudolna władza na 100% odejdzie. Te działania to próba ustawienia się i zbicia majątku na czas po przegranych wyborach. Nie pozwólcie im na to. Niech idą do roboty w kółku rolniczym.
~stawidło 6-06-2018 13:07
do: ~ (11:13)
Pięknie napisane. Prawdziwie PiSowskie klimaty. Suweren to łyknie.
~ 6-06-2018 13:21
do: ~stawidło (13:07)
Pisowskie klimaty? To przypomnij sobie w jakich klimatach był robiony protest niepełnosprawnych w sejmie. Jakaś grupa, a w szczególności jedna baba z ADHD rzucała papierami w przedstawicieli demokratycznego rządu, robiła z sejmu folwark, wieszała na ścianach jakieś kartki i banery, korzystała z jedzenia, toalet i tv za darmo. Po wszystkim chce uniknąć pokrycia kosztów odnowienia zniszczonych ścian, poniszczonej farby i zaśmieconych korytarzy. A pod wszystkim podpisała się Wielgus i Petru oraz wielu PO-wców. To są pisowskie klimaty powiadasz? A kto mównicę sejmową blokował i robił szopkę na święta, nie chcąc opuścić sali, śpiewając jakieś durne piosenki i puszczając w świat niepoważny obraz polskiego sejmu? Też PiS? A kto się na ulicach Warszawy kładł na jezdni, przykuwał do barierek, prowokował policjantów i symulował pobicie przez służby, tak żeby kamery TVN mogły nagrać? Pewnie też PiS. Już nie wspomnę o Gasiuk-Pihowicz, która normalnie mówić nie potrafi i wszędzie, gdzie się pojawia, to zaraz krzyczy i wyprowadza wszystkich z równowagi. Wrzaskliwe towarzystwo bez kultury i tyle.
~Tubylec 6-06-2018 11:42
Łużniaka akurat bym z tą sprawą nie łączył. Za kulturę i oświatę odpowiada Paczóski. Łużniak jest z trójki prezydenckiej najsprawniejszy w działaniu i myślę, że gdyby to on został prezydentem, a co za tym idzie najważniejszym decydentem, Jelenia Góra może tylko zyskać. Gdyby był lepszy kandydat ... . Nie widzę.
~rys 6-06-2018 19:10
do: ~Tubylec (11:42)
A kto pociąga za sznurki łużniak i Zawiła wszyskim kolesiom z komitetu dał stanowiska miał 8 lat zeby cos zrobic a co zrobił nic z MDK zero remontu Jurku to koniec waszych żądów
~Tosia 11 6-06-2018 22:01
do: ~rys (19:10)
Rządów a nie" źądow "
~xxx 6-06-2018 12:19
z jednej strony funkcjonujący już przystosowany do swojej funkcji obiekt z pracowniami, boiskami, salą gimnastyczną, którego koszt remontu wyniósłby 1,6 miliona złotych. To się nie opłaca - zlikwidować. Z drugiej strony kompletnie do tej roli nie nadający się zameczek na Zabobrzu, na którego remont i adaptacje miasto stara się o dotacje w wysokości 8 milionów (ciekawe jaki jest całkowity koszt tego przedsięwzięcia) w którym nigdy nie będzie ani boisk, ani hali sportowej a i pracowni będzie o wiele mniej... Ten wyjątkowo nawet jak na Jelenią Górę bezsensowny pomysł, będziemy promować do upadłego... Ekonomia a la prezydent Zawiła. I dziwicie się, czemu w tym mieście jest tak , jak jest.
