MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Marzeniem sieć traktów dla cyklistów. Może po 2016 roku?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 września 2011, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: RED
W Jeleniej Górze brakuje wygodnej sieci dróg rowerowych.
Fot. Archiwum
Jelenia Góra, którą określa się mianem „rowerowej stolicy Polski”, rozpisuje konkurs ofert na „opracowanie spójnej koncepcji budowy układu dróg, rowerowych na terenie miasta”.

– Chcemy doprowadzić do scalenia i rozwoju sieci ścieżek – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Po analizach stanu istniejącego i rodzajach zainteresowania rowerzystów widzimy potrzebę uporządkowania tego na trzech płaszczyznach – ścieżek turystyczno-krajoznawczych, rekreacyjno-sportowych i komunikacyjnych – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Oczywiście, odcinki tych tras będą się na siebie niekiedy nakładać, ale innych potrzebuje turysta, który przyjeżdża do nas na tydzień, czy dwa, a innych – mieszkaniec miasta, który chce dojeżdżać na zakupy czy do pracy. – Mamy nadzieję, że wykonawca naniesie na projekt wszelkie utrudnienia w rozwoju, projekty kompleksowych połączeń z istniejącymi i planowanymi ścieżkami, a cały projekt wykorzystywać będzie i topografię terenu i atrakcje turystyczne – mówi Zofia Czernow.

Samorząd oczekuje na projekt, który będzie poddany konsultacjom społecznym, wsparty analizą kosztów z określonym harmonogramem realizacji do roku 2016. Szczegóły zawiera ogłoszenie w BIP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (18) Dodaj komentarz

