MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

MDK „Jelonek”, czyli Miejsce Odkrywania Talentów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 marca 2011, 7:19
Aktualizacja: 7:20
Autor: Angela
Fot. Angela
Wczoraj przed budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” przy ulicy Skłodowskiej–Curie 12 w Jeleniej Górze odsłonięto tablicę nadaną placówce jako symbol uznania i podziękowania za wieloletnią pracę.

Młodzieżowy Dom Kultury "Jelonek" w Jeleniej Górze odebrał takie odznaczanie od Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej, jako jedna z czterech placówek w powiecie. Osiągnięcia domu kultury zauważono po latach jego ciężkiej pracy, setkach dyplomów i nagród wywalczonych na ogólnopolskich i zagranicznych konkursach, olimpiadach czy festiwalach.

W całej Polsce znany jest m.in. zespół wokalny Paka Buziaka prowadzony przez Wiesława Kowalewskiego czy zespoły taneczne „Flesz” i „Afera”, których instruktorem jest Grzegorz Gigiel. Spore sukcesy mają także podopieczni wszystkich pozostałych pracowni prowadzonych w MDK m.in. przez Sylwię Raban (pracownia muzyczno-rytmiczna), Renatę Kryńską (pracownia muzyczna), Krzysztofa Zwolińskiego (pracownia teatralna), Annę Toporowską (pracownia komputerowa), Annę Borsuk-Krasucką (pracownia plastyczna), Ewę Nyc (pracownia plastyczno-malarska) czy Ewę Bąk z Akademii Malucha. Obok bezpośredniej pracy w kołach i pracowniach poszukiwaniem talentów zajmuje się też pracownia organizacji imprez prowadzona przez Barbarę Kędrę oraz Macieja Cytarzyńskiego. Nad całością czuwa natomiast oddana całym sercem Danuta Sitek, dyrektor placówki.

– Rok szkolny 2010/2011, pani Minister Katarzyna Hall ogłosiła rokiem Odkrywania Talentów, a dzień 21 marca „Dniem Odkrywania Talentów”. Na mapie Polski wszystkie szkoły i placówki mogły nanieść się, jako miejsca w których próbuję się te talenty odkrywać. Każda z placówek musiała jednak potwierdzić swoją kandydaturą wieloletnimi sukcesami. Spośród zgłoszonych placówek wybrano kilka, które otrzymały tablicę ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to sukces nas wszystkich. Jest to potwierdzenie i uwiarygodnienie naszej działalności. Wszyscy nasi nauczyciele z pasją wyłuskują te talenty, pracują z nimi po kilka lat i nie zrywają z nimi kontaktu śledząc ich losy w późniejszym czasie. Wielu absolwentów wraca też do naszej placówki jako nauczyciele – powiedziała Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy, które odbyło się bez przedstawicieli wydziału oświaty urzędu miasta, ale z rodzicami, podopiecznymi i pracownikami ośrodka, zaprezentowano namiastkę „diamentów”, które wychowawcom udało się odnaleźć i oszlifować. Przed gośćmi wystąpił m.in. zespół muzyki dawnej „Lux in tenebris”, Natalia Droń, laureatka I miejsca w eliminacjach regionalnych Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, grupa teatralna „Literka”, czy tancerz Patryk, „sobowtór” M. Jacksona.

Imprezie towarzyszyła również wystawa prac plastycznych. Nie zabrakło słów podziękowania skierowanych do podopiecznych i nauczycieli, którzy od dyrektor Danuty Sitek poza słowami uznania otrzymali słodkie upominki. Na koniec cały zespół nauczycieli podziękował swojej szefowej, bo jak mówili wychowawcy, bez niej tego sukcesu by nie było.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie na rozwój szkół

Kruszwicka na finiszu  

W cieniu pandemii

Nietypowy finał Ligi Rocka

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
632
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%