MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Marcin Zawiła: Jelenia Góra jest bezpartyjna

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 grudnia 2010, 17:21
Aktualizacja: Sobota, 11 grudnia 2010, 7:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jestem człowiekiem Platformy Obywatelskiej, ale Jelenia Góra nie należy do żadnej partii – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła chwilę po zaprzysiężeniu. Słowa ślubowania dopełnił: Tak mi dopomóż Bóg! Po ceremonii ustępujący szef miasta Marek Obrębalski przekazał swojemu następcy gabinet i broszurę z opracowaniem rozpoczętych inwestycji. Poznaliśmy też nazwiska kandydatów na zastępców prezydenta. To Zofia Czernow i Hubert Papaj.

Historyczna chwila dokonała się dziś w ratuszu po godzinie 16. Radni zebrani na drugiej w tej kadencji sesji najpierw – poproszeni przez Zbigniewa Ładzińskiego – uczcili chwilą ciszy pamięć Sylwestra Samola, byłego wojewody jeleniogórskiego, który zmarł niedawno. Później radny Jerzy Pleskot, którego nie było na pierwszym posiedzeniu, odebrał akt wyboru z rąk przewodniczącego komisji wyborczej sędziego Ryszarda Sułtanowskiego. Następnie złożył ślubowanie, którego rotę przeczytał przewodniczący rady miasta Hubert Papaj, ubrany w okolicznościowy łańcuch.

Marcin Zawiła w swoim przemówieniu, wygłoszonym z pamięci po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta, podziękował za wszystko. Wyborcom, którzy na niego głosowali – za zaufanie, tym, swoim przeciwnikom za dobrą kampanię i głosy krytyczne, członkom Platformy Obywatelskiej – za wystawienie jego kandydatury i wsparcie w wyborach. Szczególnie serdecznie nowy prezydent podziękował rodzinie: żonie Gabrieli i córkom: Dorocie i Marcie, które były – jak podkreślił – zawsze z nim.

Prezydent Zawiła dodał, że chciałby, aby większość wyborców, która do wyborów nie poszła, uczyniła to następnym razem. Samorządowiec podkreślił także swoje więzi z Platformą Obywatelską, zastrzegł jednak, że nie tylko nimi będzie się kierował w rządzeniu miastem, bo „Jelenia Góra do żadnej partii nie należy”. Nowy szef miasta oświadczył też, że zrobi wszystko, aby swoją misję wykonać jak najlepiej, aby zachować historyczną ciągłość dziejową naszego miasta i wypełnić przedwyborcze zapowiedzi.

Marcinowi Zawile pogratulował członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak. – Wreszcie mogę powiedzieć: panie prezydencie – rzekł były zastępca szefa Jeleniej Góry. J. Łużniak przeczytał list gratulacyjny od przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego Jerzego Pokoja, pod którym podpisał się też Rafał Jurkowlaniec, marszałek dolnośląski. Obydwaj samorządowcy nie mogli przybyć osobiście. Władze województwa reprezentowała zastępczyni przewodniczącego sejmiku - Grażyna Malczuk. Gościem wydarzenia był także Grzegorz Sokoliński, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Radny Józef Gajewski skorzystał też z okazji, aby przekazać radnym opłatek i życzenie od księdza Mariana Matuli zwanego „Kubkiem”. Radny osobiście wręczył opłatek nowemu prezydentowi. Objęcia stanowiska pogratulowała nowemu przełożonemu, między innymi, Agata Żmijewska, sekretarz miasta, oraz skarbnik Janina Nadolska.

Po sesji Marcin Zawiła podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że teraz pozostało mu zabrać się do pracy. Dodał, że jeszcze za wiele nie mógł zrobić jako prezydenta, ale otrzymał już wiele sygnałów, między innymi, tyczących zasypanych śniegiem dróg. Marcin Zawiła zaznaczył także, że nie zamierza przeprowadzać restrukturyzacji urzędu dla samej restrukturyzacji, a wszekie posunięcia w tej sferze będą poprzedzone głęboką analizą.

Zdradził także, że ma kandydatów na swoich zastępców. Tu niespodzianek nie było. Na najbliższej sesji rady miasta będą rozpatrzone kandydatury Zofii Czernow i Huberta Papaja. Jeśli radni ich zaakceptują, nowi zastępcy prezydenta będą musieli złożyć mandat. Hubert Papaj także zrezygnuje z fotela przewodniczącego rady. Miejsce Zofii Czernow i Huberta Papaja zajmą Janusz Grodzieński i Janusz Wojtas. Prawdopodobnym kandydatem na przewodniczącego rady ma być Jerzy Lenard.

Kiedy zakończyła się ceremonia oraz wywiady dla prasy, Marcin Zawiła zszedł piętro niżej, gdzie w gabinecie czekał na niego Marek Obrębalski, ustępujący szef miasta. Panowie uścisnęli sobie prawice, a były prezydent przekazał swojemu następcy gabinet z gdańskimi meblami oraz XIX-wiecznym obrazem przedstawiającym rynek jeleniogórski. Marcin Zawiła dostał także opracowanie, w którym ujęto wszystkie zaczęte inwestycje w mieście. – No to koniec z wieczornym czytaniem książek, będę miał co robić – skwitował Zawiła. Na koniec samorządowcy rozmawiali przy kawie w cztery oczy. Formalnie Marcin Zawiła jako prezydent przyjdzie do pracy w nadchodzący poniedziałek.

Jutro zamieścimy relację VIDEO z zaprzysiężenia prezydenta Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy

Drastyczne billboardy

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (105) Dodaj komentarz

~zniesmaczony 10-12-2010 17:38
HAHAHA bajkopisarz pokazał teraz swoje prawdziwe oblicze... ZAŁAMA PAPAJ i Czernow DRAMAT
~Edek 10-12-2010 17:47
To było do przewidzenia niestety. Marcin Zawiła jest ok ale zastępcy to załamka.
