MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Marzenia Oliwera mogą się spełnić

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 maja 2014, 9:44
Aktualizacja: 9:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W poniedziałek (12.V) w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku przez Wojciecha Chadżego, na rzecz niepełnosprawnego ucznia tutejszej szkoły Oliwera Grotkowskiego, który marzy o specjalnym rowerze dającym odrobinę samodzielności.

Podczas uroczystej ceremonii do zgromadzonych uczniów przemówił dyrektor Marek Przeorski, odbyła się również prezentacja patrona szkoły z ul. Grunwaldzkiej, Janusza Kusocińskiego.

Skąd pomysł, żeby środki, które miał pan przeznaczyć na kampanię wyborczą przekazać na cel charytatywny?

- Po wypadku, któremu uległem 21. marca w pobliżu Gryfowa Śl. Tam znalazły się moje przemyślenia jak to w ułamku sekundy nagle człowiek staje się ubezwłasnowolniony, bezsilny. Wprawdzie wyszedłem z tego wypadku niemal bez utraty zdrowia, ale straciłem wtedy okulary. Kiedy wieziono mnie karetką dawano mi do podpisania jakieś dokumenty - ja ich nie widziałem i już czułem dyskomfort. A teraz wyobraźmy sobie sytuację, kiedy ludzie tracą zdrowie, ręce, nogi - wtedy "urodził" się ten pomysł - tłumaczy Wojciech Chadży.

Jak wybór padł na Oliwera?

- Jestem związany z Gimnazjum nr 3, jeszcze w czasie kiedy to była Szkoła Podstawowa nr 12, którą kończył mój syn. Długie lata byłem członkiem zarządu klubu MKL "12". Można uprawiać sport będąc osobą niepełnosprawną, ale żeby to robić, trzeba zainwestować w sprzęt. Oliwer miał takie marzenie, żeby kiedyś jeździć samodzielnie na rowerze, to musi być rower specjalny - dodał Wojciech Chadży.

- Spełnienie marzeń to jest najważniejsza rzecz jaką można komuś ofiarować. Nasz uczeń ma jedno wielkie marzenie - chciałby zyskać odrobinę samodzielności. Jest to możliwe poprzez przekazanie mu specjalnego roweru do treningów. Nasza szkoła jest szkołą sportową, lekkoatletyczną. Przekazanie takiego roweru pokaże, że można realizować swoje marzenia i spełniać się w sporcie.

Niepełnosprawność nie jest ograniczeniem. Staraliśmy się o pieniądze z PFRON-u, ale musielibyśmy czekać do marca przyszłego roku, jeżeli Czytelnicy mogliby nawet drobną kwotą wesprzeć naszą działalność to gorąco prosimy. To młody, wartościowy człowiek, który marzy - zaapelowała pedagog Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze Joanna Pawelec.

- Po prostu chciałem spełnić swoje marzenia, naprawdę warto. Trzeba tylko chcieć - mówi Oliwer Grotkowski. - Potrzeby są ogromne, to nie tylko rower, ale też rehabilitacje. Dopiero zaczynamy zbiórkę, nie mamy jeszcze specjalnego konta. Osoby dobrej woli mogą się kontaktować z nami przez szkołę - dodała ciocia Oliwera, Ewa Guz.

To nie pierwszy gest dobrej woli jeleniogórskiego radnego i przedsiębiorcy. Wielokrotnie wspomagał potrzebujących razem z Rotary Club, którego jest członkiem, a także prywatnie - nie szukając rozgłosu.

Ogłoszenia

Czytaj również

KSWiK bez Podgórzyna?  

