Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 16:49
Aktualizacja: 16:54
Autor: arec
Wczoraj kolarze wzięli udział we wspinaczce na najwyższy szczyt Karkonoszy. W tegorocznym jubileuszowym Diallo Uphill Race Śnieżka zwyciężył Marek Galiński, który uzyskał czas 0:50:53.

Zawodnicy startowali z centrum Karpacza, kierując się w stronę Białego Jaru, bramy Karkonoskiego Parku Narodowego, przez Strzechę Akademicką, Spaloną Strażnicę, Równię pod Śnieżką, Trasę Jubileuszową, a następnie na sam szczyt.

Trasa miała dystans 14 km, z przewyższeniami 1000 metrów i maksymalnym nachyleniem dochodzącym do 20%.

Najszybciej na szczycie zameldował się Marek Galiński z JGB2 MTB Team, uzyskując czas 0:50:53. Drugi na mecie, z 3 minutową stratą do zwycięzcy, pojawił się Andrzej Kaiser z teamu Dobre Sklepy Rowerowe Author. Trzeci był Radosław Tecław z Corratrec Team, który zwyciężył rywalizację w kategorii M2. 15 miejsce zajął Damian Drobyk z Jeleniej Góry, który był jednocześnie 6 w kategorii M2.