~tia... 10-12-2010 17:50
A kto przejmie Książnicę? Żona czy córka?
~ 10-12-2010 17:52
Proszę zrewidować pracę Wydziału Promocji!
~tadek 1300 10-12-2010 17:56
Prezydent bo prezydent,ale świta w osobach wice Zofija Czernow ws mister Papaj to sfora nieudaczników,oby nie mieli nic do powiedzenia i o Boże nie dopuść prezydencie Zawiła by mieli coś do powiedzenia z poważaniem wyborca.
~mich 10-12-2010 17:58
No i mamy pierwszych ekspertów politycznych.ktorzy juz" trafnie" i "jednoznacznie" ocenili zmiane na stanowisku Prezydenta Jeleniej Gory.Nauczcie sie szanowac werdyk demokracji , nawet jezeli nie jest zgodny z Waszymi pogladami.Epitety potrafi pisac każdy głąb.Nie głosowałem na Pana Zawiłe, ale zycze mu jaknajlepiej bo to Prezydent mojego miasta.
~Oli 10-12-2010 18:02
Papaj człowiek samoobrony wiceprezydentem i Czernow z SLD to porażka Panie prezydencie nie tędy droga!!!!!
~miejscowy 10-12-2010 18:12
To znowu bieda.
~ania6 10-12-2010 18:16
Panie Prezydencie!Wybraliśmy Pana żeby nie wygrała np.P.Czernow więc niech Pan nam tego oszczędzi!!!!!!!!
~waldek_a 10-12-2010 18:24
Może ktoś wie czy Papaj to ten sam od Sawickiej?, przepraszam, na czym on się zna?, A Czernow to ta od Aniluxu?. No to mamy piękny komplet i Zawiła, który mówi, że Jelenia nie należy do żadnej partii. ha,ha,ha....a nie do placformy? Tusk też tak kiedyś mówił. Pakować się i uciekać.
~-ja 10-12-2010 18:44
Świetnie.Pani Zofia Czernow jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Gratulacje !!!
~1979 10-12-2010 18:50
Trzeba było myśleć wcześniej i rozważniej oddać głos. Przecież od początku było wiadomo, kto będzie zastępcami. Pretensje tylko do siebie. A, i muszę rozczarować co niektórych. Prezydent podejmuje OSTATECZNĄ decyzję w konkretnych sprawach, a tak naprawdę decyzja jest już podjęta przez odpowiedniego zastępcę. Ważny jest tylko podpis na końcu. Każdy urzędnik wie jak to się odbywa i od kogo co zależy, zresztą wszystko jest uregulowane odpowiednimi procedurami. A czy będzie Pan Zawiła rozsądnie rządził miastem? Wybór na zastępcę Pani czernow jest gwarancją, że NIE. ANILUX sam nie upadł. Pozostawiam do przemyślenia, bo żeby coś zrobić jest już na pewno za późno. POWODZENIA
~matoły 10-12-2010 18:51
zamknąc geby trzeba było głosowac na kogos innego, przecież ten scenariusz wyboru był znany o wiele wcześniej! m...a w kubeł jak głosowaliście tak macie
~tak tak 10-12-2010 18:52
H.Papaj to ten od Sawickiej a Z. Czernow to ta od Aniluxu :)
~ 10-12-2010 18:52
Faktycznie: wybór pani C to delikatnie mówić POMYŁKA.
~Kasiunkaa 10-12-2010 18:53
Szkoda Obrębalskiego był dobrym prezydentem. Nie był idealny ale był dobry teraz czas pokaże jaki będzie Pan Zawiła
~zewsi 10-12-2010 18:55
Może jest tak, że ci dwoje - Czernow i Papaj - są nieusuwalni? Od kiedy pamiętam - zawsze byli przy korycie. Czy menager, który rozłożył "Anilux" nie pomoże w położeniu miasta? MARCIN! Nie zaczynaj od popełniania błędów! Mam nadzieję, że w poniedziałek parking pod Ratuszem będzie pusty!
~hmm 10-12-2010 18:57
P. Marcinie, glosowalem na Pana, ale prosze nie robic nam powtorki z rozrwki :/ Przyznam, ze tenze dobor vickow dla mnie, a po komentarzach wnioskuje ze nie tylko dla mnie, taki .. niezbyt. Zobaczymy jak bedziecie sobie radzic. Powodzenia.
~his 10-12-2010 18:58
he, he , ale skansen, prezydent z wąsami i brzuchata, prawie emerycka rada - i nie pisać, że doświadczenie nabywa się z wiekiem - bo jak widać to nie warunek, ale raczej przypadek. No sredniowiecze normalnie - lata świetlne do europy :-))))
~Wierny -bier 10-12-2010 19:04
Powrócila ułomna obsada dla miasta , Czernowowa nigdzie nie zagrzala miejsca, tam gdzie nalezało wypracować wpływy , bo okazalo sie że nalezy być operatywnym ,zaradnym ,posiadac wiedze i umiec myslec .Tylko posada w urzedzie to miejsce dla takich niemrawych i nieprzedsiebiorczych , zreszta w mieście mowiono na długo wczesniej ze Zoska powróci na posadke do przechówku urzedowego bo nie bedzie miala roboty.
