MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Marsz dla życia i rodziny w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 4 czerwca 2013, 7:21
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Niedzielne popołudnie (02.06) należało do rodzin z dziećmi. Ulicami Jeleniej Góry przeszedł kolorowy, ponad 300–osobowy marsz, którego uczestnicy nie wystraszyli się deszczowej pogody. Starsi i młodsi, zaopatrzeni w parasole, peleryny i dobre nastroje, maszerowali, aby dać wyraz swoim poglądom, wśród których na pierwszym miejscu jest właśnie rodzina.

„Wybieram rodzinę, a nie nadgodziny”, „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Chcemy rodzin z matek ojców, chcemy więcej małych brzdąców” – skandując hasła, wsłuchując się w słowa papieża Jana Pawła II i radosne piosenki, uczestnicy marszu przeszli spod jeleniogórskiej bazyliki do ZOL Caritas przy ul. Żeromskiego, gdzie przygotowany był festyn z okazji dnia dziecka.

W tym roku w organizację marszów dla życia i rodziny zaangażowało się 107 miast w całej Polsce. Jeszcze dwa lata temu było ich zaledwie 16. W tym roku uczestnicy wydarzenia maszerowali pod hasłem „Kierunek: rodzina”.

– Chcemy aby ludzie zobaczyli, że warto wyjść z domu i pokazać innym – i sobie samemu przy okazji też – to wszystko co jest i powinno być naszym szczęściem, tj. życie i rodzina – mówi Mariusz Gierus, prezes Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego, organizatora marszu. Dodaje, że celem marszu jest także pokazanie, że w codziennych działaniach jednostek, społeczności i władz, priorytetem powinna być właśnie rodzina.

Organizatorzy marszu zwracali też uwagę na dramatyczną sytuację demograficzną Polski – prognozy wskazują, że za 40 lat Polaków będzie o 6,5 mln mniej niż teraz. Dlatego też zachęcali do decydowania się na liczne potomstwo, które w dzisiejszych czasach okazuje się najlepszą inwestycją w przyszłość. W tym kontekście organizowana była również zbiórka podpisów pod projektem ustawy o ochronie i opiece nad rodziną. Projekt ten dotyczy nowego sposobu finansowania świadczeń rodzinnych – treść projektu zajmuje się wyłącznie świadczeniami przysługującymi kobiecie i mężczyźnie, którzy zawarli związek małżeński.

– Chcemy pokazać, że mimo przeciwności losu warto zakładać rodziny, które nie składają się tylko z jednego dziecka. Chcemy pokazać młodemu pokoleniu, że warto być tutaj w Polsce, bo tutaj są nasze wartości – mówią Ewa i Marek, którzy na marsz przyszli z 10-letnią Hanią, 5-letnią Zosią i roczną Karolinką.

– Wzięliśmy udział w marszu, ponieważ jesteśmy rodziną, jedną dużą rodziną. Zależy nam, aby pokazać, że podstawą naszego społeczeństwa i kraju jest właśnie rodzina – mąż, żona, dzieci. Naszymi wartościami są wiara, miłość i Chrystus – jesteśmy katolikami i jesteśmy z tego bardzo dumni – mówią Danuta i Tomasz Szewczykowie, rodzice 10-letniej Kingi i 11-letniej Karoliny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~łubudubutoja 3-06-2013 7:35
Jaki ładny tęczowy baner. Lepiej byście nieśli hasła "Pracy,chleba "Nie jednemu dzieciakowi będzie wstyd jak dorośnie i się dowie w czym bral udzial.A byly okrzyki "niech żyje klechistan"?
~... 3-06-2013 8:08
...obłudbe stare babska...od dziś pewnie okupują wszystkie przychodnie i lekarzy udająć jakie to nie są chore...ale żeby przejść przez całe miasto i wkrzykując swoje przekonania to mają siły....wtedy nic im nie dolega
~ 3-06-2013 8:22
Zauważyliście że w takich akcjach zazwyczaj biorą udział dzieci (tylko dlatego że dorośli je tam zabierają) a poza tym to same brzydale i dziwolągi, nikogo normalnego nie widać na tych zdjęciach.
