MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Marka lokalna niesie turystykę – czyli siła w małych ojczyznach

Wiadomości: Region
Niedziela, 28 kwietnia 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:58
Autor: Org
Fot. Organizator
Konferencja „Marketing Miejsc – Trendy 2013” odbędzie się 15 maja we Wrocławiu. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z designem i estetyką marek turystycznych oraz ich komunikowaniem. Przeanalizowany zostanie wpływ marki lokalnej na wizerunek regionu oraz oddziaływanie wydarzeń kulturalnych na wizerunek miasta. Prelegenci przybliżą również skuteczne metody promocji turystki i przedstawią case studies wybranych projektów.

Zagadnienia marketingu miejsc i marki lokalnej są ważnymi, choć nie do końca docenianymi segmentami promocji turystycznej. Okazją do ich omówienia będzie konferencja „Marketing Miejsc – Trendy 2013”. Wydarzenie odbędzie się we środę, 15 maja, w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 15. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania jest Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze oraz gminy regionu karkonoskiego, działające pod marką Karkonosze. Współorganizatorem jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Organizatorzy chcą, by wreszcie zaczęto mówić o wizerunku województwa przez pryzmat małych ojczyzn. Konferencja będzie więc okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń z zakresu promocji turystyki.

Na temat budowania spójnego wizerunku Dolnego Śląska wypowie się Dyrektor Wydziału Promocji UMWD Agnieszka Dziedzic, pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego – Michał Jaros – przeanalizuje wpływ Euro na imprezy sportowe we Wrocławiu, a o festiwalu Impart ESK 2016 opowie Dyrektor Generalny – Krzysztof Maj. Szymon Sikorski z agencji Publicon zaprezentuje skuteczne sposoby promocji turystyki, a dr Maurycy Graszewicz przedstawi design i estetykę nowoczesnych marek turystycznych.

Druga część konferencji poświęcona będzie marce lokalnej – procesowi jej tworzenia i komunikowania oraz wpływowi na wizerunek regionów. Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Starosta Jeleniogórski – Jacek Włodyga, Dyrektor Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów – Krzysztof Korzeń, Prezes Spółki Stawy Milickie SA – Sławomir Mazurek, Dorota Goetz ze Stowarzyszenia Ducha Gór oraz redaktorzy z wrocławskiego oddziału Gazety Wyborczej.

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych, reprezentantów organizacji turystycznych, wykładowców akademickich z uczelni dolnośląskich oraz studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Odpust na Śnieżce