~i dobrze 10-12-2010 19:05
Widać po komentarzach BEŁKOT PISu - Kaczyński też nie uznaje wyborów - przegrana BOLI - każdy miał szansę się wykazać przed urna wyborczą - wygrał Marcin Zawiła - i dobrze - zwyciężył najlepszy kandydat - życzę POWODZENIA w realizacji pomysłów dla dobra Jeleniej Góry
~Ło matko! 10-12-2010 19:06
No i macie , coście chcieli. Sympatycznego mola książkowego i mistrza PR-u prezydenta i mistrzów destrukcji w drugim rzędzie. Trza było pozwolić Obrębalskiemu dokończyć , co zaczął i rozliczyć go w następnych wyborach. Teraz będą się ustawiać , tasować ,kłócić i rzeźbić przez dwa lata.Jak im się uda pokończyć zaczęte , to będą się chwalić pod niebiosa. A jak się nie uda , to jak zawsze, zwalą na poprzednika . Jedno jest pewne. Teraz to dopiero będziemy podziwiać wizualizacje .
kazimierzp 10-12-2010 19:11
I jak zawsze kontredans anonimowych mędrców! Ludzi z których wypowiedzi widać że nic nie wiedzą, ale swoim nadmiarem żółci chcą się z innymi podzielić! Można z nimi polemizować, udowadniać błędy w wypowiedziach, ale oni swoje? Może nie wiedzą, ale po prostu reagują! Mam nadzieję, wręcz jestem przekonany, że Marcin Zawiła swoich decyzji nie będzie żałował!
~ 10-12-2010 19:15
DOLNOŚLĄZAK. Z relacji celebry zaprzysiężenia zwróciłem uwagę na uczczenie pamięci ostatniego PRL-owskiego wojewody, opłatek od Kubka rozprowadzony za pośrednictwem Gajewskiego, "tak mi dopomóż Bóg" Zawiły. Potrafię zrozumieć i uszanować dwa pierwsze wydarzenia. Godzę się z deklaracją bezpartyjności JG, chociaż nie do końca jest to prawda. Uważam jednak, że Zawile bardzo pomocna winna być sprawnie funkcjonująca rada. Natomiast "tak mi dopomóż Bóg" w dzisiejszych czasach zaczyna brzmieć obciachowo w świeckim urzędzie. Ale ja to rozumiem, wszak okres przejściowy jeszcze trwa. Gesty na pokaz z panem Bogiem na ustach i z wielebnym u boku to - wg mnie - folklor. Trudno - taka moda, taki trend. Wiem jednak, że moda przemija. Szkoda, że wysoko wyedukowani nie zdają sobie z tego sprawy.
~krzysiekM 10-12-2010 19:32
`Panie Piotrowski, niech Pan już sobie odpuści te dygresje dotyczące podpisywania.Osobiście dynda mi to ,że Pan umieszcza swoje nazwisko pod wpisem.Nie zna pan chyba ogólnych zasad funkcjonowania forów internetowych.Przyjęta jest zasada używania tzw nicków i tyle a Pan się tutaj próbuje nobilitować!A co do tematu to ja również uważam,że Jelenia Góra przegrała mając takich zastępców Prezydenta,scenariusz przypomina stary amerykański film"Dzień świstaka",chociaż jak się domyślam Pan jest innego zdania.
~do p. kazia 10-12-2010 19:34
gdyby prezydentem została Pani Machałek albo Pan Prystrom, to też by pan im dupę lizał. Taki z pana fajny gość, taka chorągiewka...
~sprawdzam 10-12-2010 19:40
http://www.ropoiwzk.com/dyplom.GIF
~Al Bundy 10-12-2010 19:40
Czy jak ja zostałbym Prezydentem i nie wierzyłbym w boga to musiałbym wymawiać formułę:" tak mi dopomóż Bóg"?
~mm 10-12-2010 19:42
Trochę niefortunna wypowiedź Zawiły, jako poseł nie miał nic do roboty, tylko ksiązki czytał wieczorami, a teraz jak prezydent nie bedzie miał czasu?
~Al Bundy 10-12-2010 19:44
Czy jak ja zostałbym Prezydentem i nie wierzyłbym w boga to musiałbym wymawiać formułę:" tak mi dopomóż Bóg"?
~m13 10-12-2010 19:49
do krzyska.m?a jak dalej..kazimierz .p jako jedyny ma odwage by sie podpisac bo wtedy bierze sie pelną odpowiedzialnosc za pisane słowa a inaczej niektórzy pisza nieprawde ,po prostu kłamią czy tez obrazaja innych bardzo łatwo kryjac sie chocby od kompromitacji intelektualnej/ ze od odpowiedzialnosci za znieslawienie nie wspomne. ps. Panie Prezydecie prawda ma dwa oblica są tez tacy ktorzy głosowali na pana po to by vice była P.Czernow bo prostu cenią jej fachowość ps2, a co do drugiej osoby to rzeczywiscie poza bycie asystentem pani sawickiej ,w samoobronie to nic wiecej o nim nie wiem..
~Ło matko! 10-12-2010 19:52
"Wybraliście mnie ludzie do Sejmu RP na cztery lata, żebym Was tam reprezentował i pracował na rzecz naszego regionu.Ale znudziło mi się. Teraz PrezydĘtem jestem a o Was niech się martwi ktoś z Legnicy, albo nawet Suwałk.Mnie już to lata.Jak mi nie będzie szło ,albo znowu mi się znudzi ,to znów se wystartuje do Sejmu , abo nawet w europosły. A co!? Partia POmoże, spece od wizerunku popracują, wywiesi się baner na najwyższym kominie ,pojeździ się autobusem ,wypije piwo w pubie i durni ludzie to kupią. Bo fajny i miły w obejściu jestem gość. Najważniejsze, że zawsze jakiś fotel pasuje do mojego tyłka.I pamiętać mi tu! Zawsze macie na mnie głosować!" Wasz PRezydent najlepszy.
~Brawo 10-12-2010 19:54
Wole Czernow i Papaja niż tamdem Obrębalski-Sajnog! Brawo< świetny wybór!!!!!!!!!!!!!
