MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Masz głos, masz wybór: przepytaj kandydatów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 października 2010, 7:31
Aktualizacja: Wtorek, 26 października 2010, 7:59
Autor: Angela
Fot. TEJO
W najbliższy piętek w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbędzie się debata podsumowująca realizację zobowiązań wyborczych złożonych w 2006 roku przez Marka Obrębalskiego, obecnego prezydenta Jeleniej Góry, oraz Huberta Papaja, przewodniczącego rady miejskiej. Spotkania otwarte odbędzie się w ramach akcji Masz Głos – Masz Wybór.

To akcja monitorująca i zachęcająca do czynnego uczestnictwa w wyborach do samorządów na różnych strzeblach. Od 2006 roku prowadzi ją Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego i Stowarzyszeniem „Szkoła Liderów”.

Zgodnie z założeniem, organizowane w ramach akcji debaty przedwyborcze między mieszkańcami a władzami samorządowymi, nie są ukierunkowane na żadną z partii. W Jeleniej Górze odbędą się dwa takie spotkania. W najbliższy piątek (29.10) w godzinach 17.00 - 19.00 mieszkańcy spotkają się z prezydentem Jeleniej Góry Markiem Obrębalskim i przewodniczącym rady miejskiej Hubertem Papajem, a 8 listopada (poniedziałek) w Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego 60 w Jeleniej Górze w godz. 17.00 – 19.00 z kandydatami na prezydenta miasta.