~18 sqandal 3-06-2013 8:28
polityka państwa nie stwarza warunków do zakładania rodziny i dużej lidzby dzieci , wręcz przeciwnie arogancja rządu i rządących wręcz zniechęca do założenia rodziny i takie marsze są potrzebne i wy wyżej piszący jesteście < ZERAMI > i tyle w temacie
~ 3-06-2013 8:29
Mohery i czarni tylko marsze i procesje i modły urządzają paraliżując komunikacje w mieście a jakoś końca ulew i poprawy pogody wymodlić nie potrafią.... skandal Do roboty,DEWOTY worki na Wiejskiej układać ...jak JA.
~ość portalu 3-06-2013 8:33
Hasło widoczne na zdjęciu: "Ręce precz od naszych dzieci". Czy dobrze myślę, że to o p...lach skupionych w pewnej znanej organizacji ?
~ość portalu 3-06-2013 8:38
Swoją drogą miasto jest poważnie zagrożone powodzią, a Jelonka.com jako najważniejszy temat przedstawia marsz ciotek i wujków.
~... 3-06-2013 8:39
...czy masz na mysli organizacje w czarnych plaszczach...???
~Dziuksa 3-06-2013 8:41
Masz na myśli w-fistow? Bo jeśli tak dobrze się znasz na temacie to wiesz, że badania wykazały, że wśród nich jest najwięcej p...lii. A ja nie jestem brzydka ani stara a będę udział w takich imprezach :)
~SCEPTYK 3-06-2013 8:56
Dlaczego w marszach nawołujących do zwiększenia dzietności w rodzinach biorą udział osoby "jałowe" (wg niejakiej prof, pawłowicz), czyli osoby niepełnoletnie i dziadki po 50 roku życia, a także stare panny, księża, stare kawalery, zakonnice i inne wytwory ludzkiej głupoty i ciemnoty.
~powódź 3-06-2013 9:05
Prawdziwe przywiązanie do wartości rodzinnych uczestnicy tego marszu mogli wykazać pomagając rodzinom zalewanych przez wodę domostw. Wystarczylo, by każdy z uczestników wziął na barki worek z piaskiem, a to worek z jedzeniem a to ciepłe odzienie i pomógł czynnie nieszczęśnikom. To jest prawdziwa pomoc! A nie łażenie po ulicach z mało przekonujacymi hasłami lub minami wywołujacymi dreszcz na plecach obserwatorów.
~Ręce precz 3-06-2013 9:11
Ciekawe ile z tych starych babek bralo udział w zajęciach z wychowania seksualnego, że są tak stanowczo przeciwne... W ich zboczonych umysłach chyba uroiły sobie, że na zajęciach uczą 7 latków całej kamasutry??
~holmes 3-06-2013 9:15
Diabeł się prawdopodobnie zakradł w święte szeregi demostrantów! Proszę się przyjrzeć zdjeciu nr 13. Osobnikowi z prawej strony mimo wysiłków nie udalo sie ukryć rogów. Świadczą o tym dwie sterczace do góry kępki włosów. To chyba miejsca, w ktorych wcześniej tkwiły rogi!.
~... 3-06-2013 9:19
"Marsz dla życia i rodziny" - czyli mnóżcie się, dajcie nam podatników, bo nie będzie miał za kilkanaście lat kto płacić na emerytów. Mnóżcie się, nieważne jakim kosztem, czy to będziecie mnożyć patologię i ubóstwo. Mnóżcie się... My"Wam pomożemy" a potem w tyłek kopniemy, byście sobie sami radzili i rękę po drobne pod kościołem wyciągali... Ale no przecież mnóżcie się, bo cóż to kpogo obchodzi, czy macie dach nad głową, czy macie pracę, czy stać was na leki. Mnóżcie się. "Ręce precz od naszych dzieci"? ależ to przeciez postulat antyaborcyjny, by każde, nawet niepełnosprawne dziecko MUSIAŁO się urodzić ale co z rodziną - nieważne, bo "Mnóżcie się". Zanim rząd zacznie zmieniać jakiekolwiek ustawy, niech zadba o zaplecze socjalne swoich decyzji. Polacy nie wyginą, oni się mnożą, za granicą.