~Niemcy 10-12-2010 19:58
każdy urzędnik w Niemczech zanim podejmie pracę w administracji publicznej musi oprócz odpowiednich kwalifikacji ukończyc trzyletni kurs dotyczy to również pracowników administracyjnych służb mundurowych u nas wystarczą znajomości i członkostwo w partii
~Mieszkaniec 10-12-2010 20:04
Do ~Ala Bundyego; Nie, nie musiałbyś. I pamiętaj, demony też wierzą...i drżą. To że ktoś głosi o Bogu, nie świadczy o tym, że po swej śmierci cielesnej będzie na wieki od Niego oddzielony. Więc śpij spokojnie! Bóg zna serce tego pana, my-zwiedzeni ludzie tylko jego język mowy i ciała. Do kogoś 10-12-2010 o godz 19:34 - najgorszy typ ludzi - być letnim, już wolę tych zimnych.
~Ala 10-12-2010 20:05
Do Oli z 18.02: Zofia Czernow nie jest tylko z SLD. Jej własciwość polega na tym, że każda opcja polityczna, jaka była u władzy, miała ją "za swojego człowieka". Czyz nie jest to piękne?
~ 10-12-2010 20:05
pomóżmy dzieciom chorym to tylko 2 złote a możesz uratować dziecku życie wyślij SMS-a na 72165 w treści nadzieja, http://www.naratunek.org/ dziekuje
~kto_s 10-12-2010 20:07
Dla przypomnienia ... Budowa obwodnicy, rewitalizacja parku zdrojowego i młynówki, przebudowa ulic w cieplicach, monitoring miasta, modernizacja i renowacja teatru zdrojowego i muflonu, budowa term cieplickich, budowa orlików w mieście, budowa Castoramy i kilku galeri. Zagospodarowanie terenu na zabobrzu i po dawnej rakownicy i kupe zaczetych innych inwestycji. Chciałbym się dowiedzieć co Pan Marcin zrobił za swojej kadencji i ile zrobi z tego co obiecał. Czekam z utęsknieniem na remont W.Polskiego na drogi ekspresowe, szybką kolej i rozbudowaną strukturę dróg, nowe budynki socjalne, na nowe nie używane autobusy klimatyzowane i lepsze połączenie z Michałowicami, Goduszynem, Borowicami. Czekam na obniżenie podatków gruntowych umorzenie długu wobec wodnika, restrukturyzacje wodnika, zgl`ów, obniżenie czynszu,co,wody, nowe darmowe miejsca parkingowe, nowych inwestorów co jest najważniejsze, multum turystów, nowe strefy ekonomiczne, przedłużenie n
~Mieszkaniec 10-12-2010 20:09
"Tak mi dopomóż Bóg"? Tylko do którego boga pan się zwraca, panie Marcinie Zawiło?
~Miś 10-12-2010 20:09
Państwo pozwolą. MOJA ZASTĘPCZYNI- ZOOOFIA !
~analityk 10-12-2010 20:10
Na chwilę Jelenia Góra wygrała po wyborze nowego prezydenta, ale gdy pojawi się jedna z zastepców, miasto przegra z kretesem.
MALKONTENT 10-12-2010 20:12
szlag mnie trafia jak człowiek nie ma na kogo głosować a musi!!!!!PANIE ZAWIŁA GŁOSOWAŁEM NA PANA ,ALE NIE NA PANA -A PRZECIWKO PANU OBRĘBALSKIEMU (INTELIGENTNY ZROZUMIE O CO MI KAMAN)!!! i co teraz czytam??? hubercik i zosia blisko konfitur !!znaczy się mają dobry węch!!! PANIE PREZYDENCIE POCZYTAJ PAN OD CZASU DO CZASU JELONKĘ A NIE ODPŁYNIE PAN OD RZECZYWISTOŚCI
~ja 10-12-2010 20:21
Moje gratulacje dla tych co głosowali na Zawiłę...BRAWO BRAWO. Mam nadzieje, ze jestescie z siebie dumni...jacy wyborcy, taki prezydent i tym bardziej zastepcy...
~s. 10-12-2010 20:23
Umarł król, nie żyje król. Tylko czy król chce takich wice, czy musi chcieć ?
~ 10-12-2010 20:33
Ciekawe komu tym razem Zofia Cz. będzie blokować inwestycje?
~Hmm 10-12-2010 20:33
O, Papay the sailor man ma nowy garnitur. Czadzik:-)
Behciu 10-12-2010 20:37
Ciekawe co musi zrobić nasza Zosia kochana żeby zniknąć z lokalnej polityki Nie ztapialny egzemplaż.
~x 10-12-2010 20:49
jedynym argumentem przemawiającym za Panem Zawiłą jest POparcie najjaśniejszej partii, to do niej teraz pan Zawiła powinien kierować prośby o pomoc, nie do wyższej instancji, a z takimi zastępcami będzie ona mu bardzo potrzebna. Niestety wygląda to nie najlepiej, wydaje się, że będziemy mieli marionetkowego fasadowego prezydenta i rządy "szarych eminencji" (dokładnie odwrotnie niż za poprzednika), co gorsze zwyciężyła opcja cieplicka (cały zarząd to ciepliczanie), reprezentowali oni do tej pory idee "uciepliczenia" Jeleniej Góry, czyli rozwoju całego miasta tylko i wyłącznie w oparciu o Cieplice, czyli uzdrowisko, odwierty wód termalnych i turystykę. Jeżeli będą dalej wdrażać tą utopię z podobnymi sukcesami jak do tej pory... PO w tym mieście za 4 lata czeka zasłużona klęska.
