MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Maturzyści walczą o swoją polonistkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 lipca 2014, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 lipca 2014, 10:08
Autor: Angela
Fot. Angela
Uczniowie klasy 3d Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Jeleniej Górze zapowiadają, że o swoją dotychczasową polonistkę będą walczyć do końca. – Na początku czerwca br. dowiedzieliśmy się, że zostanie ona zwolniona ze względu na redukcję etatów. – To skandal, że dyrekcja zmienia nam nauczyciela w klasie maturalnej – mówią. – W szkole nie mamy żadnej emerytowanej nauczycielki, a sprawa jest już przesądzona – odpowiada dyrektor szkoły i naczelnik wydziału edukacji.

Mowa o młodej nauczycielce, pracującej w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze jako jedna z pięciu polonistów. Od trzech lat prowadziła ona cztery z sześciu obecnych klas maturalnych. - Zajęcia były tak ciekawe, że nikt z nas nie musiał wkuwać wiedzy z książek, wszystkiego dowiadywaliśmy się na lekcjach – mówią Patrycja Steć, Karolina Van Den Kerkhof i Patrycja Zwolińska. – Nasza polonistka miała niesamowite podejście do uczniów. Kreatywna, uśmiechnięta, lubiana przez wszystkich. Jej lekcje były niesztampowe: oglądaliśmy filmy, przebieraliśmy się, przygotowywaliśmy scenki, zawsze wiedzieliśmy o wszystkich konkursach. Jako jedyna zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na pompę insulinową dla naszej koleżanki. W szkole jest emerytowana polonistka, która dostała etat, a taką osobę się zwalnia, bo ma najkrótszy staż pracy - twierdzą uczniowie.

W tej sprawie odbyło się spotkanie dyrekcji z uczniami i rodzicami. – Dowiedzieliśmy się na nim, że sprawa jest już przesądzona, a decyzja zapadła w maju br., więc nie wiem po co było to spotkanie – mówi jeden z rodziców. – Nasze argumenty w ogóle nie były brane pod uwagę – dodaje.

Dyrektor Joanna Marczewska tłumaczy, że do tej decyzji zmusiła ją sytuacja. – Mamy o wiele mniej uczniów, dlatego od nowego roku szkolnego zamiast pięciu etatów zostanie nam tylko 3,5 – wyjaśnia. – Mam w szkole kompetentnych nauczycieli uczących języka polskiego od lat. Klasy maturalne mogą sobie wybrać jednego z nich. Decyzja zwolnienia polonistki została już zaopiniowana przez organ prowadzący czyli Miasto. Nie mogę jej zmienić, bo teraz złamałabym Kartę Nauczyciela. Poza tym jedna z naszych nauczycielek dopiero w przyszłym roku wejdzie w wiek emerytalny – dodaje J. Marczewska.

Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wyjaśnia, że wybór nauczyciela do zwolnienia odbył się w oparciu o pewne kryteria. Jakie? Podstawowy to staż. - Zwalniana nauczycielka pracuje trzy lata w szkole, pozostali nauczyciele mają ponad 20-letni staż pracy – wyjaśnia P. Domagała. Inne to: stopień awansu zawodowego, posiadanie uprawnień egzaminatora maturalnego i na końcu: efektywność i jakość pracy. - Zmiana nauczyciela w ostatnim roku nauki nie jest dobrym posunięciem w przekonaniu uczniów i rodziców, a także nauczycieli, ale jest to konieczność – dodaje naczelnik.

- Nie zostawimy tak tego – zapowiadają uczniowie. – Złożyliśmy pisma do kuratorium i czekamy na odpowiedź – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Uczniowie poznali wyniki

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~Anzelm 6-07-2014 8:22
Oczywiście, jak zwykle emeryci górą. Nigdy nie wiedzą, kiedy powinni odejść. Pamiętam i ja wspaniałą nauczycielkę historii z mojego ogólniaka w Zgorzelcu. Młoda, zaraz po romanistyce UJ. Uczyła nas, wyobraźcie sobie dodatkowo łaciny i starożytnej greki. Lubiana i podziwiana za zaangażowanie i wiedzę. Bardzo szybko starzy wygryźli młodą. To było pod koniec lat 70-tych ubiegłego stulecia. Nihil novi sub sole !
