MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Marcin Zawiła rusza (ze swoimi ludźmi) do wyborczego boju

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 października 2014, 10:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
– Listy wyborcze kandydatów na radnych zostały tak skonstruowane, żebyśmy mogli zaproponować jeleniogórzanom nie koncepcję polityczną, ale koncepcję merytoryczną. Mamy maturzystę tegorocznego, ale mamy też seniorów. Rożnorodność jest duża – ocenił twórca listy komitetu "Razem Zmieniamy Jelenią Górę" Marcin Zawiła.

Urzędujący prezydent przedstawił wczoraj (03.10.) liderów swojej listy kandydatów. W okręgu nr 1 na pierwszej pozycji ma być obecna radna Danuta Wójcik, a w okręgu drugim Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze, która jest też członkiem Rady Pożytku Publicznego Miasta Jelenia Góra.

Czym chciałaby się zajmować jeśli zostanie radną? - Przede wszystkim młodymi ludźmi, ich działaniami i ich zatrzymaniem w Jeleniej Górze. Należy zastanowić się nad działaniem centrum Jeleniej Góry, nad Rynkiem, na którym bardzo dużo się dzieje. Trzeba przemyśleć, czym ma być centrum Jeleniej Góry. Chciałabym, żeby Jelenia Góra żyła, żeby po godzinie 20.00 coś się tutaj działo. Na pytanie o konkretne propozycje, wizję centrum miasta harcerka odpowiedziała: Myślę, że z tym jeszcze poczekamy - nie podając żadnego konkretnego pomysłu.

Problemu z wymienieniem swoich postulatów nie miała za to Joanna Demkowicz, ekonomistka, dla której nie jest to polityczny debiut. W pierwszych wyborach do Europarlamentu startowała z list SDPL. Dlaczego zdecydowała się na start z list Marcina Zawiły i co chciałaby zmienić jako radna?

- Uważam, że jest dobrym prezydentem. Spowodował, że strefa ekonomiczna się rozrosła. Potrafił posprzątać bałagan, który zrobił się w Termach Cieplickich - stwierdziła. W centrum miasta chciałabym położyć chodniki dla pań, tzw. szpilkostrady. Chciałabym też rewitalizować szlaki turystyczne w obrębie miasta - dodała.
W okręgu nr 3 listę otworzy Jerzy Łużniak, a w okręgu czwartym Anna Bałkowska. Co ciekawe listę zamyka... Marcin Zawiła (nr 12 w okręgu cieplickim). Wśród osób popierających czynnie byłego posła PO są: Alicja Dusińska, Michał Guz, Zygmunt Jankowski, Piotr Klementowski, Mirosława Dzika, Janusz Wojtas czy Michał Kasztelan.

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (80) Dodaj komentarz

~hert 4-10-2014 10:59
Śmiech na sali, zbierania odrzuca politycznych i młodzi typu Kasztelan który na emeryturze zasiada w Radzie Nadzorczej TU i do emerytur ki dorabia ? :) Gdzie jest szybka kolej miejska i dom kultury na zaboru ? Teraz kolejne obietnice czerwonego sweterki ?
~luk 4-10-2014 11:12
Obecna radna Danuta Wójcik dostała po znajomości posadkę w Państwowym Urzędzie Pracy i jeszcze jej mało .Ciężko byłoby wrócić do handlu chińskimi gaciami....
~ 4-10-2014 11:15
P Marcinie, biblioteka czeka na pana. Funkcja pownna byc objeta przez mloda niezrzeszona w partyjnych klikach krew. Dajmy spokuj z BETONEM wyjadaczy. Pora ich rozliczyc z osiagniec i zdobytego majatku. STOP CHAPACZOM I BAJERANTOM. Miasto upada w takich rekach.
~ 4-10-2014 12:42
Panu już dziękujemy. Pan juz zmienił Jelenią Górę na gorsze. Co z tego że są z Panem maturzysta i seniorzy jak wszyscy mają takie poglądy jak Pan. Obstawił się Pan ludźmi którymi łatwo manipulować. Powtarzam, Panu już dziękujemy. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.