rymcycymcy 14-09-2011 9:41
Z mojego punktu widzenia ważne jest ...aby cały czas było z góry !! ;) Projektanci winni to wziąć pod uwagę ! :)
~tojak 14-09-2011 10:20
Idea piękna, ale czy my jako potencjalni użytkownicy tych ścieżek jesteśmy zadbać o np. utrzymanie ich w czystości, przeciwdziałać aktom wandalizu itd. Proszę się przypatrzyć ścieżce z Zabobrza do Maciejowej, w środku miasta ścieżka zafajana krowim łajnem - czy właściciel stada nie jest zobowiązany do uprzątnięcia pozostawionych odchodów, czy Straż Mejska nie powinna się zainteresować kto wyrzucił do lasu betonowy kosz na śmieci, jeżdżącymi czterokołowcami czy też motorami crossowymi itp.
~rowerowiec 14-09-2011 10:46
Bardzo dobry pomysł. W jeleniej najbardziej brakuje ścieżek komunikacyjnych, które pozwolą poruszać się po mieście bez zawadzania pieszym i samochodom. Wtedy więcej osób korzystałoby z rowerów na co dzień = mniej samochodów = większy luz na ulicach. Jestem jak najbardziej za. Kibicuję z całych sił projektantom bo mają niezły orzech do zgryzienia.
~biksss 14-09-2011 11:07
Gdzie sa śluzy rowerowe ja sie pytam.
~JGA 14-09-2011 11:46
Zbyszek Leszek będzie miał pożywkę!
~dundersztyc 14-09-2011 11:59
Jak tylko zobaczyłem zajawkę artykułu, wiedziałem kto ze strony miasta, będzie się wypowiadał. Otwieram i jest - Kobieta z charakterem. Trwa festiwal wystąpień w ramach Czernow News 24. Widać, że przed wyborami słownik języka polskiego jest w użytku: scalanie, koncepcja, trzy płaszczyzny. WOW! Robi wrażenie. Nie wypowiadam się co do samej idei, bo jest słuszna. Mała uwaga. Jelenia Góra aspiruje do tytułu rowerowej stolicy Polski. Jak na razie, więcej szans mają Gdańsk i Łódź, niestety.
~do tojak 14-09-2011 12:32
najlepiej nic nie robić, po co przystanki przeciez trzeba je sprzątać , po co ławki jeszcze ktoś stanie na nich nogami i katastrofa malkontenet
~Adrian Janda 14-09-2011 13:14
Popieram. W końcu się coś ruszy może w tym temacie. Mam nadzieję, że nie skończy się tym razem na pustym gadaniu urzędników. PozdRower i szerokości życzę Adrian Janda - Adi rowerzysta. Członek Towarzystwa Izersko - Karkonoskiego
~ 14-09-2011 14:07
Z jakiej paki Jelenia to stolica rowerowa? tam strach wsiasc na rower, bo nikt na rowerzystow nie zwraca uwagi. Do przeciwnika z 13:41: masz cos do rowerzystow? uwazasz, ze kierowcy samochodowi to krole drog i swiata? A czemu to? jedno drugiego nie wyklucza: niech naprawiaja drogi dla samochodow, ale o rowerzystach nie mozna zapomniec. Ja do pracy jezdze 7 km. w jedna strone- niezaleznie od pogody. Robie to z wielu powodow: oszczednosc na benzynie, zdrowie i sylwetka, ochrona srodowiska. Ale nie mieszkam w Polsce- w "waszym" kraju swiadomosc, ze cyklista ma takie same prawa na drodze, jak kierowca jeszcze sie nie narodzila. I rozejrzyj sie, jak wygladaja ludzie: prawie kazdy ma nadwage, bo nawet do budki z piwem jada autem. Gwizdy dla twojego wpisu, nie na czasie i asocjalnie
~sqandal 14-09-2011 14:13
czy Pani Czernow widział scieżki roverowe np; w Zielonej Górze albo świnoujściu , kolorowe , ładne przyjazne rowerzystom , tylko terenami możemy konkurować bo reszta to marazm i brzydki asfalt , ( a są ladne kolorowe ) tak i nie piszcie ze Jelenia Góra jest stolicą rowerową bo to zakrawa na kpine
rymcycymcy 14-09-2011 14:43
11:07 | ~biksss | ...Twój wpis o tym śluzie i rowerach ma obrzydliwy podtekst, fuj ! ;)
~Gość 14-09-2011 15:38
Czernow niech zajmie się myciem garów w domu a nie tymi os...ymi ścieżkami rowerowymi ,te ścieżki to katastrofa tam się nie da jeździć rowerem jak nie dzieci na rolkach to znowu na nartorolkach z kijami długimi że można się nieźle na nie nadziać ,to znowu stare babcie spacerujące czwórkami że nijak je wyminąć ,to paniusie z pieskami na kilometrowych smyczach które jak po jakimś zielu pędzą po tych ścieżkach ,już dwa razy na mnie ktoś najechał rowerem bo nie było się nawet jak wyminąć bo dwie stare baby spacerowały i jeszcze agitowały do świadków jechowe no porażka totalna te drogi rowerowe .
~Bezrobotny 14-09-2011 16:32
Kobieta z charakterem oddaj głos a będą nowe miejsca pracy.
~adieu 14-09-2011 18:33
Niemra zasuwa do roboty rowerem z oszczędności, ale jaja. Skąpa jest i nawet sobie żałuje na benzynę. Idę o zakład ze waży jakieś 100 kg jak nic.
~aaa 14-09-2011 21:40
najwyższy czas taki plan opracować i go sukcesywnie wdrażać przy okazji np remontów dróg. dobrze by też było przeprowadzić teraz ścieżkę wzdłuż JP2 na drugą stronę budowanej obwodnicy a nie za kilka lat ogłaszać przetarg za miliony.
~ 14-09-2011 22:52
Do:/14.07/.... ,,nie na czasie,, są już w Polsce budki z piwem teraz u nas są PUBY - jak tralala...Bywalcy budek piechotką,przemieścili się w zaciszne zaułki zabytkowych uliczek.Wiemy,że w Twoim kraju,prawie wszystko jest na miejscu. Ba! nawet to doceniamy i często podziwiamy.Jednak czas najwyższy aby w Tobie ,, narodziła się, ,pokora i świadomość,że nie na miejscu jest wchodzić z ,,buciorami,, w cudze życie i przestawiać meble.Twoje poprawianie własnego samopoczucia,wytykając innym ułomności, jest - dalece aspołeczne. P.S. Otyłość jest problemem nie tylko w Polsce.
~ 15-09-2011 9:09
Hej tam powyżej, szkoda pary. Niemczury nie zmienisz, ona tego potrzebuje, tak jak komar potrzebuje krwi. Pewnie wydaje jej się że jest mądra, a tak naprawdę jest tragicznie żałosna w tych swoich dobrych radach, dobrej cioci. Jest rodzajem jelonkowej Eriki Steinbach. Cieszmy się że jest daleko stąd. Czasem los dokonuje całkiem słusznej naturalnej selekcji. Współczuję tylko Niemcom.
~ 15-09-2011 9:14
Hej tam powyżej, szkoda pary. Niemczury nie zmienisz, ona tego potrzebuje, tak jak komar potrzebuje krwi. Pewnie wydaje jej się że jest mądra, a tak naprawdę jest tragicznie żałosna w tych swoich dobrych radach, dobrej cioci. Jest rodzajem jelonkowej Eriki Steinbach. Cieszmy się że jest daleko stąd. Czasem los dokonuje całkiem słusznej naturalnej selekcji. Współczuję tylko Niemcom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Aktywni sąsiedzi

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1000
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%