MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

MDK „Muflon” świętował muzycznie i fotograficznie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 października 2012, 9:05
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2012, 12:37
Autor: mestra
Fot. mestra
Nastrojowy koncert zespołu W tym sęk oraz wystawa fotografii Ryszarda Literackiego uświetniły wczoraj (10.10) drugi dzień obchodów 35–lecia „Muflona”.

Wernisaż fotografii „Opowieść o Muflonie”, na który złożyły się zdjęcia wykonane przez Ryszarda Literackiego w latach 2005-2012, rozpoczął środowe uroczystości. Drugi dzień świętowania jubileuszu przybrał wczoraj bardziej oficjalny charakter – gratulacje i życzenia na ręce Aleksandry Jarocińskiej, dyrektor MDK „Muflon” złożyli: przewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Janusz Grodziński, prezydent miasta Marcin Zawiła, naczelnik wydziału kultury – Irena Kempisty.

Chwilę po życzeniach, licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć krótki film o MDK „Muflon”, przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu 35-lecia, a zaraz po nim rozpoczął się koncert w wykonaniu zespołu W tym sęk.

Autorskie utwory w wykonaniu Anny Kosy (wokal), Marcina Swekleja (gitara, wokal), Tomasza Pierzchniaka (kontrabas) oraz Radka Przybylskiego (perkusja), przeniosły widzów w nastrojowy i zaczarowany świat, wypełniony łagodną muzyką. Wyjątkowy klimat stworzyła również scenografia, do której niezwykłe prace, specjalnie dla zespołu, namalowała Matylda Konecka. Całość imprezy transmitowana była na żywo w Internecie przez ekipę Live EventTV.

Podczas uroczystości przyznano również tytuł „Zasłużonego dla Sobieszowa”, który w tym roku otrzymała Danuta Drozdowska. Odznaczenie wręczył prezes Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas. Tytuł ten jest przyznawany corocznie dla osoby lub osób najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest wykonawca remontu dworca

Nie trzeba się bać defibrylatora

Z aniołem przez życie – weź udział

Zaklęcia Harmonii

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Spór o edukację seksualną

Wybory: Zwycięstwo PiS

Finał z przytupem

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%