MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

MARILYN & MARLENA. Ikony kobiecości

Wiadomości: Wrocław
Sobota, 16 lipca 2016, 0:39
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2016, 21:43
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Marilyn Monroe & Marlena Dietrich są bohaterkami tegorocznej wystawy zdjęć z kolekcji autorstwa Miltona H. Greene’a w Hali Stulecia. Od 1 lipca do 10 sierpnia, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Sali Cesarskiej Hali Stulecia, będzie można obejrzeć 140 mistrzowskich fotografii. Wystawa obejmuje również zdjęcia z tak zwanej „Czarnej sesji” i jest czwartą czasową ekspozycją przedstawiającą wybór z liczącej ponad 3200 eksponatów, kolekcji.

Kolejna, czwarta prezentacja fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a to zdjęcia, które można podzielić na trzy grupy tematyczne. Pierwsza to znakomita, słynna „Czarna sesja” z Marilyn Monroe, które pokazujemy w dużym wyborze. Choć fotografii z tej serii, w zbiorach Hali Stulecia jest znacznie więcej i zapewne jeszcze nie raz zobaczą Państwo zdjęcia Marilyn Monroe z tej właśnie serii. Tym razem postanowiłem „ Czarną sesję” uzupełnić kilkoma fotografiami Marilyn, które są dopowiedzeniem spotkań modelki i fotografa. Nikt inny nie mógł by zrobić tak bezpośrednich i niemal intymnych fotografii Marilyn. Przyjacielskie relacje i wzajemne zaufanie między Marilyn Monroe a Miltonem Greenem dają nam wyjątkową okazję do dotknięcia czegoś niezwykle ulotnego, prywatnego i jednocześnie teatralnego. Jednak podstawową siłą prezentowych fotografii jest widoczne bawienie się Marilyn konwencją. Swoiste puszczanie oka do widza, patrzenie prosto w obiektyw i wyraźny kontakt z fotografem.Następną grupę stanowią fotografie Marleny Dietrich.
Zestawienie fotografii dwóch bardzo różnych gwiazd filmowych tego samego autora jest z jednej strony ryzykowne, a drugiej niezwykle kuszące. Pomyślałem, że wystawę będą chcieli zobaczyć widzowie dla których tylko jedna z pań jest magnesem. Jednak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego. Prezentowane zdjęcia to spotkanie wschodzącej gwiazdy filmowej z super gwiazdą filmową mającą już za sobą najlepszy okres w karierze artystycznej. Mistrzostwo Greene’a ujawnia się w zupełnie odmiennym traktowaniu obu modelek.

Bilety w cenach 7,00 - 8,00 oraz 12,00 zł do nabycia przed wejściem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Konferencja Literacka w Podgórzynie

Perfectum zaprasza na wieczór lokalnych talentów

Wyjątkowa wystawa  

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Jubileusze małżeńskie

Tu też świętowali

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%