MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Marne szanse na wzlot „Orła”

Wiadomości: REGION
Środa, 19 maja 2010, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Ania
Fot. Ania
Szanse na wznowienie produkcji w Zakładach Lniarskich „Orzeł” S.A. są niewielkie. Taką informację przekazał nam prezes, Rafał Czupryński. W chwili obecnej nie chce jednak ogłaszać upadłości.

- Sytuacja pracowników jest bardzo trudna. W zasadzie jedynym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest ogłoszenie upadłości – mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” – Jeden z pracowników zdecydował się skierować w tej sprawie pismo do sądu - dodaje.

Osoby zatrudnione w „Orle” chcą odzyskać pensje za minione cztery miesiące. Obecnie są pozbawieni środków do życia i w zasadzie nie mogą zwrócić się o pomoc zewnątrz, bo teoretycznie osiągają dochody. Sami też nie chcą się zwolnić, ponieważ obawiają się, że zostaną wówczas przez trzy miesiące pozbawieni prawa do zasiłku do bezrobotnych. Część z nich szuka pracy, ale jak mówią sami zainteresowani, nie jest to łatwe.

Dopiero pod koniec przyszłego tygodnia będzie wiadomo, jakie kroki w tej sprawie poczyni zarząd. Wiadomo, że starał się on o pozyskanie inwestora, dzięki któremu zaległe wynagrodzenia zostałyby wypłacone.

Wsparcie dla pracowników „Orła” zadeklarowała ostatnio posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek, która zapowiedziała, że w tej sprawie będzie interpelowała w Sejmie. Jest to jednak raczej moralna otucha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Finał na lawecie

Konkurs dla seniorów

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~pio 19-05-2010 12:50
cala polska!!!, szkoda ludzi, a obrotnemu prezesowi kopa w du....e, i do zamiatania pyłu wulkanicznego na islandii\
~Aldi 19-05-2010 13:09
I tak właśnie najczęściej wyglądają twarze polskich kobiet żyjących w czasach polskiej demokracji a demokracja wszak u nas w Polsce od zawsze bo jak nawet w kultowym filmie NIE MA MOCNYCH,Pawlak nasmarował 3XNIE bo już wtedy wiadomo było jak to jest z tą demokracją.A nie lepiej od razu że zgubny dla Polaków kapitalizm?Że wygodniejszy dla cwaniaków przy korycie,że zgubny dla kraju i jego obywateli?Kto komu dał prawo do wyprzedaży majątku narodowego,kto komu dał prawo do obdzierania ludzi z należnych im wynagrodzeń?Jak długo będziemy sobie gęby DEMOKRACJĄ wycierać?i osłaniać odpowiedzialnych za ten stan,za ludzką krzywdę,za łzy i cierpienie jak długo pozwolimy złodziejom na bezkarne panoszenie.Do rozliczenia odpowiedzialnych za ten stan rzeczy i to natychmiastowego rozliczenia a na poczet zarekwirować majątki osobiste,żony,męża,mamusi i dzieci.Jeśli dzieci matek z Orła nie muszą jeść to dzieci prominentów też mogą być głodne-Prawda?
~PRACOWNIK 19-05-2010 16:42
A ja myslę ze to nie kapitalizm lecz zwykły bandytyzm . Bo jak nazwac to co sie wyrabia łamiąc prawo krzywdząc ludzi, prezes/rada nadzorcza są bezkarni. Wstyd i hanba dla dla tych którzy mogli by pomóc którzy powinni stać na straży prawa a nie robia tego.
~ 19-05-2010 17:08
Podpisuje sie pod powyzszym postem nic dodac nic ujac.
~pracownik 19-05-2010 19:49
Mam nadzieję że sąd szybko zadecyduje ,i przyjmie strone ludzi ,ludzi pracy ,ludzi skrzywdzonych przez zło.....
~<<<były pracownik>>> 19-05-2010 20:10
Pan Prezesunio nie chce ogłosić upadłości,bo jeszcze myśli jak tu szybko sprzedać park maszynowy i obłowić się do końca.Ludzie brońcie tego majątku,bo wszystko wywiezie i sprzeda,bo do tego się szykuje!!!!!!
~j 23 19-05-2010 20:33
Te same brednie a prezes dalej kręci niezłe lody bo nasz chory kraj na to pozwala ,zmięcie zdjęcie i nie piście tego samego,bo nic z tego nie będzie. Pani Ewa robi mężowi reklamę i co dalej.
~/!!!!!/ 20-05-2010 8:34
I już w "ORLE"nie pracuje!!!!Bo mąż jej pracę znalazł!!!!
~pra. 20-05-2010 22:11
ludzie, jak prezesunio ogłosi likwidacje zakładu to czy odprawy 3 miesięczne się wtedy należą? pracuje ponad 15 lat i nie wiem do końca... (mam umowę na czas nieokreślony oczywiście)
~Kolega 21-05-2010 10:37
Człowieku z księżyca spadłes ? Takim robolom jak my to tylko kopa w zad i tyle sie należy. Ludzie zwolnieni rok temu nie otrzymali jeszcze to co powinni dostac z mocy paragrafów. Trzeba było zatrudnić się np; w PZU czy stoczni albo w energetyce to dostałbys na mercedesa. A w takiej firmie to tylko z garbem na plecach wyjdziesz. PODZIĘKUJ N.S.Z.Z. bo to oni są współwinni za takie prawo ( bezprawie ) jakie mamy.
~j 23 21-05-2010 14:56
POPIERAM ~KOLEGA w 100 % taką mamy demokrację.
~mixer 25-05-2010 17:13
prezes z pewnością jeszcze zanim ogłosi upadłość zroluje akcje, przecież jeszcze są w spółce udziałowcy którzy jak dotąd nie pozbyli się udziałów mimo że spółka nie produkuje, wali wam kity niby że szuka inwestora a prawdopodobnie czeka jak kurs akcji osiągnie wartość zerową którą właściwie już osiągnął, (oczywiście waszym kosztem), po co płacić za spółkę wartość księgową skoro jeszcze można obniżyć jej wartość i tanim kosztem przejąć, nie jestem w stanie zrozumieć jak można zniszczyć spółkę która może być rentowna, wasz prezes nie jest przedsiębiorcą natomiast wie jak się spekuluje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Trwa budowa punktu widokowego

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

To teren zapuszczony

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2171
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%