~:) 4-10-2014 12:45
zawiłą rusza do boju, a platforma już dawno listy zarejestrowała, o tym lepiej anpisac
~mm 4-10-2014 12:59
Więcej kwiatów, więcej kwiatów i jeszcze raz więcej kwiatów ;)
~mieszkaniec8 4-10-2014 13:06
więcej kwiatów, więcej kwiatów tego nam potrzeba. Bardzo trafna diagnoza, która poprawi rozwój miasta.
~walus4 4-10-2014 13:22
Dać szansę prezydentowi Zawile niech doprowadzi to co robił do tej pory dla miasta.Obiektywnym spojrzeniem widać wiele trafionych posunięć.Trzeba wiedzieć ile kłód rzucano Mu pod jego decyzje ,przykład Papaj skoczek po partiach i wielu innych.
~walus4 4-10-2014 13:22
Dać szansę prezydentowi Zawile niech doprowadzi to co robił do tej pory dla miasta.Obiektywnym spojrzeniem widać wiele trafionych posunięć.Trzeba wiedzieć ile kłód rzucano Mu pod jego decyzje ,przykład Papaj skoczek po partiach i wielu innych.
~Szymek 4-10-2014 13:43
Własna partia Pana nie chcę a Pan dalej brnie WSTYD "Razem Zmieniamy Jelenią Górę" a co pan Zmienił? a co tylko dokończył po poprzedniku?????? Nawet pan na debatę nie chciał !!!!!!!
~Szymek 4-10-2014 13:47
Największy problem w Jeleniej Górze jest bark "szpilkostrady" Te specjalne chodniki pozwolą rozwinąć się miastu Gratulacje
~a może? 4-10-2014 13:47
A może właśnie teraz kiedy p. Zawiła odcina się od partii( chyba ze to przedwyborcza ściema) ma szanse na realizację pomysłów , zadań wg swojego projektu bez żadnych szantaży, zobowiązań. Może nareszcie będzie normalnie?
~jg 4-10-2014 13:54
Ma mój głos,w tej chwili nie innego alternatywnego kandydata.Wolę średnie rządy ale pewne,niż ryzykować głos na kogoś kto tylko dużo gada i obiecuje.
~ad 4-10-2014 14:41
p.Zawiła dalej jest członkiem sitwy PO,ten niby konflikt to wielka ściema by wydymać mieszkańców Jeleniej Góry jeszcze raz,by utrzymać stołki kolesi,by dowalić mieszkańcom następne podatki,a po wyborach wspólne świętowanie z PO,jak mieszkańcy dali się nabrać .......PO to po prostu mafia w tym państwie
~ad 4-10-2014 14:47
dla przypomnienia pierwsza decyzja prezydenta Zawiły to podniesienie sobie wynagrodzenia,.....jeszcze nic nie zrobił,jeszcze nigdzie nie był a juz sobie podniósł a potem wam mieszkańcy podniósł podatki i będzie dalej podnosił bo ludzie wyjeżdżają,a miasto ma 150milionów długu,no ktoś musi płacić za tą nieudolność
~peacemaker 4-10-2014 15:18
chciałoby się krzyknąć "Kończ Waść, wstydu oszczędź" . Miał Pan swoją szansę- niestety otoczył się Pan ludźmi niekompetentnymi i fałszywymi, którzy wykorzystali Pana naiwność. Efekt jest taki że Jelenia Góra straciła kolejną kadencję. Inwestycje które cudem ukończono kosztowały absurdalne kwoty i obarczone są błędami za które płacić będziemy jeszcze długie lata. Stało się tak bo nie potrafił Pan zapewnić odpowiedniego poziomu nadzoru inwestorskiego. Dziś zamiast konkretów znowu bełkot. Dziękujemy Panie Zawiła ale Pana czas na szczęście już minął.... Amen...
~jasiek 4-10-2014 15:25
Powodzenia - Panie Prezydencie.Miałem , przyjemność rozmawiania z Panem i powtarzam .sukcesy - niebywałe - należy eksponować .Dać " odpór malkontentom.
