MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Maturzyści jeszcze raz zmierzyli się z matematyką

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 sierpnia 2015, 17:33
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 8:21
Autor: Katarzyna Pruś
Fot. Jaromir Kurzeja
Dzisiaj (25.08) punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się poprawkowe matury z matematyki. Jeleniogórska młodzież przystąpiła do pisemnego egzaminu m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego. Matematyka, jak co roku, okazała się „piętą Achillesową” zdających. W Jeleniej Górze do poprawkowego egzaminu nieszczęśliwie zakwalifikowało się aż 56 absolwentów.

W tym roku egzamin dojrzałości można było zdawać w starej lub nowej formule. Zdawalność w nowej formule była nieco wyższa, niż w starej. 80 proc. osób, które zdecydowały się na nową maturę z matematyki, nie musiało dziś pisać jej ponownie. Pozostający przy tradycyjnej formie zdali matematykę w 70 proc.

W I LO, które zostało centrum egzaminacyjnym dla egzaminu z matematyki, przygotowano 56 arkuszy z poziomu podstawowego. 9 osób pisało maturę w nowej formie. Dla tej grupy została też wydzielona oddzielna sala. Pozostała część młodzieży zajęła swoje miejsca w przestronnej auli. Do dyspozycji mogli mieć jedynie linijkę, kalkulator prosty, cyrkiel, tablice matematyczne oraz duże pokłady wiedzy. Egzamin trwał 170 minut.

- Wyniki będziemy znać 11 września. Głęboko wierzę, że wszyscy skończą tę poprawkową sesję z pozytywnym rezultatem. Myślę, że i tak możemy być dumni z naszej młodzieży, która dobrze wypadła na tle ogólnopolskim – mówi dyrektor Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego Eulalia Kłodawska-Szwajcer.
Wychodzący maturzyści mieli różne odczucia. – W maju zabrakło mi dwóch punktów. Tym razem nie było zadania o prędkości za 5 punktów, dużo było geometrii i ciągów arytmetycznych. Przygotowywałam się niestety z czegoś innego – mówi absolwentka liceum. - Było trudniej niż w maju – potwierdza jej koleżanka. – Pierwsze zadania były nawet łatwe, później dużo było geometrii i zadań z procentami, ale nie było najgorzej – dodaje z uśmiechem Monika.

Sesja poprawkowa rozpoczęła się 24 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Na część pisemną przeznaczono jeden dzień, właśnie 25 sierpnia. W pozostałe dni będą odbywać się egzaminy ustne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stypendia dla najzdolniejszych

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ja 25-08-2015 20:52
Czy te fotki były robione komórką?
~anonim777 26-08-2015 3:53
Kiedy w szkołach zamiast religii będzie się uczyło o zdrowym odżywianiu? POLSKA TYJE W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE! Widać to na plazy.
~marcinZZ 26-08-2015 8:10
religia dwa razy w tygodniu - nikt nie chodzi lub 2 osoby z klasy, za to INFORMATYKA lub drugi JĘZYK obcy tylko jedna godzina w tygodniu!!
~ 26-08-2015 8:32
i tak skończą w na kasie w hiperm. Bo wszyscy chcą być wielkimi uczonymi ( na studiach i tak w ogóle się nie uczą ) a w społeczeństwie nie potrzeba ich tak dużo a później płacz że pracy nie mają mimo wyższego wykształcenia
rymcycymcy 26-08-2015 14:44
Matematykę można zastąpić religią ! :) ...zamiast liczydła ...kuleczki różańca :)
~Hehe 26-08-2015 16:21
Zdjęcia robione tosterem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
134
Tak
41%
Nie
51%
Nie wiem
7%