~ja 3-06-2013 9:22
A gdzie wszystkie komentarze? Zostały same paszkwile.
~buc 3-06-2013 9:56
Na fotografii nr 44 sześciu czarnych, jeden Radny, tylu pasibrzuchów do prowadzenia naiwnych i głupców. Elity nie widać!. Czy jednego darmozjada nie wystarczy do prowadzenia do takiego " hoop teatru" Ile pieniążków dostali za spacerek organizatorzy z U.Europejskiej? Pełna dokumentacja/ inwigilacji na 52 fotkach. Rozliczymy się u Pana Boga w raju! Was też woda zaleje!!!
Piipi Jelonkowa 3-06-2013 10:22
..do - [~Holmes ] .. wiem czego szukasz ! ..*ale*, .. "nie taki Diabel ogoniasty,jak by chcialy *tego niewiasty"
~ 3-06-2013 10:24
Oszołomy worki z piaskiem układać.Ratować rodziny i dzieci,a nie marsze różańcowe odwalają.Wyprane móżdżki.
Piipi Jelonkowa 3-06-2013 10:28
..do - [~Osc portalu ] ..rowniez pomyslalam ! .. cieniach kosciola !
~mmmmmmmmmmmm 3-06-2013 10:36
Byłam w Rzymie i Watykanie,papież biskupi,przepych bizantyjski,pełne usta miłości bliżniego a pod murami ,mostami rzesze emigrantów wybierających żywność ze śmietników w czym konkurują ze szczurami,nie da rady zapełnić kościołów zakazami czy nakazami świat się zmienia szanowny klerze.
~Felek 3-06-2013 11:43
Ciekawe ?. Posty nie przechodzą .
~Felek 3-06-2013 11:46
Franciszek NAKAZAŁ zakończenie karnawałów !. A więc brać się do roboty !.
~cdr 3-06-2013 11:49
To i Jelenią opanowała agitacja Wyborczej? antyklerykalizm, antyrodzinność, antypolskość? Umiłowanie do różowej 'tolerancji'? Żałosne, krzykaczy z góry chyba skręcał jad w trzewiach kiedy widzieli te zdjęcia, bo jak widać nie wszyscy stanęli w lemingowej kolejce...
~Jan 3-06-2013 11:55
W tej chwili w tym mieście jest realne bezrobocie powyżej 20 %!!!. W okolicznych gminach i wioskach sytuacja jest DRAMATYCZNA !!!. Do nich widocznie dopiero teraz to dotarło ?!. Tu JUŻ , na wczoraj potrzebna jest specjalna interwencja miasta !!!. Bez niej za kilka lat miasto będzie puste z pozostałością rozmodlonych emerytów !!!. Energicznie należy działać bo modlitewny ferment NIC już nie pomoże !.
~trc 3-06-2013 11:57
W pochodzie przeważały dzieci....to one chyba mają wyrosnąć na lemingi.
~piotr50 3-06-2013 12:36
komentarze nie licząc kilku swiadcza o tym że wasze mózgi przeżarte są całkowicie przez propagandę tvn-owską i onet-owską,więcej samodzielnego myslenia a dojdziecie kiedyś do prawdy.
~bezik 3-06-2013 12:40
Stare, ohydne dewoty i taka jedna z SP w Podgórzynie.
~mad 3-06-2013 13:34
porządni ludzie maszerują i coś robią..a banda niby fajnych ludzi pisze paszkwilowe komentarze.. sami się ruszcie od komputerów i zacznijcie coś robić.. a nie tylko krytykować...