~ 4-10-2014 15:34
Z całym szacunkiem dla p. Bałkowskiej, ale kobieta dobiegająca 70-tki powinna już sobie odpuścić. Pomijając kwestie merytoryczne. Serdeczne pozdrowienia.
~Anzelm B. 4-10-2014 15:52
Ostatnia Rada Powiatowa jeleniogórskiej lewicy przedstawiła badania opinii społecznej. Podobno walka o prezydenturę w Jeleniej Górze rozegra się pomiędzy Zawiłą a Obrębalskim - obaj po dwadzieścia parę punktów procentowych. Ja stawiam na Pana Lewandowskiego.
kazimierzp 4-10-2014 16:49
@Anzelm B. Też bym postawił na Tadeusza Lewandowskiego, ale jak to robić wbrew przedstawicielom jego ugrupowania. Czytam na forach, ze pani Machałek (ale ona z Kamiennej Góry), że w drugiej turze poprze pana Obrebalskiego (na starcie skreśla swojego!?!), ale też tak samo wypowiada się pan Szymański z PiS (mieszkaniec Zabobrza!?). Pana Marka Obrębalskiego na razie na forach nie widać, ani jego zwolenników. Poczekajmy do rejestracji wszystkich list i wtedy oceniajmy składy kandydatów do Rady! Jak na razie swoich kandydatów pokazał pan Zawiła...
~jasiek 4-10-2014 19:17
Nie kocham PIS i nie będę głosował na Pana Lewandowskiego , ale należy "głosić "prawdę - Pani Poseł Machałek nie jest już z Kamiennej Góry - od prawie roku mieszka w Jeleniej Górze -Cieplicach.Ten argument przeciw Pani Poseł jest nieaktualny .Panie Kazimierzu popatrz na kandydatów na radnych z innych ugrupowań .
~Wyborca 4-10-2014 19:23
I zaczelo sie ujadanie na Zawile.A coz takiego uczynil Obrebalski skoro ci sami ludzie ktorzy go najpierw wychwalali a potem go zniszczyli , wybierajac Zawile.To samo bylo 4 lata temu.Czyzby odmienili sie i Obrebalski stal sie ich ostatnia deska ratunku.Ta klika PO nie baczac na miasto zabezpiecza swoje interesy by moc czerpac profity, stanowiska,na jak dlugo ano do momentu kolejnej wojny o stanowiska i stoleczki.Niszczyli nie opozycje lecz swoich kolegow partyjnych , Obrebalski , Zawila to duze formaty.Myslicie ze stanie sie cud, nie po prostu to walka z Zawila , a najgorsze jest to ze Pan Wrotniewski czy Kotowski nie sa mieszkancami jeleniej. A najsmielsze to ze Papaj karierowicz nie ma szans na radnego wojew.dlatego Obrebalski ma mu zapewnic stolek w Ratuszu A Miedzinski bedzie przyboc
kazimierzp 4-10-2014 19:33
@jasiek! Ja pochodzę z Wrocławia choć od 36 lat mieszkam w Jeleniej Górze z która w pełni się utożsamiam! Co do pani Machałek - nie ważne w sumie jest miejsce zamieszkania, ale przynależność partyjna. Prominentna członkini partii na samym starcie dyskredytuje kandydata swojej partii - nie wiem czy mozna to potraktować jako "coś" normalnego!
~jasiek 4-10-2014 19:56
Do Pana Kazimierza i innych " Szanownych Dyskutantów na forum"- nie dyskutuje na temat preferencji partyjnych , mimo , że swoje wyraźnie określiłem - mówię tylko ,żeby nie podnosić , nieprawdziwych argumentów , dyskredujących , kandydatów..Nie znam wypowiedzi Pani Poseł , może to taka " normalna" polityka PIS .
~przeciwnik 4-10-2014 20:07
Nie ma gorszej opcji jak Obrębalski. Gość stroi fochy, obraża się byle czego, wykonuje gesty dezaprobaty dla innego poglądu niż jedynie słuszny, urządzał drogie bara bara w hotelu Mercure, prowadził dziwaczną politykę kadrową, przypisywał sobie zasługi poprzedników i tak można by w nieskończoność. A tu potrzebny jest ktoś absolutnie inny.