Jest wykonawca remontu zabobrzańskiego zameczku  

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~Ciekawe 13-05-2014 10:43
Wszystko jasne - Pan startuje do Europarlamentu zdaje się. Jak ktoś chce pomóc z serca, to nie potrzebuje rozgłosu.
~Mieszkanka 13-05-2014 10:47
Godne podziwu!!! A gdzie reszta kandydatów??? Gdyby każdy przekazał pieniądze z plakatów na pomoc dla potrzebujących ich kandydatura przyniosłaby coś dobrego a nie tylko makulaturę rozrzuconą po mieście!!!
~kandydatos 13-05-2014 11:03
brawo Wojtek!
~ 13-05-2014 11:21
W końcu ktoś pomyślał , że zamiast wydawać pieniądze na promowanie siebie i obwieszczanie pół miasta plakatami ( których potem nie ma komu ściągnąć ) przekazuje pieniądze dla potrzebujących w tym wypadku młodego człowieka, którego marzenia mogą się spełnić . Brawo....
~Popieram 13-05-2014 11:21
Polecam każdemu kandydatowi takie działanie. Po plakatach widać jak niektórzy dorobili się na bezproduktywnym zasiadaniu w naszym parlamencie!
~Mieszkam JG 13-05-2014 11:30
Zgadza się - startuje do EP, jednak nie wydaje pieniędzy na "kiełbasę wyborczą" a na cel szczytny... szlachetny. Obserwuję nieco poczynania tego Pana i wiem, że nie jest to jego pierwsza inicjatywa tego typu. Mieszkańcom Jeleniej Góry - jako Radny i jako przedstawiciel naszej społeczności dał się poznać z pozytywnej strony i uważam, że próba wyjścia na szersze wody przyniesie korzyść zarówno nam, jak i całemu regionowi...
~uczeń 13-05-2014 12:25
Kazali nam przyjść na tenapel, choć Janusz Kusociński jest patronem małolatów z naszego gimnazjum.Nasi nauczyciele i my z technikum zastanawaliśmy się po co i na jaką okoliczność mamy tam siedzieć.NIgdy żadnego dnia patrona w naszej szkole nigdy nie było. Szybko okazało się , ze jakiś polityk robi sobie kampanie wśród pelnoletnich uczniów. pomyślał sobie pewnie,ze skoro po raz pierwszy mamy w zyciu głosować, to może jak zobaczą "dobrego"człowieka, to zagłosują na niego. Chyba efekt bedzie odwrotny. uczniowie też mają swój rozum
~ 13-05-2014 12:29
Wydaje mię że dla tego chłopca nie ma znaczenia czy otrzymał pomoc w związku z kampanią wyborczą czy nie... A nauka z gestu Pana Wojtka płynie ogromna zarówno dla uczniów tej szkoły jak i dla nauczycieli i rodziców... Pomagać można w każdej sytuacji, taka kampania może skłoni innych kandydatów aby "lepiej" wydawali środki przeznaczone na promowanie swojego nazwiska.
~ 13-05-2014 12:37
Wydaje mię że dla tego chłopca nie ma znaczenia czy otrzymał pomoc w związku z kampanią wyborczą czy nie... A nauka z gestu Pana Wojtka płynie ogromna zarówno dla uczniów tej szkoły jak i dla nauczycieli i rodziców... Pomagać można w każdej sytuacji, taka kampania może skłoni innych kandydatów aby "lepiej" wydawali środki przeznaczone na promowanie swojego nazwiska.
~kazikk 13-05-2014 12:46
Kielbacha wyborcza (wurst)
~Tomek85 13-05-2014 13:19
Państwu zarzucającym "kiełbasę wyborczą" proponuję popytać wśród organizacji społecznych o Pana Wojciecha, to się przekonacie Państwo, że nie jest to Jego pierwsza pomoc zarówno dla wspomnianych organizacji społecznych jak i np. młodzieżowych Klubów Sportowych a apel zorganizowała szkoła z tego co czytam no i Pan Wojciech nie zaprzecza przecież kampanii pisząc na swoim blogu, że "pieniądze z kampanii przeznacza", oraz "niech ta kampania komuś pomoże...", zatem chyba szczytnie, prawda? Czy wg państwa szczytniej by było przekazać te środki na billboardy rodem z photoshopa? Więc może zamiast narzekać to polecać swoim kandydatom aby zwrócili uwagę na potrzebujących zamiast tylko na siebie?
~beznteresu? 13-05-2014 13:56
WSZYSTKO O.K. ALE... czy pomagać trzeba w świetle kamer i błysku fleszy???
