MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Marek Obrębalski: kandydat niezależny. Z poparciem DŚ XXI

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 września 2010, 10:39
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 13:56
Autor: TEJO
Moja postawa zyskała uznanie wielu środowisk, organizacji, instytucji i poszczególnych mieszkańców – oświadczył Marek Obrębalski
Fot. TEJO
Nie partykularne interesy partyjne, ale wola wyborców sprzed czterech lat, rzetelne wykonywanie obowiązków i dobro miasta i jego mieszkańców jako cel najważniejszy – tak prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski uzasadnił dzisiejszą decyzję o chęci kontynuowania misji w najbliższej kadencji. Szef miasta rozstał się też z Platformą Obywatelską.

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent wygłosił okolicznościowe oświadczenie. Spodziewano się go wcześniej, ale – jak powiedział M. Obrębalski – zwlekał z podaniem swojej decyzji do czasu oficjalnego ogłoszenia daty wyborów samorządowych. Tę poznaliśmy wczoraj – 21 listopada.

Marek Obrębalski będzie ubiegał się o prezydencką reelekcję z ramienia Niezależnego Komitetu Wyborczego. Będzie też startował do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z pierwszego miejsca list niepolitycznego stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, którego liderem jest Rafał Dutkiewicz. Oznacza to jedno: szef Jeleniej Góry musi rzucić legitymację Platformy Obywatelskiej. Uczni to – jak można sądzić – nie bez rozterek, bo o wewnętrznym konflikcie w jeleniogórskiej PO słyszało się już od dawna.

- W swojej działalności kieruję się wyłącznie wielokierunkowym dobrem miasta, a nie partyjnymi wskazaniami – oświadczył Marek Obrębalski. – Ta niezgodność doprowadziła w ostatnim czasie do niezadowolenia niektórych działaczy jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej, którzy na pierwszym miejscu stawiają lojalność partyjną i partykularne interesy, a nie dobro Jeleniej Góry i jej mieszkańców – dodał. Podkreślił też, że wprawdzie PO składało mu propozycję kandydowania na posła w przyszłorocznych wyborach do parlamentu, nie skorzystał z niej.

Podkreślił też, że jego wcześniejsze decyzje budziły sprzeciw w lokalnym środowisku PO. Zwłaszcza posunięcia z mianowaniem zastępców prezydenta (Jerzego Lenarda i Miłosza Sajnoga), a także dymisja ex-zastępcy Zbigniewa Szereniuka, wywołały w szeregach Platformy burzę. Marek Obrębalski wyjaśnił, że jego byli partyjni koledzy mieli swoich kandydatów na te stanowiska, ale on nie wyraził zgody na ich nominację. O nazwiskach nie chciał jednak mówić.

W oświadczeniu dodał także, że za ważne uznaje poczucie odpowiedzialności za działania, ciągłą pracę nad rozwojem miasta, a także dbałość o mieszkańców. – Liczą się dla mnie relacje oparte na zaufaniu (…), a także rzetelne wykonywanie obowiązków zarówno prywatnych jak i zawodowych – dodał. Pokreślił też owoce pracy zespołu urzędu miasta: podpisywane niemal codziennie umowy na nowe inwestycje i niespotykany w poprzednich kadencjach ruch inwestycyjny oraz rozwój miasta.

Decyzja Obrębalskiego nie jest zaskoczeniem, bo nieoficjalnie mówiło się o niej od kilku miesięcy. Miłosz Sajnog nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta. – Wystartuję w wyborach do rady miasta – mówił dziś zastępca szefa miasta. Twardy orzech do zgryzienia ma Jerzy Lenard, mocno i funkcyjnie związany z Platformą Obywatelską. Skoro jego przełożony rzuca legitymacją partyjną, los Lenarda nie jest pewny. Zastępca prezydenta nie chciał jednak komentować oświadczenia Marka Obrębalskiego. Powiedział, że w ratuszu nie będzie rozmawiał o polityce, a w najbliższym czasie zwoła konferencję prasową.

W tym świetle wiadomo, że jedynym kandydatem PO jest Marcin Zawiła, który niebawem zostanie oficjalnie namaszczony do startu w jesiennych wyborach. Marek Obrębalski jest z kolei przedostatnim prezydentem dużego dolnośląskiego miasta, który opuścił szeregi Platformy i związał się z DŚ XXI. W rękach PO został póki co jedynie Wałbrzych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (159) Dodaj komentarz

~haha 16-09-2010 11:01
I po co to wszystku Mareczku, szkoda zachodu, Twoja era na całe szczęście dobiega końca :D
~OLO 16-09-2010 11:02
Ma mój głos
~zVOrnik 16-09-2010 11:03
No, to wyborca będzie miał problem. Jak jednocześnie zagłosować na kandydata Partii Oczywistej - najlepszej pod słońcem oraz na Najlepszego Prezydenta - Marka Obrębalskiego? Może w 1 turze na kandydata PO, a w drugiej na Obrębalskiego? Hmm trudny orzech do zgryzienia.
~clown 16-09-2010 11:14
A co w takim razie z Miłoszem Sajnogiem? Przecież to on jest w Dolny Śląsk XXI. Z czyjego więc ramienia wystartuje- jesli wystartuje? Bo Marek Obrębalski większych szans nie ma- zwłaszcza w pojedynku z Marcinem Zawiłą.
~Mieszkaniec 16-09-2010 11:20
Skandal! Niech wraca na uczelnię, chociaż, może nie. Szkoda studentów.
~BC 16-09-2010 11:23
To dobra wiadomość :) takiej właśnie decyzji oczekiwaliśmy. Gratulujemy! Ma Pan poparcie dużej części Jeleniej Góry. Druga kadencja przed Panem!
~ssa 16-09-2010 11:23
nie ma mowy . gość nic nie zrobił !! nic !!
~mieszczuch11 16-09-2010 11:26
Świetna decyzja! Skoro panowie z PełO wolą popierać w Sopocie człowieka z zarzutami prokuratorskimi, podobnie zresztą w Poznaniu a w Jeleniej Górze nie chcą poprzeć obecnego prezydenta, która zrobił wiele dla miasta tylko popierają tego, który \"nie chce ale koledzy chcą\" to bardzo dobrze zrobił Marek Obrębalski.
~zVOrnik 16-09-2010 11:27
No, to wyborca będzie miał problem. Jak jednocześnie zagłosować na kandydata Partii Oczywistej - najlepszej pod słońcem oraz na Najlepszego Prezydenta - Marka Obrębalskiego? Może w 1 turze na kandydata PO, a w drugiej na Obrębalskiego? Hmm trudny orzech do zgryzienia.
~Trzynasty 16-09-2010 11:28
Głosowałem na tego Pana raz i to był błąd, którego nie popełnię już w tych wyborach.
~do ~ssa 16-09-2010 11:32
wnioskuję, że jesteś ślepy skoro nie widzisz zmian w Jeleniej Górze! To najlepszy gospodarz miasta jaki się nam zdarzył!
~ 16-09-2010 11:40
No nareszcie Jelenia Góra dzielnicą Wrocławia!!!! Wiwat Marek!!!
~rydwan 16-09-2010 11:41
Z tego co wiem p. Sajnogowi przestała się podobać Jelenia Góra i nie będzie startował ani do rady, a na prezydenta, jak sami widzicie już na pewno kandydował nie będzie
~Mieszakniec 16-09-2010 11:43
Przepraszam, pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę. Czyżbyśmy w Jeleniej Górze mieli wybierać ekipę Prezydenta Dutkiewicza. A może niech Pan Obrębalski określi się, że chce być wiceprezydentem Wrocławia! Co chce osiągnąć Wrocław. Budżet sypie się. Na szczęście, dziękować Sejmikowi i naszym tam ludziom, że na obwodnicę dostaniemy więcej. Bo już w przyszłości kasa może pójść na Wrocław. Nie pozwólmy na to!
~KaźmierzJ 16-09-2010 11:47
Platforma popełniła błąd dobroci tak długo utrzymując fikcję w postaci Obrębalskiego członka PO. Powinni go byli wyrzucić już dwa lata temu, bo wtedy już przeszkadzał. Zdeklarowany Wróg Platformy nie byłby bardziej negatywny wobec PO niż Obrębalski. A Platforma nic. Obrębała pluł jej w twarz, a ci cicho siedzieli. Nie ma gorszego zdrajcy i cwaniaczka niż Obrębalski.