~Gosc 4-10-2014 20:45
No Zawila teraz kleczec i prosic o litosc ,n......e
~jasiek 4-10-2014 21:38
Do Przeciwnik - takie pisanie o Panu Obrębalskim , to jest tzw "stek bzdur". Studiowałem z nim na jednym roku i razem z nim odebrałem dyplom ukończenia tej "szkoły" .Można o nim wszystko powiedzieć , ale tzw bara bara - on nawet tego nie robił tego na studiach (uchodził za "dziwaka" - nie balował ) - to nie było w jego stylu.To typowy"belfer "- w dobrym tego słowa znaczeniu. Czy dobry kandydat na Prezydenta - do dyskusji ?? Ponawiam prośbę - nie "pomawiajmy ",kandydatów , nawet jak nie balowali .
~ 4-10-2014 22:34
wg mnie Jelenia Góra za rządów prezydenta Zawiły na pewno nie straciła a wręcz zyskała! wystarczy się dobrze rozejrzeć, doceńmy to co mamy! nie jesteśmy miastem bogatym a jednak widoczny jest rozwój i zmiany- a to plus!!!
kazimierzp 4-10-2014 22:47
@jasiek! Może nie zacytowałem dokładnie! Przeczytałem w anonsach że pani Machałek i Jej grupa w drugiej turze poprze pana Marka Obrębalskiego. Nie uważam, żeby to był zły wybór, czy też najlepszy - ale od razu na starcie dyskredytowanie swojego kandydata, gdy do wyborów jeszcze ponad miesiąc i można wiele w czasie kampanii wyborczej osiagnąć! Dla mnie to niewytłumaczalne.
~ 4-10-2014 22:55
a co z podwyżką czynszów? krasnoludki to wymyśliły? jak podwyższa się czynsze, to ludzie mają mniejszą siłę nabywczą, więc przedsiębiorcy też na tym tracą, bo ludność ma mniej pieniędzy do wydania na towary i usługi sprzedawane przez lokalnych przedsiębiorców, to są naczynia połączone... tak działa niewidzialna ręka rynku...
~obserwa 4-10-2014 23:00
wybuduj wecej obzow pracy gdzie absolwenci uczelni sa niczym a kierownictwo jest bez wyksztalcenia przyklady zorka i drex
~roxania 5-10-2014 0:11
Danka wojcikowa pcha sie do wlladzy?zalatwili jej posade w UP i dalej jej malo!a moze powinna dalej sprzedawac galoty z Tuszynja?
~ab+ 5-10-2014 1:33
Wszyscy mocno klerykalni ,okręg nr. 4 trzymajcie się będziecie mieć katoliban.
~ 5-10-2014 1:38
Szansą dla Jeleniej Gory jest nowa, młoda władza zarówno prezydent jak i radni. Inaczej znowu będziemy w czarnej d...
~mieszk. JG 5-10-2014 2:50
Panie Kazimierzup, na pana miejscu nie chwaliłbym się wrocławskim pochodzeniem. Jelenia Góra to generalnie przyjazne, turystyczne miasto (co pewnie sam pan zauważył, skoro tak pan polubił nasze miasto), ale wrocławskich słoików, patologii i w ogóle chаmstwa tutaj nie lubimy. A jak we Wrocławiu traktuje się Romów, "słoików" i w ogóle obcych - chyba pan wie. Proszę pamiętać, że tutaj jest pan tylko gościem. A goście przeważnie pokazują się tylko z dobrej strony - to niejako ich obowiązek!
~Kwasny 5-10-2014 7:52
Najwieksza poraszka Zawily to obecnosc Wojcikowej i jej kandytatura na radna i toi z 1.Jak mozna wystawic osobe do ktorej mialo sie tyle zastrzezen z podjeciem przez nia pracy w urzedzie pracy za to iz przylaczyla sie do grona PO .Teraz obnazyla siebie po co sie pcha do rady . Chyba po to by sie dalej zabezpieczyc oraz swojego synka.I niech mi ktos powie ze radny to bezradny!!!To jest bardzo wstydliwy przyklad dla Zawily i tej pani.A co maja powiedziec ludzie ktorzy nie maja zadnych znajomosci.I tu mam problem.
