MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marcin Wyrostek z Jelenią Górą w sercu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 grudnia 2019, 6:22
Aktualizacja: Czwartek, 26 grudnia 2019, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Urodził się w Jeleniej Górze – to tutaj uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki, gdzie pokochał grę na akordeonie, a jego kariera muzyczna rozkręciła się na dobre po tym, jak zwyciężył w drugiej edycji programu "Mam talent". Marcin Wyrostek – bo o nim mowa – mimo że mieszka i pracuje w Katowicach, przy każdej okazji wraca do rodzinnego miasta, które z odległości docenia jeszcze bardziej.

Ważną rolę w pana życiu odegrała Państwowa Szkoła Muzyczna w Jeleniej Górze. Jak Pan wspomina te czasy?

Mój nauczyciel mieszkał niedaleko Urzędu Miasta, w którym się właśnie znajdujemy. To był najważniejszy czas w moim rozwoju muzycznym, rozwoju pasji do muzyki. W szkole muzycznej spędzałem Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, ferie, wakacje, soboty i niedziele - mieliśmy dużo zajęć dodatkowych z panem Wiktorem Oleszkiewiczem. Dzięki temu pamiętam, że wszedłem w świat akordeonu całkowicie do zapomnienia. To był najważniejszy etap, gdzie poznałem wszelkie podstawy, nauczyłem się systematycznej pracy, żeby codziennie te 2-3 godziny pograć na akordeonie. Z kolegami z klasy akordeonu spotykaliśmy się na próbach, koncertach zespołowych, ale też poza szkołą. Słuchaliśmy nagrań, wymienialiśmy się nutami. Z wielką wdzięcznością i sentymentem wracam do czasów nauki w PSM w Jeleniej Górze.

W trakcie konferencji prasowej powiedział pan, że z odległości jeszcze bardziej docenia Jelenią Górę...

Tak jest. Jak człowiek wyjedzie i z perspektywy czasu, miejsca spojrzy na miasto, na okolice... Jak się zjeżdża z Radomierza, to ten widok zapiera dech w piersiach. Dopiero to zauważyłem jak wyjechałem z Jeleniej Góry. Jak tu mieszkałem, to było dużo obowiązków - szkoła, zajęcia. To było na co dzień, wszystko pod ręką. Jak się bywa w wielu miejscach w Polsce, to naprawdę aż szkoda, że nie mieszkam w Jeleniej Górze. Przyczyny są logistyczne - uczę na Akademii Muzycznej w Katowicach i byłoby ciężko to wszystko pogodzić, ale zawsze z sentymentem tu wracam i chwalę się Jelenią Górą, bo ściągałem nie raz moich znajomych do Parku Miniatur, Jeleniej Góry, w Karkonosze. Szkoda, że jestem tak daleko, ale zawsze korzystam jak tu jestem na 1000 procent.

To dobry moment, żeby złożyć jeleniogórzanom życzenia świąteczne.

Wszystkim mieszkańcom Jeleniej Góry życzę pogodnych, zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Aby na te święta zapanowała pełna harmonia. To może brzmieć jak banał, ale myślę, że potrzebujemy tej harmonii, balansu w życiu i mam nadzieję, że ta harmonia zagości w państwa domach i zostanie na cały przyszły rok.

Najbliższa okazja do spotkania z Marcinem Wyrostkiem już 5 stycznia o godz. 19:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, gdzie odbędzie się koncert w ramach promocji najnowszego albumu pt. "Harmonia świąt". Tego wieczoru pochodzący ze stolicy Karkonoszy akordeonista wystąpi z zespołem Corazon oraz solistami. Wszyscy razem będą mogli śpiewać kolędy! Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

52
88%
Cieszy
2
3%
Dziwi
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy wóz dla OSP

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Bosskie kobiety

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 25-12-2019 8:54
Panie Kaczalko... Czy Pan kiedyś zrozumie, iż do robienia zdjęć trzeba mieć talent? Proszę mnie źle nie zrozumieć, to nie złośliwość, czy jak to ostatnio " modnie" nazywają hejt... Pragnę tylko uzmysłowić Panu, iż robi Pan fotografie, które, hmm.., jak to nazwać.., stawiają bohaterów zdjęć w " niekorzystnym świetle" Być może, to w Pana przypadku nawet nie problem "warsztatu" a złego doboru publikowanych zdjęć... Niech się Pan nad tym zastanowi w wolnej chwili...
~zwykla_baba 25-12-2019 13:05
do: ~Yrezi Rewor (8:54)
Kurcze, szukam i szukam tych zdjęć a w smartfonie jest to utrudnione (brrr te reklamy) a tu tylko jedno zdjęcie😱
~do wyżej 25-12-2019 10:18
To nie BWA koleżko.Nie pajacuj wypominając brak talentu.Jeżeli jesteś takim super fachowcem,to powinieneś zaprosić pana redaktora w celu podzielenia się swoją wiedzą jeśli ją posiadasz w tym temacie.Zastanowisz się nad tym w wolnej chwili?Zadzwonię do redakcji i spytam czy miałeś na tyle cywilnej odwagi.PAPATKI.
~"Pres foto" 26-12-2019 3:23
do: ~do wyżej (10:18)
Gdzie zaprosić?
~pff 25-12-2019 13:14
Ale pan "redaktor" naprawde robi okropne zdjęcia.
użytkownik facebook 25-12-2019 14:33
Spędzamy święta z Wyrostkami, wspaniała płyta
~a 25-12-2019 15:28
wft, KTO TO JEST???
~..... 26-12-2019 3:20
No fakt. Fotki tego pana są naprawdę kiepskie... Jak, młodzi piszą, że dupy robione ☺
~BRZECHOTNIK 2-01-2020 0:09
Pan Marcin Wyrostek wygląda na zdjęciu bardzo sympatycznie. W tym ujęciu nieco przypomina Shreka, a Shreka przecież wszyscy uwielbiają... :) Dlatego, moim zdaniem, zdjęcie jest super, ponieważ oddaje to coś w charakterze człowieka, co jest bardziej odbiorem/odczuciem, a nie tylko rzeczywistym obrazem. Gratuluję panu Marcinowi talentu i wytrwałości w pracy muzycznej. Szacunek dla pasjonata instrumentu, który już odchodzi w zapomnienie. Życzę Panu powodzenia we wszystkim, nie tylko w muzyce. :)
~jeleniogórzanka 13-01-2020 23:09
Pan Marcin, to bardzo skromny artysta. Ale wielkości i talentu nie trzeba udawadniać. Te wartości obronią się same. Dziekujemy za wspanialy koncert. Za wysiłek z autografami i wielką , cudowną cierpliwość.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Przed nami finał WOŚP

Jeleniogórski polonez

Nowy dyrektor WORD

Wandalizm czy profanacja?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
478
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%