~abc 16-09-2010 11:49
No zmiany rzeczywiście są widać po ilości nowych marketów w miejscach kompletnie bezsensownych . Np.zamiast obiektu sportowego , To chyba kpina jakaś . Panie Marku daj sobie Pan spokój bo się Pan nie popisałeś. Tak jak przedmówca głosowałem na Pana i drugi raz tego błędu nie popełnie.
~mieszczuch11 16-09-2010 11:50
Świetna decyzja! Skoro panowie z PełO wolą popierać w Sopocie człowieka z zarzutami prokuratorskimi, podobnie zresztą w Poznaniu a w Jeleniej Górze nie chcą poprzeć obecnego prezydenta, która zrobił wiele dla miasta tylko popierają tego, który \"nie chce ale koledzy chcą\" to bardzo dobrze zrobił Marek Obrębalski.
~Władyka 16-09-2010 11:51
Oj. Mareczku, teraz takiego zdrajcę na prezydenta ludzie nie wybiorą, oj nie wybiorą. Wyjedź z Jelonki, bo Cię tu już nie chcą. I nie wracaj na uczelnię, bo wstyd, żeby takie mo...lne dno było wykładowcą dla młodzieży.
~Ewa 16-09-2010 11:54
Niezależny od kogo! Szkoda gadać. Panie Marku, władzy się zasmakowało i boli Pana, że koledzy poznali się na Pana grze!
~antoine 16-09-2010 11:56
No nareszcie szydło wyszło z worka, kandydat Wrocławia na urząd prezydenta Jeleniej Góry, to ci dopiero wolta. Obrębalski do cyrku powinien, na klauna.
~obserwatorss 16-09-2010 12:04
Specjalna zagrywka taktyczna, zostawie kartę PO a później i tak będę robił swoje! NK!
~mieszczuch11 16-09-2010 12:05
Świetna decyzja! Skoro panowie z PełO wolą popierać w Sopocie człowieka z zarzutami prokuratorskimi, podobnie zresztą w Poznaniu a w Jeleniej Górze nie chcą poprzeć obecnego prezydenta, która zrobił wiele dla miasta tylko popierają tego, który \"nie chce ale koledzy chcą\" to bardzo dobrze zrobił Marek Obrębalski.
~leon 16-09-2010 12:05
Kolejny członek zarządu Miasta zakażony wirusem zdrady... ciekawe, czy pójdzie to dalej? Słodki smak władzy!!! Niech żyje nasz król Słońce. Przepraszam... przesadziłem Słoneczko.
~Siemowit 16-09-2010 12:08
Jaki to kandydat niezależny. Obrębalski oszukuje i to oszukuje potężnie. Nie startuje przecież i XXI Dolny Sląsk, tylko z Komitetu Dutkiewicza, a zatem jeśli zostanie prezydentem, to będzie musiał płacić zadłużonemu po uszy Dutkiewiczowi we Wrocławiu szmalec należny Jeleniej Górze, a jeśli zostanie radnym do Sejmiku z ramienia Dutkiewicza, tym bardziej będzie kradł pieniądze Jelonce. Obrębalski robi skok na kasę Jeleniej Góry. Po prostu. I takie coś było prezydentem. I takie coś udawało członka PO. I takie coś ma czelność teraz się uśmiechać jak kiszona kapusta do mieszkańców Jeleniej Góry!!!
~jelonek 102 16-09-2010 12:10
To trzeba mieć tupet - M. Obrębalski trzy razy nie otrzymał absolutorium od Rady Miejskiej, a mimo to pcha się znów do władzy. Trochę więcej krytycyzmu.
~mb 16-09-2010 12:11
Marek masz mój głos,wreszcie pokazałeś , że masz jajaj.
~swojak 16-09-2010 12:14
Wrocek bankrutuje. Dutkiewiczowi brakuje kasy, a tu Obrębalski pcha się pod jego skrzydła. Ha, ha, haaa . To już lepiej zaraz przyłączmy Jelenią do Wrocławia. Pewnie kolejne instytucje i firmy zostaną w Jeleniej przeniesione do Wrocławia.
~Gerondolo 16-09-2010 12:18
Ależ to hucpa, ten facet ma czelność farmazonić, że jemu o dobro Jeleniej Góry! To dopiero oszustwo.
~TOJA 16-09-2010 12:18
PANIE OBRĘBALSKI DO TARCIA CHRZANU MARSZ A NE NA PREZYDENTA
~bzzz 16-09-2010 12:23
ma moj glos. pierwszy prezydent ktory cos zrobil dla jg: - monitoring - rozpoczeta budowa aquaparku - rozbudowane sciezki rowerowej do grabarowa - budowa obwodnicy tzw. aleja solidarnosci - robia mi droge na kiepury - pozyskiwanie srodkow z ue - rozpoczete kolejne inwestycje -rewitalizacja parku zdrojowego - otwarcie grzybka i wiele wiele innych poprzednicy wybudowali tesco kauffland i carefour
~Kola. 16-09-2010 12:27
Znakomita decyzja! Obaj panowie "utarli nosa", pewnemu kowbojowi i je go totumfackim. Ta trójka gdyby została, może dla miasta wiele dobrego zrobić. Szczególnie, cennym nabytkiem jest pan Lenard. Prawda, jest w dosyć trudnej sytuacji politycznej. Jest jednocześnie przykładem, jak beznadziejna dla rozwoju Regionów jest partyjność, sterowana dalej z Warszawy. Siła Polski leży w sile ich SAMORZĄDÓW. Warto zatem głosować na pana Obrębalskiego. A Sajnogowi Jelenia Góra podoba się dalej. Tym samym pokazał,że nie zależy mu na karierze osobistej, a właśnie na sensownym rozwoju miasta. Trochę szkoda, że nie kandyduje.
~miroizbuchu 16-09-2010 12:35
PO oszukała wyborców!
~mm 16-09-2010 12:37
Gratuluje wyboru. Juz PO nie jest mu do niczego potrzebna. Wykorzystał i porzucił jak ostatni tchórz. Mam tylko nadzieje, że po przegranych wyborach nie poprosi o należne mu alimenty jako osoba pozostajaca w niedostatku.
ross222 16-09-2010 12:39
Marek Obrębalski tylko dlatego dostał mój głos bo startował z listy PO. Teraz widać 'tonący brzytwy się trzyma' i skacze sobie po partiach jak biedronka po kwiatkach. XXI zadłużyła Wrocław a teraz ma przyjść czas na JG? Znowu Wrocław będzie się rozwijać kosztem Jeleniej Bo nie sądze aby w walce o inwestycje pan Obrębalski sprzeciwił się Dudkiewiczowi, który całkowicie rządzi XXI !
~Obserwator j 16-09-2010 12:40
Dajcie juz sobie spokój z tym Obrębalskim. Żaden inwestor w ciągu ostatnich czterech lat nie przyszedł do jelonki. Popatrzcie jakie brudne i zaniedbane jest miasto na przykład reprezentacyjna ul. Wojska Polskiego. Naszemu ( na szczęście juz niedługo) prezydentowi najlepiej wychodziło imprezowanie i dalekie wycieczki, ostatnio do Chin.
