MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Marek Napiórkowski ma już nową płytę

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraj
Środa, 20 listopada 2013, 7:58
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2013, 13:50
Autor: Manu
Fot. Okładka płyty
Pochodzący z Jeleniej Góry Marek Napiórkowski, dziś uznany za jednego z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów jazzowych i cenionych krajowych muzyków sesyjnych, kompozytor, lider własnych zespołów, wydał właśnie płytę zatytułowaną „Up!”. Album ukazał się nakładem wytwórni V Records i składa się z ośmiu kompozycji.

Marek Napiórkowski to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Uczył się grać na gitarze w Jeleniej Górze, gdzie spędził swoje pierwsze 18 lat życia i wraz z innymi muzykami - basistą i bębniarzem - zorganizował sekcję rytmiczną. Na próby dojeżdżał do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Swoją przygodę kontynuował we Wrocławiu, gdzie z gitarzystą Arturem Lesickim (też jeleniogórzaninem) stworzył jazz-rockowy zespół Funky Groove, który według krytyków i słuchaczy nie miał sobie równych wśród innych elektrycznych formacji.

Marek Napiórkowski nagrał ponad sto płyt w różnych składach, z różnymi czołowymi wykonawcami sceny polskiej i zagranicznej, m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Minu Cinelu, Gregoire Maret, Anna Marią Jopek, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Leszekiem Możdżerem, Henrykiem Miśkiewiczem, Anią Dąbrowską, Moniką Brodką, Edytą Geppert, Krystyną Prońko, Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Justyną Steczkowską, Natalią Kukulską, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem czy Christianem McBride.

Jako lider zadebiutował w 2005 r. płytą „NAP”, dwa lata potem ukazał się jego akustyczny krążek pt. „Wolno” (2007; osiągnął status Złotej Płyty), oraz znakomicie przyjęty przez krytykę i słuchaczy album „KonKubiNap” (2011) grupy Marek Napiórkowski Trio (z perkusistą Cezarym Konradem i kontrabasistą Robertem Kubiszynem), który doczekał się swojej kolejnej koncertowej odsłony. Ponadto komponuje piosenki i produkuje albumy Doroty Miśkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Odkrycia w kościele

O wędrówce ludów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 20-11-2013 9:56
"Marek Napiórkowski prezentuje się niezwykle imponująco..." W facetach nie gustuję, a może nie znam go aż tak dokładnie ! ;) ...bo zdania raczej nie podzielam ;)
~... 20-11-2013 10:28
Prezentuje się nieźle, imponujący zaś jest raczej jego dorobek:) Zaś "małżonka" to raczej o prezydentowej... Te artykuły to trochę jak szkolne wypracowania na trzy z plusem.
~... 20-11-2013 10:29
Za to wczorajszy koncert był naprawdę boski !!!
~eee 20-11-2013 12:28
Ja wiem aplauz Stańko itd. ale jednak widać było ze ze sobą nie grają
~ślć 20-11-2013 16:06
Chyba rodzinnej JG rodzimy 1. «pochodzący z danego narodu, plemienia, kraju, domu» 2. «o metalach i innych pierwiastkach: występujący w przyrodzie w stanie wolnym» Rodzimy to pochodzący Z... np Jeleniej Góry, ale nie określenie miejsca.
~ 20-11-2013 16:09
wczorajszy koncert w filharmonii w ramach JGJ byl wydazeniem artystycznym jakich jest malo w naszym miescie.
~ślć 20-11-2013 16:34
Chyba rodzinnej JG rodzimy 1. «pochodzący z danego narodu, plemienia, kraju, domu» 2. «o metalach i innych pierwiastkach: występujący w przyrodzie w stanie wolnym» Rodzimy to pochodzący Z... np Jeleniej Góry, ale nie określenie miejsca.
~ 22-11-2013 11:56
Brawo Marek !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Alarmy bombowe

Zaczytaj się z Jelonką.com

Ulica Krakowska gotowa

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
88
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
9%