MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marcin Wyrostek w bałkańskich rytmach. Dziś premiera albumu „Yugopolis 2”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 października 2011, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Dzisiaj do regularnej sprzedaży trafi płyta „Yugopolis 2”, na której pojawiła się polska wersja starej jugosłowiańskiej piosenki „Jovano, Jovanke” zatytułowana „Anna, Joanna” w wykonaniu jeleniogórskiego wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka w duecie z piosenkarką Dorotą Miśkiewicz.

Do spotkania akordeonisty Marcina Wyrostka, zwycięzcy polskiej edycji „Mam Talent!”, z piosenkarką Dorotą Miśkiewicz doszło w Szklarskiej Porębie. Pomysłodawcą tego spotkania był dziennikarz muzyczny Grzegorz Brzozowicz, który między innymi prowadził audycję w Programie Trzecim Polskiego Radia. - Spytałem Marcina Wyrostka, czy zna folkowy hit „Jovano, Jovanke”, a on wziął akordeon i zagrał utwór od razu. A piosenka nie jest łatwa, jest połamana rytmicznie. – opowiada Grzegorz Brzozowicz.

Bogdan Loebl specjalnie na potrzeby płyty „Yugopolis 2” napisał nowy tekst do polskiej wersji starej jugosłowiańskiej piosenki „Jovano, Jovanke” i zatytułował „Anna, Joanna”. - Od razu powiedziałem, że polska wersja „Jovano, Jovanke” to najlepszy utwór w tym zestawie. – docenił Marek Niedźwiecki, legendarny dziennikarz i prezenter Programu III Polskiego Radia.

Płyta „Yugopolis 2” stanowi ciąg dalszy projektu „Yugoton”, przemianowanego potem na „Yugopolis - Słoneczna strona miasta”, który promuje muzykę jugosławiańską w Polsce. Obok Marcina Wyrostka i Doroty Miśkiewicz na płycie pojawią się również: Maciej Maleńczuk, Krzysztof Kiliański, Tymon Tymański, Natu (Sistars), Atrakcyjny Kazimierz oraz Szu Szu i Magiera. O wysoki poziom artystyczny zadbali: Tomasz Bonarowski, Vlada Divljan, Magiera, Wojciech Mazolewski i Atanas Valkov, a także autorzy tekstów - m.in. Rafał Bryndal.

Czytaj również

W śmieciach miasto tonie

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Ona i On – na "Ławeczce"

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pop 11-10-2011 12:54
gratuluję!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy Jork w Galerii Korytarz

Głosy za strajkiem?

Zapis wyobrażonego – w JCK

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Niedoróbki na drodze

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
917
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%