~Marianna 16-09-2010 12:40
Trzeba być kompletnie ślepym, żeby twierdzić że Obrębalski coś zrobił pozytywnego. On psuł wszystko, co możliwe, a co załatwiali inni w województwie. Władza szczególnie rzuca się na mózg ludziom nikczemnym. Są w stanie zrobić dla zachowania władzy wszystko. Zdradzić Jelenią Górę i oddać się do dyspozycji bankruta Dutkiewicza, by mógł na Jelonce odrobić swoje życie na kredyt we Wrocławiu, który jeszcze niedawno uchodził za miasto sukcesu. Na kredyt Dutkiewicza Obrębalski będzie doił Jelonkę.
ebee 16-09-2010 12:48
Fakt dobrania sobie zastępców w osobach panów Lenarda i Sajnoga, okazów niekompetencji, moim zdaniem dyskwalifikuje Pana Obrębalskiego jako skutecznego Prezydenta. Jednocześnie zgadzam się z tym , co w poście o 12,23 napisał BZZZ. Uważam jednak, że te dokonania Pana prezydenta to racej wynik działalności poprzednika na tym stanowisku, niż jego inicjatywa, zwłaszcza wobec akceptacji idotycznych pomysłów jego zastępców. Jako przykład podaję tu propozycję reorganizacji kursów autobusów MZK autorstwa Pana Lenarda- moim zdaniem nie do przyjęcia. Najgorsze w tym wszystkim jednak jest to, ze tak naprawdę nie ma kogo wybrac na to stanowisko. Kandydaci to bowiem zbieranina niekompetentnych powiązanych układami osób dbających wyłącznie o własne interesy. Tragedia ! Pozdrawiam: EBEE
~ze słuchu 16-09-2010 12:55
Jedno trzeba Obrębalskiemu przyznać. Z jego tonem głosu, a zwłaszcza z okrągłymi banałami, które opowiada - nadaje się do opowiadania bajek na dobranoc. Szczerze mówiąc - poprostu jest nudziarzem. No i jeszcze skłonność do błędnych decyzji. W sumie beznadzieja.
~gosc13 16-09-2010 13:01
Szanowni mieszkańcy JG a w głównej mierze forumowicze jelonki możecie w swoich postach atakować i obrażać Obrębalskiego, bo to Wam najlepiej wychodzi. Głosujcie na Zawiłe, jego marionetkę Miedzińskiego i poplecznika Papaja - ludzi, którzy oddali miasto i PO kowbojowi ze Ścięgien i garncarzowi Łużniakowi. Głosujcie na nich i atakujcie Obrębalskiego, tylko tydzień po wyborach jak wygra Zawiła nie piszcie na forum o tym jak to sprzedano Jelenią Górę kowbojowi ze Ścięgien i że w mieście funkcjonuje układ, bo wtedy się ośmieszycie. A przy okazji nie powtarzajcie tych samych postów na nj24, tylko pod innymi nickami, bo tym bardziej się ośmieszacie.
~Zdobek 16-09-2010 13:02
Szereniuk nie był geniuszem, ale w porównaniu z Sajnogiem to Himalaje intelektu. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mianuje się takich Obrębalskich na wysokie stanowiska, przecież od pierwszego rzutu oka widać mielizny, mielizny i mielizny, zakochanie w sobie, uzależnienie od wadzy. Mam pretensję do PO, że takiego człowieka uczyniła 4 lata temu prezydnetem. Nic nie zrobił, wiele popsuł, zdradził, namieszał, a teraz będzie pieniądze wysysał z Jelniej Góry na Wrocław. I jeszcze jacyś paranoicy będą go popierać, "bo szeryfowi utarł nos"! On nikomu nie utarł nosa, bidacy, tylko was oszukiwał i oszukuje.
ebee 16-09-2010 13:04
Do rydwana z 11,41. A mnie się wydaje, że jeleniogórzanom przestał podobać się Pan Sajnog. Zwłaszcza po tym jak zdradził własne ugrupowanie dla dobrze płatnej posadki u boku prezydenta, którego dawniej krytykował. To dobrze, choć szkoda, że dopiero teraz. EBEE
ebee 16-09-2010 13:10
Szanowny gościu 13. Też jestem forumowiczem i nigdy nie popierałem np. Zawiły. Nawet dziś napisałem, że wszyscy kandydaci to osoby powiązane układami dla których miasto i jego sprawy sa na drugim planie. A więc nie uogólniaj i czytaj komentarze uważniej. Poza tym kwestie opisane przez ciebie, to niestety....szczera prawda. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~lidzia 16-09-2010 13:11
Śmieszą mnie stwierdzenia typu: a co zrobił jako prezydent dla Jeleniej Góry. Kandydat PO M. Zawiła też był w przeszłości prezydentem JG a czy ktoś postawił jemu takie pytanie???? A czy można wymienić choć jeden drobniutki sukces Pana Z.???
~ 16-09-2010 13:12
JA NIECHCĘ JUŻ OBRĘBALSKIEGO,,, CZAS NA JAKIEŚ ZMIANY, DAJCIE LUDZIE INNYM SIĘ WYKAZAĆ... A NIE CIĄGLE TE SAME "TWARZE" .. EH SZKODA GADAĆ
~wezyr 16-09-2010 13:18
Mnie wcale nie boli układ szeryfa. Układy są wszędzie i zawsze. Wolę układ w miarę sprawny rozsądnych ludzi (Zawiły, Papaja, Miedzieńskiego), od układu nieudaczników i uzależnionych od władzy (Obrębalskiego, Sajnoga). Pewne jest, że układ szeryfa mógłby być jeszcze lepszy. Ale lepszego nie ma. Natomiast sam Obrębalski ludzi oszukuje. On naprawdę nic nie zrobił, tylko opóźniał zrobione przez innych, a teraz chce to przedstawiać jako własny sukces. To jest hucpiarz!!!
~Leon 16-09-2010 13:27
Brawo !!! Bardzo dobra decyzja !!! przy takim poparciu mieszkańców jakie Pan posiada II ture wyborów ma Pan pewną.
~nowezyr 16-09-2010 13:27
Panie Wezyr! A w czym to niby Pan Zawiła jest rozsądny??? Co zrobił dla miasta będąc prezydentem??? Pewnie niewiele, bo mieszkańcy pokazali mu czerwoną kartkę i odstawili tego przedstawiciela UW na długie lata. A teraz pod szyldem PO ten kandydat jest inny? lepszy???
~do nowowezyr 16-09-2010 13:33
Jesteś Pan kompletnie niepoinformowany. Zawiła zrobił mnóstwo jak na tamte czasy, Zawiły rozsądek nie może być porównywany z jego brakiem u Obrębalskiego. Ale skąd Pan może o tym wiedzieć. Zeby oceniań rozsłdek, trzeba go trochę mieć.
~ 16-09-2010 13:35
Region Jeleniogórski wygarnął cieżkie pieniądze na infrastrukturę i projekty EU dzięki Jerzemu Pokojowi i J.Łużniakowi z Partii Oczywistej. Posunięcie Obrębalskiego nie wzmacnia tego procesu, tylko go psuje. Ja bardziej bym widział na tym stanowisku pana Marcina Zawiłę. Wystarczy z nim porozmawiać, żeby widzieć, że to zupełnie inny kaliber. P. Obrębalski musi się jeszcze trochę uczyć.
ebee 16-09-2010 13:36
Panie nowezyr ! Pan Zawiła przyczynił się w stopniu znacznym do ukończenia budowy Książnicy Karkonoskiej, w której teraz piastuje...kierownicze stanowisko. Ale , fakt , gdyby nie Zawiła Książnicy zapewne do dziś by nie było. To jedyna zasługa o której wiem. Pozdrawiam, EBEE
~Zosienia 16-09-2010 13:39
Pan obrębalski niezależny! Chyba od inteligencji, poczucia przyzwoitości, honoru, uczciwości! On się już niczego nie nauczy.
~Lalla 16-09-2010 13:43
Brawo! Brawo! Barawo! Dla niezależnego i odważnego Marka Obrębalskiego; dla Miłosza Sajnoga za rozsądek i chłodną ocenę rzeczywistości, i dla Jerzego Lenarda awansem (musi rozstać się ze swoją partią!). Nareszcie gospodarze miasta a nie politycy (mierni w dodatku!).
~Władyka 16-09-2010 13:47
Ktoś, kto porównuje Zawiłę do Obrębalskiego musi być ślepcem. Zawiła jest świetnie wykształconym człowiekiem o błyskotliwej inteligencji, o znakomitym dorobku samorządowym, jest znakomitym posłem kilku kadencji, który dba o dobro Jeleniej Góry. Obrębalski jest całkowitym zaprzeczeniem cech Zawiły.
~krytykant 16-09-2010 14:16
Myślę, że odejście od PO było dobrym pomysłem- w każdym razie ma mój głos. Nie oszukujmy się- JG nie jest stolicą wszechświata, więc nie możemy liczyć na ogromne projekty. Na tyle, na ile można coś zrobić- obecny prezydent sprawdza się całkiem przyzwoicie. Człowiek chce coś robić- to widać. Jaki mamy wybór? Pan Urbański? proszę Was- w przeciągu kilku mc-y stary układ wróciłby do łask- z p. Kusiakiem na czele. Pomyślcie nad tym!
