MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Mariusz Ligiżyński poprowadził seminarium w Żaganiu

Wiadomości: Żagań
Poniedziałek, 19 marca 2012, 16:14
Aktualizacja: 16:14
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Żagański klub "Malinowski–Team" gościł w miniony czwartek Mariusza Ligiżyńskiego z Jeleniej Góry z klubu Shidokan.

Mariusz Ligiżyński może poszczycić się następującymi sukcesami w sportach walki: 6x Mistrz Polski w Knockdown Karate, 2x Puchar Świata w Shidokan, 1x Puchar Europy w Shidokan, uczestnik zawodowych Gal Sportów Walki Chicago Open, uczestnik zawodowych walk MMA, zwycięzca Międzynarodowych Turniejów Shidokan, trener II klasy Kick-boxingu, posiadacz 3 stopnia mistrzowskiego (III dan, trener Mistrzów Polski K-1, zwycięzców Międzynarodowych Gal Sportów Walki).

Zgrupowanie było etapem przygotowania zawodników klubu „MalinowskiTeam” przed zbliżającymi się Ogólnopolskimi Zawodami Seido Karate w Bielsko Białej, Mistrzostwami Polski Muay Thai w Kaliszu i Ogólnopolskim Turniejem Thai Boxingu w Jeleniej Górze, w których to zawodnicy żagańskiego klubu będą startować.

Zgrupowanie trwało 3 godziny i całkowicie poświęcone było kumite. W zgrupowaniu brało udział ponad 50 zawodników, którzy od godziny 18.00 do 21.00 cały czas się zmieniali ponieważ trening był otwarty. Pierwsze 1,5 godziny to udział również dzieci i juniorów powyżej 8. roku życia, którzy skorzystali z zaproszenia i czynnie brali udział w
zgrupowaniu. Następne 1,5 godziny to trening już tylko dla starszych trenujących sporty walki. Mariusz Ligizyński pieczołowicie sprawdzał u naszych zawodników pokazywane przez siebie techniki i kombinacje, techniki klinczu, techniki nogami i techniki typowo bokserskie.

Zgrupowanie zakończyliśmy wspólnym postanowieniem, iż takie spotkania będą cykliczne. Mariusz Ligiżyński zaprosił zawodników Malimowski-Team na zgrupowania kadry jego klubu w górach w Borowicach, gdzie systematycznie szykują się na duże imprezy sportowe. Dziękujemy uczestnikom zgrupowania i trenerowi sensei’owi Mariuszowi Ligiżyńskiemu za przybycie do Żagania.

(Malinowski-Team Żagań)

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sankami w memoriale Warzyboka

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~/*/ 19-03-2012 20:34
...."6x Mistrz Polski w Knockdown Karate, 2x Puchar Świata w Shidokan, 1x Puchar Europy w Shidokan"....no właśnie i o takich ludziach w telewizji, w informacjach sportowych nikt nie informuje....o tym że mają takie osiągnięcia... pozdrowienia dla Mariusza i wiele kolejnych sukcesów
~venom 19-03-2012 20:54
mamy naprawdę mocnego gościa w Jeleniej Górze... szkoda, że nikt tego nie docenia...
~sw 19-03-2012 22:58
mocny to on był pare lat temu teraz to on jest co najwyzej niezly... ps. ligi walczyl w mma?? i to zawodowo? pierwsze słysze..
~ 20-03-2012 2:03
chyba 2 razy ale wtopil.Karateką byl dobrym ale boks i muay thai to niezbyt
~sw 21-03-2012 2:14
Jeżeli myślimy o tym samy to, to nie było mma... aa w zasadzie to takie walki w podobie do mma... ale z pewnymi ograniczeniami odnośnie rzutów i parteru chyba

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Jeleniogórzanie tuż za podium

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
803
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%