~AD966 5-10-2014 8:10
Dzisiaj niedziela ,nie ma żadnej informacji o jakiś modłach o zapewnienie reelekcji eMZetki na stolec miejski.
~Piotr! 5-10-2014 9:27
Czytając te posty dochodzę do wniosku że najlepszym kandydatem na PREZYDENTA będzie pan Piotr Paczóski - został zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY LEWICY. Jest osobą kompetentną, wykształconą , koleżeńską a przede wszystkim nie zamieszaną w układziki i koterie. Wybierzmy pana Paczóskiego na Prezydenta, będzie bardzo dobrym gospodarzem Jeleniej Góry'i przyjacielem jej mieszkańców.
Dzidek 5-10-2014 9:28
Do: @ ~04-10-2014 22:55.Tu masz już zbliżający się finał podwyżki czynszów: http://zdzislawk.eu/janosiki/JELENIG%C3%93RSKIE-JANOSIKI-KOLOR.pdf
~ 5-10-2014 11:04
Ad.~kazimierzp. Nie pierwszy raz PiS-posłanka dała plamę, dyskwalifikując - już na starcie - kandydata własnej partii. Kandydata, wyznaczonego przez Wrocław, wg zasad PZPR-owskiego centralizmu demokratycznego. W każdej partii są kontrowersje. Ale jakieś zasady lojalności wobec kolegialnych decyzji własnego ugrupowania winny obowiązywać. Chyba PiS nie jest dotknięte V kolumną, pracującą pod dyktando lub na rzecz innych, konkurencyjnych partii i kanap politycznych? Przecież Pryszczromowi, Wspólnikowi Miasta vel Siła Mieszańców z PiS zawsze było po drodze. On, walcząc z układem, lokował bądź korumpował w innych partiach /poza PiS/ swoich zwolenników /vide Jadzia-konsumentka od mańkutów/. Kazimierzup nie wierzę w rozłam w PiS, spowodowany niefortunną wypowiedzią posłanki blondynki.
~ 5-10-2014 11:18
Cd. z 11:04. Trudno wyrokować czy z PiS-partii Lewandowski lub szymański /jestem z Zabobrza/ a może Kaflik okazali by się dobrymi włodarzami miasta. Szkoda, że namiestnicy PiS-partii z Wroclawia nie dali im szansy. Moi znajomi, koneserzy piwa, ubolewają, że w tegorocznych wyborach prezydenckich, nie uczestniczy Pan Prystrom. Ale jest Siła Mieszkańców. I to napawa optymizmem. DOLNOŚLĄZAK
~walus4 5-10-2014 11:43
Do Piotra .Daj sobie spokój z czerwonymi bąblami ,rządzili już i widać efekty rozwalony basen Rakownica,nie czynny do tej pory ryneczek przy Kilińskiego i wiele innych baboli w wykonaniu rządów lewicowych. DO Piotra. Daj spokój z czerwonymi bąblami ,już byli przy władzy i widać do tej pory efekty ,nie czynny plac targowy przy Kilińskiego,rozwalony basen Rakownica
~ 5-10-2014 12:34
:)
~anonim777 5-10-2014 12:53
tegoroczny maturzysta, ma 19 lat.,,co nie załapał się na studia to POszedłw POlitykę?
~do walus 4 5-10-2014 14:29
Jesteś niedouczony w tych sprawach o których piszesz i nie wiesz dlaczego to nie wyszło.A czerwone bąble masz na buzi czy na móżdżku?
~oj 5-10-2014 15:06
czy ja dobrze widzę? W komitecie jest chłopiec, który jeszcze jakiś czas temu reprezentował radykalną prawice czyli ONR? No chyba tak, jest także pan Michał Guz... Pragmatyzm i jasno wytyczona ścieżka kariery. To się czuje, to się widzi, czekam na program
~kakSDU 5-10-2014 15:26
Zawiła never more!