~lolekp09 6-07-2014 8:35
myślę, że maturzyści są manipulowani. Dyrektorka ma rację i nie ma wyjścia
~ 6-07-2014 8:37
Co na to Gucia?
~joko 6-07-2014 8:39
Ocena pracownika: "i na końcu: efektywność i jakość pracy" - żenada...
~BumTaraBum 6-07-2014 9:07
No tak, zostawić stare rury, z kwitami z ubiegłego wieku, nadęte troglodytki edukacji. Szkoda, że w dalszym ciągu liczy się staż, a nie kreatywność i powiew świeżości, ale cóż, prawo "psiapsiółek" ponad wszystko.
~otto 6-07-2014 9:08
Drodzy maturzyści, kuratorium nie ma kompetencji w zakresie zwalniana nauczycieli jest to wyłączna kompetencja dyrektora z pewnym udziałem organu prowadzącego. Kuratorium może i zapewne sprawdzi wykształcenie i stopnie awansu obu nauczycieli jeśli są zgodne z KN i rozporządzeniem to koniec sprawy. W tym przypadku wyglada że nauczyciel pozostający ma wyższy stopień awansu i jest przed osiągnięciem wieku emerytalnego to przesądzi rozstrzygnięcie.
~Europejczyk 6-07-2014 9:47
Stara rura, go home! Niedawno wyrabiałem nowy dowód osobisty, w urzędzie pracowały same babcie, w sądzie też jest taka jedna, ma chyba ponad osiemdziesiątkę, nic nie robi, tylko skubie jakieś bakalie, które wysypuje sobie na biurko. W ogóle to często widuję jak urzędnicy spożywają posiłki przy biurku między dokumentami, kto na to pozwala? Np. w ratuszu w dziale dialogu, jest taki spasiony typ, wiecznie go widzę jak coś żre przy biurku.
~altus 6-07-2014 9:59
...a może tak konkurs ...wybrana grupa uczniów + zajęcia z literatury, ortografii i gramatyki przed komisją konkursową + porównanie wiedzy i wyników nauczania ...to chyba pozwoli na w miarę obiektywny wybór najbardziej odpowiedniego wykładowcy bo wybór metodą tradycyjną tzn. staż, tytuł i takie tam, to raczej mierny wykładnik ...jeżeli nadal tak będziemy traktować 20-30latków to nie ma co się dziwić że wybierają emigrację a u nas zostaną tylko nieudacznicy, ludzie z układu i emeryci ...jest powiedzenie że młodzież są siłą kraju, no niestety chyba jednak nie w Polsce bo tych oddajemy zagranicy pozostawiając tych którzy i tak nie za bardzo mają ochotę pracować za 1200pln bez względu na wykształceniei umiejętności bo tu wykładnikiem jest rynek pracy
~pensylwania 6-07-2014 9:59
Kochani walczcie!!! Stare emerytki młodym pracę zabierają, choć juz dawno powinny siedzieć w domu, a młodzi, kreatywni, jak Wasza polonistka nie mają pracy. U mnie w biurze tez jest taka, która siedzi jakby ja ktoś do krzesła przyspawał. Denerwuje mnie, chodzi i jęczy, że ona nie umie, nie potrafi nic na komputerze. To sie zwolnij, a nie gitarę zawracasz! Starą babę wykopać! Ona ma juz dochody, a młodą nauczycielkę zostawić. Pani dyrektor powinna się puknąć w główkę i to z całej siły, chyba, że jest zazdrosna o tę młodą i tu jest poroblem, bo doszły mnie słuchy, że w ekonomie dzieja się cuda wianki!!!!
~ocet 6-07-2014 10:13
Właściwie nie kontroluje się metod nauczania, efektywności nauczania i tego, co dzieje sie za drzwiami klasy - co najwyżej lekcje pokazowe przygotowane pod kontrolę z kuratorium. W ten sposób przepadają kreatywni, zaangażowani nauczyciele, którzy nie mają pleców u dyrekcji szkoły. Niektórych nauczycieli, słabych i wypalonych nie sposób usunąć z etatu, nawet po głosnych protestach rodziców. Niekompetentni urzędnicy górą. Kiedy w końcu to się zmieni? Kiedy opinia ludzi, którzy pracują na tą kastę, będzie brana pod uwagę? Opinia, a nie wyciąganie ucznia za uszy ze słabych ocen, bo mamusia podrzuci prezencik a znajoma z oświaty pomoże...Taka patologia nie moze mieć miejsca! Piszę to, abstrah...jąc od sytuacji w powyższej szkole, ale daje ona do myślenia...
