MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Mąż mojej żony” na otwarcie Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 października 2015, 8:12
Aktualizacja: 8:23
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru Norwida
Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński, czyli mężowie tej samej żony, już 30 października (w piątek) o godz. 18.00 spotkają się na scenie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Spektakl jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida otworzy Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem.

“Mąż mojej żony” w reżyserii Henryka Adamka to prawdziwy hit Teatru im. Norwida wciąż za mało znanego w Polsce, a odnoszącego sukcesy w świecie chorwackiego autora Miro Gavrana. Jest to historia o wielkim uczuciu i utracie zdrowego rozsądku. Przezabawny, mistrzowski dialog - naszpikowany zaskakującymi pointami i nagłymi zwrotami akcji. Dwóch mężczyzn - obywatel Warszawy Edmund (w tej roli Jacek Grondowy) i niejaki Zeflik (Piotr Konieczyński) - w matni. Są śmieszni, czasami żałośni, czasami wzruszający.

W tej inscenizacji to Piotr Konieczyński kradnie show. Podtrzymuje on świetną passę. Dzięki - w znacznej mierze - charyzmie aktora ów portret śląskiego chłopka-roztropka Zeflika, naszkicowany w jeleniogórskim spektaklu, nie jest wygłupem, łapie coś, czego może nigdy nikt w tej postaci nie przeczytał. Sylwetka Zeflika jest misternie i niebanalnie wymyślona w drobiazgu, w geście, w szastnięciu nóżką, wygięciu ramienia, lekko spóźnionej reakcji na wypadki. Przez to się Piotra Konieczyńskiego zapamiętuje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Senatu?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Tłumy we dworze

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Zaczytaj się z Jelonką.com

Laboratorium Szkła

Laboratorium Szkła już działa!  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%