~Ło matko! 10-12-2010 20:55
10-12-2010 19:52 | ~Ło matko! | [usuńcie ten wpis] IP: *.dialog.net.pl "Wybraliście mnie ludzie do Sejmu RP na cztery lata, żebym Was tam reprezentował i pracował na rzecz naszego regionu.Ale znudziło mi się. Teraz PrezydĘtem jestem a o Was niech się martwi ktoś z Legnicy, albo nawet Suwałk.Mnie już to lata.Jak mi nie będzie szło ,albo znowu mi się znudzi ,to znów se wystartuje do Sejmu , abo nawet w europosły. A co!? Partia POmoże, spece od wizerunku popracują, wywiesi się baner na najwyższym kominie ,pojeździ się autobusem ,wypije piwo w pubie i durni ludzie to kupią. Bo fajny i miły w obejściu jestem gość. Najważniejsze, że zawsze jakiś fotel pasuje do mojego tyłka.I pamiętać mi tu! Zawsze macie na mnie głosować!" Wasz PRezydent najlepszy.
~Zwiła 10-12-2010 21:01
Tak mi dopomóż Bóg! Przy korycie jestem już : )
~lidzia 10-12-2010 21:10
A kiedy przed wyborami ktoś napisał że jak prezydentem zostanie Zawiła to Czernow na pewno zostanie wice - całe środowisko PeOwskie oburzyło się!! Ale zakłamanie!!!!!
~nanu 10-12-2010 21:21
No jak Jelenia góra jest bezpartyjna, skoro rządzi w niej PO!!!! Co za kłam!
~grzegorzn 10-12-2010 21:30
Kaziu, dzisiaj w Urzędzie Skarbowym spotkałem jednego byłego radnego. Nie ma znaczenia w jakich opcjach się obracał i co go rozczarowało. Powiedział mi, że Jelenia Góra cofnęła się do 94 roku. Ja uważam, że cofnęła się jeszcze dalej, ale nie to mnie trapi. Życzę Ci dużo zdrowia i wesołego życia lecz powiedz publicznie. Jaką karę, jaką pokutę nałożysz na siebie za cztery lata, jak Twoje złote perspektywy spełzną na panewce? Bo Zawiła, Zofia już sobie emeryturę wypracują i głęboko w d... wszelkie pokuty mają. O Bogu już nie wspomnę. Imienia stwórcy nie wymawia się nadaremno.
~Jsnks 10-12-2010 21:33
Pamiętajcie!! Czernow z każda partią kolaboruje. U Kusiaka tyle lat, teraz u Zawiła .Takie to nazywają się pros....tki polityczne. Miałem nadzieję, oj jak się zawiodłem. Zawiła za 4 lata dostanie kopa jak Obrębalski.Wyborca mu nie wybaczy tej kolaborantki.
~też Kazio 10-12-2010 21:35
Pan Marcin lubi zaczynać pracę od porannej prsy i, pardon, od posiedzenia z nią w kibelku. Lubi też mieć czyste biurko ( w przeciwieństwie do Pana M.O. ). Jeszcze dzisiaj miałem nadzieję, że wzorem amerykańskiego prezydenta mianuje na Vice Pana Prystroma. Tak się dzieje w USA, gdzie prezydent elekt mianuje swojego przeciwnika w wyborach - Vice. Wówczas miałby czas na swoje ulubione posiedzenia a czernow i Prystrom odwalaliby całą robotę, bo lubią i chcą pracować. Cały splendor spadłby na Prezydenta. A tak albo kicha, albo Pan Prezydent Zawiła zabiera się do roboty.... , w co osobiście wątpię. Pożywiom, uwidzim... .
~zochacz 10-12-2010 21:41
Zocha Czernow?? szkoda, ze jest juz nie wielu ktorzy pamietają jak za komuny Z.Czernow tępiła przedsiębiorców a skargi na nią trzeba było do jej męża zgłaszać. Dziś ...proszę reprezentuje prywaciarzy - wrogów narodu numer jeden ... szkoda ze ludzie mają tak krótką pamięć ...
~ZbS 10-12-2010 21:49
Oby JELENIA GÓRĄ!!!! Pomożemy!?!? Czy tak jak zawsze?
~Gość 10-12-2010 21:51
no i już kłamie Zawiła ty jesteś z PO poparcia wiec bedziesz tańczył jak ci zagrają ,a ja na takiego Prezydenta się nie godze i nie dopomóż bóg ,tylko dopomóż Tusk .
~ZnowuStoi 10-12-2010 21:53
Nawet przyroda wyrwała i przewróciła samolot "ZimnejZośki" z fundamentu na lotnisku w Jeleniej Górze. Pomyślnego przewietrzenia mocherowych warchanów ..ścki
~Zniesmaczony 10-12-2010 22:05
Do złodzieja nicków z 17:38: NIE KRADNIJ NICKÓW ZŁODZIEJU !!! Nie stać cię na ruszenie mózgownicą i wymyślenie swojego własnego ??? Nie podszywaj się ciamajdo pod mój nick. Mogę ci podpowiedzieć: nazwij się "pustogłowy" :(
~Gość 10-12-2010 22:05
no i już kłamie Zawiła ty jesteś z PO poparcia wiec bedziesz tańczył jak ci zagrają ,a ja na takiego Prezydenta się nie godze i nie dopomóż bóg ,tylko dopomóż Tusk .
~Ło matko! 10-12-2010 22:12
No to teraz Miro , Rycho, Zbycho, i inne Misiaki z Sawickimi będą u nas "orliki" otwierać.I nie pieprzcie mi tutaj ,że nasz prezydent jest tak bezpartyjny , jak Jelenia Góra.Bez poparcia PO nasz "predydĘt" nie istnieje.
~nestor 10-12-2010 22:24
a więc mamy powrót do przeszłości, pan Prezydent mówi sobie w duchu " a teraz drodzy wyborcy możecie mnie pocałować w ......Ps wspomnienie na sesji b.sekretarza KW PZPR i wojewody z PRL przez radnego Ładzińskiego zupełnie nie na miejscu.