~Kleopatra 16-09-2010 14:24
Panu Obrębalskiemu dziękuję za ZNISZCZENIE i upadek Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach oraz za "naprawienie" drogi przy ulicy KADETÓW przy UP, Archiwum Państwowym, Geodezji, U. Powiatowym. Jeśli pokryje Pan wymianę mojej rozwalonej miski olejowej, ma Pan mój głos. Jeśli nie, proponuje zacząć pielęgnować ogródek - nie chcę takiego przedstawiciela Mojego Miasta!
~ppk82 16-09-2010 14:30
Odnosze wrazenie, ze wiekszosc tych komentarzy jest pisana przey bylych kolegow partyjnych Pana Marka z P.O. Jezeli wiekszosc prezydentow miast Dolnego Slaska zmienia ugrupowanie na DSXXI , to najwidoczniej to dobry ruch. Marek Obrebalski jest dobrym prezydentem i w przeciagu jednej kadencji zrobil dla miasta o wiele wiecej niz b.prez. Jozef Siusiak przez dwie kadencje. Wystarczy wymienic umowy na budowe obwodnicy, termy w Cieplicach, Rewitalizacja Mlynowki, Sala sportowa przy mechaniku i inne. Marek Ma moj glos.
~do~KaźmierzJ 16-09-2010 14:36
Bezgranicznie prostacka buta mówiących o jakiejkolwiek zdradzie partyjnej polega na tym, że szefowie partii uzurpują sobie bezpodstawne prawo do podejmowania decyzji za innych (!) i nie tolerują przy sobie ludzi z otwartymi głowami. Wydaje im się, że inne osoby to ich niepodzielna własność. Koniec zazwyczaj jest i smutny i gorzki (przykładem SLD). Marek Obrębalski jest człowiekiem z otwartą głową i wie, że wszelkie manipulacje kowbojsko-partyjne szkodzą samorządom. Dlatego właśnie to on będzie Prezydentem Miasta nadal!
~Kola 16-09-2010 14:38
Do pana/ pani Władyka. Niestety. Pan Zawiła posłem był. Tylko był. Za to bardzo skutecznie działał na dobro swojej rodziny. Co jest samo w sobie zrozumiałe. Człek mowny i tylko mowny.
~Zdziwiony 16-09-2010 14:40
że, co........???????????????????????????????
~ 16-09-2010 14:55
U pana Obrębalskiego widać, że nigdy nie zarządzał pieniędzmi, ludźmi czy jakąkolwiek firmą. Umiejętność poruszania się w świecie realnej polityki też nie jest jego najmocniejszą stroną. Chyba lepiej by zrobił i sobie i naszemu miastu gdyby wrócił do szkolnictwa. nie każdy musi być prezydentem. Zawiła się jednak czymś wykazał.
~Mieszkaniec 16-09-2010 14:58
Po raz trzeci i ostatni. Słucham, czytam i szkoda słów. Szanowni Państwo, Prezydent powinien mieć przełożenie w radzie miasta, sejmiku wojewódzkim. Propozycja, jaką nam daje p. Marek Obrębalski, tego nam, (jak się wydaje) nie zapewni. Czy dotychczasowy prominentny działacz PO, szef koła tej partii w Jeleniej Górze, nie zdaje sobie z tego sprawy? Wie, tylko udaje... Szkoda!
~ritz 16-09-2010 15:01
dużo inwestycji w Jeleniej przypłyneło właśnie przez te 4 lata.Pozyskiwanie środków unijnych jest zadowalające według mnie.Podziękuje za to Markowi Obrębalskiemu,Jerzemu Pokojowi,Jerzemu Łużniakowi,Panu Zawile,pani Machałek i Radzie Miejskiej.
~MirekM 16-09-2010 15:04
Ugrupowanie Dolny Śląsk XXI jest organizacją stricte wrocławską i napewno przy ubieganiu się o środki na konkretne zadania Jelenia Góra w konkurencji z wrocławiem nie będzie miała szans z tamtejszym lobby. Uważam, że powinniśmy wspierać kandydata reprezentującego lokalne środowiska. I tu optymalnym kandydatem jest Marcin Zawiła doskonale poruszajacy się zarówno w obszarze samorządowym, jak i w kręgach ustawodawczych, a przy tym zdecydowanie utożsamiającym się z naszym regionem.
~kłamczuszki 16-09-2010 15:05
W okresie kadencji p. Kusiaka rozpoczęto bądż wykonano m.innymi następujące inwestycje: PLAC PIASTOWSKI, KILKADZIESIAT ULIC W TYM SOBIESZÓW, CIEPLICE, ZABOBRZE na które ogromne środki pozyskano z UE. Powstały zakłady DSE DRAXMAIER, JELENIA PLAST, JELENIA COLOR, ALVI, to tysiące miejsc pracy. Firmy handlowe stworzyły nowe placówki tj: TESCO, CARREFOUR, NOMI, STACJE BENZYNOWE MIN: STATOIL, SHELL; McDonalds, Pizza HUT. Placówki te wprowadzając wysoki standard i stanowiąc konkurencję, spowodowały znaczące obniżki cen chleba i paliw. I wiele innych inwestycji związanych z poprawą bezpieczeństwa, oświatą i komunikacją. Rozpoczęto inwestycje remontowo-budowlane, TEATR ZDROJOWY, KSIĄŻNICA KARKONOSKA. Prawie 200 mln zł zainwestowano w budowę systemu wodociągowo-ka...lizacyjnego z budową Zakładu Uzdatniania Wody w Cieplicach oraz modernizacją oczyszczalni ścieków. Oczywiście pracownicy urzędu pozyskali pieniądze z UE. Oraz wiele innych inwestycji o których można przeczytać na stronach internetow
~bm 16-09-2010 15:08
Obrębalski wykonał jedyny możliwy ruch jaki miał do wykonania. Nie pasował klice cwaniaków z PO i został już wcześniej przez nich odstrzelony.Dzisiejsza " wolta" prezydenta jest tylko oficjalnym potwierdzeniem faktu , że PO juz dawno postawiła na Zawiłłę.
~exxon 16-09-2010 15:19
To na kogo mam głosować? bo nie wiem.Wszyscy dużo zrobili i żaden nic nie zrobił,to na kogo mam głosować?
~DIABLO 16-09-2010 15:19
Wybór jest jeden :Marek Obrębalski- prezencja, wykształcenie i umie powiedzieć swoje zdanie- podziękował PO i ja im też dziękuję... ewentualnie Marcin Zawiła- człowiek któremu można zaufać -- reszta pozerzy.... A wpadek się nie uniknie, fakt marketów jest za dużo, ale poza nimi kilka projektów jest udanych, oby jeszcze bardziej turystycznie zreformować Jelenią, udostępnić wieżę ratusza do zwiedzania,rozbudować cykliczne imprezy na Placu Ratuszowym, np jarmarki staroci, targi, koncerty...
~Mariuszekekk 16-09-2010 15:20
Brawo !! bardzo dobra decyzja. Ale teraz widać na forum ile krytyki w strone prezydenta uderza :) Platforma atakuje chyba ich zabolało że Pan Obrębalski nie startuje z PO
~KW 16-09-2010 15:32
I BARDZO dobrze Panie Prezydencie, świetna decyzja!! Ma Pan mój głos!! Chyba każdy ma już dość tej naszej Podwórkowej Obłudy!!!
~Jano 16-09-2010 15:33
No teraz wszystkie szczury będą opus...ć tonący okręt POszołomow ,p.Obrębalski jest narazie pierwszy ale takich zdrajców i oszołomów bedzie dużo więcej ,bo PO propaguje karanych lub zmieszanych w różnorodne afery na stanowiska w regionach ,a tym samym trzeba im dać stołki wiec lepiej żeby byli w PO pobliżu.
~Andrzejj 16-09-2010 15:34
No i wszystko jasne. Machalek, Zawila oraz Obrebalski. Ci kandydaci licza sie w tych wyborach. Nie znosze PO, jednak trzymam kciuki za Zawile. To dobry kandydat i...po prostu czciwy czlowiek. W polityce od kilikdziesieciu lat i tak na prawde nic mu nie mozna zarzucic. Bazczelne teksty o napotyzmie tylko obrazaja jego, kompetentna i znakomicie fuinkcjonujaca w sferze kultury zone.