~Dundersztyc 5-10-2014 15:51
Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!
~Dziki kraj 5-10-2014 15:55
Wśród osób popierających czynnie byłego posła PO są: Alicja Dusińska, Michał Guz, Zygmunt Jankowski, Piotr Klementowski, Mirosława Dzika, Janusz Wojtas czy Michał Kasztelan. Doprawdy niezwykłe, zwłaszcza w przypadku osób będących na garnuszku miasta. Doprawdy niezwykłe...
~Dd 5-10-2014 16:44
Szpilkostrada i wincyj kwiatów... Prawdziwy program dla rozwoju JG
~pytanie 5-10-2014 16:53
który jest z prawicy chłopak?
~opowiadacz 5-10-2014 17:26
Wilk zje czerwonego sweterki :) i nawet gaj owy czy inny rewolwer owiec go nie obroni bo 4 lata robił wszystko aby pokazać że nie warto mu ufać
~BEZDOMNY 5-10-2014 18:47
No i Gałka do kolekcji,który wszystkim włazi ...
~inaczej 5-10-2014 19:17
Ustawa powinna zabraniać startować do rady osobom po 70-tce. Słyszy się, że różne komitety takowe osoby wystawiły. A oni od lat zasiadają w tych radach, siedzą i nic nie robią - towarzystwo własnej adoracji :(
~do 18:47 5-10-2014 19:21
Nie żartuj, przecież za jego rządów zlikwidowano wiele przedszkoli i szkół w mieście. Jak startuję, to widocznie liczą na głosy bezdomnych :(
~ 5-10-2014 20:07
podpalane altanki zrujnowana rakownica dom zsmp podpalenie budynku przy al jana pawła II po prawej jak i po lewej stronie są tos celowe działania w celu osiągnięcia korzyści mogę ale nie chce wy miemiać osiągnięć naszej wiochy co z terenem po ryneczku przy I maja
~awdd 5-10-2014 20:17
a ja widzę jaki burdel jest na drogach, Sobieszów rozkopany, drogi niedawno kładzione rozryte, ulice pozamykane, objazdy: nikt nad niczym nie panuje, bałągan, chaos, marnotrawstwo pieniędzy. NA BANK nie zagłosuję na nikogo z tego, ani poprzednich układów. Sam Obrębalski może nie był zły, ale jeżeli zobaczę na liście jakiegoś kandydata nazwiska, które widzę ciągle w Jeleniej na wyborach od 20 lat, nie zagłosuję na takiego człowieka.
~fox 5-10-2014 20:24
Danuta Wojcik,nie wstyd panu panie prezydencie,kto to jest p.Danuta osoba ktora wywindowala sie na plecach kupcow z zabobrza a teraz rzadko mozna ja tam spotkac,jej ogloszenie z numerem telefonu aby dzwonic w sprawach mieszkancow juz dawno pożółkło ,typowy karierowicz.teraz z posadka w urzedzie,mam nadzieje ze kupcy to juz zrozumieli i nikt juz na nia nie zaglosuje.
~brokert 5-10-2014 20:31
Pierwszym posunięciem p. Zawiły po objęciu prezydentury było podwyższenie sobie wynagrodzenia, natomiast kolejnym było podwyższenie czynszów w mieszkaniach komunalnych o 60 %. Proszę to wziąć pod uwagę przy łosowaniu.
~ 5-10-2014 20:39
Pani Danuta W. była pierwszym hamulcowym postawienia Hali Targowej na Ryneczku Zabobrzańskim. Wstyd!
~s. 5-10-2014 21:54
Jestem za PIS-iem, głosuję na Zawiłę.