~stawidło 6-06-2018 13:05
do: ~xxx (12:19)
Czy ty masz jakiś kompleks Zawiły. Czy Machałkowa, Papaj i Wrotniewski byli by lepsi? nie ten kaliber. To co robisz to nie są uczciwie zarobione pieniądze
~xxx 6-06-2018 13:34
do: ~stawidło (13:05)
jak coś jest idiotycznym marnowaniem pieniędzy... to po prostu nim jest. Wrotniewski, Machałek pieniędzy nie marnują... być może dlatego, że nie mają wielkiego wpływu na to, na co są w Jeleniej Górze wydawane. Pan prezydent Zawiła taki wpływ ma, bo tutaj rządzi i to jego pomysły są realizowane. A że są idiotyczne... no cóż, po prostu są. Trzy miliony wydane 7 lat temu na obiekt, z którym nie wiadomo, co zrobić (w tym ponad milion gotówką) utrzymywanie przez 7 lat budynku, ogrzewanie, zatrudnianie ochrony, prace zabezpieczające dach... to wszystko z kasy miasta, a końca nie widać... a obiekt nie przynosi żadnych korzyści miastu, podupada więc i koszty jego ewentualnego remontu rosną a nie maleją... po prostu szczyt gospodarności
~ 6-06-2018 12:20
Od 1990 roku w Jeleniej rządziły(rządzą) trzy ugrupowania SLD, nieboszczka Unia Wolności i jej bezpośrednia spadkobierczyni PO.Skutki tych rządów widoczne gołym okiem, aż żal patrzeć co się z Jelenią Górą stało i niestety dalej dzieje.Tak się zastanawiam czy w końcu wyborcom jeleniogórskim spadnie bielmo z oczu czy dalej będą głosować jak do tej pory.
~niwa 6-06-2018 12:54
do: ~ (12:20)
Ale to nieprawda. Wrotn - "nieścisłość"
~xxx 6-06-2018 12:23
Jeśli koszt remontu pałacyku wyniósłby około 10 milionów to znaczy, że to ponad 5 razy więcej, niż kosztowałby remont MDK i na to nas stać... czy ktoś z władz, w ogóle jeszcze myśli
~Tubylec 6-06-2018 13:09
do: ~xxx (12:23)
Nie myl MDK z ODK
~xxx 6-06-2018 13:24
do: ~Tubylec (13:09)
funkcje mają częściowo podobne, a to że jeden jest młodzieżowy a drugi osiedlowy, nie tłumaczy, dlaczego na jeden nie znajdzie się 1,6 miliona, a na drugi mimo nieprzemyślanej lokalizacji ma się znaleźć 10 milionów . Za taką kwotę lub niewiele większą zapewne można by było zbudować taki ośrodek od podstaw. Jeśli doliczymy jeszcze koszt wykupienia budynku od politechniki (około 3 milionów) i koszty, które już miasto poniosło na bieżące utrzymanie i zabezpieczenie tego budynku... kwota 1,6 miliona wydaje się po prostu śmieszna.
komentarz usunięty
~hahahaha 6-06-2018 14:11
odpowiedź na usunięty komentarz
ODK węższy zakres. Nie rozśmieszaj mnie. Słyszałeś o festiwalu ZOOM? Słyszałeś o Teatrałkach. Słyszałeś o większym kawałku słońca? Słyszałeś o międzynarodowych warsztatach artystycznych? I o wielu innych pracowniach ODK???? MDK to skansen z innej epoki. Dla szkół nie robią prawie nic a na pewno nic wartościowego merytorycznie. Paru dosłownie paru zdolnych instruktorów. To wszystko. Zamknąc i tyle.
~ 6-06-2018 14:28
do: ~hahahaha (14:11)
Póki co wykazałeś się wiedzą na temat ODK i brakiem wiedzy na temat MDK. Wymień tak pięknie jakie zajęcia są w MDK, jak to zrobiłeś z ODK. Podejście nic nie wiem na temat MDK, więc trzeba je zamknąć, to jest właśnie podejście Zawiły. Te tępe urzędasy były zaskoczone, że w jedynce będzie problem z toaletami, a w MDKu go nie ma. Byli zaskoczeni ile dzieci w wieku 3-7 lat chodzi na zajęcia do MDK. Dlaczego ludzie, którzy nic nie wiedzą o instytucji mają decydować o jej zamknięciu? A ty kim jesteś? Reprezentantem ODK i zabiegasz o środki, które poszłyby na MDK, żeby poszły do Ciebie? Zapomnij. Zawiła tylko tnie koszty. Jak zabiorą MDK, to na pewno nie dadzą Wam, tylko roztrwonią na fontanny, wykup niepotrzebnych budynków albo na malowane ronda.