~nie od nich 16-09-2010 15:40
Nikt kto jest związany z PO /bądż był/ nie będzie dobrym ojcem miasta.Plusem jest to że nie popiera tych kandydatów, była p. poseł Sawicka. Może ktoś napisze co się z tą panią dzieje??????
~analityk 16-09-2010 15:42
Teraz dopiero hasło "Dolny Śląsk, czyli Wrocław" będzie wyrazistsze: "Jelenia Góra, czyli Wrocław". Koniec z naszymi ambicjami, marzeniami i planami...
~iwonki 16-09-2010 15:47
A gdzie się podziała "szwagierka "p,Obremballskiego? Woj.Urząd Pracy?
~ 16-09-2010 15:51
Marek Obrębalski tylko dlatego dostał mój głos bo startował z listy PO. Teraz widać 'tonący brzytwy się trzyma' i skacze sobie po partiach jak biedronka po kwiatkach. XXI zadłużyła Wrocław a teraz ma przyjść czas na JG? Znowu Wrocław będzie się rozwijać kosztem Jeleniej Bo nie sądze aby w walce o inwestycje pan Obrębalski sprzeciwił się Dudkiewiczowi, który całkowicie rządzi XXI !
ross222 16-09-2010 15:56
Co jak co ale Zawiła zrobił dla tego miasta najwięcej i to były zupełnie inne czasy. Również z perspektywy czasu dużo dobrego zrobiła pani Czernow choć nie tyle co Zawiła.
~ 16-09-2010 15:57
Tak z pewnością macie racje, Marek sprzeciwił się PO więc z pewnością XXI będzie się bał.. macie niezłe poczucie humoru.
~ader1 16-09-2010 15:58
Korzonek do dzieła! juz duzo napisałeś komentarzy!liczysz i spiskujesz ale nie licz ze cię nie rozliczą z krętactw i spiskowania z Zawiła i Papajem!
~tak jest 16-09-2010 15:59
Pani Czernow zrobiła więcej od Zawiły, koniec kropka.
~ 16-09-2010 16:02
Jak zwykle przed wyborami sprzedają ten sam kit o rzekomych podziałach i kłótniach.
~lala 16-09-2010 16:09
Oj widzę po wpisach, że Platformersi zaczęli się bać! Nie chcieliście wystawić Pana Marka ze swojej listy, a teraz tylko na tym stracicie. Pan Zawiła do niczego sie nie nadaje!! Na szczęście nie straci na tym Jelenia Góra, a tylko może na tym zyskać! Panie Marku ma Pan głos całej mojej rodziny i dużej części Jeleniej Góry! Widząc efekty Pańskiej pracy na pewno na Pana zagłosujemy!!
~drem 16-09-2010 16:22
Oj, po mieście widać jaki z niego był prezydent... kiepski... ot, taki bajkopisarz.
~kw 16-09-2010 16:29
To ciekawe gdzie Ty masz oczy skoro nie widzisz jak podczas kadencji MO miasto ożył. Cały czas rozpoczyna się nowe inwestycje, ciągle coś się dzieje, koncerty, jarmarki i inne imprezy odbywają się w mieście. Ale siedząc ciągle w domu przed kompem się tego nie zauważy. Proponuję mały spacerek po mieście...
~ja dziad 16-09-2010 16:54
Ja dziad wam to mówię ,że możemy w końcu wziąść sprawy w swoje ręce.Tu w Jelonce liczymy się tylko my i my wybieramy.W ciągu ostatnich lat miasto pikowało w dół dzięki decyzjom z samej góry.Co ustalono w Warszawce i otulinie Jelonki tak też było.Jak coś nam nie wyszło to zwalano na innych.A przecież decydowali ci sami .Musimy przyjąć zasadę jak kiedyś :"Wasz Premier ,nasz Prezydent (Miasta)".Jedyny,dobry kandydat to Marek Obrębalski (w nowych układach).
r-sz 16-09-2010 16:58
Dziękuję za wspaniały niedorozwój Jeleniej Góry. Wszystko co dopiero planujecie już dawno powinno być zrobione, a nawet wiele więcej. Papa!
~Mrf 16-09-2010 17:05
Niech Pan Marek wreszcie sie juz skonczy...
~do~Mrf 16-09-2010 17:13
To ty się skończ,skończona nieskończoności w nieskończoności nieskończonych idiotycznych uwag nieskończenie ulubionych przez nieskończone układy które opanowały Jelonkę-miasto.
~JustysiaaaaW 16-09-2010 18:08
Na pewno Pan wygra :) dobrze że nie startuje Pan z PO
~zip 16-09-2010 18:10
To się porobiło! Panie Marku nie wstyd Panu, bał się Pan prawyborów więc uciekł Pan z Platformy! A teraz z Jelonki będzie Pan robił dzielnicę Wrocławia!
~konwa 16-09-2010 18:19
Nie wiem za czyja sprawa ale widać ze w mieście wkoncu cos sie RUSZYłO!!!!!!! Mareczku masz mój głos :-)
Piipi Jelonkowa 16-09-2010 18:21
~Hi, ..zdjęcia *tejowe ! ..jak z bajki ! .. Pan Prezydent jest podobny do wilka ..w przebraniu babci ! ~Szukamy ..teraz "Czerwonego Kapturka" ..
~do zip 16-09-2010 18:28
Marek się nie boi prawyborów, tylko szanuje swoją osobę! i nas wyborców. W tych całych waszych prawyborach wzięłoby udział kilkadziesiąt członków (ustawionych odpowiednio przez szeryfa), więc co to za akcja!? Nie uciekł z PO, tylko zrezygnował z takiego kółka wzajemnej adoracji! My mieszkańcy zdecydowanie wolimy być dzielnicą Wrocławia niż zapleczem westernowego miasteczka. Boli was decyzja Obrębalskiego? ... i słusznie! duuużo tracicie!
~koleś 16-09-2010 18:35
Panie obrębalski presytań pn smarować te pochlebne komentarze na swój temat z IP dialog .
~ 16-09-2010 18:41
Ma mój głos. Jelenia Góra najlepiej w polsce wykorzystywała fundusze unijne. Wyremontowano dużo dróg (całe Cieplice). Za rok stanie aquapark. Nie jest źle, ma mój głos.
~ 16-09-2010 18:43
Jak będzie jeszcze nie wiadomo. To jest dopiero wstępny akord. Sytuacja jest rozwojowa. Cieszy fakt, że Sajnog - przy okazji XXI - sam się wyresetował. Ma doskonałe predyspozycje na komentatora sportowego. Potrafi gadać i tylko gadać. Naukowiec Obrębalski to znakomity teoretyk utopijnej ekonomii socjalizmu. W Urzędzie Statystycznym miał niegdyś dobrą fuchę. Niepotrzebnie stamtąd odszedł. W I kw.br. p. Machałek coś przebąkiwała o swoich zamiarach.Nie będę zdziwiony jak "Jelonka"roztoczy - w czasie wyborów - marketing propagandowo-polityczny nad tym ugrupowaniem. Zatem igrzyska rozpoczęte. "Będzie się działo". DOLNOŚLĄZAK.
~w13 16-09-2010 18:52
dowcipnie pisac ze to zaleznosc od wroclawia..ale to bzdura...a milczec o tym kto rządzi/i daje stanowiska-patrz szpital woj./z karpacza/p. scięgień/,i ze głownym atutem dxziałaczy PO jest poddanstwo schetynowe..czyz nie? , a prezydent O. nie poddał sie dyktatowi z gopru wiec to raczej powod do pochwały niz nagany ps. ja popieram zawiłe ale o prawdzie nie mozna zapominać.
~i fajnie 16-09-2010 18:54
Mój głos też Pan ma panie Marku. Nie można czekać aż łaskawcy z PO określa się co do Pana w nieskończoność. Więcej Pan zyskał taką decyzja niż stracił. A zarzuty, że w jeleniej nic się nie zmieniło są śmieszne i pisze je opozycja.
~Jano 16-09-2010 18:59
Ja żadnym Platformusem nie jestem i wyprszam sobie Porównania mnie do twj chołoty.
~a.a. 16-09-2010 19:18
Popieram Pana Obrębalskiego.