~JGP 10-12-2010 22:29
Do~mnich.Co do epitetow to GLAB to tez epitet powszechnie uwazany za obrazliwy.Lekcje kultury proponuje zaczac od siebie.A co do demokracji to w Polsce jest ona watpliwej jakosci.Prawdziwe osrodki wladzy sa mniej widoczne.Tylko czasami dowiadujemy sie o jakims Miro Rych Zbycho...A swoja droga nastapilo dziwne przyspieszenie inwestycji Sobiesiaka w Karkonoszach.I ja mam uwierzyc ze Jelenia Gora nie jest postrzegana jako folwark jedynie slusznej parti.Pewnie sie czepiam,bo to wszystko w imie milosci jesli wierzyc Premierowi.
~Miś 10-12-2010 22:30
Państwo pozwolą. MOJA ZASTĘPCZYNI- ZOOOFIA !
~klara 10-12-2010 22:31
Czy to nie dziwny zwyczaj panuje w POlsce? Jeślli już raz ktoś się do koryta dostał, robi wszystko aby do tego koryta wrócić. Pan M. Z. już rządził Jelenią, Pani Z. C. również i choć rządy te były kiepskie - apatyt na rządzenie nadal pozostał! Przypomina to karuzelę która od lat kręci sie z tymi samymi osobami. Raz jedna osoba z niej spadnie, raz druga, ale każda po trupach wraca! Czy to nie narkotyk władzy??? Prezydent mówi: Jelenia jest bezpartyjna. Co z tego skoro prezydent mocno partyjny.
~Ło matko! 10-12-2010 22:43
"Klaro', To nie jest żaden dziwny obyczaj.Jest demokracja, wybory są wolne. Ino ludzkość ma to gdzieś. Jeżeli do wyborów idzie tylko garstka wyborców , to mamy jak mamy.Te doopki, które w zamierzchłych czasach zajęły się polityką , trwają na okopanych stanowiskach do dzisiejszego dnia. Głosują ma nich towarzystwa adoracji wzajemnej.Tyklo my,wyborcy możemy to zmienić. Spójrz na frekwencję.
~ 10-12-2010 22:52
Jelenia Góra nie należy do żadnej partii. Jelenia Góra należy do kolesi.
Tomy M. 10-12-2010 23:09
Bardzo nieładnie ... i bardzo głupio Pan postępuje Panie Marcinie. Elektorat Wspólnego Miasta (jedynej aktywnej organizacji społecznej z zapleczem politycznym) liczył na to że mimo zaledwie jednego radnego dostanie w udziale vice prezydenturę dla Pana Roberta. Głupie jest natomiast to że w tak prosty sposób nie pozbył się Pan JEDYNEJ OPOZYCJI w Jeleniej Górze. Ta opozycja da Panu popalić. Polityk z Pana marny ... może gospodarz lepszy.
~1979 10-12-2010 23:15
Pan Hubert Papaj. jemu to się dziwię. Zostawi fajna posadkę w elektrowniach wodnych dla ratusza? Trochę to dziwne. No chyba, że szykuje się na wybory do sejmu skoro pan zawiła zostanie w jeleniej górze. A ten rok, który został do wyborów poświęci na rozsławianie swojej osoby wśród elektoratu pana zawiły... To jedyne logiczne wytłumaczenie. Oby po tylko po roku miał się czym pochwalić...
~wyborca 10-12-2010 23:21
No to sobie Pan dobrałeś zastępców Panie Prezydencie.TRAGEDIA!!!!
~*.* 10-12-2010 23:43
A ta Kunegunda Zocha u boku P. Zawiły to po co?
~z oddali 10-12-2010 23:58
zawiła laska do koryta iotręby jej pozostawili
~mieszkaniec_ 11-12-2010 0:05
to ja poproszę światła przy SP nr 6 i naprawienie drogi bocznej Cieplickiej o odśnieżeniu jej nie wspomnę i utrzymanie niezarośniętej rzeki Kamienna, bo nikomu nie życzę powodzi
~sasm 11-12-2010 0:07
Pani Czernow. Gdzie ona się pcha. To już nie ma miejsca w jakimś zakładzie. To przykre, że kreuje się na fachowca. Pani da spokój.
~kam 11-12-2010 0:14
No nie Pani Czernow zastępcą . To będzie wspieranie sprawczyni zadłużenia ZGL "Połdnie" Jankowiak-Witek.
~Schengen 11-12-2010 0:21
ale nie bezukładowa Marcinie, nie bezukładowa.... ale smutek - mierna Zośka (czym umoczyłeś, że musiałeś....)
~kkkkkkk 11-12-2010 0:54
A po Zawile prezydentami będą: Czernow., Kusiak, Obrębalski i znów Zawiła. ... I tak do końca świata
~kizior 11-12-2010 1:38
Jak na was patrze to zbiera mnie na wymioty.......
~kolombo 11-12-2010 7:10
zawiła jest oc natomiast czernow i papaj to nieporozumienie panie marcinie ocknij się pan ci ludzie juz sie skompromitowali i mamy ich dość .zofia i hubert do domu.
~NIE PO-WIEC 11-12-2010 7:35
ZOFIA NA EMERYTURZE JUZ DAWNO POWINNA BYĆ , A NIE DALEJ PRZY KORYCIE, ALE WIDAC ZE SIE POTRAFI USTAWIC JAK ZAWSZE. ZOOOOFIO NA EMERYTURE CZAS NIE BLOKOWAC MIEJSCA MLODSZYM I MERYTORYCZNIE LEPSZYM KANDYDATOM . WSTYD!!!!!
~ 11-12-2010 9:24
Zofija precz .....
