MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marzenie się spełniło, wystartowała w wielkiej rajdowej imprezie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 czerwca 2012, 18:47
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2012, 13:53
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Katarzyna Kowalczyk mająca zaledwie 20 lat ma za sobą już debiut w ważnej rajdowej imprezie, jaką z pewnością był 27. Rajd Karkonoski. Jeleniogórzanka występująca w roli pilota zajęła ze Sławomirem Blatem (Peugeot 106 S16) jedenastą pozycję w klasyfikacji generalnej, a szóstą w swojej klasie podczas drugiej eliminacji Pucharu Łużyc rozgrywanego w trakcie Rajdu Karkonoskiego.

Wrażenia po rajdzie są niesamowite, to jest spełnienie marzeń i udany debiut w tak ważnym i prestiżowym rajdzie rozgrywanym do tego u siebie. Na trasach panowała świetna atmosfera, dopingowało nam mnóstwo kibiców, co było bardzo mobilizujące. Nie obyło się bez problemów na trasie, jak kapeć na odcinku Zabobrze, ale udało się zająć szóstą pozycję w klasie. Przed nami jeszcze trzecia eliminacja Pucharu Łużyc, która odbędzie się w październiku w Niemczech – relacjonuje Katarzyna Kowalczyk.

Kasia zdradza nam także jak zaczęła się jej przygoda z rajdami. – Zawsze wolałam auta od lalek, a zaczęło się od tego, jak parę lat temu pojechałam na sędziowanie z AK Karkonoskim na jeden z rajdów. Poznałam wtedy wiele ciekawych osób, które mnie tym zaraziły i proszę mi uwierzyć – z tego nie da się wyleczyć – dodaje Kasia Kowalczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Marsz Osobliwości

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Chojnik Maraton dla twardzieli

Fideikomis Chojnik i wolni panowie stanowi

Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Efektowne zakończenie Mud Party

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1089
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%