~hahahaha 7-06-2018 13:12
do: ~ (14:28)
Sam wymień jeśli wiesz jakie wydarzenia i akcje organizuje MDK. Jeśli są to tylko lekcje plastyki, muzyki i tańca to naprawdę można je przenieść do szkół. I proszę o o informację jaki działania prowadzi MDK od początku do końca wakacji. Czyżby tylko półkolonie przez pierwsze dwa tygodnie?
~bania na bani 6-06-2018 14:49
odpowiedź na usunięty komentarz
Co ma do tego Zawiła. To są bzdury płatnego TROLA.
~ 6-06-2018 14:59
do: ~bania na bani (14:49)
Jak to co ma Zawiła? Przecież Zawiła decyduje o jakiejś strategii miasta. To są jego pomysły. Zleca pracownikom i zastępcom, czyli np. Łużniakowi i Paczóskiemu działania w pewnych tematach. Ostatnio nawet RIO pokazało, że radni nic nie mogą i to prezydent decyduje.
~Zmartwiona 6-06-2018 13:50
Już nie śmieszy ale smuci mnie to, że miasto jawnie i bezwstydnie odbiera należny MDK budżet, który o wiele usprawniłby działalność placówki, a także pomógłby w jej prężnym rozwoju. Dlaczego tak ważne podmioty kultury są dyskryminowane oraz powoli uśmiercane przez władzę? Dlaczego z każdym artykułem o MDK w Jeleniej Górze mam wrażenie, że wcale nie chodzi o placówkę kulturalno-oświatową, a za przeproszeniem, wrzód na części ciała o której publicznie nie powinno się wypowiadać? Naprawdę władze miasta mogą aż tak wiele zaoszczędzić na likwidacji MDKu? Czy wśród obecnie rządzących znajduje się choć JEDNA KOMPETENTNA osoba, która byłaby w stanie doprowadzić do porządku ten jeden wielki rozgardiasz, jaki ma miejsce w sprawach budżetowych dla instytucji sportowych i kulturalnych w naszym pięknym, aczkolwiek straszliwie zaniedbanym mieście? Dziwnym trafem Muzeum Karkonoskie nie cierpi już z podobnych problemów, od kiedy pieczę nad nim sprawuje pani Gabriela Zawiła. Naprawdę my, mieszkańcy, mamy przymykać na takie rzeczy oko? Czy pan Piotr Paczóski może przestać krzyczeć jak rozhisteryzowany nastolatek, a zacząć słuchać, jak na dorosłego człowieka i przedstawiciela przystało? A to, jak Pan Prezydent i cała reszta rządzących interesuje się sprawą MDKu, widać w problemach, dotyczących nowej lokalizacji placówki. Widocznie dzieci niepełnosprawne będą musiały nauczyć się teleportować na swoje zajęcia. Wstyd i żenada.
~ 6-06-2018 14:38
do: ~Zmartwiona (13:50)
Jest taka osoba. Radny Szymański, który przedstawiał racjonalne pomysły w temacie kultury w mieście. Był też za budową ODK w nowym miejscu od zera i odstąpieniem od ratowania trupa, jakim jest pałacyk. Sprzeciwiał się ponadto likwidacji MDK i chciał ciąć koszty na rozbuchanej administracji i osobnych dyrekcjach każdej placówki kultury w mieście, łącząc je i tworząc filie. Niestety sam nic nie zrobi, a durni ludzie, którzy oceniają ludzi po aferach wokół nich, raczej go spisali na straty, bo raz dał się podpuścić histeryczce od aborcji i niepotrzebnie wdał się w dyskusję na niskim poziomie.
~bania na bani 6-06-2018 14:52
do: ~ (14:38)
Czy dobrze przeczytałem - radny Szymański, czy to jakaś pomyłka?
