MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Marszałkowskie wsparcie rozbudowy dwóch szkół

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 maja 2020, 17:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2020, 18:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski poinformował o planowanym wsparciu finansowym rozbudowy dwóch szkół w Jeleniej Górze. Chodzi o Szkołę Podstawową Nr 8 przy ul. Paderewskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej.
W najbliższym czasie będą podejmowane decyzje dotyczące podziału środków na inwestycje budowlane w instytucjach dających wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. Jako członek zarządu, ale też reprezentant Departamentu Spraw Społecznych będę rekomendować zarządowi i komisji, aby takie wsparcie trafiło również do Jeleniej Góry - zapowiada M. Krzyżanowski.

Na rozbudowę SOSW już wcześniej przekazano niemal 700 tys. zł, a wicemarszałek zapowiedział kolejne wsparcie, w wysokości 1,8 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby, a koszt to 6,6 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do 17 grudnia 2020 r. Pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta Jeleniej Góry.

Chcemy, żeby ten ośrodek rozwijał działalność w obszarze edukacji przedszkolnej i podstawowej - powiedział M. Krzyżanowski.

Drugą inwestycją, która ma otrzymać wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego jest budowa hali przy Szkole Podstawowej Nr 8. Wykonawcą jest Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna (cena 9 372 600,00 zł).

Mówimy tu o kwocie blisko 1 mln zł - deklaruje wicemarszałek odpowiedzialny za politykę społeczną.

Pozostałe środki na ten cel pochodzą z budżetu Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odór przy ulicy Polnej

Nowa sekretarz w Piechowicach

Pełna mobilizacja zwolenników Rafała Trzaskowskiego

Kowary będą miały plażę

Jak dojechać na Czarne?

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Strażnicy miejscy pomogli 92–letniej kobiecie

Dziś Dzień Dziecka!  

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
841
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
3%