~ffgl 3-06-2013 13:39
widac, że socjalizm do szpiku kości zjada Jelenią górę.. paszkwile lewicowi w internecie się objawiają.. i
~ożeu 3-06-2013 13:45
Ale skręca was lemingi, że w przeciwieństwie do was, ktoś potrafi się zgromadzić i z podniesioną głową pokazać, co jest dla niego ważne :) W skali kraju w tego rodzaju marszach przeszły setki tysięcy ludzi, a was na co stać...? Jedynie na anonimowe komentarze, wyplute bez jakichkolwiek oznak samodzielnego myślenia. Dla normalnych ludzi życie i rodzina to podstawowe wartości, na których również polityka państwa powinna skupić podstawową uwagę, chociażby ze względu na sytuację demograficzną, która dotyczy każdego z nas. Wy za to wolicie pitolić od rzeczy o swoich frustracjach i obsesjach, które nijak mają się do tematu. Ot... Taka widać wasza choroba - na szczęście - dotykająca zdecydowanej MNIEJSZOŚCI (tchórzy, którzy nie mają tyle odwagi, żeby poza internetem forsować swoje racje :))
~MaćkoPL 3-06-2013 14:00
Porządni ludzie ,,mad" to właśnie tłuką nadgodziny, żeby wyżywić rodziny (to się nawet lepiej rymuje, pewnie dlatego, że jest bliższe prawdy) i w niedzielę, o ile mają wolne (o tym pewnie też nie pomyślałeś) wolą wziąć dzieci na wycieczkę i spędzić miło czas, zamiast ciągać je między dewoty i księży i robić z nich narzędzia propagandowe.
~... 3-06-2013 14:45
Stare dewoty i mohery... Czego jeszcze nie wymyślą w tej dziurze... ŻENADA!.
~ 3-06-2013 14:49
lincz pracodawcom którzy tylko kruczki w kodeksie pracy wykorzystują olewając kodeks mo...lny
~/iwo/ 3-06-2013 14:55
czytam te wasze \"wypociny\" i zal mi Was bardzo,bo jestescie bardzo poranieni, nie doswidczyliście chyba nigdy rodzinnej miłoścci?Ja pochodzę z rodzony wielodzietnej i jestem dumny z moich Rodzicow ,że pozwolili nam wszystkim się narodzić / jest nas pięcioro/.Gdyby mysleli Waszymi kategoriami i przedkładali życie na pieniądze, pewnie nie było by nas dzisiaj na tym świecie.Uważam,że powinniście sprubować i poszukać sobie jakiejś grupy młodych ludzi czy to harcerstwo,czy schola,czy liczna katolicka rodzina lub cokolwiek innego gdzie byście doznali ciepła i miłości jaka tam panuje, jak można liczyć na pomoc i wsparcie .Pewnie wielu z was pomyśli sobie ,że jestem nudny, ale cieszę się , że należę do kościoła katolickiego i że mogę przyjmować Pana Jezusa co niedzielę z całą moją rodziną.
~aaa 3-06-2013 15:09
W wielu "katolickich" rodzinach wielodzietnych stosunki kazirodcze w obrębie rodzeństwa są na porządku dziennym, a ci jaśnie oświeceni aktywiści broniący "wartości" nawet nie znają pojęcia kazirodztwa. Taka jest polska rzeczywistość. Niestety. Na razie to temat tabu, podobnie jak do niedawna p...lia w wielu dobrze sytuowanych środowiskach. To się jednak zmieni.
~ożeu 3-06-2013 15:22
A dlaczego nie pójść dalej szanowny ~aaa... W wielu polskich rodzinach... w wielu rodzinach na całym świece... Jesteś tak żałośnie tendencyjny, że aż żal mi Ciebie. Idąc Twoim tokiem skrajnie ograniczonego rozumowania, jestem pewien, że w wielu rodzinach noszących to samo nazwisko, co Twoje, ten problem występuje co najmniej z tym samym natężeniem...
~sukiennik 3-06-2013 15:38
Czy panowie w długich sukienkach tez ida w obronie swoich dzieci?
~iwo/ 3-06-2013 15:42
jeżeli ktoś nie ma wzorców mo...lnych w domu i nie ma innych zainteresowań a siedzi tylko w internecie to myśli Twoimi kategoriami. Być może ,że zdarzają się takie sytuacje ale my nie mówimy o patologi tylko o normalnym życiu rodziny ,która boryka się z codziennymi trudnościami i nie jest wcale łatwo, ale mają siebie i błogosławieństwo Pana Boga.
