MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marika i Spokoarmia już wkrótce w Jazgocie

Wiadomości: Region
Czwartek, 8 listopada 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:26
Autor: org
Fot. Bartek Muracki
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu wystąpi 16 listopada (piątek) w Klubie Jazgot w Szklarskiej Porębie. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.00. Wstęp kosztuje 15 złotych.

Marika, okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu, zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010 (podwójny album), singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały.

Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak: Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae (m.in. Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Festival, Reggaeland) oraz na ogólnopolskich festiwalach piosenki (Sopot, Opole). Wielokrotnie reprezentowała Polskę, uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach, które miały na celu promocję naszego kraju.

Od 3 lat prowadzi własne radiowe show - najpierw w Radio Euro Nie tylko reggae, od 2009 w Radio Roxy: Towary Kolonialne. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Najnowszy album Marika tworzy wspólnie ze Spokoarmią - ośmioosobowym zespołem, który od kilku lat towarzyszy jej na scenie. Każdy z jego członków to muzyczna indywidualność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Uroczyście na koniec kadencji

Ironman u osadzonych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Iman 8-11-2012 18:57
O Hajle Selassie I Jah Rastafari,,trzeba byc!koniecznie!
~ 8-11-2012 21:46
Przypomniał mi się film Predator...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święcenie pokarmów

Wielkanocne imprezy pod Śnieżką

Protest oświaty

Wybrali prezydium Miejskiej Rady Seniorów  

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
203
Tak
69%
Nie
27%
Nie wiem
3%