~rencista 11-12-2010 9:32
Dziwię się niektórym wpisom, przecież to pan M.Zawiła będzie bezpośrednio pracował z swoim zastępcami. Jako Prezydent miał do tego prawo. Z frustracji niektórych wynika, że myśleli że na swego zastępce mianuję pana R.Prystroma. A to przecież mieszkańcy nie widzieli na fotelu prezydenta pana Roberta i na niego nie zagłosowali, to dlaczego pan M.Zawiła miałby to uczynić ? Idąc waszym tokiem myślowym, to najlepiej mianować wszystkich kandydatów na prezydenta , którzy brali udział w wyborach. Przecież, każdy z kandydatów miał swój program i swoje założenia przedwyborcze. Mieszkańcy wybrali, pana M.Zawile i dali mu kredyt zaufania, z którego go rozliczą za 4 lata. Nie ma co podnosić larum tylko pozwolić w spokoju realizować przedwyborcze obietnice. Nie głosowałem na pana Z.Marcina w pierwszej turze, w drugiej oddałem na niego głos i mam nadzieję, że on i jego zastępcy będą dobrze pracować na rzecz miasta.
~do TOMY M. 11-12-2010 9:51
Och, nie wypada " straszyć " nowo wybranego Prezydenta! Jeśli opozycja, naprawdę myśli o rozwoju miasta i aby mieszkańcom żyło się lepiej, to nie powinna się obrażać, tylko wspólnie dla dobra nas wszystkich współpracować. Nadszedł już czas, aby ważniejszą rzeczą był rozwój miasta, a nie animozje polityczne - polityki już wszyscy mamy dość. Z poważaniem Jan.
~n/n 11-12-2010 10:01
jak widać w Jeleniej Górze sami mędrcy, ludzie znający się na polityce mający doświadczenie we wszystkim itd........ i niczym. Dlaczego ze swoim sarkazmem nie poczekacie chociaż pół roku, skoro wszystko jest źle to trzeba zgłosić swoją kandydaturę i startować w następnych wyborach. Wystarczy spojrzeć na frekwencję wyborczą, trzeba było iść na wybory a nie teraz płakać. Wygrał ten kto wygrał i biadolenie nic nie pomoże, a jeśli ktoś ma jakieś uwagi to trzeba iść do prezydenta i powiedzieć mu to prosto w oczy. Ale jak widać lepiej bić pianę na forach internetowych. Czas pokaże, być może będą to lata zmarnowane lub nie, zobaczymy........
~Bunia 11-12-2010 10:15
Pani Czernow jak nikt zna się na pracy urzędu, jest kompetentna, operatywna i wykaształcona. Rządziła już naszym miastem z dobrym skutkiem. Pana Papaja na kolejna kadencję wybrało społeczeństwo a Radni na Przewodniczącego Rady - cvzy można mieć lepsze rekomendacje???? A krytykanci z pewnością nie byli na wyborach a teraz siedząc w fotelu próbują naprawiać świat
~ 11-12-2010 10:23
ten TomyM to jakis faryzeusz, jeszcze niedawno najpierw opluwał pana Marcina, pppóxiej wychwalał, teraz znowu , jedzie po grzbiecie
~joe 11-12-2010 10:39
ostatni gasi światło.. Wybór wybór Czernow i Papaja czysto partyjni. Chyba nie wierzycie że Zawiła widzi w nich jakieś kompetencje. Spróbujcie przypasować ich do dziedzin którymi mogliby się zająć, w którymi są specjalistami i co wam wyjdzie.. ? No właśnie. Układ był już dawno ustalony i przyszedł z góry. A gdyby się wyłamał (tak jak Marek O.) to by sie znowu jazda zaczeła. Ale Zawiła sie przytrzyma przy tej władzy bo bardziej ceni korytko więc zrobił tak jak przykazano. Amen.
Jerzy Turban 11-12-2010 11:14
Kandydatem PO do Sejmu w najbliższych wyborach będzie jeden z Jerzych, Ł. lub P. I tyle na ten temat :) A są parytety:) Więc będzie dziewięć kobiet;)
~Jano 11-12-2010 11:40
No i muszę ja zabrać głos ,Zawiła żaden z niego Prezydent nie będzie ,widać to po doborze zastępców ,,czytaj Vicków,,Zośka Czernow wykończyła Anilux to i to miasto położy na łopatki razem z Zawiłą i teraz wcale nie żałuje że nie głosowałem w drugiej turze wyborów bo choć mogę sobie w oczy spojrzeć że to nie moi wybrani i ja ich nie akceptuje ,a czy będzie lepiej w tym mieście to wątpię ,bo mierny Prezydent i jego obstawa to gwarancji na lepsze jutro nie daje .
~pada@gmail 11-12-2010 13:51
no do tego koryta Maryśka R sie wpycha drzwiami i oknami.A minę ma jakby jej ktoś coś obiecywał? Maryśka do koryta ruszaj!
diablica 11-12-2010 14:15
Kazimierzup - nie wiesz jeszcze, że tutejsi jelonkowicze wszystko wiedzą najlepiej, ponieważ są anonimowi! no ale w końcu... wolność Tomku w swoim domku! jestem mądry i wiem wszystko lepiej niż Wy, bo nie wiecie kim jestem! ot cała filozofia. Szkoda ścierać klawiaturę na odpisywanie takim ludziom ;)
~ 11-12-2010 14:34
Panie Zawila! Glosowalem na Pana.Ale jak jak zobaczylem tego przekręta Panią CZERNOW to musze powiedziec ze szlak mnie trafił. Proponuję jeszcze do do tego towarzystwa wzajemnej adoracji dodac Towarzysza Kusiaka .Marnie widzę Jelenią Górę.
~krzysiekM 11-12-2010 15:22
TomyM podobnie jak ja po prostu zmuszony był wybierać mniejsze zło.Podobnie jak jak w pierwszej turze głosował na Roberta Prystroma.Głosowaliśmy na M.Zawiłę tylko i wyłącznie dlatego,że miał program zbieżny z programem R.Prtystroma a właściwie identyczny bo podkradziony Prystromowi.Liczyliśmy,że jeśli tak już się stało to powoła Prystroma na swojego vice co byłoby świetnym rozwiązaniem.Niestety stanowiska były już przydzielone odgórnie lub Panu Zawile po prostu nie zależy na kompetentnych współpracownikach.Liczy się tylko to,że "swoi" co kiedyś odbije mu się czkawką a zwłaszcza nam mieszkańcom Jeleniej Góry.