~lolek09 6-07-2014 10:35
przypominam, że nauczyciele mają obowiązek pracy do 67 roku życia , więc drodzy rodzice i uczniowie zacznijcie się przyzwyczajać do tzw"starych rur".
~do altus 6-07-2014 10:42
dlaczego zakładasz że starsi to nieudacznicy, a pani która odchodzi jest "świetna" bo młodsza? A może jest zupełnie inaczej?
~rattlehead 6-07-2014 10:58
wwwwooow jeszcze nigdy nie widziałem tyle komentarzy oczekujących na publikację na raz XD
~u mojej 6-07-2014 11:02
córki w przedszkolu też tak jest oglądają bajki, przebierają się, odgrywają scenki, zbierają nakrętki, ale żeby w średniej do matury:) rzeczywiście niesztampowo
~absolvvent 6-07-2014 11:11
Faktycznie jest/była to jedna z sympatyczniejszych nauczycielek, lecz nie uważam zmiany nauczyciela w klasie maturalnej na jakąś niesamowitą przeszkodę, moja klasa maturalna też miała pozmienianych nauczycieli... takie życie.
~Bezdomny 6-07-2014 11:39
Drodzy uczniowie. Musicie wytrzrymać do jesiennych wyborów.Ci ludzie ,którzy zasiadają obecnie w Ratuszu ,władzy nie dostaną.Pozdrawiam Was i życżę Wam wytrwałości.
~xxx 6-07-2014 12:12
domyślam sie o którą nauczycielke chodzi bo także mnie uczyła :) w pełni zgadzam sie z uczniami i z czystym sumieniem moge przyznać że pani ... była moim ulubionym nauczycielem, lekcje były bardzo ciekawe, nic nie kazała nam kuć z ksiażek, mieliśmy uczyć sie rozumieć a nie na pamięć wszystko..
~hmm 6-07-2014 12:26
Nauczycieli zwalniają a urzędników zatrudniają, ciekawe.
~Anzelm B. 6-07-2014 13:12
Taki mamy klimat !
~absolwentka 6-07-2014 13:38
Nie wiem i nie rozumiem dlaczego u nas, w naszej "oświacie" jest tak, że wszystko, co nowe, nie oklepane, przystępne i nietuzinkowe jest wycinane "na pniu" i tłamszone po to, by nieustannie panował klimat strachu, złego samopoczucia i wszystkiego, co najgorsze... Przerabiałam te tematy, kiedy w szkole były takie "panie nauczycielki", których teksty uwłaczające godności człowieka, pamiętam to tej pory. Bano się ich, bo taką aurę potrafiły serwować. Co z tego, że na zajęciach można było usłyszeć przelatującą muchę, kiedy człowiek nie mógł się doczekać dzwonka. Terror! O to chodzi w "oświacie" ?
~Hm 6-07-2014 14:15
Ja rozumiem, że zmiana nauczyciela w klasie maturalnej, zwłaszcza fajnego nauczyciela, to sprawa mocno przykra, której należy unikać. Ale z drugiej strony - starszej kobiecie zostało parę miesięcy do wieku emerytalnego. Gdyby ona została zwolniona, kto ją zatrudni? Pomijam, że jest w przedemerytalnym okresie ochronnym i zwolnić jej zwyczajnie nie można. Gdyby Waszych rodziców ktoś zwolnił na pół roku przed emeryturą, gdziekolwiek pracują, to wrzask byłby pod niebiosa, że ludziom funduje się śmierć głodową, żeby ZUS nie miał wydatków... Może nie???
~Iwo 6-07-2014 15:01
POstkomunistyczni emeryci pobierają świadczenia (z zadłużonego ZUS) , na które młodsi nie będą mogli liczyć i nadal "pracują" instytucjach publicznych, co podwójnie generuje dług publiczny !!!