~ja 16-09-2010 19:21
zostały 3 lata na wyciągnięcie z Unii ile się da. Nowy prezydent to nowi ludzie na urzędach. Kto mi zagwarantuje że będą tak sprawni jak obecna ekipa? Nie powiem złego słowa o p.Zawile - bo go nie znam. Obecny prezydent kojarzy mi się natomiast z jednym wielkim bumem inwestycyjnym w JG. Ma głos mój i mojej rodziny.
~kobieta 16-09-2010 19:24
Pan Obrębalski się nie sprawdził, obiecywał złote góry, a zrobił jakieś minimum, jesteśmy nadal w tle innych miast. Mnie denerwuje ta jego maniera w głosie "ąą i ęę". Nie mogę słuchać jak przeciąga te końcówki. Nie będę oceniała człowieka, bo go osobiście nie znam, troszeczkę przesadzacie z tą chamską krytyką. Niech ona będzie, ale na poziomie. Wg mnie warto zwrócić uwagę, że ten człowiek uaktywnia się w okresie przedwyborczym, wtedy i teraz jest go pełno, a ostatnie lata cisza i regres w mieście.
~zażenowany 16-09-2010 19:30
Żałosne jest to licytowanie typU; Zawiła dużo zrobił. Czernow też dużo, a konkretnie nikt nie potrafi wyliczyć ich osiągnięć! Gdyby rzeczywiście byłyby to osiągnięcia, mieszkańcy wybraliby ich na drugą kadencję, a tak UW została wyautowana
~~do kobiety 16-09-2010 19:50
Pan Marek może ma wgłośie manierę na "ą" i "ę" .Trudno tak mówi ,a aktywny był zawsze !Po prostu Go Pani nie zna ,a jest miłym i szarmandzkim facetem (zaręczam jako kobieta) ,w odróżnieniu od wielu innych lokalnych polityków ,którym nie na salony tylko do karczmy.O ile ja pamiętam to regres w mieście zacząl się z końcem województwa (1998 r.).Jelenia Góra pikowała w dół i zatrzymała się jako lokalne ,prowincjonalne miasto ok.2005 roku.To za kadencji Marka Obrębalskiego coś się w końcu ruszyło i zaczęliśmy odbijać się od dna .Dajmy Prezydentowi skończyć co już zaczął bo nowi ,albo zaczną od początku albo spartolą to co już się robi.
~gość666 16-09-2010 19:58
Marku nie masz mojego głosu, bo mieszkam poza tym okręgiem. Ale na Boga - dobrze zrobiłeś. Dla wypisujących dyrdymały na forum i dzielnych lokalnych działaczy PO w mieście - może lepiej mieć za \\\"szefa\\\" Dutkiewicza niż Schetynę? PO z \\\"szeryfem\\\" z Ścięgien to obecnie czysty PZPR. Czyżby mieszkańcy liczyli na to, że lepiej trzymać z władzą, to kapnie coś z pańskiego stołu? Wrong way.
~hala 16-09-2010 20:02
Tylko Marek Obrębalski na 2 kadencję.Ludzie czy wy nie macie oczu czy udajecie ile ten człowiek zrobił dla Jeleniej Góry,mądry,uczciwy człowiek na odpowiednim stanowisku, aż się boję myśleć co będzie jak on nie wygra.Trzymam kciuki za Pana Marka i myślę że jest w Jeleniej więcej ludzi mądrych niż takich głupków co nic nie widzą albo nie chcą widzieć.
~do 19 :50 16-09-2010 20:07
Nie kłam kobieto o tym regresie w Jeleniej Górze.P. Obrembalski Kontynuował inwestycje rozpoczęte przez p. Kusiaka i grono osób bardzo kompetentnych pracujących wtedy i obecnie.
~ 16-09-2010 20:12
Zobaczcie tu: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,25600 i wszystko jasne:)
~hala 16-09-2010 20:13
Pamiętam rządy pana Kusiaka nic nie potrafił zrobić dobrze ,nawet druki o pieniądze unijne żle podpisał i pieniążki przepadły,czy już nikt nie pamięta jak się pięknie dorabiał za swojej kadencji?
~Karin 16-09-2010 20:31
Pan Obrębalski siedział i konfliktował PO dopóki miał z tego korzyści-wewnętrzne podziały to jego zasługa, a świadomość, że w prawyborach nie ma szans spowodowała, ze zdecydował się na ... jedyną - niestety spróchniałą, deskę ratunku. Oby Pan nie utonął wraz ze swoimi ślepymi ambicjami i R.D; zresztą jest mu Pan potrzebny jak wrzód na pupie.A co do Pana Zawiły - to brawo!To wartościowy, skromny człowiek.Ma wspaniałą inteligencję i bogate doświadczenie samorządowe. Nie przyszywajcie mu takiej zależności wobec ludzi, którzy raczej jego potrzebują niż on ich. Potrafi podejmować niezależne decyzje i prowadzić prawdziwy, kulturalny dialog w różnych sytuacjach. Ma Pan poparcie mądrych ludzi w tym mieście.
NICpoŃ 16-09-2010 20:34
No i Marek dobrze zrobił. Jak ktoś napisał wcześniej ma gość jaja. Zarzucają mu teraz partyjnu koledzy zdradę, służalczość wobec wrocławia, zapominając o poddaństwie wobec Ścięgien, teczkowym spadochroniarzom ze Świeradowa itp. Za utarcie nosa PO, Marku - dzięki - masz mój głos :)
~leon 16-09-2010 20:47
Treba być ślepym na obaoczy, żeby ujrzeć jaja między tymi nogami! Jaja to się dzieją na naszych oczach. Jaja to ten pan, by miał ,gdyby rzucił legitymacją, gdy platforma nękała jego intelekt, narzucała mu zastępców, załatwiała dofinasowania itp. Czy tak zachowuje się facet z jajami, polityk? Skomle jak szczeiak babci Kazi? A wszystko to przecież dla naszego dobra!
~Zdziwiony 16-09-2010 21:02
Czytam wszystkie wpisy i przecieram oczy jak to pan M.Obrębalski jest super Prezydentem - a wystarczy tylko wyjść na miasto i wszystko jasne ...jak wyglądają przystanki MZK, jakimi jeździmy autobusami, ile płacimy choćby za wodę jak prezentują się niedawno remontowane ulice, które w tej chwili znów trzeba poddawać remontowi. Jak wyglądają domy zarządzane przez ZGL-y. A ile było pustych deklaracji, choćby sprawa sobieszowskiego basenu, czy wszyscy o tym zapomnieli? - Nie .Niektórzy tu piszący, tak wychwalający pana Prezydenta po prostu widzą w tym swój interes. Rzeczywiście pan Prezydent jest sympatycznym człowiekiem, ale niestety nie potrafiącym dać sobie rady z zarządzaniem miastem i podwładnymi mu służbami. Z przedstawionych dotychczas kandydatur to tylko pan Zawiła nadaję się na Prezydenta Jeleniej Góry choć szkoda , że nikt z młodszego pokolenia, do tej pory nie pokusił się do wystartowania w wyborach prezydenckich.
~do hala 16-09-2010 21:22
głupcem to ty jesteś, ślepa i brzdka oraz skostniała baba.
~jerzy 16-09-2010 21:32
Władza to choroba gorsza od raka. Dla władzy zrobią wszystko. Czarna rozpacz.
~ed 16-09-2010 21:32
4 lata temu kiedy toczyła się dyskusja pomiędzy zwolennikami Sajnoga i MO byłem wręcz fanatycznym obrońcą tego drugiego na wszytskich miejskich forach i portalach. co mogę powiedzieć po 4 latach? wstyd mi z powodu mojego zacietrzewienia jakie wtedy wyrażałem. żałuję że MO został prezydentem, do czego w jakimś tam stopniu się przyczyniłem. Myślałem że człowiek, wydawałoby się doskonale przygotowany teoretycznie do zarządzania miastem, sprawdzi się również w praktyce. Jednak na tym stanowisku trzeba człowieka energicznego z pasją i wizją. Nie wiem, moze jednak M Zawiła to lepszy wybór, w każdym razie gorzej w JG już dziać się nie może. Skoro nie możemy być prężnym ośrodkiem przemysłowym (bo nie możemy) to chociaż miejmy posprzątane ulice żeby nie było wstyd przed turystami. Za tych rządów ulice nie były czyste.
