MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Marek Obrębalski za euroregionalną burtą

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2007, 8:49
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Piotr Roman nowym prezydentem Euroregionu „Nysa”.

Niepowodzeniem zakończył się start Marka Obrębalskiego w wyborach na szefa Euroregionu „Nysa”. W głosowaniu nie uzyskał większości głosów i znalazł się poza pierwszą dziesiątką.

Wygrał Piotr Roman, obecny prezydent Bolesławca, który Euroregionem „Nysa” będzie zarządzał przez najbliższą kadencję. Jego zastępcami zostali Rafał Gronicz i Ryszard Raczkiewicz.

Po raz pierwszy od chwili powołania Euroregionu „Nysa” Jelenia Góra nie będzie miała swojego przedstawiciela we władzach organizacji. W zarządzie interesy powiatu jeleniogórskiego będzie reprezentował Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki.

Dotychczasowym szefem Euroregionu był eksposeł Michał Turkiewicz z Lubania, który zastąpił na tym stanowisku w 2003 roku Marcina Zawiłę. Żaden z tych panów nie kandydował w tegorocznych wyborach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porządki przy cmentarzu

Przebudowa w centrum

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~grześ 14-05-2007 17:25
A nie mówiłem...
~Handra 14-05-2007 17:40
Chyba nikogo ten wynik nie dziwi? Moze siedzac w Jeleniej i nie wystawiajac z niej przyslowiowego nosa zdaje sie komus jaka to wielka role odgrywa to miasto w regionie i jak mocnych samorzadowcow posiada. Wystarczy wyjechac chocby do ktorejkolwiek z bardziej liczacych sie gmin powiatu by zauwazyc lekcewazenie lub przynajmniej malo powazne traktowanie aktualnych wladz Jeleniej. Nie wspomne juz o slabnacej pozycji wladz JG wobec Walbrzycha, Legnicy czy nawet Boleslawca. Pozostaje miec nadzieje ze dzieki temu lud miasta powiatowego przejrzy na oczy, a pan prezydent przestanie sie ogladac na kolejne stolki w swej wydumanej drodze do parlamentu (bo ratusz to dla pana Marka tylko szczebelek w drabinie do Warszawy, nastepnym mial byc Euroregion) i zacznie jak nalezy poswiecac sie pracy w ratuszu. Wiele zaleglosci i niezrealizowanych obietnic panie prezydencie, nieprawdaz?
~mieszkaniec 14-05-2007 17:57
mnie też zawiódł nasz nowy prezydent miasta, szkoda...
~wstyd 14-05-2007 20:33
i bardzo dobrze, że nie wygrał. Wstyd mi, że sam wybrałem takiego prezydenta, dla którego ważniejsze są stołki niż dobro miasta.Tyle obietnic, a tymczasem liczy się tylko wpakowanie swoich kolesi i rodzinki na wysokie stanowiska....Ale i na niego przyjdzie pora, ciekawe, czy jak skończy się jego czas, to jego kolesie wtedy zadbaja o niego, tak jak on dba o nich, nie licząc się z nikim!!!!
~zawiedziony 14-05-2007 20:56
Zawiódł chyba wszystkich. Nie radzi sobie z pracą jako prezydent więc chciał spróbować gdzie indziej.. nie udało się. Pani Prezydencji, niech Pan najpierw zrobi porządek w działalności Urzędu, Promocyjnej, Kulturalnej i Gospodarczej(pozyskiwanie inwestorów). Od pół roku moja firma próbuje znaleźć kogoś kompetentnego w Urzędzie Miasta do obsługi inwestora. Nie ma nikogo. Utworzony 4 miesiące temu Punkt Obsługi Inwestora istnieje tylko na papierze a rozwój gospodarczy opiera się na niekompetentnych pracownikach pod władaniem pani Chrebor, która bardziej nadaje się do sprzedawania ziemniaków na bazarze niż do Obsługi Inwestora. Panie prezydencie, na co Pan czeka? Dlaczego marnuje Pan czas, dlaczego nie zatrudnia Pan fachowców, którzy napędzą rozwój inwestycyjny i gospodarczy Jeleniej Góry?