~ 6-07-2014 15:20
rozwiązanie jest proste wysłać jednego polonistę na zdrowotny i będzie jeden etat do obsadzenia
~qew 6-07-2014 17:42
heh znajoma?
~Bambo 6-07-2014 18:29
Zmiana nauczyciela w ostatnim roku nauki nie jest dobrym posunięciem [...], ale jest to konieczność – dodaje naczelnik. Pan naczelnik domagała sam sobie zaprzecza. Uważam, że zmiana Naczelnika jest dobrym posunięciem i jest to konieczność. Młodzi powodzenia...
~FRUSTRATKA 6-07-2014 18:55
A może by tak nasze władze oświatowe zajęły się wreszcie problemem emerytów pracujących w wielu jeleniogórskich szkołach i kadrą, która osiągnęła już emerytalny wiek! Zmieniają się czasy, zmieniają ludzie, a więc zmienia się młodzież... Tylko nauczyciele-emeryci niezmiennie trwają na stanowiskach, męczą uczniów starymi metodami, zanudzają... i są przekonani, iż są świetni i nikt ich nie zastąpi. A później okazuje się, że w szkole pojawiają się problemy z rekrutacją... Panie DOMAGAŁA, zrób Pan coś pozytywnego dla szkół w Jeleniej Górze! Daj szansę młodszym, kompetentniejszym, bardziej trendy i lubianym przez młodzież! Ratuj! Inaczej co ambitniejsi uciekną do Wrocławia lub dalej! A chyba nie o to chodzi, no i szkoda by było...
~danka1 6-07-2014 19:03
cały ratusz to panie pobierające emerytury i pracujące na etacie w urzędzie miasta, przedszkola publiczne -to samo a pan D. tylko znajomych i rodzinę obsadzał i obsadza
~nnnnnn 6-07-2014 19:41
Emeryt osoba która jest na emeryturze to niech ona siedzi w domu . Dajcie pracować tym którzy mają jeszcze sporo to tej renty lub emerytury . Zwalniacie nauczycieli dobrych bo za nich trzeba płacić zus a za emeryta nie.
~sss 6-07-2014 19:43
Może lepiej zmienić dyrekcję . A nie zwalniać dobrego polonistę .
~grom 6-07-2014 19:49
o kim mowa?
~AJ 6-07-2014 21:15
Odczepcie się od emerytów.Prawo pozwala im pracować! A wy nie będziecie starzy? Też ktoś będzie Was nazywać "starymi rurami" Czas szybko mija!
~ekonom :D 6-07-2014 21:30
Pani o którą tak walczą, na prawdę powinna zostać w tej szkole. Miałam z nią tylko zastępstwa i chętnie wymieniła bym nauczycielkę którą mam właśnie na tą Panią. Zajęcie były ciekawe i humorystyczne ! Trzeba walczyć :D
~AlekOs 6-07-2014 21:53
Wszyscy w szkole wiedzą, że ta nauczycielka była o wiele lepsza od tej "starej rury", która zamiast uczyć sieje postrach w szkolę i uważa siebie za kogoś lepszego od wszystkich razem wziętych.
~hm 6-07-2014 22:10
Chyba kminię osobę,o której mowa,fakt,że ktoś o niskiej samoocenie,by nie powiedzieć z kompleksami może traktować tę dziewczynę niczym zagrożenie.Śliczna,wysportowana i diablo inteligentna ,do tego lubiana przez uczniów.Jak to tak.Trzeba się pozbyć.I nieważne,że dziecko,rodzina i takie tam.Utyć,zapuścić się,ściąć loki,stanąć w kącie,tam najbezpieczniej.Albo won ze szkoły.Szkoda gadać
~paranoja 6-07-2014 22:25
To jest jakiś absolutny szczyt idiotyzmu. Uczniowie (!!! z definicji mający szkołę w d... i nienawidzący nauczycieli) walczą o nauczycielkę, a Miasto broni decyzji o zwolnieniu jej ??? Warto sobie odświeżyć "Stowarzyszenie umarłych poetów". Taki film. Poza tym: jak mówi dyrektorka, decyzję ostateczną podejmuje miasto. Pamiętajcie o tej sytuacji przy wyborach!