~ale jajaja 13-05-2014 13:59
czyn charytatywny? bez podtekstów? Ludzie otwórzcie oczy? czemu nie pomógł wcześniej? . Jakby to było bezinteresowne, to zrobiłby to po cichu i bez rozgłosu. Tak to czyn jego jest JEDNOZNACZNIE ODCZYTANY, Sorry, takie obowiązują zasady w działalności charytatywnej. Dziwię się dyrektorowi szkoły....
~ 13-05-2014 14:30
Ludzie..... pomaga źle nie pomaga też źle więc zastanówcie się czego tak naprawdę chcecie....
~xxx 13-05-2014 14:35
Teraz przed wyborami wszystko będą dawać obiecywać a po wszystko wróci do normy !
~:) 13-05-2014 14:43
Ludzie jacy Wy jesteście złośliwi ! Zrobił człowiek dobry uczynek, a Wy przypisujecie mu kiełbasę wyborczą :( tak czy siak, nie wydał tych pieniędzy na głupie plakaty, a być może chciał pokazać, że istnieją ludzie którzy wbrew innym opiniom robią , a nie gadają !
~!!!! 13-05-2014 14:49
Miał być wieeeelki czyn, a pokazał jak niskie są jego pobudki. Wyborcy nie są ślepi. Dobrze powinno sie robić bez wielkich czeków. Żal mi uczniów i nauczycieli, że musieli w tym brac udział. no, ale dyrektor nakazał! i to jest złe,by kampanię robić na terenie szkoły. Ciekawe, czy pan prezydent, czy kto tam na górze, wyciągną konsekwencje. szkoła ma uczyć, a nie być platformą kampani wyborczej.
~Mieszkanka 13-05-2014 15:01
Uczniowie mogli się nauczyć, że przy okazji kampanii wyborczej można komuś pomóc.... A konsekwencję to mają być wyciągnięte wobec kogo??? Tego chłopca, że pomoc przyjął, wobec szkoły, że pozwoliła pomóc czy może wobec Pana Wojtka, że pomógł... ?? Z tego co mi wiadomo ten wymarzony rower kosztuje więcej niż 3000 zł więc wszyscy którzy negują taką formę wsparcia mają możliwość pokazać jak można to zrobić w inny sposób...
~ 13-05-2014 15:04
zgadzam się z Mieszkanką.... krytykować to każdy potrafi a pomóc nie wielu.... jak jesteście tacy mądrzy to proszę bardzo droga otwarta zróbcie coś po swojemu aby pomóc temu chłopcu... ciekawe ilu takich dobrodusznych ludzi się znajdzie????
~glop 13-05-2014 16:00
Brawo !!!
~ 13-05-2014 16:04
15:01 i 15:04 to ta sama osoba... Nie myślisz chyba, że damy się na to nabrać?
~do 15.01 13-05-2014 16:41
"Uczniowie mogli się nauczyć, że przy okazji kampanii wyborczej można komuś pomóc" .... sorry.....ale uczniowie mają się uczyć, a nie brać udział w ramach lekcji w kampanii wyborczej. bo czym to było innym, jak nie propagandą. tym bardziej, że jak pisze uczeń ( komentarz z 12.25) , kazali im przyjść, choć to patron gimnazjum
~ciekawe 13-05-2014 17:26
GŁUPIOMĄDRZY sami ofiarujcie coś potrzebujacemu a nie tylko krytykujecie i drwicie sobie. Nie ważne z jakiej okazji, przeciez liczy się człowiek...
~ciekawe 13-05-2014 17:35
GŁUPIOMĄDRZY sami ofiarujcie coś potrzebujacemu a nie tylko krytykujecie i drwicie sobie. Nie ważne z jakiej okazji, przeciez liczy się człowiek...
~żenada 13-05-2014 18:28
Nie chodzi o to, że pomógł. Tylko, że akurat teraz, z wielkim czekiem, w błysku fleszów!. Czemu nie zrobił tego miesiąc, lub pół roku wcześniej?. Po co ta cała szopka, mógł zrobić to bez rozgłosu, od serca...
~bośka 13-05-2014 19:08
Nie mogę czytać tych głupot, że mógł zrobić to wcześniej, a nie pomyśleliście, że właśnie teraz jest odpowiednia pora, aby inni poszli w jego ślady. Zamiast wydawać pieniądze na plakaty, zróbcie coś dobrego dla innych, tak, jak Pan Wojtek.
~gg 13-05-2014 19:40
Gratulacje. ,świetna inicjatywa.Czekamy na następne.
~Wojciech Cha 13-05-2014 20:08