~ 16-09-2010 21:41
ad.~hala z godz. 20:13. Ty jemu podkładałaś te druki do góry nogami. Jak je miał położone, tak podpisał. A nie pamiętasz jak pięknie się obłowiłaś praując u jego boku? Mówisz tak źle o Kusiaku - czyżby nie sprawdził się w bezpośrednim kontakcie z Tobą w sytuacji - powiedzmy - pozasłużbowej ? DOLNOŚLĄZAK.
~Niwezłe jaja 16-09-2010 21:47
no pięknie! Czyzby molestowanko jakieś było? DOLNOŚLĄZAK podaj więcej szczegółów!
~ 16-09-2010 21:55
Wymiociny prezydenta...!
~czechna 16-09-2010 22:01
Jak znam towarzystwo z dawnych lat,to Marcin Zawiła ( o ile da sobie radę z M.Obrębalskim-co nie jest pewne) odkurzy dawny układ (SLD-UW),który już rządził Jelonką. Będzie to towarzystwo dobrze nam znane: M.Zawiła, Z.Czernow, J.Kusiak, K.Piotrowski, może i "Korzonek"plus " Szuwarek", no i kilku młodych platformersów dla dekoracji. PO już dawno straciła świeżośc i wolę zmian, bo nie chce tego, ani żaden szeryf ani tzw.centrala z ul. Oławskiej we Wrocławiu.
~ 16-09-2010 22:11
ad.~ Niwezłe jaja z 21:47. Nie wypada, gdyż ~ hala mogłaby poczuć pewien dyskomfort. Może kiedyś przy innej okazji. DOLNOŚLĄZAK.
~T-tryk 16-09-2010 22:12
odpowiedzialności za działania, ciągłą pracę nad rozwojem miasta, a także dbałość o mieszkańców. Koń by się uśmiał.
~pkp 16-09-2010 22:22
ahahaha dobro miasta i rzetelne obowiazki... obrebalski przyszywa sobie metke sukcesow o ktore zabiegal przez 10 lat J.Kusiak... oby CIe nie wybrali na prezydenta ja nie bede na Ciebie glosowac zlodziejaszku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 16-09-2010 22:34
ad.~czechna zgodz. 22:01. Błagam, przestań tak źle wieszczyć. Nie daj Boże, jeszcze się sprawdzi. Chociaż niczego wykluczyć nie można. Wymieniłaś wszystkich chorych na władzę. Ciężko chorych!!! DOLNOŚLĄZAK.
~rodzic 1 16-09-2010 22:52
Pan Marek chce zabrać dzieciom przedszkolny plac zabaw \"Zaczarowany Parasol\" do budowy term Cieplickich NIGDY NIE POZWOLIMY NA ZAKŁÓCENIE SPOKOJU NASZYM CIECIOM W PRZEDSZKOLU Panie Mareczku .Rodzice
~jerzy 16-09-2010 22:57
Panu już dziękujemy - za bałagan i brud w mieście, obskórne kamienice, dziurawe i źle oznakowane ulice - daj Pan spokój
~moherowa 16-09-2010 23:04
Bardzo dobrze! Panie Prezydencie - nareszcie odciął Pan te szuwary od siebie! Brawo! Teraz już nie mam wątpliwości: ma Pan nasze głosy!
rymcycymcy 16-09-2010 23:06
Wyluzowany imprezowicz, bez pseudomo...lnego zakłamania artykułujący swoje zainteresowanie płcią rozrywkową ...ma moje poparcie !!! ;)
~do rodzic 1 16-09-2010 23:11
nie piskaj marna istoto jak nie masz pojęcia o czym piszesz! Możesz se nie pozwalać w swoim kąciku, swojemu dziecku (póki co) ale może ... nie zakłócaj mu spokoju ... i nie wypowiadaj się w imieniu Rodziców, bo nikt cię nie upoważnił do tego!
~Niezle jaja 16-09-2010 23:11
w kroku rozumiem?
~rodzic 1 16-09-2010 23:17
Będziemy PISKAĆ MY WSZYSCY RODZICE marny chłoptasiuMareczka
Piipi Jelonkowa 16-09-2010 23:47
~Hi .. *PO-wcy stracili *tatuśia .. z ratusza !
~czarnuch 17-09-2010 0:13
Ma mój głos bo dawno nie widziałem zeby tyle sie działo w tym miescie
~docent 17-09-2010 0:17
jak z PO to powodzenia i okradania
~mareczek 17-09-2010 3:07
ooo.. i pani Katarzyna, gwiazda lokalnej promocji tez sie pojawia... czyzby tez liczyla na kolejna kadencje cieplej posadki, i zero zajecia??
~kajak 17-09-2010 5:24
Jak na razie Łużniak i Pokój ratowali i tuszowali w urzędzie marszałowskim nieudolność Obrębalskiego i urzędu miasta. Ja osobiście wolę być wasalem ścięgien bo jest choć jakiś wspólny interes a Wrocław zawsze drenował Jelenią.
~ny33 17-09-2010 7:21
gdzie można zapoznać się z dokonaniami Pana Prezydenta ? pytam poważnie, bo chciałbym oddać głos mając pełną wiedzę
~antał 17-09-2010 8:15
A co zrobił P.Obrębalski dla wyborców? odp.nic!!! Prezydent uznał że powodzi nie było w Jeleniej górze 7.08.2010r nawet powodzianie nie mieli prawa się umówić na rozmowę z prezydentem ,pani sekretarka oznajmiła że P.Prezydent nie będzie rozmawiał o powodzi! I takie jest prawdziwe oblicze naszego M.O.
~ae 17-09-2010 8:55
Jak widać jest wiele osób w tym mieście ,które zapadły na ślepotę i głuchotę i nie widzą co dziś się dzieje w naszym kraju.Dajcie jeszcze raz sznsę tym co rządzili w poprzednich kadencjach ,a pójdziecie w skarpetkach i na kolanach po chleb do szwabów lub ruskich. Tylko nasz kandydat i to niezależny jest najlepszy.Teraz jest nim M.Obrębalski.
~ZDRADA!!! 17-09-2010 9:31
JELONKA sprzedana WROCŁAWOWI!!!!! Po raz kolejny!!!! :-( Jeżeli wygra Dolny Śląsk XXI CZARNA DZIURA WROCŁAWIA wes...e nas z butami. ZDRADA!!!!
~do wyżej 17-09-2010 9:41
Wolę tam z butami niż tu bez butów !!!
~Krokodyl 17-09-2010 10:28
Dolny Śląsk XXI organizacją niepolityczną??! A czy zajmuje się czymkolwiek innym niż polityką??
~ 17-09-2010 10:32
Te waśnie, spory, kłótnie są niepotrzebne. I tak decydujący głos w wyborze prezydenta będzie miała pani Jadzia-konsumentka. W przedzień głosowania ujawni swoje prawdziwe oblicze wobec obecnego chlebodawcy. Tak jak to uczyniła 4 lata temu za panowania Kusiaka. Pani Jadziu zapraszamy. Igrzyska rozpoczęte. DOLNOŚLĄZAK.
~Pani 17-09-2010 11:45
do DOLNOŚLĄZAKA Jadzia jest już o 4 lata starsza, już nie ma tej "siły" przebicia a i wdziękijuż nieco uwiędły.