~Dr Watson 6-07-2014 22:45
No cóż, jaki Prezydent taka edukacja, jaki naczelnik Edukacji (Niedomagała) taki poziom nauczania. POpaprana ta Polska cała, a już nasz region bije wszelkie rekordy w każdym względzie.
~`` 6-07-2014 22:45
Do AleksO - chyba jednak nie była taka dobra, bo wychowawstwo jej zabrali - z uczniami sobie nie radziła !!!
~3ycEkonom 6-07-2014 23:10
I taka jest prawda! Popieram wiekszość pojawiających sie tu komentarzy i nie tylko w tej sytuacji, w szkole ale wszedzie emeryci na emeryture! Pielęgnować i zajmować sie wnukami aby rodzice mogli pracowac na ich godną przyszłośc bo kto wie co nas czeka w przyszłości jak nasze panstwo zjedzie na jeszcze gorsze psy?... Ktoś powie, że nimi dyryguję ale taka jest kolej rzeczy, ze w odpowiednim wieku nastepują pewne zmiany, ktore trzeba przyjąć na siebie i dostrzegac plusy - nie krzyże! Prawda jest taka, że nauczycielka, którą dyrekcja Ekonoma wybrała aby została to baaardzo, baaaardzo nazwijmy to.... wpływowa, zapatrzona w siebie i tylko siebie, egoistycznia, uczaca oklepanymi schematami przez całe lata (które podobno znają już wykłdowcy na uczelniach i nie chca słuchać:)) kobieta przed którą
~Cdr 7-07-2014 0:17
A ja myślę że uczniowie po prostu boją się tej starszej pani, która wkrótce ich przejmie. Niestety ich obawy są słuszne - to strasznie nadęta pseudoarystokratka, kreująca się wiecznie na jedynie słusznego myśliciela tej szkoły. Od lat "tłamsi" charaktery uczniów swoimi nieziemskimi poglądami z pogranicza s-f i filmów typu "Egzorcysta". Gdyby zmieniła podejście do życia, byłaby inaczej odbierana.
~nik(t) 7-07-2014 0:31
Wymienili Wożniaka na Domagałę i takie są tego efekty. Byle do listopada!
~do 3ycEkonom 7-07-2014 7:05
cyt:"Ktoś powie, że nimi dyryguję ale taka jest kolej rzeczy..." Czy to sama zainteresowana w sprawie Pani młoda polonistka się tu wypowiedziała?
~uczennica 7-07-2014 7:56
Tak to naprawdę straszne!!! Zmiana nauczyciela. Nie wiem jak Wy sobie biedaki poradzicie, jak się otrząśniecie z tego szoku. Trauma i depresja murowane.
~ 7-07-2014 9:06
Kiedys w Ekonomie byli nauczyciele starzy jak powiadacie - A nalezeli do nich PP.Zakrzewscy Pani Sielska a reszta to byli nauczyciele okolo 40 i mlodsi - i co ci starzy jak powiadacie mieli klase uczyli nas nie tylko przedmiotu ale i dobrego zachowania no i szacunku do ludzi bez wzgledu na wiek, a ci mlodzi jak nie wszyscy mieli klase - np uczacy nas ekonomii byl zadufanym w siebie dupkiem, byli tez alkoholicy i urzednicy - ale jedno ich laczylo - nauczyli nas zycia od podstaw czyli jak rozpoznawac czlowieka i odroznic go od swini
~mama nauczycielka 7-07-2014 9:24
Nauczyciele w wieku przedemerytalnym natychmiast poszliby na emeryturę, ale nie pozwala im na to sytuacja ekonomiczna. Wiecie, ile wynosi tak zwane świadczenie kompensacyjne ( wcześniejsza emerytura) ? Około 1200 zł! Jak z tego wyżyć, jak utrzymać studiujące dzieci? Myślicie, że to taka frajda walczyć ze szkolną biurokracją i papierologią? Odejdę na emeryturę jak tylko odpadną mi wydatki związane z wykształceniem syna i córki.
~sasi 7-07-2014 9:54
Pani nauczycielka nie jest nauczycielem emerytowanym. Jest w wieku przedemerytalnym. To duża różnica.
