MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Marne lato w górach?

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 2 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. goral
Mimo sprzyjającej pogody gestorzy turystyki w Karkonoszach nie zachwalają trwającego sezonu. W górskich kurortach w wielu pensjonatach jest sporo wolnych miejsc, a do wyciągu na Kopę nie ma kolejek.

Waldemar Draheim z Miejskich Kolei Linowych w Karpaczu poinformował Muzyczne Radio, że w lipcu były tylko dwa dni, kiedy na wjazd wyciągiem na szczyt Kopy trzeba było czekać ponad godzinę.

Na ulicach Karpacza i Szklarskiej Poręby nie było tłumów. Potwierdza to Agnieszka Kuliczkowska z referatu promocji miasta pod Szrenicą. – Mniej więcej ten sam poziom, jak w ubiegłym roku, kiedy lipiec był zdecydowanie chłodniejszy – mówi.

Gestorzy turystyki przyznają, że gorący lipiec wypłoszył ludzi z gór i skłonił do wyjazdu nad morze. – Choć sporo było wycieczek, które właśnie w górach szukały ochłody – dodaje A. Kuliczkowska.

Wszyscy liczą, że lepszy będzie sierpień. W tym miesiącu jest więcej imprez: ogólnopolska giełda piosenki, zlot motocykli ciężkich i festiwal rowerowy Bike Action. – To na pewno przyciągnie wielu fanów – liczą w Szklarskiej Porębie.

W Karpaczu wydarzeniem najbliższego weekendu mają być VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Western i Rodeo, które odbędą się w najbliższy weekend w Western City w Ściegnach.
Właściciele hoteli i pensjonatów liczą także na turystów z Wielkopolski, którzy tradycyjnie właśnie w sierpniu wybierają się na wypoczynek w Karkonosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ed 2-08-2006 11:28
a poco co ludzie tu mają przyjeżdżać, skoro infrastruktura jest kiepska, góry to nie wszystko, nie każdy jest zapalonym turystą, ktory czerpie przyjemność z górskich wcieczek
~soczi 2-08-2006 12:41
marne lato w gurach, poniewarz dzisiejsza mlodziesz woli nad morze pojechac albo sobie inne kraje pozwiedzac, wkoncu wycieczki sa niekiedy tak samo drogie jak taki pobyt w gurach.
~pliszka 2-08-2006 13:27
a pan Waldemar z miejskich kolei linowych pewnie by wolal by ludzie stali w tej kolejce po trzy godziny i najlepiej codziennie,przyznaje,podniecajace-ze tez ludzie nie wiedza co dobre...
~Patol 2-08-2006 13:31
Przecież w Karpaczu i Szklarskiej prawie nic nie ma. Wszystko można zobaczyć w 3 dni.
~olgierd 2-08-2006 14:56
Tak....Turyści i chciwi gestorzy z Karpacza..Ceny kosmiczne, a co w zamian????????
~oscypek owczy 2-08-2006 15:34
a oscypki macie podrobione!
~Lech 2-08-2006 17:17
Z wycieczek po górach preferuję tylko wycieczki do sklepu po Tatry albo Harnasie;)
~lolo 2-08-2006 19:09
soczi baranie jeden jak ty piszesz GORA?
~Maryllka ze Szklarskiej Poręby 3-08-2006 13:05
może i sierpień by przyciągnął turystów na liczne imprezy tylko, że odbywają się one w tych samych terminach i wiele osób musi wybierać bo się nie rozdwoi. znów zawiedli organizatorzy którzy nie potrafili się dogadać co do terminów. a urzędnicy i odpowiednie służby może wreszcie zrobiły by coś w celu poprawienia infrastruktury. do tej pory zalega piach po zimie na chodnikach i ulicach Szklarskiej Poręby Dolnej. o nie wykoszonych trawach ktore utrudniają widoczność kierowcom a turystom piesze wędrówki nie wspomnę......
~zawiedziona 9-08-2006 0:47
Okazuje sie,ze nie trzeba sie rozdwajac.Przyjechalam na zlot.Tylko sie wstydu przed znajomymi najadlam,bo kazano nam wracac do domu!Piekna organizacja imprezy...Do upadku Szklarskiej juz tylko krok.Tylko komu na tym zalezy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Bike Maraton 2020  

Zebrali 3 tony odpadów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
404
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%