MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Masz głos, masz wybór: przepytaj kandydatów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 października 2010, 7:31
Aktualizacja: Wtorek, 26 października 2010, 7:59
Autor: Angela
Fot. TEJO
W najbliższy piętek w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbędzie się debata podsumowująca realizację zobowiązań wyborczych złożonych w 2006 roku przez Marka Obrębalskiego, obecnego prezydenta Jeleniej Góry, oraz Huberta Papaja, przewodniczącego rady miejskiej. Spotkania otwarte odbędzie się w ramach akcji Masz Głos – Masz Wybór.

To akcja monitorująca i zachęcająca do czynnego uczestnictwa w wyborach do samorządów na różnych strzeblach. Od 2006 roku prowadzi ją Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego i Stowarzyszeniem „Szkoła Liderów”.

Zgodnie z założeniem, organizowane w ramach akcji debaty przedwyborcze między mieszkańcami a władzami samorządowymi, nie są ukierunkowane na żadną z partii. W Jeleniej Górze odbędą się dwa takie spotkania. W najbliższy piątek (29.10) w godzinach 17.00 - 19.00 mieszkańcy spotkają się z prezydentem Jeleniej Góry Markiem Obrębalskim i przewodniczącym rady miejskiej Hubertem Papajem, a 8 listopada (poniedziałek) w Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego 60 w Jeleniej Górze w godz. 17.00 – 19.00 z kandydatami na prezydenta miasta.

Organizatorzy zapewniają, że obydwie debaty odbędą się według regulaminu i ściśle określonych reguł. Na pierwszym ze spotkań, po prezentacji zobowiązań Marka Obrębalskiego i Huberta Papaja złożonych w 2006 roku w trakcie debat akcji Masz Głos – Masz Wybór, pytania zadają organizacje pozarządowe, jak i mieszkańcy. Odnieść można się będzie jednak tylko do problemu, a nie do osoby. Na zadanie pytania każdy mieszkaniec będzie miał pół minuty, a na odpowiedź samorządowcy będą mieli po trzy minuty. Nad całością będzie czuwał moderator, który będzie udzielał głosu. Całość jest zaplanowana na maksymalnie dwie godziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Seniorzy świętowali