~do ~ekonom D 7-07-2014 10:26
Coś z tymi polonistami faktycznie nie tak, skoro robisz takie ortograficzne błędy...
~ZNP 7-07-2014 14:02
dziatki niech siedzą lepiej cicho, bo ma tura za pasem
~krytyka 7-07-2014 14:56
Być może Pani, która zostanie, po tej 'wspaniałej, kreatywnej' i młodej nauczycielce jest rzeczywiście trochę bytem nie z tej ziemi, ale za nic nie rozumiem, jak można tę drugą tak wychwalać słysząc jej błędy językowe w wypowiedziach, zadufanie w sobie i nieznajomość wielu lektur. Młodość jest wspaniała, ale nas ma nauczyć nauczyciel, a nie koleżanka, bo przy koleżance to ja nie zdam matury ;/
~krytyka 7-07-2014 14:58
Być może Pani, która zostanie, po tej 'wspaniałej, kreatywnej' i młodej nauczycielce jest rzeczywiście trochę bytem nie z tej ziemi, ale za nic nie rozumiem, jak można tę drugą tak wychwalać słysząc jej błędy językowe w wypowiedziach, zadufanie w sobie i nieznajomość wielu lektur. Młodość jest wspaniała, ale nas ma nauczyć nauczyciel, a nie koleżanka, bo przy koleżance to ja nie zdam matury ;/
~Europejczyk 7-07-2014 20:17
Jeżeli faktycznie ta Pani jest przed emeryturą, to zostałem wprowadzony w błąd, zresztą nie jedyny przez jelonkę i mój poprzedni wpis jej nie dotyczy, choć uważam, że na pewno jest jakieś rozwiązanie, by młoda nauczycielka dalej robiła to, co robi, np. Prezydent miasta rezygnuje z premii itp., tu akurat sytuacja jest wyjątkowa.
~3g 7-07-2014 20:17
Klaso 3D, mogliscie poinformować inne klasy o takiej akcji, chętnie byśmy się przyłączyli :)
~ 7-07-2014 22:19
starcy do domu.Dajcie mlodym zyc.Oni maja polot i wiedze. Ta sprawa dotyczy mojej bratanicy, Madra ,mloda ,ladna i dlatego stare rury maja przewage. Ich czas juz sie skinczyl.Poszly bawic wnuki a nie uczyc jezeli juz nie potrafia. Na emeryture!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Barbara z Ausri Ciocia Gosi -nauczycielki bardzo madrej osoby
~ 7-07-2014 23:14
Jak za komuny postawili na młodość !!!!!!!!!!!!
~była uczenni 7-07-2014 23:53
Drodzy komentujący: czy Wy też wysłalibyście swoich bliskich na przymusową wcześniejszą emeryturę za 1200???? Drodzy uczniowie: czy Wasi rodzice chętnie przejdą na świadczenie przedemerytalne (1200 zł), dając innym miejsce pracy a zabierając Wam pewien standard życia??? Pani, o której wiele złych słów tu padło, nie jest jeszcze w wieku emerytalnym!!! Drodzy Rodzice: czy chcecie aby Wasze dzieci uczył doświadczony pedagog, czy nauczycielka-koleżanka? Na lekcjach Wasze dzieci mają zdobyć wiedzę i umiejętności, potrzebne np do zdania matury. Ta młoda pani faktycznie miała zabrane wychowawstwo. To raczej nie świadczy o zbyt dużych umiejętnościach wychowawczych, a bardziej o ich braku. Raczej nie tylko wiek jest tu powodem takiego, a nie innego wyboru Dyrekcji.
~lolo09 8-07-2014 7:02
Trochę jestem przerazony poziomem cioci z "Ausri"-wulgarna, prymitywna w swoich wypowiedziach. Na miejscu pani starszej nauczycielki rozważyłabym jakiś pozew o zniesławienie. Rozumiem że inicjatorką tego zamieszania jest młoda pani nauczycielka.Jak już ciocia wyzywa na forum , że cyt: "Ich czas już się skinczy!"i "stare rury maja przewage". Kim są dla pani cioci te "stare rury" w liczbie mnogiej? Mogę się tylko domyślić jak wszyscy czytający. Pani młoda polonistka zrobiła sobie super reklamę w gazecie, ja bym jej w życiu nie zatrudnił w szkole. Przypominam, że nauczyciel to urzędnik państwowy, więc zanim zaczniecie wyzywać lepiej się zastanówcie czy "gra warta świeczki"?
