MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Masakra nożami kuchennymi

Wiadomości: JELENIA GÓRA/REGION
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
Dożywotnio może pozostać w więzieniu 29 – letni Marek S. ze Zgorzelca, który swoje frustracje wobec konkubiny chciał załatwić za pomocą noża.

Akt oskarżenia z trzema zarzutami wobec Marka S. w ostatnich dniach wpłynął do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2010 roku w Ręczynie, nieopodal zalewu Witka. Marek S. rzucił się z nożem na swoją konkubinę Mariolę P. i jej siostrę, Patrycję P. Zadał im dwa ciosy, łamiąc na klatce piersiowej jednej z nich nóż.

Dzień wcześniej Marek S. groził konkubinie, że zabiją ją oraz ich wspólne dziecko. Kobieta zgłosiła to na policję, bo bała się, że oskarżony spełni swoje groźby. Mariola P. rozstała się ze swoim partnerem właśnie dlatego, że często się upijał i narkotyzował, po czy stawał się agresywny. Po rozstaniu także ją nękał.

Po całym zdarzeniu Marek S. wybiegł z mieszkania, pobiegł do najbliższej sąsiadki, której wykrzyczał, że się zabije. Wziął inny nóż i wbił go sobie w pierś i szyję. Z nożem w szyi pobiegł dalej, gdzie zauważył go policjant, który próbował go zatrzymać i obezwładnić. – Oskarżony na jego widok ponownie wyciągnął nóż z szyi i wbił go sobie w klatkę piersiową, a następnie upadając wbił go ponownie w szyję – mówi sędzia Andrzej Wieja.
Mimo tak licznych ran przeżył i w najbliższym czasie będzie odpowiadał przed sądem. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 29 lipca.

Marek S. był już wcześniej kilkakrotnie karany za czyny przeciwko mieniu, jak i zdrowiu. Został też skazany przez sąd na karę trzech lat pozbawienia wolności, którą odbył do lipca 2006 roku. Teraz odpowie przed sądem w warunkach tzw. powrotu do przestępstwa. Grozi mu dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Potrącenie rowerzysty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~koli 28-06-2010 9:42
Co za koles...i tak 11 razy...wbijal sobie ten noz....
HankaOdRumcajsa 28-06-2010 10:18
Ale facet miał jazdę... Normalnie horror...
Ryba 28-06-2010 11:07
Kieszeni nie mial czy co? ;)
~ 28-06-2010 14:26
Krzesło dla takich. Nie zgadzam się na utrzymywanie takich b...ków z podatków !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Remont ulicy Ogińskiego  

To będzie wzruszający maraton!

Burza po interwencji w autobusie miejskim

To jest antywitacz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%