MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Marzeniem czysty Jagniątków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 8:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: Ania
Fot. Ania
Członkowie Watry Jagniątkowskiej kolejny raz zorganizowali sprzątanie okolicy. Sadzili także rododendrony. W weekend można było ich spotkać na placu zabaw, który porządkowali. Doprowadzali też do porządku wyjazd w stronę centrum Jeleniej Góry.

Mieszkańcy Jagniątkowa już w ubiegłym roku rozpoczęli akcję, w ramach której sami dbają o swoją okolice. Dzięki nim nowy blask zyskał plac zabaw po byłym przedszkolu. Zanim na jego teren wkroczyli watrowicze przypominał on zarośnięte pole. Nikt z przyjezdnych nawet by nie pomyślał, że jest to miejsce przeznaczone dla dzieci. Teraz mają one do dyspozycji piaskownicę, zjeżdżalnię i huśtawki. Kupili je miejscowi.

- Znaleźli się sponsorzy, który zrobili piaskownicę i kupili zabawki. Robimy to również dla turystów, bo przyjeżdżają tutaj matki z dziećmi i szukają miejsc, w których dzieci mogłyby się pobawić – mówi Monika Polak, członkini Watry Jagniątkowskiej. Nie rozwiązuje to jednak problemu, jakim jest brak placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Członkowie Watry zamierzają więc w tej sprawie zwrócić się do władz miasta.

Magiczny Jagniątków – taką nazwę zobaczą osoby, które wjeżdżają do tej dzielnicy Jeleniej Góry. Hasło to staje się coraz bardziej autentyczne, dzięki ludziom, którzy tam mieszkają. Dowiedli oni, że własnymi siłami można zdziałać wiele.

Wciągu minionego roku udało im się zorganizować kilka udanych imprez m.in. zjazd na saniach rogatych, a także wyremontować swoją siedzibę. Teraz przystępują do kolejnych zadań i kontynuują wcześniejsze przedsięwzięcia. Być może już wkrótce Jagniątków kolejny raz w historii będzie kojarzony z rododendronami. Chociaż kilka zasadzonych przez watrowiczów roślin zostało skradzionych, ale mimo to mieszkańcy zakupili kolejne. Jest ich w sumie już osiemdziesiąt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Bez widoków w Radomierzu

Rondo – czy w tym roku się uda?