~Tryton 17-09-2010 12:04
bez zacietrzewienia drodzy forumowicze, po prostu jedynie słuszna partia POstanowiła o pozbyciu się w aksamitny sposób niezbyt pokornego wobec partii pana Obrembalskiego organizując prawybory (bo jakie to prawybory, o których wszyscy wiedzieli z góry kto je wygra) a pan Obrembalski postanowił nie dać się wyeliminować z gry i uprzedził swoje aksamitne utrącenie. Dzięki temu stawka kandydatów do fotela prezydenta miasta bardzo się wyrównała, ponieważ głosy zwolenników PO nieuchronnie się podzielą. Do wyboru jest pan Obrembalski, któremu (oczywiście przy wydatnej pomocy panów Łużniaka i Pokoja) udało się za pieniądze z UE ruszyć wiele spraw,które od lat pozostawały w sferze obietnic wyborczych, który jednak bez wsparcia PO nie będzie pewnie w stanie dalej prowadzić takiej polityki, pan Zawiła od lat zmieniający jedynie stołki polityczne, w zasadzie bez znaczących sukcesów w posłowaniu lub prezydentowaniu temu miastu ot po prostu szary partyjny etatowiec drugiego planu, bez charyzmy, wizji
~Tryton 17-09-2010 12:17
chyba nie całość przeszła... więc dokańczam ponownie :) miły i nie przeszkadzający nikomu, spolegliwy wobec partii. Jeśli jak głoszą plotki jego współpracownikiem ma zostać pani Czernow, to czeka nas recydywa stagnacji gospodarczej początku lat 90, która w dużej mierze zadecydowała o upadku znaczenia tego miasta. Za to Pan Zawiła cieszy się poparciem jedynie słusznej partii, co pomoże mu pewnie pozyskiwać środki z sejmiku. Wybór należy do nas. O innych kandydatach z litości nie wypowiadam, bo albo są to bezbarwne postacie znikąd lub cwaniacy dobrze wiedzący "gdzie stoją konfitury" lub i jedno i drugie. W każdym razie po wyborach nie należy się spodziewać ani przełomu ani nawet znaczących zmian, nawet nikt z kandydatów ich nie zapowiada. Będzie mniej lub bardziej udana kontynuacja dotychczasowej polityki gospodarczej tego miasta, która jak do tej pory powoduje tylko jego marginalizację, zubożenie jego mieszkańców i ucieczkę młodzieży. Więc jak już na wstępie napisałem... bez zacie
~:P 17-09-2010 12:22
zacietrzewienia... bo nie ma czym się zacietrzewiać... chyba, że właśnie ważą się losy Waszych własnych cieplutkich posadek na najbliższe cztery lata.
~poza 17-09-2010 17:40
Gadanie i czcza pisanina. Lepiej Marek zrobi jak zrobi habilitację, bo coś mu nie idzie. Habilitacja jest jednak prostsza niż zarządzanie miastem.
~Młody 2010 18-09-2010 21:04
Wiem jedno na tym przynajmniej forum nie ma godnego kandydata na stanowisko Prezydenta J.G. Ja osobiście 4 lata temu głosowałem na Pana Marka O. dziś bardzo żałuje tego głosu wiem że teraz nie ma sensu głosować na "elite" to jest zamknięte koło gdzie ręka ręke myje. Trzeba nam nowego Prezydenta naprawdę nie zależnego politycznie który wreszcie zrobi coś dla ludzi a nie dla biznesmenów, którzy pchają się z galeriami i innymi bzdurami do jeleniej po co przecież społeczeństwo tak naprawdę ma już dość sklepów a ma problem z kasą coraz więcej ludzi korzysta w jeleniej z MOPS , który i tak daje groszę. Ludzie tu trzeba gościa, który się nie boi wygarnoć tego syfu z ratusza trzeba po prostu wyplewić wreszcie te układy i układziki bo bez tego oni nabijają kase sobie i firmą z poza jeleniej a nas mają w d... tu trzeba po prostu kogoś normalnego kto pomaga ludziom i nie tylko od święta albo z okazji zbliżających się wyborów ciekawe czym się będzie teraz chwalić elita przed samymi wyborami ? Mo
~halszka 19-09-2010 20:23
A wy dalej plujecie. Doprawdy szkoda dla tego miasta robić cokolwiek, zawsze żle, zawsze niedobrze. Odsądzacie od czci i wiary ludzi uczciwych, obrzucacie niewybrednymi epitetami i mieszacie z błotem. Naprawdę żałuję że tu mieszkam, ale niestety już za póżno na zmiany. Marek mam nadzieję ze pasja i lokalny patriotyzm zwyciąży, a malkontenci byli, są i bedą.
~bu3las 20-09-2010 1:48
I co jeleniogórskie wsioki? Nie macie na kogo głosować? Jakby przyszedł ktoś, kto wypłoszyłby te przysłowiowe wrony won i nie pozwoliłby im się tylko przesiąść ze stołka na stołek, to wy byście na niego zagłosowali...? Nepotyczna, skorumpowana bando ciemniaków... Gdzie jest ta strategia rozwoju, za którą MO skasował grubą kasę za panowania Kusiaka...? Już wtedy wiadomo było, że to przekręciarz. Ale wy lubicie takich, bo sami przekręcacie jakieś mniejsze numerki i uczciwych ludzi się boicie... I q..a szkoda, że to jest właśnie taka prawda.
~wiro 20-09-2010 19:38
Brud w mieście, odrapane kamienice w centrum miasta, dziurawe drogi, brak obwodnicy, duże bezrobocie - to osiągnięcia obecnego Pana Prezydenta - dziękujemy
~Obserwator 20-09-2010 20:05
W mojej ocenie Obrębalski jest najlepszym prezydentem jakiego miała do tej pory Jelenia Góra. Robi dużo dla miasta. Bardzo bym chciał, żeby to on wygrał wybory i utarł nosa tym z PO. Trzymam za niego kciuki.
~ZGL Kołchoz 21-09-2010 7:21
A jednak coś się zmieniło za "Trzech Króli" LOS = (Lenard+Obrębalski+Sajnog). 1)Ruszyła sprzedaż mieszkań Komunalnych 2)Rozpoczęto wiele nowych i potrzebnych inwestycji w mieście. 3)Kultura i sport się rozwija. Trudności ze strony Bezradnych do dziś-Chorągiewki zmieniają pozycje. Czekałem na kupno mieszkania ponad 39 miesięcy . Teraz przeszkodą został tylko Urząd Miasta (urzędnicy, biurokraci) za których płacę podatki. Oni mają trzynaste, czternaste pensje, premie, urlopy, bezpłatne szkolenia, mogą nawet chorować bo pracują na "Państwowej Posadzie" a co My z tego mamy. Czas na zmiany. Wyborca
~ 21-09-2010 8:12
Taką mamy prawicę - skaczą z partii do partii byle zostać przy korycie.
~czytelnik 12 28-09-2010 16:38
Mówta,mówta co chceta , a najlepszy jest nasz obecny sołtys (czytaj Prezydent).Bójta sie wójta i jego chłopów PO-ńszczyżnianych .
~ 4-10-2010 14:29
Podobno mają przenieść gabinet prezydenta do stołówki d. Akademii Ekonomicznej? Tam Mareczek prowadził zajęcia...
~:) 14-10-2010 14:59
Niech przeniosą do stołówki przy Koszarach Pod Jeleniami, ale pan Prezydent będzie musiał dojeżdżać tirem, może wtedy zobaczy jak my - mieszkańcy ul. KADETÓW - mamy wesoło :)
~zal 8-11-2010 15:49
Panie Obrebaski co pan zrobi dla jeleniej .!! Wielkie nic .! No taka prawda najlepiej chodzić i pić i balować po kaligrafi niz pomóc ludzią którzy potrzebują pomocy fajnie się pan bawi ? A może tak niech pan popatrzy na realne i ubogie życie .! Wozi się pan po drogich knajpach a biedne dzieci głodują i mieszkaja w ciężkich warunkach .! Jedno napewno niech pan nie liczy na wielkie poparcie .! Po tym jak ludzie widza pana nawalonego w kaligrafi maja panna za nic .! Rola prezydenta z czym się wiąże z ciężka i udciwa praca a nie z imprezowanie i buczeniem sie w luksusowych hotelach .!!!!!!!!!!!!! Chwali pan się ze sprzedał PEC za 64 mil a prawda jest taka że przedał pan 33 tys ludzi którzy kozystaja z usług pecu za marne 7 mil złoty .!!! Żenada NA OBREBALSKIEGO NIEEEEE .!
~jula99 8-11-2010 15:57
A może wytłumaczy Pan spotkanie w wester city z Panem Zawiłą jak ustaliliscie swoja \"NIBY\" zawisc do siebie żeby wyciąć wszystkich startujących na Prezydenta Hmmm cóż szkoda że za marzenia nie karaja ;D .!! Zaden stołek nie jest wart takich obywateli Jeleniej jak wy panowie .! Hmm oko za oko,ząb za ząb a dlaczego władza za oszustwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jelenia Góra: rakotwórczy glifosat w każdym przebadanym dziecku

Senator zachęca do głosowania na maszty

Osuwiska na obwodnicy

Ulica Krakowska na finiszu

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
971
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%