MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Maturzyści już po egzaminach z polskiego i matematyki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 maja 2016, 8:44
Aktualizacja: 11:45
Autor: Wiktoria Ciepiela
Fot. Wiktoria Ciepiela
Wczoraj (5.05) maturzyści przystąpili do egzaminu dojrzałości z matematyki, a dzień wcześniej z języka polskiego. Jak poszło zdającym z „Ekonoma” i „Rzemiosł”?

Maturzyści obowiązkowo muszą zdać trzy przedmioty z podstawowego zakresu wiedzy (język polski, matematyka i język obcy nowożytny), oraz podejść do co najmniej jednego wybranego przedmiotu z poziomu rozszerzonego. Wczoraj tuż po egzaminie odwiedziliśmy maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze. - Dla mnie matematyka była łatwa, z czego się bardzo cieszę, bo chciałbym studiować ekonomię i dobry wynik matury z matematyki jest mi potrzebny – mówił uczeń Ekonoma.

Jednak to właśnie królowa nauk była dla większości zdających bardziej stresująca, niż egzamin z języka polskiego. - Matura z polskiego była łatwa, jednym z tematów były znane wszystkim „Dziady cz. IV” oraz odpowiedź na pytanie „Czy warto cierpieć dla miłości”. O wiele bardziej boję się matematyki – mówiła nam w środę Małgorzata Magdziarek, absolwentka technikum fotograficznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Byli jednak i tacy, którzy do egzaminów podeszli całkiem spokojnie. – Zupełnie nie stresuję się maturą, bo nie po to uczyłem się cztery lata, by teraz nie zdać egzaminów – mówił Tomasz Wiśniewski, absolwent Liceum Plastycznego ZSRA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mechanik jak nowy

Dołożą kolejne miliony

Turniej e–sportowy w Piechowicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Zyta 6-05-2016 10:21
Pozdrawiam wszystkich maturzystów i trzymam mocno kciuki za Was kochani !!! P.S. w końcu jakiś super artykuł, krótko, zwięźle i na temat i nie ma 1000 zdjęć jak to zazwyczaj !!! :-)
~ 6-05-2016 13:37
Ło Matulu, a skąd to się urwało? Masakra, toż to specjalna selekcja potworów i pasztetów. WTF, a gdzie te piękne dziewczyny z ekonoma i przystojni faceci?! A ten w płaszczyku to kompletna pipa....masakra
~tommi 7-05-2016 11:47
I tak do marketu pójdziecie robic haha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Połączą MOS i MDK?

Ferie z... ekonomią

Vouchery od starosty

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Kolejna batalia o szkołę w Sosnówce  

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
297
Tak
52%
Nie
43%
Nie wiem
5%