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~00 25-10-2010 8:47
po co debata? toż to można podsumować jednym zdaniem. MNIEJ NIŻ ZERO!!!
~do wyborcy 25-10-2010 8:51
Chciałem Ci powiedzieć, że nie jesteś anonimowy. Jeżeli komuś się nie spodoba twoje antysemickie uprzedzenie to pociągnie Cię do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że tak się stanie.
~ja 25-10-2010 8:52
Polak który pisze "żygać"? Proszę o złoszenie tego postu do organów ścigania - moim zdaniem jest to nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.
~wrózka 25-10-2010 10:19
Niczego innego nie mogę się spodziewać tylko straszenia policją ,sądem, prokuraturą. Gdzie demon kratyczną wolność słowa? Chętnie posiedzę w kiciu tam też jest "dobra państwowa posadka" na koszt podatnika-robola pracującego na pasibrzuchów od świtu do nocy, nie mający czasu by wychowywać swoje dzieci. Na debilkę nie wyglądam i pisząc o amerykańskich Żydach w Fundacji Batorego jest to dowodem a nie fantazją. Jestem tolerancyjna na różnorodność rasową, nawet mam serdeczna koleżankę Żydówkę. Czy " czerwoni" z Jeleniej byli pochodzenia żydowskiego? Wniosek. Są Niemcy i niemcy, są Polacy i polacy, są Żydzi i żydzi./ zwódźcie uwagę na pisownię ,jeden duży drugi mały pisany małą literą/ .Jednak TOLERANCJI ,ASERTYWNOŚCI I WOLNOŚCI SŁOWA NAWET W GAZETACH W POLSCE JUŻ NIE MA. Inwigilowani dziennikarze również drzą o kromkę chleba.
~:-) 25-10-2010 16:58
ale wy jestescie dziwaczni z tej jeleniej :-) nie wiem kto dal dostep do internetu :-) wykorzystajcie go w lepszym celu :D hahah
~ja 25-10-2010 17:00
W Polsce judaizm wyznaje kilka tysięcy osób. 0,1 promila społeczeństwa. Coś takiego jak narodowość żydowska nie istnieje - można oczywiście pisać o polskich Żydach - ale w gruncie rzeczy będą to Polacy wyznający judaizm. Nie wiem czy wyglądasz czy nie na debilkę - nie znamy się - czytając jednak te ociekające jadem teksty o osobach innego wyznania muszę zareagować. Bardzo marnym byłbym Polakiem obawiając się kilku tysięcy osób innego wyznania niż obowiązujące i jedynie słuszne katolickie. Bardzo marnym byłbym Polakiem nie reagując na propagowanie nienawiści na tle rasowym, religijnym czy materialnym. Przemyśl to, proszę.
~ 25-10-2010 18:18
16:58, a ty oprócz zmywania garów i czyszenia kibli co ciekawe robisz w tej Kanadzie?
~ 25-10-2010 19:58
Szanowni Państwo - Drodzy Wyborcy ! Nie dajcie sie nabrać na takie "debaty" . To jest jedna wielka parodia . Byłem na takiej debacie z Panem Markiem Obrebalskim w Sobieszowie . Masz jedną min.na przedstawienie problemu !!! A moderator /czytaj / strażnik moralności Pana prezydenta, czuwa, żebu mu broń Boże w czym nie uchybić i nie zadać trudnego pytania ... Gdybym miał odczytać zobowiąz. jakie podjął w stosunku do Jagniątkowa /i podpisał/, to zebranie trwało by do rana !!!! To gość który dla ponownego dostania sie na urząd, podpisze wszystko i na drugi dzień zapomni !!!! Krótko mówiąc, ten cyrk jest im potrzebny ażeby dziennikarze zrobili fotki i napisali, jaki Pan Prezydent i rządzacy naszym miastem są łaskawi dla swych poddanych oraz ile im z ich własnych podatków zwrócą . Oczywiście , że najpierw pokryją swoje tzw. wydatki administracyjne i reprezentacyjne !!!!! Moi drodzy ! Bojkotujcie to ! Szkoda Waszego czasu . Ale przyjdzcie na wybory ! Macie raz na cztery lata coś do powiedz
~ 25-10-2010 20:06
jak wyzej. Glosujcie na 10 i 12 oni sa nowi. Reszta to partyjni bonzowie.
~ 25-10-2010 20:07
Ja bym poszedł na wybory gdyby była jakakolwiek różnica między po i pisem.
~kkk 25-10-2010 21:28
popieram PREZYDENTA FAJNY CZŁOWIEK WYSTĄPIŁ Z PO
~@ 25-10-2010 22:00
nie muszę nikogo o nic pytać - zagłosuję na tych - tego - kto mi obieca, że za swojej kadencji zbuduje w naszym mieście basen pływacki z prawdziwego zdarzenia (nie jakiś tam aquapark, w którym można się wykąpać, a nie popływać!). Tylko mam problem: a mozna tu komu wierzyć? :-(
~MIR76 26-10-2010 7:25
Niech Pan Obrębalski i Zawiła opowiedzą wyborcą jaki układ zawarli między sobą aby wyciąć konkurecie i wygrać wybory i podzielić się stołkami Obrebalski wice prezydetem Zawiła prezydętem.Tak wikiwają wyborców.To jest nowa zagrywka PO,ZAWSZE TA PARTIA GRAŁA NIE FER W STOSUNKU DO WYBORCÓW
~Mrf 26-10-2010 7:30
ktokolwiek inny oby tylko nie obecny prezydent.... ten facet sam siebie chyba nie rozumie jak coś gada ... i te żałosne zasłanianie się autorytetem Dudkiewicza ... Panie O. Tu jest Jelenia Góra nie Wrocław!
~do 19.58 28-10-2010 22:40
Rzeczywiście taką debatę jaką ostatnio przeprowadziły osoby z bliskiego kręgu pana Prezydenta to była totalna porażka. Dzięki takim działaniom człowiek traci zaufanie a szkoda bo przeprowadzane wcześniej były naprawę dobre.Z tego wynika, że wszystko zależy od tego kto je organizuję. Jeśli chodzi o piątkową debatę to rzeczywiście za dużo nie wniesie - będzie opowiadanie bajek przez pana MO, jeśli chodzi o te drugą zapowiada się ciekawie będzie można posłuchać i porównać wszystkich kandydatów na prezydenta i zdecydować na kogo warto oddać swój głos.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Mają w nosie pieszych

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
340
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%