Organizatorzy zapewniają, że obydwie debaty odbędą się według regulaminu i ściśle określonych reguł. Na pierwszym ze spotkań, po prezentacji zobowiązań Marka Obrębalskiego i Huberta Papaja złożonych w 2006 roku w trakcie debat akcji Masz Głos – Masz Wybór, pytania zadają organizacje pozarządowe, jak i mieszkańcy. Odnieść można się będzie jednak tylko do problemu, a nie do osoby. Na zadanie pytania każdy mieszkaniec będzie miał pół minuty, a na odpowiedź samorządowcy będą mieli po trzy minuty. Nad całością będzie czuwał moderator, który będzie udzielał głosu. Całość jest zaplanowana na maksymalnie dwie godziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~00 25-10-2010 8:47
po co debata? toż to można podsumować jednym zdaniem. MNIEJ NIŻ ZERO!!!
~do wyborcy 25-10-2010 8:51
Chciałem Ci powiedzieć, że nie jesteś anonimowy. Jeżeli komuś się nie spodoba twoje antysemickie uprzedzenie to pociągnie Cię do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że tak się stanie.
~ja 25-10-2010 8:52
Polak który pisze "żygać"? Proszę o złoszenie tego postu do organów ścigania - moim zdaniem jest to nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.
~wrózka 25-10-2010 10:19
Niczego innego nie mogę się spodziewać tylko straszenia policją ,sądem, prokuraturą. Gdzie demon kratyczną wolność słowa? Chętnie posiedzę w kiciu tam też jest "dobra państwowa posadka" na koszt podatnika-robola pracującego na pasibrzuchów od świtu do nocy, nie mający czasu by wychowywać swoje dzieci. Na d...lkę nie wyglądam i pisząc o amerykańskich Żydach w Fundacji Batorego jest to dowodem a nie fantazją. Jestem tolerancyjna na różnorodność rasową, nawet mam serdeczna koleżankę Żydówkę. Czy " czerwoni" z Jeleniej byli pochodzenia ż...owskiego? Wniosek. Są Niemcy i niemcy, są Polacy i polacy, są Żydzi i żydzi./ zwódźcie uwagę na pisownię ,jeden duży drugi mały pisany małą literą/ .Jednak TOLERANCJI ,ASERTYWNOŚCI I WOLNOŚCI SŁOWA NAWET W GAZETACH W POLSCE JUŻ NIE MA. Inwigilowani dziennikarze również drzą o kromkę chleba.
~:-) 25-10-2010 16:58
ale wy jestescie dziwaczni z tej jeleniej :-) nie wiem kto dal dostep do internetu :-) wykorzystajcie go w lepszym celu :D hahah
~ja 25-10-2010 17:00
W Polsce judaizm wyznaje kilka tysięcy osób. 0,1 promila społeczeństwa. Coś takiego jak narodowość ż...owska nie istnieje - można oczywiście pisać o polskich Żydach - ale w gruncie rzeczy będą to Polacy wyznający judaizm. Nie wiem czy wyglądasz czy nie na d...lkę - nie znamy się - czytając jednak te ociekające jadem teksty o osobach innego wyznania muszę zareagować. Bardzo marnym byłbym Polakiem obawiając się kilku tysięcy osób innego wyznania niż obowiązujące i jedynie słuszne katolickie. Bardzo marnym byłbym Polakiem nie reagując na propagowanie nienawiści na tle rasowym, religijnym czy materialnym. Przemyśl to, proszę.
~ 25-10-2010 18:18
16:58, a ty oprócz zmywania garów i czyszenia kibli co ciekawe robisz w tej Kanadzie?
~ 25-10-2010 19:58
Szanowni Państwo - Drodzy Wyborcy ! Nie dajcie sie nabrać na takie "debaty" . To jest jedna wielka parodia . Byłem na takiej debacie z Panem Markiem Obrebalskim w Sobieszowie . Masz jedną min.na przedstawienie problemu !!! A moderator /czytaj / strażnik mo...lności Pana prezydenta, czuwa, żebu mu broń Boże w czym nie uchybić i nie zadać trudnego pytania ... Gdybym miał odczytać zobowiąz. jakie podjął w stosunku do Jagniątkowa /i podpisał/, to zebranie trwało by do rana !!!! To gość który dla ponownego dostania sie na urząd, podpisze wszystko i na drugi dzień zapomni !!!! Krótko mówiąc, ten cyrk jest im potrzebny ażeby dziennikarze zrobili fotki i napisali, jaki Pan Prezydent i rządzacy naszym miastem są łaskawi dla swych poddanych oraz ile im z ich własnych podatków zwrócą . Oczywiście , że najpierw pokryją swoje tzw. wydatki administracyjne i reprezentacyjne !!!!! Moi drodzy ! Bojkotujcie to ! Szkoda Waszego czasu . Ale przyjdzcie na wybory ! Macie raz na cztery lata coś do powiedz
~ 25-10-2010 20:06
jak wyzej. Glosujcie na 10 i 12 oni sa nowi. Reszta to partyjni bonzowie.
~ 25-10-2010 20:07
Ja bym poszedł na wybory gdyby była jakakolwiek różnica między po i pisem.
~kkk 25-10-2010 21:28
popieram PREZYDENTA FAJNY CZŁOWIEK WYSTĄPIŁ Z PO
~@ 25-10-2010 22:00
nie muszę nikogo o nic pytać - zagłosuję na tych - tego - kto mi obieca, że za swojej kadencji zbuduje w naszym mieście basen pływacki z prawdziwego zdarzenia (nie jakiś tam aquapark, w którym można się wykąpać, a nie popływać!). Tylko mam problem: a mozna tu komu wierzyć? :-(
~MIR76 26-10-2010 7:25
Niech Pan Obrębalski i Zawiła opowiedzą wyborcą jaki układ zawarli między sobą aby wyciąć konkurecie i wygrać wybory i podzielić się stołkami Obrebalski wice prezydetem Zawiła prezydętem.Tak wikiwają wyborców.To jest nowa zagrywka PO,ZAWSZE TA PARTIA GRAŁA NIE FER W STOSUNKU DO WYBORCÓW
~Mrf 26-10-2010 7:30
ktokolwiek inny oby tylko nie obecny prezydent.... ten facet sam siebie chyba nie rozumie jak coś gada ... i te żałosne zasłanianie się autorytetem Dudkiewicza ... Panie O. Tu jest Jelenia Góra nie Wrocław!
~do 19.58 28-10-2010 22:40
Rzeczywiście taką debatę jaką ostatnio przeprowadziły osoby z bliskiego kręgu pana Prezydenta to była totalna porażka. Dzięki takim działaniom człowiek traci zaufanie a szkoda bo przeprowadzane wcześniej były naprawę dobre.Z tego wynika, że wszystko zależy od tego kto je organizuję. Jeśli chodzi o piątkową debatę to rzeczywiście za dużo nie wniesie - będzie opowiadanie bajek przez pana MO, jeśli chodzi o te drugą zapowiada się ciekawie będzie można posłuchać i porównać wszystkich kandydatów na prezydenta i zdecydować na kogo warto oddać swój głos.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Doczekają się ronda

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
667
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%