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ander 28-06-2010 11:44
brawo mieszkancy jagniątkowa może nareszcie będzie tak samo czysto u nas jak za górami w czechach czyli normalnie
~Tómy_M 28-06-2010 11:47
Szkoda ze Jagniątków został posprzątany przez MPGK 2 dni wcześniej niż ta "wielka" akcja Warty. Ci państwo zapominają ze my wszyscy płacimy miastu podatki i to ono powinno sprzątać osiedle, co tez uczyniło. A ze ktoś znalazł sobie jeleni co za kawałek kiełbasy posprzątali dojazd od jego willi to już inna bajka. Ciekawe czemu właśnie wielka watra posprzątała tylko główną ulice stanowiącą dojazd do WJ?? A innych dróg, uczęszczanych przez turystów już nie? Szkoda także ze niektórzy mieszkańcu mają burdel wokół domów, którego nie sprzątają, a za kawałek kiełbasy polecieli sprzątać coś co powinno robić miasto.
~ 28-06-2010 11:56
Żrą kiełbase i sprzątają każdej pracy się imają.
~-/- 28-06-2010 12:24
Chcą sprzątać a niech sprzątają ...:) Przyniesie to korzyść nam wszystkich, tym co sprzątali trochę ruchu nie zawadzi to dla zdrowia, ponadto będą bardziej szanować to co sami zrobili. Turystom będzie się miło spacerowało - czysto i pachnąco. Fakt tylko, że jeszcze mieszkańcy powinni zadbać o swoje obejścia i będzie w Jagniątkowie piknie. I może stanie się to normalnością i Jelonka nie będzie musiała takich niusów zamies...ć. :)
Tomy M. 28-06-2010 12:39
DO: ~Tómy_M
Tomy M. 28-06-2010 12:40
Nie ma sensu coś pisać bo Jelonka się rozsypała. Administrator ŚPI.
Tomy M. 28-06-2010 13:06
DO: ~Tómy_M : Żenująca próba podszywania się pode mnie.
Tomy M. 28-06-2010 13:08
Takie akcje służą integracji społeczności i to jest ich główny cel. Przydałoby się Wam mieszkańcom blokowisk kilka takich akcji wtedy może sąsiad czasami posprzątałby gówno nie swojego psa zamiast je codziennie starannie obchodzić.
valentine 28-06-2010 13:11
Popieram Watrę, choć nie mieszkam w Jagniątkowie, jednak często wybieram się w tamte strony na spacery. Miło widzieć jak Jagniątków dzięki Watrze się zmienia :)
valentine 28-06-2010 13:20
Do "Tómy M", przeszkadza Ci,że ludzie posprzątali to co chcieli posprzątać? Kto Ci broni sprzątać wszystkie turystyczne drogi? Śmiało, bierz się do roboty, a nie narzekaj,że ludzie sobie posprzątali to co chcieli :) Nawet jak miasto sprząta, to nie znaczy,że inni nie muszą.
~GeHa 28-06-2010 14:08
Agentendorf (Agnetendorf) to naprawdę piękna okolica warta dbałości o swój wygląd. Jeśli mieszkańcy sami wzięli sprawy w swoje ręce - chwała im za to! Niech mieszkańcy Zabobrza biorą z Nich przykład!
~henio 28-06-2010 14:24
No pięknie, aż trudno w to uwierzyć :) Brawo, brawo, dobra akcja.
~spioch 28-06-2010 14:32
Mialem kiedys taki sen.Karkonosze jak za niemcow,piekne,zadbane.Wszystkie wioski podgorskie pelne zycia,pelne turystow.Mieszkancy z usmiechem pozdrawiaja przecodnia.Ciezko pracuja ale czuc bijaca od nich godnosc.Kazdy chodzi kolo swej posesji ,upieksza ja ,dekoruje.Przeciez z tego zyje.Wieczorem zasiadaja na wspolnej laweczce,pogwarza o pogodzie,ponarzekaja na zdrowie ale przedewszystkim beda w tym momencie razem.Sasiad wyslucha sasiada.Pozegnaja sie usciskim rak,szorstkich,spracowanych.Gory nie lubia slabych.Zajdzie slonce.Bozy dzien.Mialem taki sen...wy nie?
~xxx 28-06-2010 15:29
no to teraz po takiej akcji proponuję cały budzet Jeleniej Góry przekazać na dzielnicę Jagniątków ,bo jak nie to jaśniepaństwo "warszawskie" pogrozi paluszkiem jelonkowym włodarzą a ci już się trzęsą ze strachu.
~™ 28-06-2010 17:25
A może przydałaby się w Jagniątkowie jakaś impreza z harleyowcami?;-) Jakiś koncert rockowy?;-) Nie za spokojnie tam macie?;-)
~ 28-06-2010 17:28
Do Tomy M. - Nie przejmuj się, da się odróżnić Ciebie od tego, kto się podpisał tak samo jak Ty. Fajnie, że się zalogowałeś.
~Gala 28-06-2010 21:06
No niby dobrze, ale te zdjęcia nikogo nie zachęcą do odwiedzenia Jagniątkowa. Nie to co okolica kościołka, aż dech zapiera gdy zjeżdża się z Michałowic. Jakby nie było nie jest to miejscowosc zasypana śmieciami, wręcz przeciwnie, ludzie dbają o czystość wokół swoich działek. A przedszkole jest chyba nie czynne dlatego zarosło.
~ja 28-06-2010 22:50
owszem przedszkole nie istnieje już dobre 12-15 lat teren ten znajduje się po przeciwnej stronie niż budynek ,który jakiś czas temu został sprzedany. Plac zarastał systematycznie ł dzięki Watrze teren został oczyszczony - i wreszcie po wielu latach znowu dzieci mają plac zabaw- może jeszcze nie do końca jest szczytem marzeń , ale z czasem kto wie??? Jeżeli chodzi o porządek w Jagniątkowie to mieszkańcy zawsze dbali o swoje otoczenie- nie koniecznie o rowy i drogi , bo to już należy do MPGK , a

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Nawałnica nad Lubaniem

Spotkania z Beatą Kempą

Maseczki od osadzonych

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
955
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%