~zadowolony 3-06-2013 15:47
Cieszę się, że taki marsz odbył się w Jeleniej Górze. Porażający poziom większości komentarzy. Czy to są ludzie zagubienie, skrzywdzeni, zakompleksieni, źli na los, który nie dał bogactwa? A może hedonizm zniewolił, zaślepił, a teraz brak środków na takie puste życie? Nasz rejon uchodził zawsze za ostoję czerwonych. Ale te komentarze świadczą o czymś gorszym. Czy ci ludzie mają jakąś samoświadomość? Czy wiedzą po co żyją? Kim są? Brak słów.
~ 3-06-2013 16:03
Ja jestem młoda ( 30 lat):) ciężarna, ale nie ma mnie na zdjęciach.nie rozumiem tego. To jest chyba zamierzone, by właśnie z takich inicjatyw zrobić pośmiewisko, że niby same babcie. Inicjatywa wspaniała i myślę, że marsz w większej części składał się z młodych rodzin. A od księży się odczepcie, nic o nich nie wiece, oprócz tego co przeczytacie na żałosnych portalach.
~erien 3-06-2013 16:27
lepiej pomaszerowali by do roboty a nie dzieciarnie robić a potem tylko ręce wyciągają wszędzie bo nie ma za co utrzymać. Idźcie wtedy do swojej czarnej sekty, niech oni wam dadzą a nie wszyscy musimy was utrzymywać, wyprane mózgi
~osa 3-06-2013 16:44
No i ja się pytam sie człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?
~lexy 3-06-2013 17:15
za cytuje kilka słów i je odpowiem : 1) „Wybieram rodzinę, a nie nadgodziny” jak chcecie przeżyć mając najniższą krajową ? 2) zachęcali do decydowania się na liczne potomstwo, które w dzisiejszych czasach okazuje się najlepszą inwestycją w przyszłość podajcie jaka jest w tym inwestycja ? Młode osoby co mieszkaja z rodzicami w jedno - dwu pokojowym mieszkaniu z rodzeństwiem jak maja się pomieśćić a jeszcze do tego ja jedna osoba zajdzię w ciąży ? jak ktoś napisze że może sie przeprowadzić to sie pytam gdzie ? wynajem mieszkania kosztuje od 700 zł wzwysz , więc mając najniższą krajową to się tak nie da zaś bank na pewno nie da kredytu z takimi zarobkami a panstwo nie da
~zozi 3-06-2013 17:25
Jakie to smutne,że w naszym mieście tylu wściekłych pełnych jadu ludzi.Nienawiść w każdym zdaniu,zabieranie głosu w sprawach ,o których nie mają pojęcia.Komu przeszkadza taki pochód?Dlaczego budzi tyle niechęci i nienawiści.To jest najlepszy dowód na istnienie szatana,bo tylko jego działanie sprawia ten wylew jadu i złości.
~mm 3-06-2013 17:27
Dziękuję organizatorom. Piękne przedsięwzięcie. Wbrew niesprzyjającej pogodzie nastroje uczestników jak najbardziej radosne. Zabawy dla najmłodszych- super. Brawa dla wolontariuszy z Zeroma. Do nadawców złośliwych komentarzy: Czy nie wypada uszanować poglądów innych ludzi?
~hanak 3-06-2013 17:33
do sceptyka.Czy ty jesteś człowiekiem widzącym?Czy nienawiść do ludzi cię tak zaślepia.,że nie widzisz ludzi na zdjęciach.Popatrz w uśmiechnięte oczy pełne radości i życzliwości i zastanów się co piszesz.Współczuję ci ,że tak widzisz świat,chyba ci ciężko żyć albo cię ktoś bardzo skrzywdził.
~mm 3-06-2013 17:45
Ad vocem komentarza ,, stare dewoty i mohery".Stwierdzenie bynajmniej dziwne. Proszę obejrzeć dokładnie zdjęcia. Jeśli to określenie dotyczy czterdziestolatków z wykształceniem wyższym: lekarzy, nauczycieli, prawników,informatyków etc.( piszę tu o moich znajomych, którzy również uczestniczyli w tym wydarzeniu), to komentarz kompletnie nie na miejscu.
~ 3-06-2013 18:11
to miasto dewocieje. powoli zaczyna być mi wstyd, że tu mieszkam.