~Benek 11-12-2010 16:26
Panie zawila p.ustawia się do KORYTA a my TONIEMY w ŚNIEGU i jego OSOLONYCH mażiach na chodnikach.Czy p. ręka wezmie kasę za tzw.miesiąc-wypłata.
~młoda 11-12-2010 20:07
Głosowałam na pana M.Zawiłę,a nie na pana R.Prystroma i nie rozumiem, dlaczego piszący tu widzieli go jako v-ce .Ciekawe czy w swoich przedwyborczych planach pan Robert miał zamiar mianować na swoich zastępców panów Zawiłę lub Obrębalskiego? Ponadto pan R.Prystrom nie uzyskał takiego zaufania wśród mieszkańców, aby dostać się do drugiej tury wyborów i rady miasta. Biorąc udział w wyborach, trzeba liczyć się z przegraną i przyjąć ją z godnością.Tak jak uczyniła to pani M.Machałek czy panowie M.Obrębalski i S.Urbański. Ponadto jak mówi pan M.Zawiła to była kampania wyborcza a nie wojna.
~marcinjr 11-12-2010 20:09
Przyznaję, zachowałem się paskudnie: nie poszedłem tym razem głosować - uważałem bowiem, że jest mi obojętnem który z Panów zostanie Prezydentem Jelonki. Jednak jeszcze paskudniej zachowują się ci, którzy wypisują tekie paszkwile pod adresem wybranego przecież demokratycznie Prezydenta! Ludzie, nie bierzcie przykładu z mistrza intrygowaniai jątrzenia, Yaro K.! Przecież każdy, kto ma czymkolwiek zarządzać, potrzebuje spokoju i wsparcia tych, w których imieniu zarzędza! Jako niepoprawny optymista wierzę, że Pan Zawiła przetrzyma te napasci, i wykaże się umiejetnością i kulturą, niezbędną do sprawowania funkcji Prezydenta. I jeszcze coś: okropnie nie lubię pospolitego chamstwa, tak często widywanego na tym forum...
~ 12-12-2010 11:35
ad. [~n/n] godz.10:01. Piszący na tym forum /ja też/ nie są politykami lecz anonimowymi politykierami. Wg mnie jedynym godnym politykiem w tym gronie jest kazimierz.p. Jako czynny urzędnik magistratu, wyraża określony pogląd z podniesioną przyłbicą. Nie zawsze się z jego opiniami zgadzam. Forumowicze, wypowiadając się, prezentują różny poziom wiedzy i kultury. Nie jest to powód do negowania lub dyskwalifikacji ich opinii. Posty forumowiczów mają różny ciężar gatunkowy. Wiele z nich nie jest pozbawiona racji. Niektóre należy potraktować strumieniem. Wg mnie - ci co piszą - w wyborach uczestniczyli. Opinie forumowiczów nie trafiają do adresata. Dobrze byłoby żeby jakiś przyboczny urzędnik sporządzał jemu syntetyczne opracowanie z dyskusji na forum. Zawiła nie musi być instrumentem-marionetką w rękach partyjnych przyjaciół. Jeżeli zlikwidowane zostanie finansowanie partii z budżetu sytuacja może ulec zmianie. Podzielam opinię ~marcinajr. Złośliwi twierdzą, że "jaki tygodnik - takie op
~Zawiało 12-12-2010 11:54
Koniec z czytaniem książek i popijaniem kawki - bierz się Pan się do roboty i NIE SPIE&#8230;L TEGO CO JUŻ ZACZĘTE !!!!!!!!!!!! MANNA Z NIEBA SAMA NIE SPADA, A SAMYM GADANIEM „ NIE WYKARMISZ” MIESZKAŃCÓW - ONI CZEKAJĄ NA CZYNY!!!!!!!! Szkoda tylko, że Obrębalski nie będzie kończył tych wszystkich inwestycji , które zaczął, bo gościu znał się na rzeczy. I wreszcie jak słyszę z kim Pan zamierza współpracować – Papaj - Czernow - to ręce i cycki opadają. MOŻNA TO KRÓTKO NAZWAĆ „CZARNY I POPAPRANY SCENARIUSZ ROZWOJU MIASTA JELENIEJ GÓRY.
~ 12-12-2010 14:16
cd. z godz. 11:35. Złośliwi twierdzą, że "jaki tygodnik - takie opinie". DOLNOŚLĄZAK.
~jasia 12-12-2010 15:37
no to się zacznie! Pani Czernow powraca do władzy a Pan Zawila bedzie marionetka w jej rekach jak to bylo 20 lat temu,ale cóz taka mamy władze jakie spoleczenstwo.......przykre to ale prawdziwe....jeszcze jedno P Zoska urzedu chyba nie d A RADY ROZWALIC...CHOCIAZ KTO WIE...
~hala 12-12-2010 16:22
Załośni jesteście ci co głosowaliście na Zawiłę,on wam teraz pokarze jak się zaprzepaszcza to co inni już zrobili.
~hala 12-12-2010 16:36
Załośni jesteście ci co głosowaliście na Zawiłę,on wam teraz pokarze jak się zaprzepaszcza to co inni już zrobili.
~ 13-12-2010 8:58
Stary beton wraca, toniemy coraz bardziej...
~oszustwo 18-12-2010 11:30
Jelenia Góra jest bezpartyjna , ale stanowiska partyjne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przewaga Dudy w Złotoryi

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Absolutorium dla prezydenta miasta

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkania z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1207
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%