~Bartek jg 8-07-2014 8:02
Dokładnie taki sam problem jest na uczelniach wyższych. Młodzi wykładowcy nie mają szans na etaty, ponieważ te zajmowane są przez starszych. Panią nauczycielkę, której artykuł dotyczy znam osobiście. Jestem przekonany że jej uczniowie mają większą wiedzę i szybciej ją przyswoili, niż podopieczni starszych nauczycieli. Osoba ta zdobyła b.dobre wykształcenie swoją ciężką pracą, lepiej rozumie podopiecznych, trudności z którymi się zmagają. Wstyd zwalniać takiego nauczyciela! To tylko świadczy o osobach, które się do tego przyczyniły. Mam nadzieję, że jest jeszcze szansa na zmianę tej złej decyzji!
~AJ 8-07-2014 9:04
Barbaro z Austrii!Ty to mialaś mądrą ,młodą nauczycielkę,widać po Twoich błędach ortograficznych.Nie wiem ile masz lat ale też kiedyś będziesz "starą rurą" i ciekawe czy Twoim największym marzeniem będzie bawienie wnuków!
~ 8-07-2014 9:25
Który nauczyciel lepszy - nie będę się spierać. Fakt jest faktem, że w Ekonomie problemy mają nauczycielki młode cieszące się uznaniem wśród uczniów. Czy żądło zazdrości aż tak kłuje, że tych młodych kobiet z sukcesami lepiej nie oglądać???
~nauczycielka 8-07-2014 11:13
Pani "Angelo". Doprawdy przykro jest czytać wszystkie komentarze internautów, którzy opinię o całej sprawie wyrobili sobie czytając Pani niekoniecznie rzetelny artykuł. No, chyba, że dotyczy on rzeczywiście Zespołu Szkół TECHNICZNO- Ekonomicznych, a nie Ekonomiczno-Turystycznych, choć, z tego co mi wiadomo, tej pierwszej w katalogu jeleniogórskich szkół nie ma. Miło by było gdyby skonfrontowała Pani to co "twierdzą uczniowie" z tym co wie kadra szkoły, będąca w końcu stroną w sprawie. Wypowiedź kierownictwa szkoły nijak nie tłumaczy przyczyn podjęcia takiej a nie innej decyzji. Nie wiem, co p. dyrektor przekazała w rozmowie z Panią, niemniej jednak to do redaktora należy rozwiewanie wszelkich wątpliwości. CDN
~nauczycielka 8-07-2014 11:14
Czy naprawdę to uczniowie są Pani zdaniem podstawowym źródłem informacji na temat tego kto i kiedy osiągnął w szkole wiek emerytalny? Czy pisząc artykuł miała Pani pewność np. że rzeczywiście nauczycielka była osobą kompetentną czy też jedyną zaangażowaną w zbiórkę pieniędzy na pompę insulinową? Sprawdziła Pani te informacje? Bo ja posiadam zupełnie inne. Młodzież ma prawo jednych nauczycieli lubić bardziej drugich mniej i podchodzić do wielu spraw emocjonalnie, jednak Pani, jako osoba kreująca opinię publiczną, powinna bardziej przyłożyć się do swojej pracy. A szanowni komentujący zastanowić, czy aby na pewno warto tak bezkrytycznie odbierać artykuł napisany przez osobę, która nie była nawet w stanie przytoczyć prawidłowej nazwy szkoły, o której napisała.
~jako 8-07-2014 12:02
Szkoły, przedszkola i urzędy pełne starszych pań i panów? Przecież wszyscy będą musieli pracować do 67. roku życia. Taka jest konsekwencja reformy emerytalnej - starsi pracownicy + bezrobocie wśród młodych. Ale jakoś nikt nie protestował, gdy reforma była uchwalana. Powodzenia i dla starszych, i dla młodych.