~Zmartwiona 6-06-2018 14:55
do: ~ (14:38)
Prawda, przykre to, biorąc pod uwagę ile osób publicznych robi o wiele gorsze rzeczy, wypowiada się na tematy, o których z braku wiedzy, nie powinno się wypowiadać, bezpodstawnie wyzywa, a dalej "tkwi przy korycie".
~ 6-06-2018 15:37
Niech wyremontują elewacje i okna, resztę czyli wnętrza i toalety i tak MDK robi z pieniędzy z rady rodziców, Wnętrza są super wyposażone. I klimat. Do szkoły dzieci po lekcjach raczej nie będą chciały chodzić. Po lekcjach to się idzie do Domu... Kultury !!!
~mieszkaniec 6-06-2018 15:41
Pan Paczóski, Pan Domagała, Pan Zawiła ...... Prosimy, odejdźcie od rządzenia tym miastem. Nie macie Panowie żadnych pomysłów, próbujecie reagować na bieżące zdarzenia, nie planujecie na przyszłość nic pozytywnego. Po prostu nie nadajecie się dzisiaj do rządzenia. Odejdźcie dla dobra dzieci, mieszkańców i mienia publicznego. Nie przynoście wstydu sobie i swoim bliskim !!!
~kris46 6-06-2018 15:47
Ech..Mdk ...na przełomie lat 60/70 legitymacja całoroczna uprawniająca do wstępu i korzystania z różnych atrakcji jak na owe czasy 10 zł ...w zimie lodowisko , pracownia modelarska no i pan Koczwara z jego salą do koszykówki , do zapasów też ... to se ne wrati :)
~mecenasandy1959 7-06-2018 0:35
do: ~kris46 (15:47)
gdyby obecni wlodarze mieli sprawne mozgi, moglo by wrocic, ale niestety, z ta sprawnoscia to raczej kiepsko....
~1-2-3 6-06-2018 15:49
Radni powinni mieć zakaz komentowania na n* i innych lokalnych portalach! Dajcie się normalnym ludziom wypowiedzieć, bo tylko wasze kłótnie latają jak upierdliwe muchy!
~zh 6-06-2018 15:49
Ubiór wiceprezydenta bezcenny. Gust świadczy o intelekcie.
~Oburzona 6-06-2018 16:16
Zwierzchnicy zróbcie coś z Paczóskim!! Tu i wszędzie słychać, że jest bardzo niekulturalny. Komentarze fatalne, zazwsze nie na miejscu, podniesiony głos. nie do przyjęcia!!! psujecie sobie wizerunek. posłać go na kursy!!!
~Zmartwiona 6-06-2018 16:29
do: ~Oburzona (16:16)
Zgadzam się całkowicie, cultus addit hominibus auctoritatem, panie Paczóski! Może wtedy nie trzeba będzie ubliżać innym, aby dowieść swojej wartości.
~ 6-06-2018 17:03
do: ~Oburzona (16:16)
Chyba na kursy obsługi ciągnika rolniczego. Niech jeździ po polu zamknięty w kabinie i orze od rana do wieczora. Wtedy się będzie mógł nakrzyczeć, nadąsać i pozłościć do woli, a nikomu nie będzie to przeszkadzało.
~Andrew 6-06-2018 18:31
To czysta kpina w jaki sposób zachowywali się tak zwani troskliwi rodzice. Darcie się i wchodzenie w słowo niczego nie załatwi a wręcz odwrotnie. Jak można być człowiekiem, który naraża na stres 3-letnie dzieci zapraszając ich na takie spotkania. Banda krzykaczy i ludzi, którzy chcą zaistnieć chociaż raz w życiu. Jechać z nimi. Nie da się na to patrzeć.
~Mastejcio 6-06-2018 18:48
Już niedługo się skończy się panowanie komunisty Paczóskiego i tego lewaka w czerwonym sweterku.
~koniczynka 7-06-2018 6:10
do: ~Mastejcio (18:48)
Co ty piszesz. Nie starasz się zrozumieć co to znaczy lewak. Interesuje cię tylko obrażanie inny za Judaszowe Srebrniki. Wstyd pisać takie głupoty. Prostacy piszą do prostaków.
