MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Marsz dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:45
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2015, 13:06
Autor: Org
Fot. Organizator
Ulicami Jeleniej Góry po raz trzeci przejdzie 31 maja Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w poprzednich latach, będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Tematem tegorocznych Marszów, organizowanych w całej Polsce, jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci.

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. – Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję aby publicznie zamanifestować radość z posiadania rodziny, której częścią jest przecież każdy z nas. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich młode rodziny z dziećmi, ale także starsze pokolenia, tworzące niejednokrotnie różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. Wszystkich łączą wartości ponadczasowe, jakimi są życie i rodzina – wyjaśnia Mariusz Gierus, koordynator wydarzenia.

Tegoroczny Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 11:30 spod Filii Politechniki Wrocławskiej na Placu Piastowskim w Cieplicach, aby dotrzeć do Placu Kościelnego przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie po Mszy Świętej odbędzie się Święto Matki. Jednak Marsze, to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

Głównymi organizatorami tegorocznego Marszu w Jeleniej Górze jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego oraz Stowarzyszenie Święta Matki. Organizacje te połączyły swoje sztandarowe projekty, organizowane cyklicznie wiosną, tj. Marsz dla Życia i Rodziny oraz Święto Matki w Cieplicach. Kontynuując dotychczasowe tradycje, zainaugurowały w ten sposób wspólne przedsięwzięcie pod nazwą: Jeleniogórskie Dni Rodziny, które rozpoczną się już 29 maja w piątek od spotkania z Krzysztofem Zanussim, w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie.

Honorowy patronat nad Marszem dla Życia i Rodziny objęli: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dotyczący Marszu oraz Święta Matki w Cieplicach można znaleźć na stronach: sep.edu.pl, swietomatki.pl oraz marsz.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~AD966 25-05-2015 9:14
No i się zaczęło!! PO wyborach ,dopiero zacznie się po wygranych wyborach jesiennych.
~Monisia_111111 25-05-2015 11:01
a kiedy w końcu pracodawcy przestaną orać rodzicami 24/7 no i kiedy darmowe przedszkola otwarte w szerszym zakresie godz np od 5:00 ?????????
~xxx 25-05-2015 13:17
zobaczycie Duda da Wam wszystko ha ha ha
~dudnienie 25-05-2015 15:30
Niedługo takie marsze będą co niedzielę i obowiązkowe,jeszcze zapłaczecie za gajowym.
~racjonalista 25-05-2015 18:06
Komorowski znowu oszukał Polaków!!! Projekt ustawy emerytalnej wycofany z procedury konsultacji!!!
~jezuita 25-05-2015 19:28
Marsz jest wielce O/K. Teraz jak wygrał A D i później jak wygra PIS;)?! Nikt nikogo nie będzie zmuszał do słuchania radia Maryja ani do oglądania TV Trwam, ale być może już wkrótce pojawi się TV Trwam24;)! Ale będą jaja:) Nie ma co toczyć jadu ani dezaprobować Marsz Dla Życia i Rodziny który swoją drogą jest potrzebny! Ale kto chce, może się śmiać i żyć swoim życiem; pozwolić żyć innym!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W sobotę zbiórka krwi

Sytuacja w spółce Sanikom

Mały Strażak dla jednostek OSP

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
85
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%