MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Maturzyści z Kowar pożegnali się ze szkołą

Wiadomości: Kowary
Środa, 4 maja 2016, 8:01
Aktualizacja: 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Rok szkolny za nimi, a już niebawem egzamin dojrzałości. Maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Kowarach uroczyście pożegnali się w piątek, 29 kwietnia z młodszymi koleżankami, kolegami oraz gronem pedagogicznym.

- Byliście zespołem, który na pewno zapamiętamy i mamy nadzieję, że i wy zachowacie nas w swojej pamięci – powiedziała Krystyna Patynowska, dyrektorka kowarskiego liceum. - Chcę wierzyć, że oprócz wiedzy, wzorów i formułek nauczyliście się tolerancji, będziecie otwarci na świat, wrażliwi na krzywdę, pomożecie potrzebującym, zachowacie się stosownie do okoliczności, jak to pokazaliście na swoim pierwszym dorosłym balu i w wielu innych sytuacjach. Myślę, że dostarczyliście swoim rodzicom powodów do dumy, a my będziemy się cieszyć z waszych sukcesów wiedząc, że mamy w nim swój udział - dodała Krystyna Patynowska. Dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema podkreśliła, że młodzi ludzie muszą teraz samodzielnie kształtować swoją przyszłość.

- Maturzystów żegnała również burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska, która w swoim przemówieniu wyraziła nadzieję, że uczniowie wyjadą do dużych miast, aby zdobywać dalsze wykształcenie, a później powrócą do Kowar, do miasta, w którym się zakochała, jak przyjechała ze swojego rodzinnego Poznania.

Wśród wyróżnionych za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i pracę w wolontariacie znaleźli się: Aleksandra Wiącek, Katarzyna Ogłaza, Katarzyna Kubiciel, Aneta Chouhan, Sebastian Czerwiński, Ewelina Gulak, Ewelina Hubka, Krzysztof Krzos, Iwona Lipka, Joanna Łukaszewicz, Anira Rokuszewska, Katarzyna Niestor, Maciej Silnicki, Agnieszka Korgól.

Program artystyczny przygotowała klasa 2 A LO i zespół Lemoniada.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Pasowanie pierwszoklasistów  

Oswoić nieznane  

Komisja w terenie

Niebezpieczne wyzwania

Strajk w oświacie  

Wreszcie dobra droga

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%