MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

MDK „Muflon” świętował muzycznie i fotograficznie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 października 2012, 9:05
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2012, 12:37
Autor: mestra
Fot. mestra
Nastrojowy koncert zespołu W tym sęk oraz wystawa fotografii Ryszarda Literackiego uświetniły wczoraj (10.10) drugi dzień obchodów 35–lecia „Muflona”.

Wernisaż fotografii „Opowieść o Muflonie”, na który złożyły się zdjęcia wykonane przez Ryszarda Literackiego w latach 2005-2012, rozpoczął środowe uroczystości. Drugi dzień świętowania jubileuszu przybrał wczoraj bardziej oficjalny charakter – gratulacje i życzenia na ręce Aleksandry Jarocińskiej, dyrektor MDK „Muflon” złożyli: przewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Janusz Grodziński, prezydent miasta Marcin Zawiła, naczelnik wydziału kultury – Irena Kempisty.

Chwilę po życzeniach, licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć krótki film o MDK „Muflon”, przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu 35-lecia, a zaraz po nim rozpoczął się koncert w wykonaniu zespołu W tym sęk.

Autorskie utwory w wykonaniu Anny Kosy (wokal), Marcina Swekleja (gitara, wokal), Tomasza Pierzchniaka (kontrabas) oraz Radka Przybylskiego (perkusja), przeniosły widzów w nastrojowy i zaczarowany świat, wypełniony łagodną muzyką. Wyjątkowy klimat stworzyła również scenografia, do której niezwykłe prace, specjalnie dla zespołu, namalowała Matylda Konecka. Całość imprezy transmitowana była na żywo w Internecie przez ekipę Live EventTV.

Podczas uroczystości przyznano również tytuł „Zasłużonego dla Sobieszowa”, który w tym roku otrzymała Danuta Drozdowska. Odznaczenie wręczył prezes Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas. Tytuł ten jest przyznawany corocznie dla osoby lub osób najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kotlina przymknięta!

Wielkanocne imprezy pod Śnieżką

Kto będzie realizował inwestycje na Polanie Jakuszyckiej?  

Uroczyście na koniec kadencji

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Więcej na zabytki

Radosnych świąt!

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
538
Tak
67%
Nie
31%
Nie wiem
3%