~gość 6-06-2018 20:31
Andrew ile ci zapłacili ?
~koniczynka 7-06-2018 6:14
do: ~gość (20:31)
Odezwał się trol. Głodnemu chleb na myśli!
~ 6-06-2018 21:16
Rodzice i dzieci w porównaniu do Paczóskiego zachowywali się powściągliwie, spotkanie odbywało się w Domu Kultury gdzie uczęszczają osoby wrażliwe. Nawet nie raczył odpowiedzieć, czy pomysł przenosin był z rodzicami dzieci konsultowany - bo nie był. Dlatego mu czasem przerywano bo nie raczył odpowiadać rzeczowo na pytania, a po to przecież przyszedł na spotkanie. W sumie "gadał od rzeczy" i "wygrażał" ludziom. Gdyby zastępca zachował się tak arogancko i niekompetentnie w innym miejscu to reakcja mieszkańców byłaby dużo ostrzejsza.
~Anusia xD 6-06-2018 22:05
Ludzie, ten obiekt nie był remontowany od lat. W budżecie nie ma pieniędzy na ten cel. Władze zaproponowały alternatywne rozwiązanie, a w tym kraju zawsze wszystko jest odrzucane.
~Stanisław z Ryneczku 6-06-2018 22:34
To że komuch to jedno. To jest buc. Tak jak reszta. Nieglosować na Paczoskiego, Łużniaka, Zawiłe. Chcecie aby Was pouczał taki czlowiek? To miasto jest dla ludzi a nie ludzie dla miasta. Ale oni o tym nie wiedzą, od 20 lat ppnad siedza na stolkach za publiczna kase. dnia dla PO i SLD w Jeleniej Górze!
~koniczynka 7-06-2018 6:12
do: ~Stanisław z Ryneczku (22:34)
Głosować na Łużnika i Zawiłę, bo inaczej będziemy mieli niekompetentnych frustratów.
~Annadi 6-06-2018 23:02
Pani Anna Ragiel to mądra kobieta.
~;) 6-06-2018 23:48
Panie P. Paczóski mamy Pana dość! Nie my Pana wybraliśmy!!! Tylko kolega M. Zawiła potrzebował głosów w radzie miasta! Mamy dość!
~@ 6-06-2018 23:55
Anusia -xd przeczytaj ze zrozumieniem. Pieniądze są tylko wolą je wydać prawdopodobnie na zbliżającą się kampanię samorządową!!! Wygląda na to, że Zawiła ma w tym jakiś osobisty interes... do budynku i placu w idealnej lokalizacji...?
~Tomek44 7-06-2018 8:06
MDK powinno być już dawno zlikwidowane. Jedyne co można zarzucić Prezydentowi to to, że się tak z tym cacka. Sprawdźcie jaką część budżetu miasta pochłania edukacja. Szkół ruszyć nie można bo to przyszłość naszych dzieci, ale MDK wykonujący zadania domu kultury, a opłacany jak szkoła robi tragiczne minimum dla może 100 dzieciaków. Nawet nie chce im się półkolonii na wakacje zrobić bo jak każdy nauczyciel (bo są na pensjach nauczycielskich) mają wakacje. To jest dopiero marnotrawienie pieniędzy.
~ 7-06-2018 8:09
jedną z pierwszych decyzji nowego prezydenta miasta powinien być zalecony audyt we wszystkich instytucjach kultury niech ktoś wreszcie sprawdzi na co idą miliony w ODK,JCK,Muflonie MDK itd.
~ 7-06-2018 8:42
tak to prawda a zapomniałeś dodać że w MDK te duże pieniądze przez wiele lat dostawał z budżetu miasta ale tylko dlatego że tam zatrudnieni to klika ludzi naszych rezydentów rządzących na to były środki a na remont zabrakło.
~olala 7-06-2018 9:58
to zawiła ugotował p. Kozyrę dyrektorkę w sp2 , wcisnął jej od września młodzież z remontowanej szkoły muzycznej, likwidowane MDK, wygaszane gimnazjum i do tego dzieciaki z sp2 podstawówkę...gratuluję pani kozyra , pani podziękuje swojemu zawile ,domagali i temu paczóskiemu ,wszyscy już im podziękujmy.