Szanowni Państwo , nie oczekuję żadnego poklasku z Waszej strony . Bardzo proszę wszystkich tych , którzy mogą choćby w drobnych datkach wspomóc akcję pomocy Oliwerowi , będę po prostu wdzięczny . Błysk fleszy jest konieczny , aby zauważyć , że istnieją młodzi ludzie , którzy marzą o prostych sprawach i są w tych swoich marzeniach bezsilni . Tutaj nie napiszą Te rodziny , które dostały opał na zimę , którym dzieci wysłałem na wycieczki , czy obozy . Nie napiszą , bo wiedzą , że ja tego nie oczekuję . Dla mnie Ich radość i wzruszenie jest największą zapłatą . Wszystkich tych , którzy chcą pomóc zapraszam jutro do siebie do biura na ulicę Groszową 49/2 . Będę tam na Państwa czekał od godziny 13:00 do 15:30
~KRECIK 13-05-2014 20:22
A może darmowe przejazdy dla Oliwiera i jego rodziców Krychą-bus?
~Do krecika 13-05-2014 21:36
Naucz się rozdawać swoje , a nie cudze !
~Tomek85 13-05-2014 21:50
Panie ~KRECIK, Oliwer potrzebuje akurat takiej pomocy, ale jak można przeczytać od osób prywatnych na profilu społecznościowym Pana Wojciecha, to i takie gesty nie są mu obce. Dzisiaj np. podziękowała mu tam mama uzdolnionego autystycznego dziecka, której Pan Wojciech ofiarował właśnie wspomniany przez Pana bilet na bezpłatne przejazdy jej i dziecka do Wrocławia w celach rehabilitacji i dalszego rozwoju chorego... Zamiast pluć wyciągnij Pan rękę do potrzebującego i niech każdy pomaga tak jak może a ten świat będzie o wiele lepszy...
~piotrjelgóra 13-05-2014 21:54
Konsekwencją działania Pana Chadżego jest otrzymanie faktycznej pomocy w formie wsparcia finansowego przez osobę, która tego wsparcia wymaga zarówno w sensie materialnym, jak i duchowym. Słowem, wspomniane działanie pretenduje do miana WIELKIEGO, albowiem w pogrążonej w smutku Jeleniej Górze jest ono absolutnie bezprecedensowe. Tak działanie owocujące faktyczną pomocą, jak działanie, w którym można by choćby dostrzec troskę o drugiego człowieka. Niech będzie nawet - o potencjalnego wyborcę. Rzeczą zrozumiałą jest, że głosy oddaje się w zamian za czyny, predyspozycje, dokonania... Pan dokonał (wśród stąd kandydujących, bezprecedensowo). Zatem mój głos - Pan ma. Choćby dlatego!
~devildebil 13-05-2014 22:21
Widywałam w szkole tego chłopaka i zawsze wydawał mi się wyjątkowy, wśród wszystkich gimnazjalistów jakiś dojrzalszy. Ten przykład wskazuje na to, że jest młodzież, która ma bardziej ambitne marzenia niż sława, pieniądze, PSP czy playstation albo nowa gra. Cudownie, że chłopak będzie miał szansę nad sobą pracować. Warto pomagać. A apel bez powodu zazwyczaj wzbudza aprobatę uczniów, więc skoro im się nie spodobało napewno w tym trochę było kiełbasy.
~devildebil 13-05-2014 22:22
Wierzę w niego i trzymam kciuki
~Xxx 13-05-2014 22:35
Witam wszystkich czy ktoś wie ile kosztuje taki rower dla Oliwiera ?
~MF 13-05-2014 23:02
Powodzenia i spełnienia marzeń Oliwer !!!! jak niewiele.... a tak wiele !!!! Gdyby wszyscy politycy zamiast trwonić pieniądze na jakieś głupie plakaty lub spoty zrobili przynajmniej raz na 4 lata coś pożytecznego.... to życie stało by się piękniejsze..... a politycy może zauważyli by w końcu ludzi a nie słupki i cyferki ....BRAWO WOJTEK oby więcej osób poszło za Twoim przykładem ......Dla złośliwców życzę dużo zdrowia bo nie ma w życiu niczego bardziej cennego !!!!!!
~MF 13-05-2014 23:13
Życie i zdrowie to największe wartości jakie posiadamy dlatego warto je pielęgnować !!!! I wielki SACUN Wojtku że pokazałeś że jednak można inaczej bo jak wiecie politykiem się bywa a człowiekiem się jest ....a Wojtek bez wątpienia jest człowiekiem z wielkim serduchem a do tego mądrym politykiem !!!!
~:) 14-05-2014 7:36
A mi mimo wszystko taki gest bardzo się podoba. Jeżeli Pan Chadży naprawdę chcę się zmienić i działać bardziej dla ludzi to bardzo szybko się przekonamy ile w tym prawdy jest. Kiedy skończą się wybory i opadnie ostatni kurz wtedy wszystko się weryfikuje.
