MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marzenie się spełniło, wystartowała w wielkiej rajdowej imprezie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 czerwca 2012, 18:47
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2012, 13:53
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Katarzyna Kowalczyk mająca zaledwie 20 lat ma za sobą już debiut w ważnej rajdowej imprezie, jaką z pewnością był 27. Rajd Karkonoski. Jeleniogórzanka występująca w roli pilota zajęła ze Sławomirem Blatem (Peugeot 106 S16) jedenastą pozycję w klasyfikacji generalnej, a szóstą w swojej klasie podczas drugiej eliminacji Pucharu Łużyc rozgrywanego w trakcie Rajdu Karkonoskiego.

Wrażenia po rajdzie są niesamowite, to jest spełnienie marzeń i udany debiut w tak ważnym i prestiżowym rajdzie rozgrywanym do tego u siebie. Na trasach panowała świetna atmosfera, dopingowało nam mnóstwo kibiców, co było bardzo mobilizujące. Nie obyło się bez problemów na trasie, jak kapeć na odcinku Zabobrze, ale udało się zająć szóstą pozycję w klasie. Przed nami jeszcze trzecia eliminacja Pucharu Łużyc, która odbędzie się w październiku w Niemczech – relacjonuje Katarzyna Kowalczyk.

Kasia zdradza nam także jak zaczęła się jej przygoda z rajdami. – Zawsze wolałam auta od lalek, a zaczęło się od tego, jak parę lat temu pojechałam na sędziowanie z AK Karkonoskim na jeden z rajdów. Poznałam wtedy wiele ciekawych osób, które mnie tym zaraziły i proszę mi uwierzyć – z tego nie da się wyleczyć – dodaje Kasia Kowalczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Kilińskiego bezpieczniej

Pływacka Licealiada

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Bike Maraton 2020. Znamy kalendarz!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Wygrały po raz szósty z rzędu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
904
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%