~lk 14-05-2007 21:22
Obrębalski to póki co naukowiec - teoretyk i trudno, żeby starzy samorządowi wyjadacze głosowali na niego. Ambicje trzeba mieć, i jeżeli w ciągu kadencji pokaże, że jest skuteczny /co w praktyce oznaczaloby zrealizowanie kilku znaczących inwestycji/ to niech sobie potem będzie posłem czy kim tam chce. ale polityka to gra zespołowa i dobrze by było, gdyby aktywność radnych nie sprowadziła się do obrony bazarowego handlu jako recepcie na jelenią górę XXIw., podzieleniu stanowisk w radach nadzorczych spółek miejskich i wypłaszaniu inwestorów /'państwa inwestycja jest potrzebna, ale lokalizacja i parę rzeczy nam się nie podoba'/.
~em 14-05-2007 21:37
Gratulacje dla nowego prezydenta! Jeśli poprowadzi Euroregion tak, jak swoje miasto, ERN ma szanse przestać być martwym bytem.
~lala 14-05-2007 22:39
Po prostu nie mogę czytać tych waszych głupot!!!Dobrze wiecie, że Obrębalski zrobił więcej w tym mieście w przeciągu 6 miesięcy, niż inni w ciągu 10 lat!!!
~wspólny ciuch 14-05-2007 23:44
Nasz Marek będzie świetnym posłem, ale na prezydenta czy dyrektora się nie nadaje. Głosujmy na niego w wyborach parlamentarnych! Ratujmy miasto!
~do lali 15-05-2007 7:20
lala, nick pasuje jak ulał: pusta, naiwna i nie z tej bajki!
~pragmatyk 15-05-2007 8:17
A kto to jest Rafał Bronicz?
~pragmatyk 15-05-2007 8:36
wydaje mi się, że chodzi o Rafała Gronicza-burmistrza Zgorzelca- a propo też z nieszczęsnej PO
~lx 15-05-2007 8:38
Rafał Gronicz (a nie Bronicz) - burmistrz miasta Zgorzelec
~adam 15-05-2007 10:06
do "lali" Jeśli nowy prezydent Obrębalski zrobił cokolwiek przez ponad pół roku tzw. urzędowania - niech pani to wymieni, bo nikt tego nie wodzi. W mieście nadal bowiem bród, smród i ubóstwo . Widzimy to nie tylko my mieszkańcy. Dziwią się nawet mieszkańcy Bolesławca !!! Kiedy nam na Osiedlu Riobotniczym podłączą ka...lizację i wreszcie zlikwidują szamba ? . Przecież to ledwie kilkadziesiąt metrów od centrum ... Kiedy ponaprawiają dziurawe chodniki, dlaczego pobocza przelotowej trasy - są tak brudne, dlaczego nie koszą traw i chwastów . Kiedy skończy się ta powszechnie denerwująca nieudolność w rządzeniu miastem . Jeśli nasza spostrzegawcza i bystra "lala" wie - to niech napisze ???
~Masochista? 15-05-2007 11:50
Pann Obrebalski musi byc chyba jakims masochista, nie ma chyba miesiaca zeby facet sam sobie krzywdy nie wyrzadzil. A to cos tak zalatwi ze kto lepiej zorientowany to wie ze sprawa w sadzie sie skonczy, a szanse na wygrana watpliwe, a to zatrudni kogos kogo nie powinien i media mu kubel pomyj na leb wyleja, a to w koncu stanie w konkury z tymi ktorych nawet na partyjnych dopalaczach nie scignie. Cos mi sie zdaje ze nasz prezydent powoli zaczyna sobie uswiadamiac ze go to wszystko mocno przerasta, no chyba ze MASOCHISTA???
~ooojjjjjj 15-05-2007 11:59
a tak był ładny , amerykanski , szkoda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki... pamiątką?

Samochód poleasingowy – czy warto?

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Senator zachęca do głosowania na maszty

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
948
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%