MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Matka w sądzie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 25 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 14:11
Autor: Radio BRW 101,1 FM
Mieszkanka Lubawki Renata P. ponownie zeznaje przed kamiennogórskim Sądem Rejonowym. Rozpoczęta wczoraj rozprawa ma ostatecznie wyjaśnić przyczyny śmierci jej dziecka. Przypomnijmy, pielęgniarka tuż po porodzie wyrzuciła noworodka do śmietnika.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze skazał ją za znieważenie zwłok na 10 miesięcy pozbawienia wolności, jednocześnie uniewinnił od zarzutu narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Po apelacjach, jakie złożyli obrońca i prokurator, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze obniżył karę z 10 do 5 miesięcy. Uchylił ponadto drugą część wyroku, mówiącą o uniewinnieniu matki.

- Sprawa jest bardzo trudna, bo opinie biegłych są różne. Nie można jednoznacznie ustalić przyczyny i godziny śmierci noworodka. Nie wiadomo, czy dziecko urodziło się żywe, czy też martwe – tak decyzję Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze uzasadnił rzecznik Andrzej Wieja.

Dlatego zarzut ten ponownie jest rozpatrywany w kamiennogórski sądzie. Na ostatniej rozprawie wyjaśnienia złożyła matka, zostały uzupełnione opinie biegłych, przesłuchano część świadków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Wyrok dla oszustów

Wszyscy za strajkiem

Trwa remont mostu w Siedlęcinie  

Wyborcze zmiany

Marian Sajnog o katastrofach w górach

Karty tak, kolory nie

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1092
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%