~lol 3-06-2013 18:26
Podczas, gdy ten marsz przechodził ulicami Jeleniej jedliśmy niedzielny obiad przy jednym stole. Ten marsz wyglądał jak kolejna pikieta a nie marsz szczęśliwych ludzi. Znam wielu ludzi wzywających Imię Pana a w zaciszu czterech ścian czysta Sodoma i Gomora. Tutaj w większości babcie zabrały dzieci na siłę z domów, a rodzice nic przeciwko nie mieli, bo chcieli odpocząć po całym tygodniu harówki. gdyby ludzie sami z siebie się zorganizowali - to byłoby coś. To nie księża powinni inicjować takie akcje a rodziny.
~/li/ 3-06-2013 18:54
każdy sądzi według siebie! Ty i tobie podobni gdyby byli cacy wysocy jak głupi to by Wam słońce łeb spaliło!!
~Szymek 3-06-2013 18:58
Moja rada wyjechać za granice !!! Państwo nie sprzyja zakładaniu rodziny i staraniu się o potomstwo!!! Prawda jest taka żeby stworzyć rodzinę trzeba mieć prace i gdzie mieszkać a nie gnieść się z teściami lub rodzicami ma zabobrzu :)
~aaa 3-06-2013 19:08
Klechy mają pojęcie o rodzinie. Wieeelu z nich ma na koncie dzieci. Nieślubne oczywiście. Czy to dlatego idą w pierwszym szeregu tego marszu ?
~ość portalu 3-06-2013 19:10
Chcecie nazwisk tych księży ?
~mm 3-06-2013 19:25
Organizatorem jeleniogórskiego Marszu było Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Tak więc został przygotowany przez jeleniogórzan, którzy funkcjonują w rodzinach. Do udziału, jak wynikało z informacji, zaproszono wszystkich. Na to zaproszenie odpowiedzieli również kapłani, co nie jest jednoznaczne z tym, że byli organizatorami tego wydarzenia.
~Do ~ 3-06-2013 19:27
~ość portalu | Znam inny przykład, budujący, też z naszego Miasta. To dominikanin, dr teologii Uniwersytetu Fryburskiego, rektor Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów, uznał to wszystko za śmieci, bo poznał kobietę. Teraz jest o stokroć większa szansa, że spotkam go w niebie.
~ 3-06-2013 20:09
do 03-06-2013 19:27 | ~Do ~ - "Opoka" Absolwent "siódemki"? ;-)
~bajer 3-06-2013 20:23
Świetnie wiec moze pozakladajmy sobie rodziny po 5-cioro dzieci i beda jadły tynk ze sciany bo w naszym kraju nie ma warunkow na duza rodzinie a te hasła schowajcie sobie w buty nie sa nic warte .... CHRYSTUS dzieci nam nie nakarmi ...
~iwo 3-06-2013 20:28
To Ty tak sadzisz ale nie wiesz co ten człowiek czuje i czy nie żałuje tego chwilowego zauroczenia, a może nie nadawał się na zakonnika i podjął błędną decyzję w młodości? " Wielu zostało wybranych ale nie Wielu się ostaje ". Judasz też był przy Jezusie i widział Jego dzieła.Nie chcę osadzać tego Człowieka ani kogokolwiek obrażać to nie moja działka. Bronię swoich kapłanów bo reprezentują tu na ziemi Pana Boga ale są tylko ludzmi. Jaki naród tacy kapłani. Kapłan z ludu wzięty. Tak narzekacie na Kapłanów a czy Wy jesteście bez grzechu? Czasy są bardzo trudne ,brak pracy,mieszkań ale po wojnie i w stanie wojennym też tak było nawet gorzej wiem z opowiadania moich dziadków, ale ludzie mieli szacunek dla siebie i byli uczciwi wobec siebie a przede wszystkim kochali i bali się Pana Boga.
~ 3-06-2013 21:14
do Iwo - a może okazał się być uczciwy wobec tej kobiety? I chwała mu za to. Powinno się znieść celibat. Tak jak jest w innych wielkich religiach chrześcijańskich: protestantyzm i jego odłamy, prawosławie. Pierwsi kapłani przecież mogli się żenić. Bezżeństwo wprowadzono kilka wieków później. Nie wiadomo czemu. A jak nie wiadomo, to wiadomo.