~uczennica 8-07-2014 14:21
A ja doskonale znam polonistów z Zespołu Szkół E-T i mogę z całą stanowczością stwierdzić, ze Pani polonistka o której jest artykuł, była najlepszym nauczycielem w szkole. Nie dość, że dobrze uczyła, prowadziła interesujące lekcje, to jeszcze było można zgłosić się do niej z każdym problemem, zawsze była gotowa pomóc. Tak serdecznej i uśmiechniętej nauczycielki jak Ona, to szukać ze świecą. Powinno się zatrudniać młodych ludzi a nie ich zwalniać. Chyba każdy wolałby mieć lekcje z inteligentną uśmiechniętą osobą, która lubi to co robi, niż z nadętą nauczycielką z 20-letnim stażem, co robi wszystko by jak najwięcej negatywntch ocen wstawić i żeby każdy siedział jak na kazaniu. Skoro tyle uczniów się przeciwstawia temu, to widać pani polonistka w wieku przedemeryt. dobrze nie uczy i nielubian
~do uczennicy 8-07-2014 17:23
i na tym zakończmy dyskusje-pani w wieku przedemeryt.jest "nielubian". Horror
~Europejczyk 8-07-2014 23:43
@ 17:23. Ty też jesteś horror! Pod ramką z lewej gdzie piszesz swoje wypociny, jest informacja o ilości pozostałych znaków, w przypadku uczennicy, zabrakło jej dwóch i ucięło jej komentarz. Dlaczego ludzie nie myślą? To efekt N.W.O.?
~Absolwent 9-07-2014 9:55
Pani Dyrektor zwolniła kilku dobrych nauczycieli za swojej kadencji !!! Kiedyś była to szkoła dzięki krórej uczniowie zdobywali pierwsze miejsca na etapach ogólnopolskich , dziś nie przechodzą nawet szkolnych.... Żal !!! A jesli chodzi o Panią od polskiego to przecież można bylo dać jej mniej godzin lub klas dzięki czemu " Młoda" miałaby pracę ... dla chcącego nic trudnego !!!!
~lolo09 9-07-2014 14:51
Europejczyku, inteligentny człowiek w taki sposób redaguje swoją wypowiedź, żeby była poprawna i zrozumiała bez względu na ilość znaków. Poza tym jak czytam co piszesz na zmieniłbym ci nick na coś bardziej adekwatnego.
~AJ 9-07-2014 15:27
Jak zwykle!Niedługo będziecie kłócić się całkiem o co innego!
~~~~ 9-07-2014 19:32
Ludzie wspinaja sie po szczeblach drabiny sukcesu pani dyrektor pnie sie w gore "po trupach"
~~jg 9-07-2014 20:42
podsumowując niektóre powyższe komentarze stwierdzam mrs. Marczewska: już niedługo pakuj mandżur i "szczęśliwej drogi już czas..."
~ocet 11-07-2014 19:10
Problemem jest chyba redukcja etatów. Etat nauczyciela to 18-20 godzin? Przejmie etat koleżanki/kolegi to ma płacone nadgodziny, a szkoła oszczędza. Potem taki "przeciążony" nauczyciel nie ma czasu na indywidualną pracę z uczniem, nie ma czasu zająć się jego problemami, szkoła nie obsadza zastępstw i rezygnuje się z organizacji wycieczek i zielonych szkół. Edukacja się stacza. Nie należy usuwac nauczycieli ze względu na wiek, ale pod kątem ich umiejętności. Jeśli są mało innowacyjni to powinni się dokształcić w metodyce bo inaczej fora ze dwora.
~sprzątaczka 12-07-2014 9:16
Ja pracując w szkole na pełnym etecie muszę wyżyć za te 1200 drogie panie nauczycielki.
~ 12-07-2014 15:06
12.o7.,9.16 - yyy? wyżyć?, wyżąć( wykręcić)czy wyrznąć ( czyli zarżnąć
~ 13-07-2014 14:54
Czy ową starszą panią która ma przejąć maturzystów jest Astra? Jak tak to się nie dziwię, że panika.
~Mania 20-07-2014 16:18
A ja znam takiego polonistę , który spoufala się z uczniami, chichra się z nimi całe lekcje aprzed egzaminami rodzice trzesą portkami nauczyciel ma się dobrze chociaż wszyscy o tym wiedzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Letnie inwestycje w podstawówkach

Parking na... przejściu

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
687
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%