MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Matematyczne łamigłówki w „Rzemiosłach”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 kwietnia 2016, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. ZSRA
Międzyszkolny drużynowy konkurs matematyczny odbył się we wtorek (26.04) w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Uczniowie klas szóstych z dziewięciu szkół podstawowych zmierzyli się z zadaniami, w których musieli wykazać się wiedzą i umiejętnością logicznego myślenia.

Po pierwszej części konkursu, szóstoklasiści wraz ze swoimi opiekunami mieli okazję zwiedzić szkołę i wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, zorganizowanych specjalnie dla uczestników konkursu. Każdy z uczniów, pod czujnym okiem nauczycieli, mógł samodzielnie wyciąć i wypalić drewnianą pamiątkę.

Poziom konkursu matematycznego był wysoki, a rywalizacja wyrównana. Aby rozstrzygnąć o wynikach, potrzebna była dogrywka. Ostatecznie najlepszą ze szkół okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wojcieszycach, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami związanymi z tradycją Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a laureaci otrzymali dodatkowe nagrody, zachęcające do dalszego rozwijania zainteresowań matematyką.

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mat-fiz 29-04-2016 8:04
Wielkie brawa dla pomysłodawców za rozpowszechnianie wiedzy królowej nauk.
~rada 29-04-2016 11:45
SP nr 6 należy do jednych z lepszych szkół w Jelonce szczególnie matematyka jest dobrze tutaj wyjaśniania przez nauczycieli. Dużo ćwiczeń zadaniowych. Fajnie ,że uczniowie chcą się szkolić z matematyki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nabór do podstawówek od dzisiaj

Było po angielsku

Konferencja: przeciw środkom odurzającym

Żeromalia na filmowo

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
62
Tak
68%
Jest dobrze, jak jest
10%
Nie
19%
Nie ma zdania
3%