~lektor 5-10-2014 23:31
Ale kilkuosobowy aktyw jeleniogórskiej PO się rozjuszył na forum. A PiS chętnie poprze Obrębalskiego w wyborach, bo widzi spore szanse na dorwanie się do władzy w ratuszu wespół z p.Markiem, bo się szanują w przeciwieństwie do chamstwa PO. Gdy p.Marek wygra wybory wystawi PO do wiatru, bo będzie miał 4 lata na spokojna zemstę na ludziach, którzy go niszczyli i poniżali kiedy kończył swoja kadencje, a którzy dziś traktują go znów, jak marionetkę, żeby załatwił im powrót do władzy. To taki jeleniogórski hrabia Monte Christo i jeszcze wielu zadziwi. Kto chce władzy PiSu w JG niech glosuje na Obrębalskiego. PO ma tu teraz takich wodzów, że na szczęście sami prowadza ja do klęski.
Dzidek 5-10-2014 23:35
~brokert - na dzień dzisiejszy nie było żadnej podwyżki czynszu:(więcej) - http://zdzislawk.eu/janosiki/F%2020141001%20od%20wojew%20wygrana%20maluczkich%20na%20stron%C4%99.pdf
Dzidek 5-10-2014 23:36
~brokert - nie było żadnej podwyżki czynszu (na dzisiaj) http://zdzislawk.eu/janosiki/F%2020141001%20od%20wojew%20wygrana%20maluczkich%20na%20stron%C4%99.pdf
~boloo 6-10-2014 6:44
Najpierw odwoływali Obrębalskiego, teraz są jego największymi "przyjaciółmi". Zawiła nie ma się czego wstydzić. Najniższe bezrobocie, powstające nowe firmy w strefie przemysłowej. Gdyby miasto nie uregulowało długu wobec wspólnot mieszkaniowych (20 mln) z którym zawiła otrzymał w spadku po Obrębalskim to nie powstałyby nowe elewacje.
~do pytanie 6-10-2014 10:05
fotka nr 7, obok rowerzysty zdaje się stać.
~senior 6-10-2014 11:37
Zagłosowałbym na Pana Zawiłę ale jak zobaczyłem w sztabie i na liście wyborczej osobę pani Zofii Opackiej (pseudo działaczki) to od razu zmieniłem front. Kobieta z wybujałym ego, karierowiczka, nieprzyjemna w obyciu.
~Ryś z Klanu 6-10-2014 14:35
"Czym chciałaby się zajmować jeśli zostanie radną? - Przede wszystkim młodymi ludźmi, ich działaniami i ich zatrzymaniem w Jeleniej Górze. Należy zastanowić się nad działaniem centrum Jeleniej Góry, nad Rynkiem, na którym bardzo dużo się dzieje. Trzeba przemyśleć, czym ma być centrum Jeleniej Góry. Chciałabym, żeby Jelenia Góra żyła, żeby po godzinie 20.00 coś się tutaj działo. Na pytanie o konkretne propozycje, wizję centrum miasta harcerka odpowiedziała: Myślę, że z tym jeszcze poczekamy - nie podając żadnego konkretnego pomysłu." Te puste gadanie kogo ma niby przekonać?Jak to ma być zrobione?W jaki sposób? Za ile? Kiedy? Cel? itd. Dziękuję Pani harcmistrz!Na początek proponuję miotłę i pozamiatać Plac ratuszowy.Zawsze to jakieś doświadczenie!
~Ryś z Klanu 6-10-2014 14:38
Panie Klementowski, wybitny specjalisto do spraw Facebooka.Już chyba wystarczy.Czas wstać z kolan, wypluć i wytrzeć usta.
~Gosia123 6-10-2014 16:50
ROMAN KUTY na Prezydenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mieszkanka 6-10-2014 23:27
Matko i córko ! Tegoroczny maturzysta z programem naprawy ????? Jak tak ma wyglądac RM to ja się wypisuję z miasta :P
~ 6-10-2014 23:37
A czy , aby ten nowy kandydat Pan Paczóski nie ma NOWEGO BUDYNKU przy ulicy Matejki , który stoi pusty ? Ano trzeba zapytac dlaczego pusty ! Ponoc ( bo dopiero zaczynam zgłębiac temat ;) ) : "została wydana decyzja zgodnie z którą budowa ta ma być rozebrana. Plan zagospodarowania przestrzennego dla M.J.G przewiduje w tym miejscu zabudowę parterową ! A więc w tym przypadku, możemy tutaj mówić o samowoli budowalnej. Udało się Państwu Paczóskim przeforsować projekt i rozpocząć tą budowę, ale jej los jest już przesądzony - no chyba, że właściciel zostanie prezydentem J.G, to wtedy ? wszystko da się zrobić !" CZY TO PRAWDA Panie Paczóski ??? Może Pan czyta informacje kontrkandydata i wypowie się w temacie chcąc zaoszczędzic sobie kłamliwych teorii ?
