MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marta Olchówka Miss Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 maja 2017, 19:52
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2017, 12:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (10.05) w auli rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się gala Miss Karkonoskiej, w której o tytuł najpiękniejszej ubiegało się pięć kandydatek. Decyzją jury na ogólnopolski konkurs piękności PWSZ do Włocławka pojedzie Marta Olchówka – studentka dietetyki.

Jedną z kandydatek była ubiegłoroczna Miss Karkonoskiej, która tym razem wykazała się m.in. umiejętnościami kulinarnymi oraz jazdą na monocyklu. - Stres jest coraz większy, bo bronię tytułu. Rywalki są piękne – przyznała Katarzyna Witlib. W trakcie zdrowej rywalizacji można było się przekonać o zdolnościach wokalnych, tanecznych, kulinarnych czy językowych kandydatek. Ponadto jednym z zadań było zaprezentowanie się w stroju odnoszącym się do kierunku jaki studiują.

Jak się okazało, uznanie jury w składzie Tadeusz Lewandowski, Agnieszka Wieczysty i Jacek Sałaputa uznało za najpiękniejszą Marta Olchówkę. Zwyciężczyni nie kryła zaskoczenia, ale i radości. - Fajna przygoda, bardzo dobrze zorganizowane wybory – polecam każdemu – powiedziała Marta Olchówka, która przed wyjazdem na wybory Miss Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych do Włocławka planuje treningi i specjalną dietę, aby wypaść jak najlepiej. O sobie mówi, że swoje plany wiąże z żywieniem ludzi, ale chce też zrobić kursy fitnessu.

Koronę Miss Publiczności (głosowali zgromadzeni w auli KPSW) założyła Paulina Ostrówka, studentka III roku pielęgniarstwa. - Impreza bardzo dobrze zorganizowana, w porównaniu do zeszłego roku było świetnie. Wolałam nie myśleć czy wygram, czy nie, bo po tym byłabym rozczarowana, więc cieszę się, że mam taki tytuł jaki mam – wyznała pasjonatka motoryzacji.

Jeszcze przed galą – od kilku dni trwało głosowanie na profilu samorządu studenckiego na Miss Internautów. Najwięcej polubień uzyskała Coralie Andreani – studentka II roku fizjoterapii, która pochodzi z Francji, gdzie mieszkała do 18. roku życia. - Chciałam studiować za granicą, poznawać nowe kultury, a moja mama jest z Polski, więc miałam szansę tutaj wyjechać – opowiedziała o swoim przyjeździe do Jeleniej Góry Coralie Andreani, która w czasie konkursów wykazała się m.in. znajomością czterech języków. Jak mówiła, start w wyborach to było jedno z jej wyzwań na 2017 rok.

Przewodniczący samorządu studenckiego dziękował kolegom i koleżankom oraz władzom uczelni i sponsorom za pomoc przy organizacji drugich wyborów Miss KPSW. - Widoczny jest duży progres, nauczyliśmy się na wielu błędach i w tym roku wypadło to naprawdę bardzo fanie – ocenił przebieg konkursu Kornel Musiał, który w środowisku studenckim znany jest ze słabości do pielęgniarek, więc głosował na Paulinę Ostrówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pogrzeb cietrzewia?

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

To jest już koniec...

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Panna_Nikt 10-05-2017 22:33
kto wam robi te zdjęcia? przypadkowa osoba ze smartfonem?
~ 10-05-2017 22:48
A co ?
~Mieciuuu 11-05-2017 7:00
Ale bida na tym kolegium
~mis 11-05-2017 7:48
fajne naturalne mlode dziewczyny pewnie dobrze sie bawily a oto chodzi
~Krzychu 11-05-2017 8:27
Odjazdowa impreza z pięknymi studentkami! Młodość się musi wyszaleć a starość .............niech pisze złośliwe komentarze! Więcej takich szalonych imprez!!!
~ 11-05-2017 8:55
Pozostaje mieć nadzieje, że te faktycznie najpiękniejsze mają trochę oleju w głowie i nie brały udział w tej imprezie. Bo jeśli to rzeczywiście są najładniejsze studentki w JG, to straszna bida z nędzą. Chyba naprawdę wszystkie stąd wyjechały. Może Ukrainki podniosłyby poziom, gdyby startowały.
~goscie goscie 16-05-2017 10:55
a tej miss to zapomnieli zrobić zdjęcie?? zdrowie pięknych pań, może jeszcze przyjdą :P
~miis 17-05-2017 16:22
Straszna bida na tym Kolegium, całe szczęście, że zeszłoroczna nie wygrała

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroczyście w „Śniadeckim”

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Hojny festyn

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1040
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%