~atyantylopa 7-06-2018 11:45
do: ~olala (9:58)
Widać tu bardzo mocny wątek osobisty. Przecież to nie Zawiła zrobił taki bałagan w szkolnictwie tylko PIS, Zalewska i Machałek. Trzeba mieć tyle złej woli, żeby tego nie widzieć. Zawiła kombinuje jak koń pod górę jak tu z tego Pisowskiego bałaganu wybrnąć.
~@ 7-06-2018 10:37
Do Tomek 44. Nie wiem dlaczego tak kłamiesz? Ignorancja czy zlecenie z ratusza? Moje dzieci od lat biorą udział w półkoloniach i zimowiska organizowanych w Mdk. A do p.Zawiły: jak możesz patrzeć na siebie w lustro? Zamiast stawić się na spotkanie i popatrzeć rodzicom w oczy (bo to jego decyzja), wysyła wulgarnego przedstawiciela, a sam kruje się jak.... Takie mo...le....
~hortensja 7-06-2018 11:57
do: ~@ (10:37)
Ludzie, "miasto" ma problem z walącą się ruiną, i coś z tym trzeba zrobić. Ludziska nigdy nie chcą zmian. Wszystko im się należy. Lepiej żeby to MAGICZNY MIEJSCE trwał do zawalenia. A gdyby komuś coś się stało to prokurator, CBŚ, CBA i nadprokurator Ziobro. Tylko pompować złe nastroje i dzielić Polaków.
~lotek 7-06-2018 16:04
Pewnie, chciałbym zobaczyć miny tych miernot, które darły pyski jak MDK pełne dzieci się zawali albo spali. Czy ktoś z ludzi przybyłych zaproponował jakieś rozwiązanie?! Nie, bo nie- typowy PISowczyk.
~ 7-06-2018 16:59
Lotek miernoto! Rozwiązanie jest ba...lne: milion sześćset. A solidne mury wytrzymają niejednego zawiłe i on dobrze o tym wie.
~Aggy 8-06-2018 14:34
Ludzie przecież to miejsce jest okropne,brudne,śmierdzące może w nowej lokalizacji będzie chociaż czysto
~aggy 8-06-2018 23:41
oj,sorry za to ,brudne i śmierdzące zapomniałam się umyć i tak jakoś mi to wyszło
~VVVv 9-06-2018 14:04
Jak się zapomniałaś umyć to przynajmniej wystąp pod własnym nickiem zamiast podszywać się pod ~Aggy, żebyśmy mogli Cię omijać na ulicy.
~gość? 10-06-2018 19:43
oooo po tylu dniach obudziły się kłamczuchy Ratusza ? jak wszystko w tym mieście !
~Dikanda 11-06-2018 16:06
Co by nie mówić,budynek jest przepiękny,a dyrektorzy są po to żeby pozyskiwać pieniądze.Turysta,zameczek i teraz ten obiekt,łza się w oku kręci,przydałby się gospodarz w Jeleniej Górze.
~Mirecki.w. 11-06-2018 16:12
AQ dlaczego w JG jest prezydent kiedy JG nie ma 100.000mieszkancow i dlugo nie bedzie miala , bo sie wyludnia. Jedyna ustawa komunistyczna jeszcze dziala.
~Dikanda 11-06-2018 17:24
do: ~Mirecki.w. (16:12)
Za komuny to był pierwszy sekretarz pzpr(celowo małą literą).Nie mam nic przeciwko temu,żeby był np.sołtys.
~pzpr 18-06-2018 10:28
Rozwiązanie jest proste bo nie jest z a w i ł e...ratusz do galerii grodzkiej a dzieci z MDK do ratusza / wszystkie dzieci są nasze/ wszystkie zasługują na lepszy los a nie na nieporadność zawiły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Nowe przystanki i nowe linie MZK

Co z remontem Wojska Polskiego?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1085
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%