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~18 sqandal 28-04-2013 9:26
z tym szyldem ( marką ) to już na wstępie przegraliście co to za wizerunek Karkonoszy ( byle jak i niechlujnie zaprojektowany czt to jeleń czy to jakieś bydle z kijem ) ma chyba odstraszać turystów. Marna to promocja Karkonoszy
Piipi Jelonkowa 28-04-2013 10:34
..do - [~Sqandal18] .. zobacz ? .. z takim ogonem , jezykiem i jeszcze czerwony jest podobny do *Diabla ..*i* taki szyld w katolickim regionie jeleniogorskim ! ~SMUTNE ..
~ej! 28-04-2013 11:12
To przeca nasz Liczyrzepa!Jeden z jego wizerunków.Oczywiscie z najstarszych,ale...czy ,,tu i teraz"?Moim skromnym zdaniempachnie diablem,a młode pokolenie jeleniogórzan warto jakby...uduchawiać,bo wciąż mniej w nas dobrego ducha.
rymcycymcy 28-04-2013 11:34
Domalować mu skrzydła, kółko nad rogami i już ! :) ...będzie janioł ! ;)
~Kryniu 28-04-2013 12:00
"związane z designem", " przedstawią case studies", "pryzmat małych ojczyzn"- widzicie jakąś niekonsekwencję? "Polacy nie gęsi, lecz swój język mają". Podobno. Mówicie o małej ojczyźnie, ale zamiast używać języka naszej małej i dużej ojczyzny, rzucacie angielskojęzycznymi hasłami. może czas zacząć mówić w Polsce po polsku?
~turysta 28-04-2013 16:15
Ciekawe, kiedy te wszystkie "mondre" "spece" ostatni raz były w Karkonoszach? Oni jak mają urlop, to jeżdżą opalać swoje tłuste dup...ka na Lazurowe Wybrzeże czy do innej Tajlandii, ale o Karkonoszach oczywiście wiedzą wszystko. A przynajmniej tak im się wydaje. Psu na budę ta pseudokonferencja, spotkanie aroganckich snobów i nieróbów, i nic więcej. A płacą za to oczywiście podatnicy.
~NIKE 28-04-2013 19:43
miastu brak promocji, niestety nie doceniamy lokalnych specjalistów z tej dziedziny - są poza układem? Godło fatalne jak cała reszta Budując lokalną markę zacznijmy od podstaw - budowania nowej kultury, wpuśćmy świeżą krew do instytucji państwowych. Niech wygrywają w konkursach najlepsi a będą i wyniki a nie jak ostatnie doniesienia o starej nowej i braku nadzoru nad obrotem oscypków. Jelenia Góra pięknie położona i tylko tyle, dlaczego?
~pacjent 28-04-2013 19:52
"super wizytówką" jest droga w Kowarach na Wysoką Łąkę warto tę atrakcje zobaczyć, a najlepiej się nią przejechać- gwarantuję moc wrażeń
~turysta 28-04-2013 20:17
ta droga na Wysoką Łąkę jest" specjalnie tak zrobiona" żeby pacjent przed przyjęciem do szpitala na wstępie miał elektrowstrząsy a potem dalej można go leczyć . Warto tą metodę zareklamować w pismach medycznych
~gasdgsd 28-04-2013 21:01
Kiedy pojawią się SZLAKI TURYSTYCZNE KARKONOSZY np. w Google MAPS?!! Kiedy pojawią się MAPY SZLAKÓW ROWEROWYCH?!! KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY? KIEDY?
~rys 28-04-2013 21:22
Dla TYCH znawców regionu i historii w promowaniu Karkonoszy dodam, ze ten z tym kijem to Ribencall - duch gór olbrzymich na pierwszej wydanej mapie Heldwiga w XV wieku. Legenda ducha w naszych Karkonoszach przejawiał się na przestrzeni wieków i stworzyła mit dumy tych gór opisanych w rożnach publikacjach i przyciągających ciekawskich poznania go lub strach bojaźni przed spotkaniem się z nim. Ubolewam nad miernotami ekspertów zabierający głos w temacie do którego niedorośli.
~Siepytamsie 28-04-2013 21:51
Dla kogo ta konferencja? Chyba nie dla lokalnych przedsiębiorców, bo oni nie mają czasu jechać do Wro słuchać "mondrych" panów ;) Najbardziej mnie interesują te "skuteczne sposoby promocji turystyki"... Nie ma czegoś takiego. Nie ma "tajemnej księgi gotowych pomysłów na promocję". Każde przedsięwzięcie musi samo znaleźć "metodę" na siebie. Ale co my możemy wiedzieć na ten temat...
~rys 28-04-2013 22:46
Dla TYCH znawców regionu i historii w promowaniu Karkonoszy dodam, ze ten z tym kijem to Ribencall - duch gór olbrzymich na pierwszej wydanej mapie Heldwiga w XV wieku. Legenda ducha w naszych Karkonoszach przejawiał się na przestrzeni wieków i stworzyła mit dumy tych gór opisanych w rożnach publikacjach i przyciągających ciekawskich poznania go lub strach bojaźni przed spotkaniem się z nim. Ubolewam nad miernotami ekspertów zabierający głos w temacie do którego niedorośli.
~ahoj 28-04-2013 23:47
jak zawsze znaczna część wypowiedzi pod artykułami pachnie k...nem
~do ahoj 29-04-2013 0:24
a twoja najbardziej
~Ciekawy 29-04-2013 7:03
"w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego"??? A dlaczego nie Kolegium , gdzie jest kierunek Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego i też mamy wielu wybitnych profesorów, znawców od marketingu? Dlaczego Panie Starosto - dlaczego w tak ważnym evencie zapominał Pan o reklamie własnego gniazda?
~Ciekawy-cd 29-04-2013 7:06
sorki. Oczywiście chodziło o w kierunek Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Kolegium Karkonoskim.
~~~do rys 29-04-2013 7:33
Ech ty specjalisto.. ribencall... to się najpierw zastanów. Rübenzahl (Rübezahl), czyli na nasze - Liczyrzepa. Zahlen - liczyć, Rübe - rzepa. Także zanim się zaczniesz wypowiadać w kwestiach lingwistycznych to zapoznaj się z etymologią.... i nie pomyl z entomologią, molu książkowy :)
~do ciekawy 29-04-2013 15:51
Tak, oczywiście, strasznie wybitni profesorowie pracują w naszym KK. Sprawdź najpierw, ilu z nich ma tytuł profesora. Gdyby byli wybitni, to by nie pracowali na jakimś kolegium w zapyziałej Jelonce czy w ogóle w naszych polskich pseudouczelniach, tylko w Cambridge, czy innych renomowanych ośrodkach zachodnich, gdzie wyjeżdża każdy polski naukowiec, który ma trochę oleju w głowie.
~iglak 29-04-2013 22:40
Nie dobrze się dzieje gdy na takie konferencje wysyłany jest Starosta,wystarczy popatrzeć na SKOCZNIE w KARPACZU która nigdy nie została oddana do użytkua ,kasy rozpisano na nią niewyobrażalnie dużo,o czym on tam będzie mówił:NO CHYBA ŻĘ O SKOCZNI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Parking na... przejściu

60 rund na 60 lat miasta  

Chodnik na Krośnieńskiej  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%