~ 6-10-2014 23:39
A Panu Zawile podziękuję , zrobił swoje i powinien " ze sceny zejśc niepokonany ", bo wstyd będzie , oj wstyd !
~Trew... 7-10-2014 13:15
Paweł Wilk, to jedyny kandydat PRAWICOWY, to człowiek młody urodzony PO KOMUNIE! Kandydaci na radnych z jego list to wszystko młodzi ludzie, nie muszą nawet składać oświadczeń lustracyjnych bo dorośli już w latach 90-tych. Mi to wystarczy, GŁOSUJĘ na Pawła Wilka i jego ludzi, głównie przedsiębiorców z Jeleniej Góry których nie wiążą z miastem żadne kontrakty!
~nnn 11-10-2014 15:47
żenada , co za ś.....
~zawilanie 15-10-2014 21:51
Zawila moze zmienic tylko gume w gaciach. Mowie mu stanowczo Nie. NIE dla kumoterstwa I niekompetencji.
~Gościu 20-10-2014 7:35
O jak dobrze smakuje posadka Prezydenta. Co tam honor i ambicja, o przepraszam ambicą jest robić nas w konia kolejny raz. Na prawdę jak Panu nie wstyd pchać się ponownie na to stanowisko. A co Pan uczynił dobrego dla ludzi biednych, bezdomnych, niepełnosprawnych czy bezrobotnych ? Pana osiągnięcia to cmentarny płot wokół parku w Cieplicach, ohydna fontanna na ul.Wolności czy niczym nieuzasadniona rozbudowa muzeum jakby przez nasze miasto przewalały się tłumy wycieczek. To chyba dla tych dwóch niemieckich autokarów, które raz na jakiś czas parkują pod hotelem Jelenia Góra. A co z ludźmi , co Pan zrobił dla nich. Nawet nie chciało się Panu, pomimo zaproszenia, zjawiać na spotkaniach różnych stowarzyszeń. Cóż widać, że nie miał Pan czasu na jakieś tam pierdoły. Ważniejsze są przecież bale .
~goga 20-10-2014 20:17
Panu to rzeczywiście już dziękujemy. Już Pan pokazał co potrafi. Na pewno nie pomaga Pan ludziom co najwyżej płotom, fontannom itp. Ludzie to dla Pana jakiś wrzód na tyłku, który do Pana przychodzi i mąci Pana spokój swoimi problemami. Niech Pan pomoże żonie w muzeum bo tam takie tłumy, że trzeba było je rozbudować a biedna żona sama nie daje rady. Muzeum pęka w szwach od zwiedzających bo tyle nas odwiedza turystów. Mam nadzieję, że ktoś Pana rozliczy z poczynań
~goga 20-10-2014 20:31
Hej kolego nie przesadzaj z tym , że Pan Zawiła miał jakiś wpływ na odnowione elewacje. Większość budynków to Wspólnoty Mieszkaniowe i zrobiły to za swoje pieniądze i swoim staraniem. Tak więc to bezczelność mówić, że jest w tym jakaś zasługa Pana Zawiły !!
~janina2 22-10-2014 19:40
Panie prezydencie będę na Pana głosowała, ale niech Pan tej swojej grupie kandydatów na radnych nie pozwala na mówienie takich głupot. Tyle jest do zrobienia, a oni chcą chodnik na 1 go Maja demontować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Staranował samochodem trzy pojazdy

Remont al. Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Nowy radny w Kowarach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
693
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%