~Tolerancyjny 3-06-2013 21:48
Marsz dla życia i rodziny, czy zwykła manifa przeciw związkom tej samej płci? „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Chcemy rodzin z matek ojców, chcemy więcej małych brzdąców” te hasła mówią same za siebie. Kler postanowił wykorzystać dzieci do reklamowania swojej idei.
~riri 3-06-2013 23:06
właśnie i jeszcze tylko brakowało stop aborcji, ciemnogród
Piipi Jelonkowa 3-06-2013 23:36
..do - [~Iwo ] .. a ty, to chyba sie boisz .. /nawet /sw.Mikolaja,bo chodzisz na wagary !!! ~Wiesz ? nam, podpowiedzial Wielki Papiez Jan Pawel II,wlasnie to: - " Nie bojcie sie ! Jest Bog,ktory was kocha,ze wszystkimi waszymi slabosciami,ze wszystkimi bledami.On wie,ze jestescie slabi ..itd."
~raf 3-06-2013 23:51
Ale w Was wszystkich jest jadu.... Zawsze Jelenia Góra będzie smutna bo składa się z większości z drapiących się po dupie - nic nie robiących marud. Zgnoić, zniszczyć, oczernić, wyzwać od mocherów, pojechać po księżach.... Jakikolwiek byłby to ruch, pochód czy kij jeden wie co jeszcze - przynajmniej jakaś inicjatywa w tym wymarłym mieście. Zaściankowość pełną gebą.... Jak Ci tak źle człowieku to zrób coś z tym, a jak nie pasi to wyjedź. Albo poprostu strzel sobie w łeb.....
~ 4-06-2013 1:20
Tyle waszego, co sobie przemaszerujecie po ulicach. Taki maly protescik...protesciczek....ze nie ma co zrec, czym rachunkow zaplacic, ze maz i zona po rozwodzie mieszkaja dalej razem, bo nie ma lokali, ze pracuje sie za glodowe stawki.I dalej wybieracie gownianych politykow, ktorzy was gnebia. Bo Polak jest na tyle durny, ze lubi, by go kopano w zadek. Historia to pokazala i dalej pokazuje.Taki to juz nieudaczny narod.
~do 1:20 4-06-2013 4:56
otóż i to tu trzeba taczek i pochodni oraz masowych linczów
~wilga 5-06-2013 22:47
Święta prawda ostatni komentarz
~N10 8-06-2013 14:04
chcę mnóstwo brzdąców i mało alimentów... dacie?
~ 12-06-2013 13:12
ktoś,gdzieś wyliczył,że za pieniądze jakie państwo wydaje rocznie na naukę religii w szkołach,można by wystawić dziesięć super wyposażonych przedszkoli!rocznie!przez 10 lat mamy sto nowych przedszkoli w całej Polsce!może to jest kierunek poprawiający byt polskiej rodziny?może było by to czymś sensowniejszym,niż wstawianie dzieciom w szkołach banialuków,że pon bucek stworzył świat 6 tys lat temu,a kobietę ulepił z żebra faceta
~ 13-06-2013 10:32
Są dwa rodzaje rodzin w naszym kraju jedne z jednym max dwójką dzieci niedopilnowanych i nie widujących rodziców(którzy pracują po całych dniach,żeby wszystko ogarnąć finansowo bo nikt im nie pomoże) i drugi rodzaj rodzin z ilością dzieci od trzech do “ składu drużyny piłkarskiej" w których to widzimy dzieci szczęśliwe,bo chociaż mama jest w domu(jak się podliczy rodzinne i różnego rodzaju dodatki,zasiłki itd. pewnie najniższa krajowa się uzbiera). Więc nie pracujmy na dzieci,niech ilość dzieci pracuje na nas.Przecież to paranoja jest,do tego nasz kraj zmierza?Tylko co będzie jak wszyscy bedziemy wielodzietni i w Mopsie kasy braknie?A może Unia nam będzie dawać?Takie moje podsumowanie,niech każdy ma tyle dzieci,le potrafi utrzymać SAM.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
649
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%