MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Matematyczne łamigłówki w „Rzemiosłach”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 kwietnia 2016, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. ZSRA
Międzyszkolny drużynowy konkurs matematyczny odbył się we wtorek (26.04) w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Uczniowie klas szóstych z dziewięciu szkół podstawowych zmierzyli się z zadaniami, w których musieli wykazać się wiedzą i umiejętnością logicznego myślenia.

Po pierwszej części konkursu, szóstoklasiści wraz ze swoimi opiekunami mieli okazję zwiedzić szkołę i wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, zorganizowanych specjalnie dla uczestników konkursu. Każdy z uczniów, pod czujnym okiem nauczycieli, mógł samodzielnie wyciąć i wypalić drewnianą pamiątkę.

Poziom konkursu matematycznego był wysoki, a rywalizacja wyrównana. Aby rozstrzygnąć o wynikach, potrzebna była dogrywka. Ostatecznie najlepszą ze szkół okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wojcieszycach, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami związanymi z tradycją Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a laureaci otrzymali dodatkowe nagrody, zachęcające do dalszego rozwijania zainteresowań matematyką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Matury – czas start!

Ginące zawody w zasięgu ręki

Rajd zdewastował las?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mat-fiz 29-04-2016 8:04
Wielkie brawa dla pomysłodawców za rozpowszechnianie wiedzy królowej nauk.
~rada 29-04-2016 11:45
SP nr 6 należy do jednych z lepszych szkół w Jelonce szczególnie matematyka jest dobrze tutaj wyjaśniania przez nauczycieli. Dużo ćwiczeń zadaniowych. Fajnie ,że uczniowie chcą się szkolić z matematyki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dobra zabawa w SOSW

Bezpłatny kurs operatora koparki–ładowarki

Dzień otwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej

To był piękny bal!

Ćwiczenia na lotnisku

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
182
Tak
36%
Nie
59%
Nie mam zdania
5%