~... 14-05-2014 7:39
Dla Oliwiera nie jest istotne, czy to kampania itp. Ważne jest to że będzie mu się lepiej żyło. Większość polityków woli wydawać setki tysięcy złotych na bzdurną kampanię w która nikt już nie wierzy...
~tak 14-05-2014 7:42
Może jeszcze teraz nie zagłosuję, ale jeśli taka aktywność nie zniknie po wyborach to kto wie? Każdemu trzeba dać szansę- może już ostatnią? Proszę działać!!! Jeszcze mocniej wyjść do ludzi - my naprawdę nie gryziemy:)
~kakk 14-05-2014 9:20
"jeszcze bardziej wyjść do ludzi" "działać bardziej dla ludzi" - wy, ludzie! co on jeszcze ma zrobić? rozdać majątek i stanąć na słupie jak Szymon Słupnik? robi tyle, ile wy razem wzięci do tej pory nie zrobiliście, tak zachęcacie - ruszcie się sami i zróbcie coś dla innych! na początek małą rzecz: przestańcie pisać bzdury na forum!
~jelgor 14-05-2014 10:00
Cel sam w sobie bardzo szlachetny ale...Jak mam komuś pomóc to pomagam z potrzeby serca i w ciszy w nie w blasku fleszy i Jelonki.Takie działanie jest niesmaczne,ten pan nie robi tego dla potrzebującego ale dla siebie.Ja na pewno nie zagłosuję na niego.
~do 10:00 14-05-2014 10:16
Ten Pan jak go nazwałeś robi takie rzeczy codziennie ...skoro jesteś taki bardzo porządny i pomagający to pokaż co ty ostatnio zrobiłeś dla kogoś innego ????!!!!!! Gadać pierdoły jest najłatwiej ....do roboty się Weście tak jak Wojtek a potem piszcie komentarze !!!!
~... 14-05-2014 11:31
Polacy to przy każdej akcji potrafią się kłócić:) Aż dziw że na kanonizacji papieża nie było jakiś z manifestacji i kontrmanifestacji. Liczy się pomoc i tyle w temacie.
~bunio 14-05-2014 15:21
Do 10 oo Celnie to uiołeś
~nm 14-05-2014 17:30
jelgor- trafnie to ująłeś!. Robi to dla siebie, a nie dla potrzebującego!. Po wyborach już tego nie będzie. Nie dajcie się nabierać!.
~Tomek85 15-05-2014 0:26
Wojciech, zgodnie z zapowiedzią, czekał dzisiaj na chętnych pomóc w tej sprawie, nie licząc na poklask a wspólne realne działania...ilu z Państwa krytykujących przyszła? A no tak, bo przecież łatwiej ponarzekać gdy ktoś pomaga... :-)
~noooooo 15-05-2014 0:50
jakoś tłumów pomagierów inie było widać na Groszowej ???!!!! zresztą jak zawsze ,najlepiej kogoś zglanować ,opluć za to że coś dobrego robi ...a najlepiej jeszcze jak nie trzeba łba z poza monitora komputera wystawić ......czyli jak zawsze Polska mentalność i zawiść ...wiecie jak to się nazywa ???!!! zaściankowość ...czyli słoma z butów wystaje ale rżnie się panicho wszystko wiedzące a tak naprawdę szlag co niektórych trafia że jednak można być dobrym człowiekiem i europejczykiem na poziomie .....
~Ach... 15-05-2014 5:40
a ty co dałeś?! Dla tego chłopca nie ważne, czy to dla kampanii, czy nie, najważniejsze, że to ułatwi mu, choć troszkę życie.
~bunio 15-05-2014 21:40
Do 0;50 Gościu nie zgrywaj się stałeś na rogu i podpatrywałeś czy też jesteś pracownikiem tego Pana i zarabiasz punktując to raz a po drugie od kiedy biuro Pana Chadżego służy jako pośrednictwo do spraw pomocy.
~do 21:40 15-05-2014 23:18
tak się składa że jestem pracownikiem zupełnie innej firmy a Wojtka znam oczywiście z innej akcji ,która może nie była tak nagłośniona bo wystarczyła tylko jego pomoc nie trzeba było szuka dodatkowych środków.....więc sam eis ... cytuję " Gościu nie zgrywaj "...!!!!
~mn 1-09-2014 22:41
Panie Wojtku, bardzo dziekuje. Mama Oliwera, Marlena

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Droższe dzikie śmieci

Oświadczenie UMWD ws. linii kolejowej nr 283

Szpital z nową windą

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
530
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%